kdegames - en to sq translation catalogue (22 entries)

en: Fleet No.
sq: Flota Nr.

en: Destination
sq: Destinacioni

en: Ships
sq: Anijet

en: Kill Percentage
sq: Përqindja e Vrasjeve

en: Arrival Turn
sq: Kthesa në Mbërritje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, newGameDialog)
en: Dialog
sq: Dialogu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Players
sq: Lojtarët

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addPlayerButton)
en: &Add
sq: &Shto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePlayerButton)
en: &Remove
sq: &Fshije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Map
sq: Harta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Width:
sq: &Gjerësi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Height:
sq: &Lartësi:

[ctx: Default player name is "player " + player number]
en: Player %1
sq: Lojtari %1

[ctx: The player name]
en: Name
sq: Emri

en: Type
sq: Tipi

en: Distance
sq: Distanca

en: Port to KDE4
sq: Solli në KDE 4

en: Cleaning and bugfixing
sq: Pastrimi dhe rregullimi i gabimeve

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sq: &Lojë

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

[ctx: The player name]
en: Player
sq: Lojtari

en: Ships
    Built
sq: Anijet
    Ndërtuar
