konsole - en to ca@valencia translation catalogue (827 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
ca@valencia: Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
ca@valencia: Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
ca@valencia: Dividix la vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ca@valencia: Configuració

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
ca@valencia: Connectors

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ca@valencia: Ajuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
ca@valencia: &Historial

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de sessió

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
ca@valencia: Nom del perfil que s'ha d'utilitzar en la nova instància de Konsole

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
ca@valencia: Fitxer de disposició JSON que es carregarà per a utilitzar en la nova instància de Konsole

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
ca@valencia: Utilitza el perfil integrat en lloc del perfil predeterminat

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
ca@valencia: Establix el directori de treball inicial per a les pestanyes o finestres noves al «dir»

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
ca@valencia: No tanques automàticament la sessió inicial quan finalitze.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
ca@valencia: Crea una pestanya nova en una finestra existent abans de crear una finestra nova (Cal que estiga activat «Executa totes les finestres de Konsole en un procés únic»)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
ca@valencia: Crea pestanyes tal com s'ha especificat en el fitxer de configuració de pestanyes

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
ca@valencia: Inicia Konsole en segon pla i fes-lo vindre a davant si es prem «Ctrl+Majús+F12» (de manera predeterminada)

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
ca@valencia: Executa en un procés separat

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
ca@valencia: Mostra la barra de menús, substituint la configuració predeterminada

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
ca@valencia: Oculta la barra de menús, substituint la configuració predeterminada

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
ca@valencia: Mostra la barra de pestanyes, substituint la configuració predeterminada

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
ca@valencia: Oculta la barra de pestanyes, substituint la configuració predeterminada

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
ca@valencia: Inicia Konsole en mode de pantalla completa

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
ca@valencia: Inhabilita els fons transparents, encara que el sistema els permeta.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
ca@valencia: Llista els perfils disponibles

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
ca@valencia: Llista tots els noms de les propietats del perfil i llur tipus (per a utilitzar amb -p)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
ca@valencia: Canvia el valor d'una propietat del perfil.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
ca@valencia: Ordre que s'ha d'executar. Esta opció capturarà tots els arguments que seguisquen, per tant, utilitzeu-la com a última opció.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
ca@valencia: Força la reutilització de la instància existent, encara que trenqui funcionalitats, p. ex., «--new-tab». Principalment per a depuració.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
ca@valencia: Arguments passats a l'ordre

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
ca@valencia: Commutació de la finestra de fons

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
ca@valencia: %1 a %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
ca@valencia: Primer pla

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
ca@valencia: Fons

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
ca@valencia: Primer pla (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
ca@valencia: Fons (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
ca@valencia: Color 1 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
ca@valencia: Color 2 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
ca@valencia: Color 3 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
ca@valencia: Color 4 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
ca@valencia: Color 5 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
ca@valencia: Color 6 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
ca@valencia: Color 7 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
ca@valencia: Color 8 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
ca@valencia: Primer pla (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
ca@valencia: Fons (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
ca@valencia: Color 1 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
ca@valencia: Color 2 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
ca@valencia: Color 3 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
ca@valencia: Color 4 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
ca@valencia: Color 5 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
ca@valencia: Color 6 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
ca@valencia: Color 7 (feble)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
ca@valencia: Color 8 (feble)

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
ca@valencia: Esquema de color sense nom

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
ca@valencia: Color intens

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
ca@valencia: Color feble

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
ca@valencia: No s'utilitzaran les configuracions de transparència de fons atés que l'escriptori pareix que no admet finestres transparents.

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
ca@valencia: Selecciona un fitxer d'imatge de fons de pantalla

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
ca@valencia: Imatges acceptades

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
ca@valencia: Esquema de color nou

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
ca@valencia: Editeu l'esquema de color

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
ca@valencia: Cliqueu per a triar el color

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
ca@valencia: Cliqueu per a triar el color intens

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
ca@valencia: Cliqueu per a triar el color feble

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
ca@valencia: Els valors de to i saturació dels colors predeterminats de fons i primer pla seran aleatoris. Alguns esquemes de color poden utilitzar paràmetres diferents per a l'aleatorització.
    Per a veure qualsevol efecte, establiu els colors amb un valor de saturació més gran que 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Randomly adjust colors for each session
ca@valencia: Ajusta els colors aleatòriament per a cada sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blurCheckBox)
en: Blur background
ca@valencia: Difumina el fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background color transparency:
ca@valencia: Transparència del color de fons:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
ca@valencia: Percentatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyLabel)
en: Wallpaper transparency:
ca@valencia: Transparència del fons de pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
ca@valencia: Imatge de fons:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
ca@valencia: Edita el camí de la imatge de fons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
ca@valencia: Trieu la imatge de fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, dirSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnFindSshKey)
en: ...
ca@valencia: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperScalingLabel)
en: Wallpaper scaling:
ca@valencia: Escalat del fons de pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Tile
ca@valencia: Mosaic

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Stretch
ca@valencia: Estira

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Crop
ca@valencia: Escapça

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Adapt
ca@valencia: Adapta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: NoScaling
ca@valencia: NoEscalat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperFlipLabel)
en: Wallpaper flip:
ca@valencia: Gir del fons de pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: NoFlip
ca@valencia: NoGir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Horizontal
ca@valencia: Horitzontal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Both
ca@valencia: Ambdós

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorLabel)
en: Horizontal Anchor:
ca@valencia: Àncora horitzontal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorPosition)
en: Left
ca@valencia: Esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorLabel)
en: Vertical Anchor:
ca@valencia: Àncora vertical:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorPosition)
en: Top
ca@valencia: A dalt

en: AaZz09...
ca@valencia: AaZz09…

en: Copy Input
ca@valencia: Copia l'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ca@valencia: Filtre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
ca@valencia: Vista prèvia del color

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer amb l'editor de text especificat en la configuració del perfil;
    s'obrirà amb l'editor predeterminat del sistema.

en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

en: Generating Thumbnail
ca@valencia: S'està generant una miniatura

en: Open Link
ca@valencia: Obri l'enllaç

en: Copy Link Address
ca@valencia: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Send Email To...
ca@valencia: Envia un correu a…

en: Copy Email Address
ca@valencia: Copia l'adreça de correu

[ctx: @title:window]
en: Select font
ca@valencia: Seleccioneu la lletra

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
ca@valencia: Mostra totes les lletres

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
ca@valencia: Per la seua pròpia natura, un programa de terminal requerix caràcters de lletra que siguen d'igual amplària (monoespai). Qualsevol lletra no monoespai pot provocar problemes de visualització. Açò no hauria de ser necessari excepte en casos rars.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
ca@valencia: Ajusta l'historial

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
ca@valencia: Els ajustaments només són temporals per a esta sessió.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
ca@valencia: Introduïu una etiqueta descriptiva

en: Key Combination
ca@valencia: Combinació de tecles

en: Output
ca@valencia: Eixida

en: New Key Binding List
ca@valencia: Llista nova de lligams de tecla

en: Edit Key Binding List
ca@valencia: Edita la llista dels lligams de tecla

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
ca@valencia: No es pot guardar un esquema de lligams de tecla amb una descripció buida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
ca@valencia: Àrea de proves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
ca@valencia: Entrada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
ca@valencia: Eixida:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
ca@valencia: Emulador de terminal

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
ca@valencia: (c) 1997-2022, Els desenvolupadors de Konsole

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
ca@valencia: Mantenidor general, esmenes d'errors i millores generals

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
ca@valencia: Mantenidor anterior, adaptació a KDE 4

[ctx: @info:credit]
en: Original author
ca@valencia: Autor original

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
ca@valencia: Reestructuració general, esmenes d'errors i millores importants

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
ca@valencia: Esmenes d'errors i millores generals

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
ca@valencia: Esmenes d'errors i millores importants

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
ca@valencia: Millores generals

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
ca@valencia: Esmena d'errors

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
ca@valencia: Implementació per a Solaris i l'historial

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
ca@valencia: Esmena d'errors i millores de rendiment en iniciar

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
ca@valencia: Millores de marcatge

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
ca@valencia: Konsole incrustat
    Barra d'eines i noms de sessió

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
ca@valencia: Konsole incrustat
    Millores generals

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
ca@valencia: Efectes visuals

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
ca@valencia: Codi del projecte kvt
    Millores generals

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
ca@valencia: Millores en l'esquema i la selecció de text

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
ca@valencia: Portat al SGI

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
ca@valencia: Portat al FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
ca@valencia: Gràcies a molts altres.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
ca@valencia: Pestanya &nova

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
ca@valencia: &Clona la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
ca@valencia: &Finestra nova

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
ca@valencia: Tanca la finestra

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
ca@valencia: &Adreces d'interés

en: &Window Color Scheme
ca@valencia: Esquema de color de les &finestres

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
ca@valencia: Gestiona els perfils…

[ctx: @item]
en: Activate Menu
ca@valencia: Activa el menú

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
ca@valencia: Guarda la disposició de les pestanyes…

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
ca@valencia: Carrega la disposició de les pestanyes…

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
ca@valencia[0]: Hi ha un procés executant-se en esta finestra. Encara voleu eixir?
ca@valencia[1]: Hi ha %1 processos executant-se en esta finestra. Encara voleu eixir?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
ca@valencia: Confirmeu el tancament

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
ca@valencia: Tanca la &finestra

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
ca@valencia: Tanca la &pestanya actual

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
ca@valencia: Hi ha %1 terminals oberts en esta finestra. Encara voleu eixir?

