kcmkonqhtml - en to uz@cyrillic translation catalogue (146 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
uz@cyrillic: Ҳар хил вазиятларда, масалан боғ ёки жилдни сичқончанинг ўрта тугмаси билан босганда, янги ойнани очишни ўрнига янги таб очилади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
uz@cyrillic: &Боғларни янги ойнада очишни ўрнига янги табда очиш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
uz@cyrillic: Бу янги табни орқа фонда очади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
uz@cyrillic: Янги табни орқа фонда о&чиш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
uz@cyrillic: Янги табни охирги табдан кейин очишдан кўра жорий табдан кейин очиш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
uz@cyrillic: Янги табни &жорий табдан кейин очиш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
uz@cyrillic: Биттадан кўп таб очиқ бўлса, уларнинг сарлавҳаси кўринади. Акс ҳолда, табнинг сарлавҳаси ҳамиша кўринади.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
uz@cyrillic: Битта таб очиқ бўлса, унинг сарлавҳасини бекитиш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
uz@cyrillic: Бир қанча табли ойнани ёпишдан олдин ёпиш ёки ёпмаслик ҳақида сўраш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
uz@cyrillic: Бир қанча табли ойнани ёпишдан &олдин тасдиқлаш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, жорий таб ойна ёпилганда ундан аввал қўлланилган таб ойна кўрсатилади.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
uz@cyrillic: Расмлар

en: A&utomatically load images
uz@cyrillic: Расмларни &автоматик равишда юклаш

en: Dra&w frame around not completely loaded images
uz@cyrillic: Тўлиқ юкланмаган расмларнинг &чегараларини кўрсатиш

[ctx: animations]
en: Enabled
uz@cyrillic: Ёқилган

[ctx: animations]
en: Disabled
uz@cyrillic: Ўчирилган

en: Show Only Once
uz@cyrillic: Фақат бир марта кўрсатиш

en: A&nimations:
uz@cyrillic: &Анимация:

[ctx: underline]
en: Enabled
uz@cyrillic: Ёқилган

[ctx: underline]
en: Disabled
uz@cyrillic: Ўчирилган

en: Only on Hover
uz@cyrillic: Сичқонча устида турганда

en: Und&erline links:
uz@cyrillic: Боғларни т&агини чизиш:

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
uz@cyrillic: <h1>Konqueror шрифтлари</h1>Бу ерда веб-саҳифаларни кўрсатишда Konqueror ишлатадиган шрифтларни мослашингиз мумкин.

en: Font Si&ze
uz@cyrillic: Шрифтнинг ў&лчами

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
uz@cyrillic: Konqueror веб-саҳифаларни кўрсатишда қўлланиладиган шрифтларнинг нисбий ўлчами.

en: M&inimum font size:
uz@cyrillic: Шрифтнинг энг &кичик ўлчами:

en: &Medium font size:
uz@cyrillic: Шрифтнинг ў&ртача ўлчами:

en: S&tandard font:
uz@cyrillic: &Андоза шрифт:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
uz@cyrillic: Веб-саҳифалардаги оддий матнни кўрсатиш учун шрифт.

en: &Fixed font:
uz@cyrillic: &Эни ўзгармайдиган шрифт:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
uz@cyrillic: Эни ўзгармайдиган ҳарфлар билан ёзилган матн учун шрифт.

en: S&erif font:
uz@cyrillic: Serif ш&рифт:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
uz@cyrillic: Бу шрифт Serif деб белгиланган матнни кўрсатишда ишлатилади.

en: Sa&ns serif font:
uz@cyrillic: Sans serif шр&ифт:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
uz@cyrillic: Бу шрифт Sans-serif деб белгиланган матнни кўрсатишда ишлатилади.

en: C&ursive font:
uz@cyrillic: &Қия шрифт:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
uz@cyrillic: Бу шрифт қия деб белгиланган матнни кўрсатишда ишлатилади.

en: Fantas&y font:
uz@cyrillic: Fantas&y шрифт:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
uz@cyrillic: Бу шрифт Fantasy деб белгиланган матнни кўрсатишда ишлатилади.

en: Font &size adjustment for this encoding:
uz@cyrillic: Ушбу кодлаш усули учун шрифт &ўлчами:

en: Use Language Encoding
uz@cyrillic: Тилнинг кодлаш усулини ишлатиш

en: Default encoding:
uz@cyrillic: Андоза кодлаш усули:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
uz@cyrillic: <b>Стайлшитлар</b> <p>Стайлшитлар ҳақида тўлиқ маълумот учун http://www.w3.org/Style/CSS сайтига қаранг.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
uz@cyrillic: Стайлшитлар

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
uz@cyrillic: <b>Андоза стайлшитдан фойдаланиш</b><p>Агар белгиланса, андоза стайлшит ишлатилади.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
uz@cyrillic: &Андоза стайлшитдан фойдаланиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
uz@cyrillic: &Кўрсатилган стайлшитдан фойдаланиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
uz@cyrillic: &Мослаш

