kfmclient - en to tg translation catalogue (6 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
tg: Асбоби KDE барои кушодани URL аз сатри фармон

en: Show available commands
tg: Фармонҳои дастрасро ношон диҳед

en: Arguments for command
tg: Нишонвандҳои фармон

en: 
    Syntax:
tg: 
    Наҳвӣ:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
tg:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Барои нишон додани 'url' тирезаҳоро мекушояд.
                #  'url' метавонад роҳи нисбӣ
                #   номи файл бошад, масалан . ё зерфеҳрист/
                #   Агар 'url' фурӯгузорӣ шудааст ба ҷояш $HOME истифода бурда мешавад.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
tg:             # Агар 'mimetype' таъин шуда бошад, он барои муайян
                #   кардани ҷузъе, ки Konqueror кор хоҳад фармуд, корфармуда мешавад. Барои намуна онро ба
                #   text/html барои web саҳифа гузориш намоед, барои тезтар пайдо шудани он
