konqueror - en to uz translation catalogue (164 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
uz: Veb-brauzer, fayl boshqaruvchi va hujjat koʻruvchi.

en: Developer (framework, parts)
uz: Tuzuvchi (freymvork, qismlar)

en: Developer (framework)
uz: Tuzuvchi (freymvork)

en: Developer
uz: Tuzuvchi

en: Developer (List views)
uz: Tuzuvchi (roʻyxat sifatida koʻrish)

en: Developer (List views, I/O library)
uz: Tuzuvchi (roʻyxat sifatida koʻrish, K/Ch kutubxonasi)

en: Developer (HTML rendering engine)
uz: Tuzuvchi (HTML qismi)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
uz: Tuzuvchi (HTML qismi, K/Ch kutubxonasi)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
uz: Tuzuvchi (HTML qismi, K/Ch kutubxonasi, sinov freymvork)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
uz: Tuzuvchi (HTML qismi, K/Ch kutubxonasi, JavaScript)

en: Developer (JavaScript)
uz: Tuzuvchi (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
uz: Tuzuvchi (JavaScript va boshqa obʼektlar)

en: Developer (I/O library)
uz: Tuzuvchi (K/Ch kutubxonasi)

en: Developer (Java applet support)
uz: Tuzuvchi (Java applet imkoniyati)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
uz: Tuzuvchi (Java 2 xavfsizlik boshqaruvchi imkoniyati va boshqa appletga doir imkoniyatlar)

en: Developer (Netscape plugin support)
uz: Tuzuvchi (Netscape plagin imkoniyati)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
uz: Tuzuvchi (SSL, Netscape plaginlar)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
uz: Tuzuvchi (K/Ch kutubxonasi, tasdiqlash imkoniyati)

en: Graphics/icons
uz: Grafika va nishonchalar

en: KFM author
uz: KFM muallifi

en: Developer (navigation panel framework)
uz: Tuzuvchi (oʻtish paneli)

en: Developer (misc stuff)
uz: Tuzuvchi (har xil narsa)

en: Developer (AdBlock filter)
uz: Tuzuvchi (AdBlock filteri)

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
uz: Bu URL uchun MIME turi (m-n text/html yoki inode/directory)

en: Location to open
uz: Koʻrish uchun manzil

en: Extensions
uz: Kengaytmalar

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
uz: Modulni (%1) yuklashda xato roʻy berdi.
    Sabab:
    %2

en: Close View
uz: Koʻrinishni yopish

en: Stalled
uz: Toʻxtab qoldi

en: Show %1
uz: %1

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
uz: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Oxirgi marta koʻrilgan: %2<br />Birinchi marta koʻrilgan: %3<br />Necha marta koʻrilgan: %4</qt>

en: Miscellaneous
uz: Har xil

en: Open in New &Window
uz: &Yangi oynada ochish

en: Open in New Tab
uz: Yangi tabda ochish

en: &Remove Entry
uz: Bandni &olib tashlash

en: C&lear History
uz: Tarixni &boʻshatish

en: &Preferences...
uz: &Moslash...

en: By &Name
uz: &Nomi boʻyicha

en: By &Date
uz: &Sana boʻyicha

en: Do you really want to clear the entire history?
uz: Rostdan butun tarixni boʻshatmoqchimisiz?

en: Canceled.
uz: Bekor qilindi.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
uz: Ushbu sahifada joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Uni qaytadan yuklash natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: &Discard Changes
uz: Oʻzgarish&lardan voz kechish

en: Home Folder
uz: Uy jildi

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
uz: Ushbu tabda joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Tabni ajratish natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
uz: Ushbu koʻrinishda joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Koʻrinishni yopish natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
uz: Ushbu tabda joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Tabni yopish natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: Do you really want to close all other tabs?
uz: Rostdan boshqa tablarni yopmoqchimisiz?

en: Close &Other Tabs
uz: &Boshqa tablarni yopish

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
uz: Ushbu tabda joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Boshqa tablarni yopish natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
uz: Ushbu tabda joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Hamma tablarni qaytadan yuklash natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
uz: <qt><b>%1</b> notoʻgʻri</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
uz: Tanlangan fayllardan (%1) nusxa olish:

en: Move selected files from %1 to:
uz: Tanlangan fayllarni (%1) koʻchirish:

en: New &Window
uz: &Yangi oyna

en: &Duplicate Window
uz: &Oynani nusxasini yaratish

en: Send &Link Address...
uz: &Bogʻ manzilini joʻnatish

en: S&end File...
uz: &Faylni joʻnatish

en: &Open Location
uz: &Manzilni koʻrish

en: &Open File...
uz: &Faylni ochish...

