konqueror - en to tg translation catalogue (188 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
tg: Веб-Браузер. Мудири файлҳо и нишондиҳандаи файлҳо.

en: Developer (framework, parts)
tg: Тайёркунанда (сохтор, модулҳо)

en: Developer (framework)
tg: Тайёркунанда (сохтор)

en: Developer
tg: Тайёркунанда

en: Developer (List views)
tg: Тайёркунанда (намоиши рӯйхати феҳрастҳо)

en: Developer (List views, I/O library)
tg: Тайёркунанда (Рӯйхати феҳрастҳо, китобхонаи вуруд/хуруҷ)

en: Developer (HTML rendering engine)
tg: Тайёркунанда(низоми намоиши HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
tg: Тайёркунанда(низоми намоиши, китобхонаи вуруд/хуруҷ)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
tg: Тайёркунанда (низоми намоиши HTML, китобхонаи вуруд/хуруҷ, регрессияи сохтори низом)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
tg: Тайёркунанда (низоми намоиши HTML, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
tg: Тайёркунандагони Apple Safari

en: Developer (JavaScript)
tg: Тайёркунанда(JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
tg: Тайёркунанда (пуштибонии Java и дигар барномаҳои дарунсохт)

en: Developer (I/O library)
tg: Тайёркунанда (китобхонаи вуруд/хуруҷ)

en: Developer (Java applet support)
tg: Тайёркунанда(пуштибонии Java)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
tg: Тайёркунанда (пуштибонии мудири амнияти Java 2, 
     ва дигар барномаҳои махсус барои беҳтаркунӣ)

en: Developer (Netscape plugin support)
tg: Тайёркунанда (пуштибонии модулҳои Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
tg: Тайёркунанда (SSL, модулҳои Netscape)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
tg: Тайёркунанда (китобхонаи вуруд/хуруҷ, пуштибонии муайянкунӣ)

en: Graphics/icons
tg: Графика/нишонаҳо

en: KFM author
tg: Муаллифи KFM

en: Developer (navigation panel framework)
tg: Тайёркунанда(сохтори навори идоракунӣ)

en: Developer (misc stuff)
tg: Тайёркунанда (беҳтаринҳои гуногун)

en: Developer (AdBlock filter)
tg: Тайёркунанда (фильтри AdBlock)

en: List available sessions
tg: Намоиши сеансҳои дастрас

en: Session to open
tg: Сеанси кушодашаванда

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
tg: Навъи Mime барои истифода бо ин URL, (масалан text/html ё inode/directory).

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
tg: Барои URLs, ки ба файлҳо нишон медиҳад, кушодани каталог ва интихоб файл аз ба ҷои он, ки кушодани файл

en: Location to open
tg: Ҷойгиршавии кушодашаванда

en: no name
tg: беном

en: Extensions
tg: Иловагиҳо

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
tg: Хатогӣ ҳангоми боркунии воҳиди %1.
    Ташхис оиди хатогӣ:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
tg: Фаъолсозии ин қутти камаш ду наворро ба ҳам 'пайваст' мекунад. Ҳамаин тавр, агар шумо феҳристро дар ягон навор иваз кунед, дигар наворҳои ба он пайвастшуда ба таври худкор барои нишон додани феҳристи ҷорӣ, нав мешаванд. Махсусан он бо намудҳои гуногуни наворҳо хеле фоиданок аст, ба монанди дарахти феҳрист бо навори тасвирҳо ё навори тафсилот ё мумкин аст тирезаи намунасози поёна.

en: Close View
tg: Кушодани намоиш

en: %1/s
tg: %1/сония

en: Stalled
tg: Алоқа нест

en: Preview &in %1
tg: Пешнамоиш &дар %1

en: Show %1
tg: Нишон додани %1

[ctx: @title:window]
en: History
tg: Таърих

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
tg: Тагурӯкунӣ

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
tg: <qt><center><b>%1</b></center><hr /> саҳифаи охирин: %2<br /> саҳифаи аввалин: %3<br /> ҳамагӣ: %4</qt>

en: Local
tg: Файли маҳаллӣ

en: Miscellaneous
tg: Гуногун

en: Open in New &Window
tg: Кушодан дар &Тирезаи Нав

en: Open in New Tab
tg: Кушодан дар Ҷадвалбандии Нав

en: &Remove Entry
tg: &Хориҷ кардани Элемент

en: C&lear History
tg: &Пок кардани Таърих

en: &Preferences...
tg: &Хусусиятҳо...

en: By &Name
tg: Бо &Ном

en: By &Date
tg: Бо &Сана

en: Do you really want to clear the entire history?
tg: Дар ҳақиқат мехоҳед, ки ҳамаи таърихро пок кунед?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
tg: Боркунӣ...

