kcmkio - en to wa translation catalogue (15 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
wa: Rimarkes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
wa: &Mostrer rimarkes sins ridants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
wa: &Asplati coxhlaedje des rmarkes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
wa: Mostrer ene boesse avou les plaeces di KDE (Måjhon, Rantoele...). Ahessåve si vs eployî konqueror come manaedjeu des fitchîs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
wa: Mostrer les &plaeces do sistinme

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
wa: Tchuzes djeneråles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
wa: Nombe di colones a mostrer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
wa: L' essocter so les londjins sistinmes po dismete les imådjes do fond.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
wa: Mostrer les &fonds des ridants

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
wa: Cwante di plaece sol plake est eployeye po mete el muchete les mapes des picsels (pixmaps)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
wa: Muchete del mape des picsels (pixmap)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
wa: Grandeu del muchete del plake :

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbCacheSize)
en:  kB
wa:  ko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
wa: Netyî l' muchete del mape des picsels (pixmap)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
wa: &Netyî muchete