en: &Find File...
uz: Faylni &qidirish...

en: Lock to Current Location
uz: Joriy manzilga qulflash

en: &Up
uz: &Yuqoriga

en: Closed Items
uz: Yopilgan bandlar

en: Sessions
uz: Seanslar

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
uz: Eng koʻp koʻrilgan

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
uz: Yaqinda koʻrilgan

en: Configure Extensions...
uz: Kengaytmalarni moslash

en: Configure Spell Checking...
uz: Imloni tekshirishni moslash

en: Split View &Left/Right
uz: &Vertikal boʻyicha boʻlish

en: Split View &Top/Bottom
uz: &Gorizontal boʻyicha boʻlish

en: &New Tab
uz: Yangi &tab

en: &Duplicate Current Tab
uz: Tabning &nusxasini yaratish

en: Detach Current Tab
uz: Tabni ajratish

en: &Close Active View
uz: &Hamma aktiv koʻrinishlarni yopish

en: Close Current Tab
uz: Joriy tabni yopish

en: Activate Next Tab
uz: Keyingi tabni aktivlashtirish

en: Activate Previous Tab
uz: Oldingi tabni aktivlashtirish

en: Activate Tab %1
uz: %1 tabni aktivlashtirish

en: Move Tab Left
uz: Tabni chapga surish

en: Move Tab Right
uz: Tabni oʻngga surish

en: &Reload
uz: Qaytadan &yuklash

en: &Reload All Tabs
uz: Hamma tablarni qaytadan &yuklash

en: &Stop
uz: &Toʻxtatish

en: L&ocation:
uz: &Manzil:

en: Location Bar
uz: Manzil paneli

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
uz: <html>Manzil paneli<br /><br />Veb-sahifaning manzilini yoki qidirish uchun soʻzni kiriting.</html>

en: Clear Location Bar
uz: Manzil panelini tozalash

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
uz: <html>Manzil panelini tozalash<br /><br />Manzil panelidagi yozuvni oʻchirish.</html>

en: &Bookmarks
uz: &Xatchoʻplar

en: Kon&queror Introduction
uz: Konqueror'ga &kirish

en: Go
uz: Oʻtish

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
uz: <html>Oʻtish<br /><br />Manzil panelida koʻrsatilgan sahifaga oʻtadi.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
uz: <html>Yuqori jildga oʻtish<br /><br />Masalan, agar joriy jild file:/home/%1 boʻlsa, shu tugmani bossangiz file:/home jildiga oʻtasiz.</html>

en: Enter the parent folder
uz: Yuqori jildga oʻtish

en: Move backwards one step in the browsing history
uz: Koʻrish tarixida bir qadam orqaga oʻtish

en: Move forward one step in the browsing history
uz: Koʻrish tarixida bir qadam oldinga oʻtish

en: Move backwards one step in the closed tabs history
uz: Yopilgan tablar tarixida bir qadam orqaga oʻtish

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
uz: <html>Joriy hujjatni qaytadan yuklash<br /><br />Bu, masalan, veb-sahifalarga yuklangandan soʻng kiritilgan oʻzgarishlarni koʻrish uchun kerak boʻlishi mumkin.</html>

en: Reload the currently displayed document
uz: Joriy hujjatni qayta yuklash

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
uz: <html>Hamma tablardagi hujjatlarni qaytadan yuklash<br /><br />Bu, masalan, veb-sahifalarga yuklangandan soʻng kiritilgan oʻzgarishlarni koʻrish uchun kerak boʻlishi mumkin.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
uz: Hamma tablardagi hujjatlarni qaytadan yuklash

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
uz: <html>Hujjatni yuklashni toʻxtatish<br /><br />Yuklash jarayoni toʻxtatiladi, hujjatning faqat yuklangan qismi koʻrinadi.</html>

en: Stop loading the document
uz: Hujjatni yuklashni toʻxtatish

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
uz: <html>Belgilangan matn yoki bandlarni tizimning klipbordiga kesish<br /><br />Bundan keyin ularni Konqueror va boshqa KDE dasturlariga <b>Qoʻyish</b> buyrugʻi bilan qoʻyish mumkin.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
uz: Belgilangan matn yoki bandlarni tizimning klipbordiga kesish