en: Canceled.
tg: Бекор кардашуда.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
tg: Ин саҳифа тағйиротҳои ирсолнашуда дорад.
    Бозсозии ин саҳифа ҳамаи тағйиротҳоро тоза мекунад.

en: &Discard Changes
tg: &Қабул накардани дигаргуниҳо

en: Home Folder
tg: Ҷузвадони хонагӣ

en: Home
tg: Саҳифаи асосӣ

en: Navigate to your 'Home Folder'
tg: Ба «Саҳифаи асосӣ» идора кунед

en: Navigate to your local 'Home Folder'
tg: Ба «Саҳифаи асосӣ» идора кунед

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
tg: Саҳифаи асосӣ

en: Navigate to your 'Home Page'
tg: Ба «Саҳифаи асосӣ» идора кунед

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
tg: <html>Ба «Саҳифаи асосӣ» идора кунед<br /><br />Шумо метавонед ҷойгиршавии саҳифаро танзим кунед, бо истифодаи тугмаи <b>Хизматҳо -> Танзимоти Konqueror -> Умумӣ</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
tg: Ин ҷадвалбанд дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Ҷудо кардани ҷадвалбанд ба қабул накардани ин дигаргуниҳо, меоварад.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
tg: Ин навор дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Бастани навор ба қабул накардани ин дигаргуниҳо меоварад.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
tg: Ин ҷадвалбанд дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Бастани ҷадвалбанд ба қабул накардани ин дигаргуниҳо, меоварад.

en: Do you really want to close all other tabs?
tg: Дар ҳақиқат мехоҳед, ки ҳамаи ҷадвалбандҳоропок кунед?

en: Close &Other Tabs
tg: Пӯшидани &Дигар Ҷадвалбандиҳо

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
tg: Ин ҷадвалбанд дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Бастани ҷадвалбандҳои дигар ба қабул накардани ин дигаргуниҳо, меоварад.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
tg: Ин ҷадвалбанд дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Аз нав боргузории ҳамаи ҷадвалбандҳо ба қабул накардани ин дигаргуниҳо, меоварад.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
tg: <qt><b>%1</b> ҳақиқӣ нест</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
tg: Нусхабардории файлҳои интихобшуда аз %1 ба:

en: Move selected files from %1 to:
tg: Таҳвилкунии файлҳои интихобшуда аз %1 ба:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
tg: Тозакунии журнали замимаҳои хуруҷшуда

en: Save As...
tg: Захира кардан ҳамчун...

en: Manage...
tg: Идоракунӣ...

en: New &Window
tg: &Тирезаи Нав

en: &Duplicate Window
tg: &Ду нусха кардани Тиреза

en: Send &Link Address...
tg: Фиристодани суроға &истинодҳо...

en: S&end File...
tg: Фиристодани &Файл...

en: &Open Location
tg: &Кушодани макон

en: &Open File...
tg: Кушодани &файл...

en: &Find File...
tg: &Ҷустуҷӯи Файл...

en: Lock to Current Location
tg: Бастани Маҳалли Ҷорӣ

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
tg: Ҷузъбандии &навор

en: &Up
tg: &Ба боло

en: Closed Items
tg: замимаҳои хуруҷшуда

en: Sessions
tg: Сессияҳо

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
tg: Саҳифаҳои беҳтарин

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
tg: Саҳифаҳои кушодашуда

en: Configure Extensions...
tg: Танзимоти иловагиҳо...

en: Configure Spell Checking...
tg: Батанзимдарории Имлосанҷ...

en: Split View &Left/Right
tg: Тақсими навор ба &Чап/Рост

en: Split View &Top/Bottom
tg: Тақсими навор ба &Боло/Поён

en: &New Tab
tg: Ҷадвалбандии &Нав

en: &Duplicate Current Tab
tg: &Ду нусха кардани Ҷадвалбандии Ҷорӣ

en: Detach Current Tab
tg: Ҷудо сохтани Ҷадвалбандии Ҷорӣ

en: &Close Active View
tg: &Хориҷ кардани навори фаъол

en: Close Current Tab
tg: Пӯшидани Ҷадвалбандии Ҷорӣ

en: Activate Next Tab
tg: Фаъолсозии Ҷадвалбандии Оянда

en: Activate Previous Tab
tg: Фаъолсозии Ҷадвалбандии Пешина

en: Activate Tab %1
tg: Фаъолсозии ҷадвалбандии %1

en: Move Tab Left
tg: Ҷойивазкунии Ҷадвалбандӣ ба Чап

en: Move Tab Right
tg: Ҷойивазкунии Ҷадвалбандӣ ба Рост

en: Dump Debug Info
tg: Баровардани Ахбороти Созкун

en: &Reload
tg: &Бозсозӣ

en: &Reload All Tabs
tg: &Дубора боркунии Ҳамаи Ҷадвалбандиҳо

en: &Force Reload
tg: &Бозсозии маҷбур

en: &Stop
tg: &Истодан

en: L&ocation:
tg: &Ҷойгиршавӣ:

