kcmkonqhtml - en to xh translation catalogue (115 entries)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
xh: Oku kuzakuvula isithuba esitsha endaweni ye window entsha kwiziganeko eziliqela, njengokukhetha ikhonkco okanye incwadi eneenkcukacha ngeqosha le mouse elisembindini.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
xh: Ivula &amakhonkco kwisithuba esitsha endaweni ye window entsha

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
xh: Oku kuzakubuza ukuba uqinisekile ukuba ufuna ukuvala i window xa inezithuba ezininzi ezivulekileyo kuyo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
xh: Qinisekisa &xa ukhetha i windows ezinezithuba ezininzi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
xh: Imifanekiso

en: A&utomatically load images
xh: Y&ongeza imifanekiso ngojuzitshintshayo

en: Show Only Once
xh: Bonisa Kuphela Kanye

en: A&nimations:
xh: &Iimpiliso:

en: Only on Hover
xh: Kwi Hover

en: Und&erline links:
xh: Yenza &umgca ngaphantsi kwamakhonkco:

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
xh: <h1>Imigca ye Konqueror</h1>Kweliphepha, uyakwazi ukuqwalasela ukuba izakuba yeyiphi imgca ye Konqueror ezakusebenziswa ukubonisa amaphepha akho e web awajongayo.

en: Font Si&ze
xh: &Ubungakanani bomgca

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
xh: Lo ngumgca ozalanayo iKonqueror ewusebenzisayo ukubonisa amanxuwa e web.

en: M&inimum font size:
xh: &Ubungakanani obuncinane bomgca:

en: &Medium font size:
xh: U&bungakanani bomgca ophakathi:

en: S&tandard font:
xh: U&mgca osezantsi:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
xh: Lo mgca osetyenziswa ukubonisa okubhaliweyo okuqhelekileyo kwiphepha le web.

en: &Fixed font:
xh: &Umgca olungisiweyo:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
xh: Lo ngumgca osetyenziswayo ukubonisa okulungisiweyo-ububanzi (kuthetha ukuba engathele-kisekiyo) okubhaliweyo.

en: S&erif font:
xh: &Umgca we serif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
xh: Lo ngumgca osetyenziswa ukubonisa okubhaliweyo okuphawulwe njenge serif.

en: Sa&ns serif font:
xh: &Umgca we Sans Serif

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
xh: Lo mgca usetyenziswa ukubonisa okubhaliweyo okuphawulwe njenge sans-serif.

en: C&ursive font:
xh: &Umgca owenziwa ngaphandle kokunyusa usiba konobumba:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
xh: Lo mgca usetyenziswa ukubonisa okubhaliweyo okuphawulwe njenge Italic.(kekeleyo)

en: Fantas&y font:
xh: &Umgca woyilo:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
xh: Lo mgca usetyenziswa ukubonisa okubhaliweyo ophawulwe njengomgca woyilo.

en: Font &size adjustment for this encoding:
xh: Unyenyiso &lobungakanani bomgca we encoding:

