libkonq - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: &Open
uk: &Відкрити

en: Create &Folder...
uk: Створити &теку...

en: &Restore
uk: &Відновити

en: Show Original Directory
uk: Показати початковий каталог

en: Show Original File
uk: Показати початковий файл

en: &Empty Trash Bin
uk: С&порожнити смітник

en: &Configure Trash Bin
uk: &Налаштувати смітник

en: &Bookmark This Page
uk: &Зробити закладку на цій сторінці

en: &Bookmark This Location
uk: &Зробити закладку на цій адресі

en: &Bookmark This Folder
uk: &Зробити закладку на цій теці

en: &Bookmark This Link
uk: &Зробити закладку на цьому посиланні

en: &Bookmark This File
uk: &Зробити закладку на цьому файлі

en: Preview In
uk: Перегляд в

en: Open Terminal Here
uk: Викликати термінал тут

en: &Properties
uk: В&ластивості