en: Location Bar
tg: Сатри Ҷойгиршавӣ

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
tg: <html>Лавҳаи суроға<br /><br />Номи суроға ё вожаномаи ҷустуҷӯиро ворид кунед.</html>

en: Clear Location Bar
tg: Пок кардани Сатри Ҷойгиршавӣ

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
tg: <html>Лавҳаи суроғаро тоза кунед<br /><br />Дорои навори суроға тоза мекунад.</html>

en: &Bookmarks
tg: &Хатчӯбҳо

en: Kon&queror Introduction
tg: Муқаддимаи Kon&queror

en: Go
tg: Гузаштан

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
tg: <html>Гузаштан<br /><br />Ба саҳифаи воридшудаи дар навори суроға мегузарад.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
tg: <html>Кушодани ҷузвадони болоӣ<br /><br />Масалан, агар чойгиршавии ҷузвадони ҷории file:/home/%1 мебошад, он гоҳ баъд аз зеркунии ин тугма ҷойгиршавӣ ба file:/home иваз мекунад.</html>

en: Enter the parent folder
tg: Ворид кардани феҳристи дараҷаи баланд

en: Move backwards one step in the browsing history
tg: Дар таърихи баррасӣ як қадам ба пушт ҷой иваз кунед

en: Move forward one step in the browsing history
tg: Дар таърихи баррасӣ як қадам ба пеш ҷой иваз кунед

en: Move backwards one step in the closed tabs history
tg: Дар журнали замимаҳои хуруҷшуда ба як ҳадам қафо меравад

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
tg: <html>Саҳифаи ҷориро бозсозӣ кунед<br /><br />Ин амалиёт барои бозсозӣ ва намоиши саҳифаҳои Интернетии тағйиршуда лозим аст.</html>

en: Reload the currently displayed document
tg: Ҳуҷҷати намоишшудаи ҷориро дубора бор кунед

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
tg: <html>Бозсозии ҳамаи саҳифаҳои Интернеди дар замимаҳо<br /><br />Ин амалиёт барои бозсозӣ ва намоиши саҳифаҳои Интернетии тағйиршуда лозим аст.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
tg: Ҳуҷҷати намоишшудаи ҷориро дубора дар ҷадвалбандҳо аз нав кунед

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
tg: <html>Боркунии саҳифаро манъ кунед<br /><br />Интиқоли маълумот маън мешавад ва Konqueror маълумоти боршуда нишон медиҳад.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
tg: Саҳфаи ҷорӣ ва ҳамаи майлумоти он ба маҷбур бозсозӣ кунед

en: Stop loading the document
tg: Боркунии ҳуҷҷатро боздоред

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
tg: <html>Матн ва маълумоти интихобшударо бурида мекунад ва ба хотираи низомӣ нусха мегузарад<br /><br />Маълумоти буридашуда бо фармони <b>Часпондан</b> дар барномаи    Konqueror ва дигар барномаҳои KDE дастрас аст.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
tg: Матн ё пункт(ҳо)и интихобшударо ба силули мухобиротӣҷойиваз кунед

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
tg: <html>Матн ва маълумоти интихобшударо ба хотираи низомӣ нусха мегузарад<br /><br />Ин тавр, маълумоти нусхакардашда бо фармони <b>Часпондан</b> дар барномаи    Konqueror ва дигар барномаҳои KDE дастрас аст.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
tg: Матн ё пункт(ҳо)-и интихобшударо ба силули мухобиротӣнусха бардоред

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
tg: <html>Матн ва маълумоти аз хотираи низомӣ часпонда мекунад<br /><br />Ин амалиёт ҳам дар барномаи Konqueror ва дигар барномаҳои KDE дастрас аст.</html>

en: Paste the clipboard contents
tg: Таркиби силули мухобиротро часбонед

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
tg: <html>Саҳифаи нишоншударо чоп кунед<br /><br />Баъд аз интихоби ин амалиёт, шумо метавонед номи принтер, миқдори саҳифаҳо барои чоп ва параметрҳои дигар интихоб кунед. <br /><br /> Шумо ҳам метавонед бо истифодаи ин амалиёт имконотҳои махсуси низоми чопкунии KDE, монанди эҷоди файлҳои PDF дар дигар интихоб намоед.</html>

en: Print the current document
tg: Ҳуҷҷати ҷориро чоп кунед

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
tg: Лавҳаи басташуда папкаҳоро иваз карда наметавонад. Якҷоя бо 'Синхронизатсияи наворҳо' истифода баред, ки имконияти истифодаи бисёр файлҳоро аз як папкамедиҳад

