konqueror - en to tg translation catalogue (6 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tg: &Хизматҳо

en: Input Required:
tg: Талаботи Воридкунӣ:

en: &Execute Shell Command...
tg: &Иҷроиши Фармони Муқова...

en: Executing shell commands works only on local directories.
tg: Иҷроиши фармонҳои муқова танҳо дар феҳристҳои маҳаллӣ амалӣ мегардад.

en: Execute shell command in current directory:
tg: Иҷроиши фармонҳои муқова дар феҳристи ҷорӣ:

en: Output from command: "%1"
tg: Ҳосилнокии фармон: "%1"