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
uz@cyrillic: Шрифт оиласи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
uz@cyrillic: <p>Жорий танланган шрифт оиласи</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
uz@cyrillic: Ҳамма матн учун битта шрифт оиласини ишлатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
uz@cyrillic: &Ҳамма элементлар учун битта ўлчамни ишлатиш

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
uz@cyrillic: <b>Оқда қора</b><p>Одатда ишлатиладиган ранглар.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
uz@cyrillic: &Оқда қора

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
uz@cyrillic: <b>Оқда қора</b><p>Одатда ишлатиладиган ранглар.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
uz@cyrillic: Қо&рада оқ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
uz@cyrillic: &Бошқа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
uz@cyrillic: Орқа &фон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
uz@cyrillic: Ҳамма матнлар учун битта рангни ишлатиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
uz@cyrillic: &Олдин фон:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
uz@cyrillic: <b>Расмлар кўрсатилмасин</b><p>Агар белгиланса, Konqueror расмларни кўрсатмайди.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
uz@cyrillic: &Расмлар кўрсатилмасин

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
uz@cyrillic: <b>Орқа фон расмлари кўрсатилмасин</b><p>Агар танланса, Konqueror орқа фон расмларини кўрсатмайди.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
uz@cyrillic: Орқа фон расмлари кўрсатилмасин

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
uz@cyrillic: Кўриб чиқиш

en: Host/Domain
uz@cyrillic: Хост/Домен

en: Policy
uz@cyrillic: Қоида

en: &New...
uz@cyrillic: &Янги

en: Chan&ge...
uz@cyrillic: Ўз&гартириш

en: De&lete
uz@cyrillic: Ўч&ириш

en: &Import...
uz@cyrillic: &Импорт қилиш

en: &Export...
uz@cyrillic: &Экспорт қилиш

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
uz@cyrillic: Домен ёки хост учун қоидани қўлбола қўшиш учун ушбу тугмани босинг.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
uz@cyrillic: Танланган хост ёки домен қоидасини ўзгартириш учун ушбу тугмани босинг.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
uz@cyrillic: Танланган хост ёки домен қоидасини олиб ташлаш учун ушбу тугмани босинг.

en: You must first select a policy to be changed.
uz@cyrillic: Ўзгартириш учун аввало қоидани танлашингиз керак.

en: You must first select a policy to delete.
uz@cyrillic: Ўчириш учун аввало қоидани танлашингиз керак.

en: Use Global
uz@cyrillic: Умумий қўллаш

en: Accept
uz@cyrillic: Қабул қилиш

en: Reject
uz@cyrillic: Рад этиш

en: Enable filters
uz@cyrillic: Филтерларни ёқиш

en: Hide filtered images
uz@cyrillic: Филтердан ўтмаган расмларни бекитиш

en: Update
uz@cyrillic: Янгилаш

en: Import...
uz@cyrillic: Импорт қилиш

en: Export...
uz@cyrillic: Экспорт қилиш

en: Tabbed Browsing
uz@cyrillic: Табли кўриш

en: Boo&kmarks
uz@cyrillic: &Хатчўплар

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
uz@cyrillic: Хатчўплар қўшилганда жилд ва номни сўраш

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Konqueror янги хатчўп қўшилганда, унинг номини ўзгартириш ва қаерга сақлашни кўрсатиш имкониятини беради.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
uz@cyrillic: Хатчўплар панелида фақат белгиланган хатчўпларни кўрсатиш

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Konqueror хатчўплар панелида фақат хатчўплар таҳрирчиси орқали белгиланган хатчўпларни кўрсатади.

en: Form Com&pletion
uz@cyrillic: Шакилларни &тўлдириш

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Konqueror веб-шакилларга киритилган маълумотни эслаб қолади ва бошқа веб-шакиллардаги ўхшаш майдонларда уни таклиф қилади.

en: &Maximum completions:
uz@cyrillic: Тўлдиришларнинг &энг катта сони:

en: Mouse Beha&vior
uz@cyrillic: Сичқончанинг &хусусиятлари

en: Chan&ge cursor over links
uz@cyrillic: Боғларни устида &курсорни ўзгартириш

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, сичқонча боғнинг устида турганда унинг шакли ўзгаради (одатда қўл шаклига).

en: M&iddle click opens URL in selection
uz@cyrillic: Сичқонча ўр&та тугмаси белгиланган матндаги URL'ни очади

en: Right click goes &back in history
uz@cyrillic: Сичқончанинг ўнг тугмаси бир қадам &орқага ўтади

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Konqueror кўринишида сичқончанинг ўнг тугмасини босиб бир қадам орқага ўтишингиз мумкин. Контекст менюсидан фойдаланиш учун сичқончанинг ўнг тугмасини босиб уни силжитинг.

