fsview - en to th translation catalogue (72 entries)

en: Name
th: ชื่อ

en: Size
th: ขนาด

en: File Count
th: จำนวนแฟ้ม

en: Directory Count
th: จำนวนไดเรกทอรี

en: Last Modified
th: แก้ไขล่าสุด

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Group
th: กลุ่ม

en: Mime Type
th: ประเภท Mime

en: Go To
th: ไปยัง

en: Stop at Depth
th: หยุดที่ความลึก

en: Stop at Area
th: หยุดที่พื้นที่

en: Stop at Name
th: หยุดที่ชื่อ

en: Go Up
th: ขึ้นหนึ่งระดับ

en: Stop Refresh
th: หยุดการปรับปรุงใหม่

en: Refresh
th: เรียกปรับปรุงใหม่

en: Refresh '%1'
th: เรียกปรับปรุง '%1' ใหม่

en: Color Mode
th: โหมดสี

en: Visualization
th: การแสดงผล

en: None
th: ไม่ต้อง

en: Depth
th: ความลึก

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
th[0]: อ่านข้อมูล %1 โฟลเดอร์, ใน %2

en: 1 folder | %1 folders
th[0]: %1 โฟลเดอร์

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
th: <p>นี่คือส่วนต่อขยายของ FSView ที่เป็นโปรแกรมจัดการระบบแฟ้มที่แสดงผลแบบรายการต้นไม้แบบกราฟิก</p><p> และในรูปแบบการทำงานนี้การปรับปรุงอัตโนมัติเมื่อระบบแฟ้มเปลี่ยนแปลงไปยัง<b>ไม่</b>สมบูรณ์</p><p>สามารถดูข้อมูลการใช้งานและตัวเลือกเพิ่มเติมได้ที่ การช่วยเหลือออนไลน์ ในเมนู ช่วยเหลือ/คู่มือ FSView</p>

en: &FSView Manual
th: คู่มื&อ FSView

en: Show FSView manual
th: แสดงคู่มือ FSView

en: Opens the help browser with the FSView documentation
th: เปิดเบราว์เซอร์ความช่วยเหลือด้วยเอกสารคู่มือของ FSView

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
th: ทิ้งลงถังขยะ

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
th: ลบทิ้ง

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
th: แก้ไ&ขประเภทแฟ้ม...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
th: คุณสมบัติ

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
th: FSView ไม่สนับสนุนการปรับปรุงอัตโนมัติเมื่อแฟ้มและไดเรกทอรีมีการปลี่ยนแปลง
    สำหรับข้อมูลเพิ่มเติม กรุณาดูที่ ช่วยเหลือ/คู่มือ FSView

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
th: แ&ก้ไข

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
th: &มุมมอง

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
th: &ช่วยเหลือ

en: Filesystem Viewer
th: เครื่องมือดูระบบแฟ้ม

en: (c) 2002, Josef Weidendorfer
th: สงวนลิขสิทธิ์ (c) 2002, Josef Weidendorfer

en: View filesystem starting from this folder
th: ดูระบบแฟ้มโดยเริ่มจากโฟลเดอร์นี้

en: Text %1
th: ข้อความ %1

en: Recursive Bisection
th: การแบ่งสองด้านแบบย้อนกลับ

en: Columns
th: คอลัมน์

en: Rows
th: แถว

en: Always Best
th: ดีที่สุดเสมอ

en: Best
th: ดีที่สุด

en: Alternate (V)
th: ตัวเลือก (V)

en: Alternate (H)
th: ตัวเลือก (H)

en: Horizontal
th: ทางแนวนอน

en: Vertical
th: ทางแนวตั้ง

en: Nesting
th: การซ้อนใน

en: Border
th: กรอบ

en: Correct Borders Only
th: กรอบที่ถูกต้องเท่านั้น

en: Width %1
th: กว้าง %1

en: Allow Rotation
th: อนุญาตการหมุน

en: Shading
th: การไล่สี

en: Visible
th: มองเห็นได้

en: Take Space From Children
th: ห่างจากเด็ก ๆ

en: Top Left
th: ด้านบนซ้าย

en: Top Center
th: ด้านบนตรงกลาง

en: Top Right
th: ด้านบนขวา

en: Bottom Left
th: ด้านล่างซ้าย

en: Bottom Center
th: ด้านล่างตรงกลาง

en: Bottom Right
th: ด้านล่างขวา

en: No %1 Limit
th: ไม่มีการจำกัด %1

en: No Area Limit
th: ไม่จำกัดพื้นที่

en: Area of '%1' (%2)
th: พื้นที่ของ %1 (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
th[0]: %1 พิกเซล

en: Double Area Limit (to %1)
th: การจำกัดพื้นที่สองเท่า (กับ %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
th: การจำกัดพื้นที่ครึ่งหนึ่ง (กับ %1)

en: No Depth Limit
th: ไม่จำกัดความลึก

en: Depth of '%1' (%2)
th: ความลึกของ %1 (%2)

en: Depth %1
th: ลึก %1

en: Decrement (to %1)
th: ลด (กับ %1)

en: Increment (to %1)
th: เพิ่ม (กับ %1)
