konqueror - en to tr translation catalogue (59 entries)

en: Create Archive
tr: Arşiv Oluştur

en: The URL of the page that is to be archived
tr: Arşivlenecek sayfanın URL’si

en: Source &URL:
tr: Kaynak &URL:

en: Web archive (*.war)
tr: Web arşivi (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
tr: Tar arşivi (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
tr: Zip arşivi (*.zip)

en: Directory
tr: Dizin

en: The file or directory where the archived page will be saved
tr: Arşivlenen sayfanın kaydedileceği dosya veya dizin

en: &Save to:
tr: Şuraya &kaydet:

en: Options
tr: Seçenekler

en:  second |  seconds
tr[0]:  saniye
tr[1]:  saniye

en: None
tr: Yok

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
tr: Web arşivi indirmesi, geçerli vekil ayarlarını kullanamıyor. Bir vekil kullanılmayacak.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
tr: Kaydetme konumu geçerli değil.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
tr: wget(1) komutu bulunamıyor;<nl/>bkz. <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
tr: Hedef doğrulanamıyor:<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
tr: Arşiv dizini<nl/><filename>%1</filename>,<nl/>halihazırda bir dosya olarak var.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
tr: Arşiv dizini<nl/><filename>%1</filename>,<nl/>halihazırda var.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
tr: Arşiv dosyası<nl/><filename>%1</filename>,<nl/>halihazırda bir dizin olarak var.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
tr: Arşiv dosyası<nl/><filename>%1</filename>,<nl/>halihazırda var.

en: Archive Already Exists
tr: Arşiv Halihazırda Var

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
tr: Özgün arşiv silinemiyor:<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
tr: Geçici bir dizin oluşturulamıyor:<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
tr: <filename>%1</filename> arşivleyici süreci başlatılamıyor

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
tr: İndirme süreci yarıda kesildi.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
tr: <para><filename>%1</filename> indirme süreci, %2 sinyaliyle başarısız oldu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
tr: <para><filename>%1</filename> indirme süreci, %2 durumuyla başarısız oldu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
tr: <para>Bu, bazı sayfa ögeleri için bir 404 durumu belirtiyor olabilir.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
tr: <para>Arşivlenen kısım korunsun mu?</para>

en: Retain Archive?
tr: Arşiv Korunsun mu?

en: Retain
tr: Koru

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
tr: Web arşivi oluşturma başarısız.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
tr: Arşiv, şu konuma kopyalanamadı:<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
tr: Şunun için izinler ayarlanamadı:<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
tr: Web arşivi şöyle kaydedildi:<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
tr: Web Arşivleyici

en: Archive a web page
tr: Bir web sayfasını arşivleyin

en: Copyright (c) 2020 Jonathan Marten
tr: Telif hakkı © 2020 Jonathan Marten

en: URL of the web page to archive
tr: Arşivlenecek web sayfasının URL’si

en: url
tr: URL

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
tr: Bekleme süresi:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
tr: Web sunucusu yükünü azaltmak için öge istekleri arasındaki bekleme süresi

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
tr: Vekil kullanma

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
tr: Web sayfasını getirmek için sistem vekil ayarlarını kullanma

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
tr: Bekleme zamanını rastgeleleştir

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
tr: Sunucu günlük çözümlemesinin kafasını karıştırmak için istekler arasındaki bekleme zamanını değiştir

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
tr: Standart web arşivi biçiminde kaydet

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
tr: <p>İndirilen tüm dosyaları, yerel göz atmaya uygun bir biçimde tek bir dizine kaydet.
                            Örneğin, ana HTML sayfası her zaman “index.html” olarak ve uzaktaki bir .php sayfası da standart .html uzantısıyla kaydedilecektir.</p>
                   <p>Bir standart web arşivi (.war) dosyası oluşturmak için bu seçeneği açık bırakın.</p>
                   <p>Bu seçenek kapalıysa dosyalar indirildiği biçimde kaydedilir.
                            Bu demek olur ki, özgün web sayfasının yapısını yansıtan alt dizinler olabilir ve uzantılar buna ayarlanmayacaktır.
                            Özgün URL bir dizine başvuruyor; ancak bir eğik çizgiyle bitmiyorsa indirmenin başarısız olabileceğini not edin.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
tr: Uçbirimde çalıştır

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
tr: <p>İndirme sürecini bir uçbirim penceresinde çalıştır. İndirme bittiğinde uçbirim penceresini kapatın.</p>
                   <p>Bu seçenek kapalıysa indirme arka planda çalışır. İlerleme günlüğü, oturum günlük dosyasına yazılır.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
tr: Bittiğinde kapat

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
tr: İndirme başarıyla bittiğinde bu pencereyi kapat

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
tr: Arşiv &türü:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
tr: Kaydedilecek web arşivinin türü

en: Archive Web Page...
tr: Web Sayfasını Arşivle…

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
tr: <command>kcreatewebarchive</command> yürütülebiliri bulunamıyor;<nl/>eklenti ve yardımcı kurulumlarını denetleyin.

en: Cannot Create Web Archive
tr: Web Arşivi Oluşturulamıyor

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tr: &Araçlar

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
tr: Ek Araç Çubuğu