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
uz@cyrillic: Баъзи веб-саҳифалар маълум вақт оралиғида автоматик равишда қайта юклашни талаб қилади. Агар белгиланса, Konqueror бундай сўровларга эътибор беради. Акс ҳолда, бундай сўровлар эътиборсиз қолади.

en: Enable Ja&va globally
uz@cyrillic: Java'ни &ёқиш

en: Java Runtime Settings
uz@cyrillic: Java учун мосламалар

en: &Use security manager
uz@cyrillic: &Хавфсизлик бошқарувчисидан фойдаланиш

en: Use &KIO
uz@cyrillic: KIO'дан &фойдаланиш

en: &Path to Java executable, or 'java':
uz@cyrillic: Java &дастурига йўл ёки 'java':

en: Additional Java a&rguments:
uz@cyrillic: Java учун қўшимча ар&гументлар:

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
uz@cyrillic: Таркибида Java қоидалари бўлган файлни танлаш учун ушбу тугмани босинг. Ушбу қоидалар мавжуд қоидалар билан бирлаштирилади. Бир хил ёзувларга эътибор берилмайди.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
uz@cyrillic: Zip билан қисилган Java қоидалар файлини сақлаш учун шу тугмани босинг. <b>java_policy.tgz</b> номли файл сиз истаган жойга сақланади.

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
uz@cyrillic: Агар Java'га махсус аргументларни узатишни истасангиз, уларни шу ерга киритинг.

en: &Java policy:
uz@cyrillic: Java қо&идаси:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
uz@cyrillic: Юқорида кўрсатилган хост ёки домен учун Java қоидасини танланг.

en: Ena&ble JavaScript globally
uz@cyrillic: JavaScript'ни ёқ&иш

en: Enable debu&gger
uz@cyrillic: &Дебаггерни ёқиш

en: Enables builtin JavaScript debugger.
uz@cyrillic: JavaScript дебаггерини ёқиш.

en: Report &errors
uz@cyrillic: Хатолар ҳақида &хабар бериш

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
uz@cyrillic: JavaScript коди ишга туширилганда хато рўй берса, у ҳақида хабар бериш.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
uz@cyrillic: Таркибида JavaScript қоидалари бўлган файлни танлаш учун ушбу тугмани босинг. Ушбу қоидалар мавжуд қоидалар билан бирлаштирилади. Бир хил ёзувларга эътибор берилмайди.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
uz@cyrillic: Zip билан қисилган JavaScript қоидалар файлини сақлаш учун шу тугмани босинг. <b>javascript_policy.tgz</b> номли файл сиз истаган жойга сақланади.

en: Global JavaScript Policies
uz@cyrillic: Умумий JavaScript қоидалари

en: JavaScript policy:
uz@cyrillic: JavaScript қоидаси:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
uz@cyrillic: Юқорида кўрсатилган хост ёки домен учун JavaScript қоидасини танланг.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
uz@cyrillic: Доменга боғлиқ JavaScript қоидалари

en: Open new windows:
uz@cyrillic: Янги ойналарни очиш:

en: Use global
uz@cyrillic: Умумий қўллаш

en: Use setting from global policy.
uz@cyrillic: Умумий қоидадаги мосламадан фойдаланиш.

en: Allow
uz@cyrillic: Рухсат бериш

en: Ask
uz@cyrillic: Сўраш

en: Deny
uz@cyrillic: Рухсат берилмасин

en: Smart
uz@cyrillic: Ихчам

en: Resize window:
uz@cyrillic: Ойнанинг ўлчамини ўзгартириш:

en: Allow scripts to change the window size.
uz@cyrillic: Ойнанинг ўлчамини скрипт орқали ўзгартиришга рухсат бериш.

en: Ignore
uz@cyrillic: Эътибор берилмасин

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
uz@cyrillic: Ойнанинг ўлчамини скрипт орқали ўзгартириш уринишларга эътибор берилмасин. Веб-саҳифа ойнанинг ўлчами ўзгарди деб "ўйлайди", аммо аслида ҳеч нарса ўзгармайди.

en: Move window:
uz@cyrillic: Ойнани жойидан кўчириш:

en: Allow scripts to change the window position.
uz@cyrillic: Ойнанинг жойини скрипт орқали ўзгартиришга рухсат бериш.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
uz@cyrillic: Ойнанинг жойини скрипт орқали ўзгартириш уринишларга эътибор берилмасин. Веб-саҳифа ойнанинг жойи ўзгарди деб "ўйлайди", аммо аслида ҳеч нарса ўзгармайди.

en: Focus window:
uz@cyrillic: Ойнани фокуслаш:

en: Allow scripts to focus the window.
uz@cyrillic: Скриптларга ойнани фокуслашга рухсат бериш.

en: Modify status bar text:
uz@cyrillic: Ҳолат панелидаги матнни ўзгартириш:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
uz@cyrillic: Ҳолат панелидаги матнни скрипт орқали ўзгартиришга рухсат бериш.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
uz@cyrillic: Ҳолат панелидаги матнни скрипт орқали ўзгартириш уринишларга эътибор берилмасин. Веб-саҳифа ҳолат панелидаги матн ўзгарди деб "ўйлайди", аммо аслида ҳеч нарса ўзгармайди.

en: Konqueror Browsing Control Module
uz@cyrillic: Konqueror'да веб-саҳифаларни кўриш учун бошқариш модули

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
uz@cyrillic: (C) 1999 - 2001, Konqueror тузувчилари

en: &Host or domain name:
uz@cyrillic: &Хост ёки доменнинг номи:

en: You must first enter a domain name.
uz@cyrillic: Аввал, домен номини киритишингиз шарт.
