konqueror - en to th translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
th: เ&ครื่องมือ

en: Input Required:
th: ต้องการการนำเข้า:

en: &Execute Shell Command...
th: ประมวลผลคำสั่งเชลล์...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
th: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: โปรแกรมผิดพลาด โปรดรายงานบั๊ก

en: Executing shell commands works only on local directories.
th: ประมวลผลคำสั่งเชลล์ให้ทำงานเฉพาะกับไดเร็กทอรีภายในเท่านั้น

en: Execute shell command in current directory:
th: ประมวลผลคำสั่งเชลล์ในไดเร็กทอรีปัจจุบัน:

en: Output from command: "%1"
th: ผลลัพธ์จากคำสั่ง: "%1"