en: Use Language Encoding
xh: Sebenzisa Ulwimi ye Encoding

en: Default encoding:
xh: Ulwenzo lwekhowudi yendalo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
xh: <b>Amakhasi ohlobo</b><p>Bona http://www.w3.org/Style/CSS kwinkcukacha eziphangaleleyo zokuwisa amakhasi ohlobo.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
xh: <b>Amakhasi ohlobo</b><p>Sebenzisa le bhokisi yeqela ukugqiba indlela i Konqueror iza kunikezela amakhasi ohlobo.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
xh: Amakhasi ohlobo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
xh: <b>Sebenzisa ikhasi lohlobo lokwendalo</b><p>Khetha olu khetho ukusebenzisa lokwendalo lekhasi lohlobo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
xh: Sebenzisa &ikhasi lohlobo lokwendala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
xh: <b>Sebenzisa ikhasi lohlobo elichaziweyo-lomsebenzisi</b><p>Ukuba le bhokisi ikhangelwe, i konqueror iza kuzama ukulayisha ikhasi lohlobo elichaziweyo-lomsebenzisi njengoko kukhankanyiwe kwindawo engezantsi. IKhasi lohlobo lizakukuvumela ukugqiba uqhubeko lwendlela amaphepha e web anikezwa ngayo kumkhangeli wencwadi wakho. Ifayile ekhankanyiweyo izakuqulatha ikhasi olusebenzayo lohlobo (bona http://www.w3.org/Style/CSS kwinkcukacha eziphangaleleyo zokuwisa amakhasi ohlobo).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
xh: Sebenzisa &ikhasi lohlobo elichaziweyo-lomsebenzisi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
xh: <b>Uhlobo lwamagama osapho</b><p>Usapho lohlobo lwamagama liqela lohlobo lwamagama efana kunye namanye, kunye namalungu osapho a umzekelo. amagama amakhulu, akekeleyo, okanye naliphi na inani lokungentla.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
xh: Isapho Lohlobo lwamagama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
xh: <p>Olu luhlobo lwamagama osapho akhethiweyo angoku</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
xh: <b>Sebenzisa usapho olunye kumbhalo wonke</b><p>Khetha olu khetho ukuqhuba ngaphezulu uhlobo lwamagama esiko ngokuthanda kwesiseko sohlobo lwamagama.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
xh: Sebenzisa usapho olunye kumbhalo wonke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
xh: <b>Sebenzisa ubungakanani obufanayo beengxenye zonke</b><p>Khetha olu khetho ukuqhuba ngaphezulu uhlobo lwamagama esiko ngokuthanda kwesiseko sobungakanani bohlobo lwamagama. Zonke iintlobo zamagama zizakuboniswa kubungakanani obufanayo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
xh: &Sebenzisa ubungakanani obufanayo beengxenye zonke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
xh: Imibala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
xh: <b>Mnyama kokumhlophe</b><p>Oku kokuqhele ukukubona.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
xh: &Mnyama kokumhlophe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
xh: <b>Mhlophe Kokumnyama</b><p>Olu ludweliso olubuyiselwe umbala onempumelelo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
xh: &Mhlophe kwemnyama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
xh: <b>Isiko</b><p>Khetha olu khetho ukuchaza umbala wesiko womgca wokwendalo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
xh: &Isiko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
xh: <b>Isiqalo</b><p>Lo mbala wesiqalo ngulo ububoniswe ngasemva kokubhaliweyo kokungagqibekanga. Umfanekiso wendawo yangasemva uzakuyiqhuba ngaphezulu le.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
xh: Indawo yangasemv&a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
xh: <b>Indawo yangasemva</b><p>Emva kolu cango kukho indlela yokukhetha isiqalo sokwendalo sesiko.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
xh: <b>Sebenzisa umbala omnye kokubhaliweyo konke</b><p>Khetha olu khetho ukufaka umbala wakho owukhethileyo kumgca ongagqibekanga nakwimigca yesiko njegoko kukhankanyiwe kwikhasi lohlobo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
xh: Sebenzisa umbala omnye kokubhaliweyo konke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
xh: <b>Umbala wemboniselo yommameli</b><p>Umbala wommameli ngumbala okubhaliweyo kuzotywe ngawo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
xh: &Indawo yommameli:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
xh: <b>Nyanzela imifanekiso</b><p>Ukukhetha oku kuzakukhusela i Konqueror ekulayisheni imifanekiso.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
xh: &Nyanzela imifabekiso

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
xh: <b>Nyanzela imifanekiso yendawo yangaphambili</b><p>Ukukhetha olu khetho kuzakukhusela i Konqueror ekulayisheni imifanekiso yesiqalo.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
xh: Nyanzela imifanekiso yesiqalo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
xh: Imboniso yangaphambili

en: Host/Domain
xh: Inginginya/Ithambeka

en: Policy
xh: Inkqubo

en: &New...
xh: &Entsha...

en: Chan&ge...
xh: Tsh&intsha...

en: De&lete
xh: Ci&ma

en: &Import...
xh: &Rhweba ngaphakathi...

en: &Export...
xh: &Rhweba ngaphandle...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
xh: Nqakraza kweli qhosha ukudibanisa ngokwencwadi inginginya okanye ithambeka lenkqubo ekhankanywayo.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
xh: Nqakraza kweli qhosha ukutshintsha inkqubo yenginginya okanye ithambeka elikhethiweyo kwi bhokisi yoluhlu.

en: Accept
xh: Yamkela

en: Reject
xh: Khuphela ngaphandle

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
xh: <h1>Umkhangeli zincwadi we Konqueror</h1> Apha uyakwazi ukuqwalasela usebenziso lomkhangeli zincwadi we Konqueror. Nceda qaphela ukuba usebenziso lomphathi  wefayile kufuneka iqwalaselwe nge "Umphathi Wefayile" umqongo womlinganiselo wendlela. Uyakwazi ukwenza ezinye izicwangciso zendlela i Konqueror ufuna iphathe ikhowudi ye HTML emaphepheni  e web ewalayishayo. Kudla ngokungabikho mfuneko yokuthsintsha nantoni na apha.

en: Form Com&pletion
xh: U&gqityo Lwefomu

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
xh: Ukuba le bhokisi ikhangelwe, i Konqueror izakukhumbula idata oyingenisayo kwiifomu ze web kwaye iyiphakamisa kwimihlaba efanayo yeefomu zonke.

en: &Maximum completions:
xh: &Ugqityo olukhulu:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
xh: Apha ungakhetha ukubamaninzi kwamaxabiso i Konqueror ezakuwakhumbula kumhlaba wefomu.

en: Chan&ge cursor over links
xh: Tshintsha isalathisi &kumakhonkco

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
xh: Ukuba olu khetho luyacwangciswa, ukuma kwesalathisi sizakutshintsha (ngokwesiqhelo kwi sandla) ukuba isiwe kwikhonkco eliphezulu.

en: Right click goes &back in history
xh: Unqakrazo lwasekunene &lubuyela kwimbali

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
xh: Ukuba le bhokisi ikhangelwe, ungabuyela kwimbali ngokunqakraza ekunene kwimboniselo ye Konqueror. Ukunikezela imenu yentsingiselo, cinezela iqhosha lemouse ekunene kwaye ushukume.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
xh: Vumela okuzenzekelayo kumiswe &okuzongezayo/okuzijikayo

