searchbarplugin - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
th: แถบค้นข้อมูล<p>ป้อนสิ่งที่ต้องการค้นหาที่นี่ หากต้องการเปลี่ยนโหมดหรือกลไกการค้นหา ให้คลิกบนไอคอน</p>

en: Search Bar
th: แถบค้นข้อมูล

en: Focus Searchbar
th: ปรับโฟกัสไปที่แถบค้นข้อมูล

en: Find in This Page
th: ค้นหาในหน้านี้

en: Select Search Engines...
th: เลือกกลไกการค้นหาแบบต่าง ๆ ...

en: Add %1...
th: เพิ่ม %1...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
th: แถบเครื่องมือค้นหา

en: Set Uri Shortcuts
th: ตั้งค่าทางลัดที่อยู่ Uri

en: Name:
th: ชื่อ:

en: Shortcuts:
th: ทางลัด:
