imgalleryplugin - en to tg translation catalogue (42 entries)

en: Create
tg: Эъҷод кардан

en: Image Gallery for %1
tg: Силсилаи тасвир барои %1

en: Look
tg: Аз назар гузаронидан

en: Page Look
tg: Аз назар гузаронӣдани саҳифа

en: &Page title:
tg: &Сарлавҳаи саҳифа:

en: I&mages per row:
tg: Тасвир дар р&ада:

en: Show image file &name
tg: &Номи тасвири фйлро нишон диҳед

en: Show image file &size
tg: &Андозаи тасвири файлро нишон диҳед

en: Show image &dimensions
tg: Андозаи тасвирро &нишон диҳед

en: Fon&t name:
tg: &Хуруф:

en: Font si&ze:
tg: Андо&заи хуруф:

en: &Foreground color:
tg: &Ранги пешзамина:

en: &Background color:
tg: &Ранги замина:

en: Folders
tg: Пӯшаҳо

en: &Save to HTML file:
tg: &Захиракунӣ ба файли HTML:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
tg: <p>Бо номи файли HTML ин галерея захира мешавад.</p>

en: &Recurse subfolders
tg: &Баргаштани зеркаталогҳо

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
tg: <p>Муйян кунед, ки оё зеркаталогҳо барои эҷоди тасвирҳои галерея бояд ба ҳисоб гирифта мешаванд ё не.</p>

en: Endless
tg: Беинтиҳо

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
tg: <p>Шумо метавонед, миқдори каталогҳоро маҳдуд кунед, кадоме ки дар бунёд кардани дар каталогҳо эҷоди тасвирҳо ҳисоб гирифта мешавад.</p>

en: Rec&ursion depth:
tg: Чуқу&рии бозгашт:

en: Copy or&iginal files
tg: Рӯйнависӣ ну&сҳаи асли файлҳо

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
tg: <p>Ин нусхаи ҳамаи тасвирҳоро тайёр мекунад ва ин ин файлҳо дар галерея ба ҷои нусхаҳои аслӣ истифода мешаванд.</p>

en: Use &comment file
tg: Тавзеҳӣ &файлро истифода баред

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
tg: <p>Шумо метавонед  тавзеҳро илова кунед, ки дар сарлавҳаи фаръӣ тасвирҳо истифода мешавад.</p><p>Муфассалҳои дар барои ни формат дар "Ин чист?" нигаред.</p>

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
tg: <p>Шумо метавонед, ки номи тавзеҳӣ файлро ба инҷо таъйин кунед. Тавзеҳӣ файл сарлафҳаи фаръӣро барои тасвирҳо дар худ нигоҳ дошта бошад. Формати ин файл:</p><p>НОМИ ФАЙЛ1:<br />Тавсифот<br /><br />НОМИ ФАЙЛ2:<br />Тасвирот<br /><br />ва ғайра</p>

en: Comments &file:
tg: Тавзеҳӣ &файл:

en: Thumbnails
tg: Мудофиаҳо

en: Thumbnail size:
tg: Вусъати мудофиа:

en: &Set different color depth:
tg: &Ранги ғализии дигарро гузоред:

en: &Create Image Gallery...
tg: &Эҷоди галереяи тасвирҳо...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
tg: Бунёд кардани гузарониданро нотавонист, лутфан ишкол хабар кунед.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
tg: Эҷод доданӣ силсилаи тасвир танҳо дар пӯшаҳои маҳали ба кор меояд.

en: Creating thumbnails
tg: Бунёд кардани мудофиаҳо

en: Could not create folder: %1
tg: Каталогро эҷод карда натавонист: %1

en: <i>Number of images</i>: %1
tg: <i>Миқдори тасвирҳо</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
tg: <i>Эҷод карда шуд дар</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
tg: <i>Зеркаталогҳо</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
tg: Эҷод шудаӣ мудофиа барои : 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
tg: Эҷод кардани thumbnail барои: 
    %1
    во мондааст

en: Could not open file: %1
tg: Файлро кушода натавонист: %1

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tg: &Асбобҳо
