konsole-1.1 - en to br translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
br: Deskrivadur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
br: Dregantad

en: Open Link
br: Digeriñ al liamm

en: Copy Link Address
br: Eilañ chomlec'h al liamm

en: Copy Email Address
br: Eilañ ar chomlec'h postel

en: Output
br: Ezkas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
br: Ouzhpennañ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
br: Lemel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
br: Enkas :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
br: Ezkas :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
br: Paperenn-reol

en: Black on Light Yellow
br: Du war melen sklaer

en: Black on White
br: Du war wenn

en: Green on Black
br: Gwer war du

en: Linux Colors
br: Livioù Linux

en: White on Black
br: Gwenn war du

en: Paste Selection
br: Pegañ ar choaz

en: &Print Screen...
br: &Moulañ ar skramm ...

en: &ZModem Upload...
br: Ezkargañ gant &ZModem ...

en: Enlarge Font
br: Brasaat an nodrezh

en: &Hangup
br: &Adkregiñ

en: &Kill Task
br: &Lazhañ an dlead

en: User Signal &1
br: Arhent arveriad &1

en: User Signal &2
br: Arhent arveriad &2

en: Size: %1 x %2
br: Ment : %1 x %2

en: Tabs
br: Bevennigoù

en: Appearance
br: Neuziadur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
br: Urzhiad :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
br: Endro :

en: Insert
br: Enlakaat