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
tg: Наворро ҳамчун 'пайваста' барпо месозад. Лавҳаи пайваста тағиротҳои феҳристро, ки дар дигар наворҳои пайваста ба амал меоянд, инъикос мекунад.

en: Copy &Files...
tg: Нусха бардоштани &Файлҳо...

en: M&ove Files...
tg: &Ҷойивазкунии Файлҳо...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
tg: Шумо кушодани бисёр аз 20 замима дархост кардед. Ин метавонад бисёр вақт мегирад. Давом медиҳед?

en: Open in T&his Window
tg: Дар &ин тиреза кушоед

en: Open the document in current window
tg: Кушодани саҳифа дар тирезаи ҷорӣ

en: Open the document in a new window
tg: Ҳуҷҷатро дар тирезаи нав кушоед

en: Open in &New Tab
tg: Кушодан дар Ҷадвалбандии &Нав

en: Open the document in a new tab
tg: Ҳуҷҷатро дар ҷадвалбандии нав кушоед

en: &Open With
tg: &Кушодан бо

en: Open with %1
tg: Кушодан бо %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
tg: &Ҳолати намоиш

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
tg: Шумо бисёр ҷадвалбандиҳоро дар ин тиреза кушодаед, дар ҳақиқат мехоҳед бароед?

en: C&lose Current Tab
tg: Б&астани ҷадвалбандии ҷорӣ

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
tg: Ин ҷадвалбанд дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Бастани тиреза ба қабул накардани ин дигаргуниҳо меоварад

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
tg: Ин саҳифа дигаргуниҳоро нигоҳ медорад, ки ҳоло ҳам захира карда нашудаанд.
    Бастани тиреза ба қабул накардани ин дигаргуниҳо меоварад

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
tg: Лавҳаи тарафи шумо ғайри фаъол аст ё ғайриимконпазир аст. Элементи нав ҳамроҳ карда намешавад.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
tg: Ба навори тарафи шумо web паҳншавии навро "%1" илова кунам?

en: Add
tg: Илова

en: Do Not Add
tg: Рад кардан

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
tg: Хатогӣ дар батанзимдарорӣ пайдо шудааст. Шумо Konqueror-ро бо файли %1 пайваст намудед, лекин он намуди зерини файлро коркардкарда наметавонад.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
tg: Сеанс бо номи «%1» аллакай мавҷуд аст. Тағйир мекунед?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
tg: Нав...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
tg: Тағйири ном...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
tg: Нест кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
tg: Кушодани ҷадвалбандӣ дар тирезаи ҷорӣ

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
tg: Ин навор рӯйхати замимаҳои кушодашуда дорад. Барои фаъолсозии замима, онро бо мӯш зер кунед. Барои иваз кардани замимаҳо, шумо метавонед тугмаҳои клавиатураро истифода баред. Сарлавҳаи замима маънои номи саҳифаи Интернетӣ ё роҳи ҷой дорад. Дарозии номи сарлавҳа аз дарозии андозаи замима вобаста аст. Барои нишон кардани номи сарлавҳаи пур, замимаро бо мӯш муайян кунед.

en: Open a new tab
tg: Ҷадвалбандии навро кушоед

en: Close the current tab
tg: Ҷадвалбандии ҷориро пӯшед

en: &Duplicate Tab
tg: &Ду нусха кардани Ҷадвалбандӣ

en: &Reload Tab
tg: &Бозсозии замима

en: Other Tabs
tg: Замимаҳои дигар

en: D&etach Tab
tg: &Ҷудосозии Ҷадвалбандӣ

en: &Close Tab
tg: &Пӯшидани Ҷадвалбандӣ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tg: &Таҳрир

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tg: &Намоиш

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
tg: &Гузаштан

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tg: &Хизматҳо

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tg: &Танзимот

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
tg: &Тиреза

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
tg: &Ёрӣ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои асосӣ

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои Иловагӣ

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои Ҷойгиршавӣ

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
tg: Лавҳаи абзорҳои Хатчӯб

en: Und&o: Closed Tab
tg: &Беко кардан: Хуруҷи замима

en: Und&o: Closed Window
tg: &Беко кардан: Замимаи хуруҷшуда

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
tg: Саҳифае, ки шумо кӯшиши азназаргузарониаш мекунед, ин натиҷаи фиристодани додаҳо аст. Агар шумо додаҳоро аз нав фиристед, ҳамаи амалиёте, ки форма иҷро мекунад (ба монанди ҷустуҷӯ ё хариди ғайрихудмухтор) такроран иҷро мешавад.

en: Resend
tg: Дубора фиристодан