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
xh: Ezinye amaphepa esicelo seweb sokuzifaka okanye ukufumana enye indlela emva kwexesha elithile.Ngokujonga lebhokisi iKonqueror izakungazihoyi ezizicelo.

en: Enable Ja&va globally
xh: &Yenza i Java ngqukuva

en: Java Runtime Settings
xh: Izicwangciso zexesha elisebenzayo le Java

en: &Use security manager
xh: &Sebenzisa umphathi wokhuseleko

en: &Path to Java executable, or 'java':
xh: &Umendo oya kuphunyezo lwe Java, okanye 'java':

en: Additional Java a&rguments:
xh: Impikiswano ezo&ngezelelweyo ze Java:

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
xh: Nqakraza eli qhosha ukugcina inkqubo ye Java kwifayile evalwayo. Ifayile, enegama <b>java_policy.tgz</b>, izakugcinwa kwindawo yakho oyikhethileyo.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
xh: Ukwenza umphathi wokhuseleko kuzakubangela i jvm isebenze noMphathi woKhuseleko endaweni. Oku kuzakugcina i applets ekubeni zifunde kwaye zibhale kwindlela yakho yefayile, isenza imigxuma engenasizathu, kunye nezinye iintshukumo ezino kusetyenziswa ukumela indlela yakho.  Khubaza olu khetho kumngcipheko wakho. Ungaguqula kancinane i $HOME/.java.policy file ngesixhobo senkqubo ye Java into eluncedo yokunika ikhowudi elayishelwe ezantsi esuka kumanxuwa athile aneemvume ezininzi.

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
xh: Ngenisa umendo kwi Java ephunyeziweyo.  Ukuba ufuna ukusebenzisa i jre kumendo wakho, yishiye ngokulula njenge 'java'. Ukuba ufuna ukusebenzisa eyahlukileyo i jre, ngenisa umendo kwijava ephunyeziweyo(umzekelo, /usr/lib/jdk/bin/java), okanye u mendo kulawulo oluqulathe i 'bin/java' (umzekelo, /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
xh: Ukuba ufuna iimpikiswano ezithile zigqithiswe kumatshini onesiqhamo, zingenise apha.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
xh: Xa zonke i applets zitshatyalalisiwe, umncedisi we applet uzaku vala.  Ngoko ke, ukuqala i jvm kuthatha ixesha elide. Ukuba ufuna ukugcina inkqubela ye java esebenzayo ngexesha ukhangela iincwadi, ungabeka ixabiso lexesha lokuphuma kukufunayo.  Ukugcina inkqubela ye java isebenza ngexesha lonke inkqubela ye Konqueror isenza, shiya uMncedisi woValo lwe Applet lwebhokisi yokhangelo ingakhangelwa.

en: &Java policy:
xh: &Inkqubo ye Java:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
xh: Khetha inkqubo ye Java yenginginya engasentla okanye ithambeka.

en: Ena&ble JavaScript globally
xh: &Yenza Okushicilelweyo kwe Java kubengqukuva

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
xh: Nqakraza kweli qhosha ukukhetha ifayile equlathe iinkqubo zokushicilelweyo kwe Java. Ezi nkqubo zizakudityaniswa kwesele zikhona.  Ungeniso kokuphindwe kabini luyalahlwa.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
xh: Nqakraza eli qhosha ukugcina inkqubo yokushicilelweyo kweJava ukuya kwifayile evalwayo. Ifayile, enegama <b>javascript_policy.tgz</b>, izakugcinwa kwindawo yakho oyikhethayo.

en: JavaScript policy:
xh: inqubo yokuShicilelweyo kweJava:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
xh: Khetha inkqubo yokushicilelweyo kwe Java yenginginya engasentla okanye ithambeka.

en: Allow
xh: Vumela

en: Accept all popup window requests.
xh: Yamkela zonke izicelo ze window ze popup.

en: Ask
xh: Buza/Cela

en: Prompt every time a popup window is requested.
xh: Cela ngalolonke ixesha xa ingxolo eqhekezayo ye window licelwa.

en: Deny
xh: Khanyela

en: Reject all popup window requests.
xh: Khuphela ngaphandle zonke iingxolo eqhekezayo ze window eziceliweyo.

en: Smart
xh: Ebukekayo

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
xh: Ukuba Ukhetha ukheto olubukekayo, ifestile evulekayo izaku khubazwa ngapandle kokuba i iqaliswe ekusukeleni kwe mouse okanye kukusenza kwebhodi yezitshixho.

en: Konqueror Browsing Control Module
xh: Konqueror Umnqongo Wolawulo Wokhangelo zincwadi

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
xh: (c) 1999 - 2001 Ababhekisi phambili be Konqueror

en: Java&Script
xh: &Okushicilelweyo kwe Java

en: &Host or domain name:
xh: &Inginginya okanye igama lethambeka:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
xh: Ngenisa igama lenginginya (njenge www.kde.org) okanye ithambeka, uqale ngechaphaza (njenge .kde.org or .org)