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
uz: <html>Belgilangan matn yoki bandlardan tizimning klipbordiga nusxa olish<br /><br />Bundan keyin ularni Konqueror va boshqa KDE dasturlariga <b>Qoʻyish</b> buyrugʻi bilan qoʻyish mumkin.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
uz: Belgilangan matn yoki bandlardan tizimning klipbordiga nusxa olish

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
uz: <html>Klipborddagi narsalarni qoʻyish<br /><br />Bu bilan boshqa KDE dasturidan kesilgan yoki nusxa olingan matnni qoʻyish mumkin.</html>

en: Paste the clipboard contents
uz: Klipborddagi narsalarni qoʻyish

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
uz: <html>Joriy hujjatni bosib chiqarish<br /><br />Nechta nusxa va qaysi printer bilan bosib chiqarish kabi parametrlarni tanlash mumkin boʻlgan dialog paydo boʻladi.<br /><br />Bu dialog PDF fayliga bosib chiqarish kabi KDE'ning maxsus xizmatlaridan foydalanish imkoniyatini yaratadi.</html>

en: Print the current document
uz: Joriy hujjatni bosib chiqarish

en: Copy &Files...
uz: Fayllardan &nusxa olish

en: M&ove Files...
uz: Fayllarni &joyidan koʻchirish

en: Open in T&his Window
uz: &Joriy oynada ochish

en: Open the document in current window
uz: Hujjatni joriy oynada ochish

en: Open the document in a new window
uz: Hujjatni yangi oynada ochish

en: Open in &New Tab
uz: &Yangi tabda ochish

en: Open the document in a new tab
uz: Hujjatni yangi tabda ochish

en: &Open With
uz: &Bilan ochish

en: Open with %1
uz: %1 bilan ochish

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
uz: Koʻrish &usuli

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
uz: Ushbu oynada bir nechta tab ochilgan. Chiqishga ishonchingiz komilmi?

en: C&lose Current Tab
uz: J&oriy tabni yopish

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
uz: Ushbu tabda joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Oynani yopish natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
uz: Ushbu sahifada joʻnatilmagan maʼlumot mavjud.
    Oynani yopish natijasida maʼlumot yoʻqoladi.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
uz: Yon paneli toʻgʻri ishlamayapti. Yangi bandni qoʻshib boʻlmaydi.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
uz: Veb-kengaytmani '%1' yon paneliga qoʻshishni istaysizmi?

en: Add
uz: Qoʻshish

en: Do Not Add
uz: Qoʻshilmasin

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
uz: Moshlash xatosi roʻy berganga oʻxshaydi. Konqueror %1 faylini ochishga moslangan, ammo u bunday fayl turlari bilan ishlayolmaydi.

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
uz: Oʻchirish

en: Open a new tab
uz: Yangi tabni ochish

en: Close the current tab
uz: Joriy tabni yopish

en: &Duplicate Tab
uz: Tabning nusxasini &yaratish

en: &Reload Tab
uz: Tabni qaytadan &yuklash

en: Other Tabs
uz: Boshqa tablar

en: D&etach Tab
uz: Tabni &ajratish

en: &Close Tab
uz: Tabni &yopish

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
uz: Jildlarni alohida oynada ochish

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
uz: Agar belgilansa, jild joriy oynada emas yangi oynada ochiladi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
uz: Fayl eslatmalarini koʻrsatish

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
uz: Agar belgilansa, sichqoncha fayl nishonchasining ustida boʻlganda fayl haqida qoʻshimcha maʼlumot koʻrsatiladi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
uz: Menyuda oʻchirish bandini koʻrsatish

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
uz: Andoza shrift

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
uz: Konqueror oynasida matnni koʻrsatish uchun ishlatiladigan shrift.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
uz: Oʻchirishda tasdiqlashni soʻrash

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
uz: Chiqindilar qutisiga joʻnatishda tasdiqlashni soʻrash

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
uz: Agar belgilansa, faylni chiqindilar qutisiga joʻnatish uchun tasdiqlash kerak boʻladi.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
uz: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uz: &Tahrirlash

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uz: &Koʻrinish

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
uz: Oʻ&tish

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
uz: &Vositalar

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
uz: &Moslamalar

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
uz: &Oyna

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
uz: &Yordam

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uz: Asosiy asboblar paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
uz: Qoʻshimcha asboblar paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
uz: Manzil paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
uz: Xatchoʻplar paneli

en: Und&o: Closed Tab
uz: &Bekor qilish: Tabni yopish

en: Und&o: Closed Window
uz: &Bekor qilish: Oynani yopish

en: Resend
uz: Qaytadan joʻnatish
