konqueror - en to wa translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: &Usteyes

en: Input Required:
wa: Intrêye dimandêye:

en: &Execute Shell Command...
wa: &Enonder ene kimande do shell...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
wa: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Aroke do programe, fijhoz on rapoirt di bug s' i vs plait.

en: Executing shell commands works only on local directories.
wa: Vos n' savoz enonder des cmandes do shell ki dvins les ridants locås.

en: Execute shell command in current directory:
wa: Enonder ene kimande do shell divins li ridant do moumint:

en: Output from command: "%1"
wa: Rexhowe del kimande: «%1»