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
ca@valencia: Perfils

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
ca@valencia: Memòria

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
ca@valencia: Barra de pestanyes / Divisors

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
ca@valencia: Fitxers temporals

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
ca@valencia: Miniatures

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
ca@valencia: Informació de la part

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
ca@valencia: Formulari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shortcut:
ca@valencia: Drecera:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterText)
en: Filter...
ca@valencia: Filtre…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
ca@valencia: Invertix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
ca@valencia: Títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tooltip
ca@valencia: Consell d'eina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGroup)
en: Group
ca@valencia: Grup

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Command
ca@valencia: Ordre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Warnings
ca@valencia: Avisos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: Save
ca@valencia: Guarda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
ca@valencia: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Quick Commands
ca@valencia: Ordres ràpides

en: Show Quick Access
ca@valencia: Mostra l'accés ràpid

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
ca@valencia: No s'ha trobat cap ordre ràpida. Podeu afegir-ne una a «Connectors -> Ordres» ràpides

en: Plugins - Quick Commands
ca@valencia: Connectors - Ordres ràpides

en: Show Quick Commands
ca@valencia: Mostra les ordres ràpides

en: A duplicate item exists
ca@valencia: Existix un element duplicat

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
ca@valencia: Solucioneu tots els avisos abans d'intentar executar este script

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
ca@valencia: Hi ha alguns errors en l'script. Segur que el voleu executar?

en: Shell Errors
ca@valencia: Errors de l'intèrpret d'ordres

[ctx: @action:button]
en: Run
ca@valencia: Executa

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
ca@valencia: Esteu a punt de suprimir el grup %1,
     amb múltiples configuracions. Esteu segur?

en: You are about to delete %1, are you sure?
ca@valencia: Esteu a punt de suprimir %1. Esteu segur?

en: Delete Quick Commands Configurations
ca@valencia: Suprimix les configuracions de les ordres ràpides

en: Title can not be empty or blank
ca@valencia: El títol no pot estar buit ni en blanc

en: Command can not be empty
ca@valencia: L'ordre no pot estar buida

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Warnings (*)
ca@valencia: Avisos (*)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
ca@valencia: Configureu SSH

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: %1 is a folder for SSH entries
ca@valencia: %1 és una carpeta d'entrades SSH

en: SSH Config
ca@valencia: Configureu SSH

en: Host: %1
ca@valencia: Amfitrió: %1

en: SSH Manager
ca@valencia: Gestor de SSH

en: Show SSH Manager
ca@valencia: Mostra el gestor de SSH

en: Show Quick Access for SSH Actions
ca@valencia: Mostra l'accés ràpid per a les accions SSH

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
ca@valencia: No s'ha trobat cap configuració SSH guardada. Podeu afegir-ne una a «Connectors -> Gestor de SSH»

en: Plugins - SSH Manager
ca@valencia: Connectors - Gestor de SSH

en: SSH Entries
ca@valencia: Entrades SSH

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
ca@valencia: No s'ha pogut aconseguir el nom del procés, es pot assumir que no s'ha pogut demanar una connexió

en: Error issuing SSH Command
ca@valencia: S'ha produït un error en emetre una ordre SSH

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
ca@valencia: No s'ha pogut emetre l'ordre SSH fora de l'aplicació de l'intèrpret d'ordres (p. ex., bash, zsh, sh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: SSH Key
ca@valencia: Clau SSH

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Don't Change
ca@valencia: No canvies

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
ca@valencia: Esteu a punt de suprimir la carpeta %1,
     amb múltiples configuracions SSH. Esteu segur?

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
ca@valencia: Suprimix les configuracions SSH

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
ca@valencia: Perfil SSH importat <br/> Algunes opcions només són de lectura.

en: Missing Hostname
ca@valencia: Falta el nom de l'amfitrió

en: Missing Name
ca@valencia: Falta el nom

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
ca@valencia: Si s'ha definit «Utilitza la configuració SSH», no especifiqueu la clau SSH ni el nom d'usuari.

en: At least Username or SSHKey must be set
ca@valencia: Com a mínim cal definir el nom d'usuari o la clau SSH

en: Missing Folder
ca@valencia: Falta la carpeta

en: An SSH session must have a profile
ca@valencia: Cal que una sessió SSH tinga un perfil

en: Cannot delete this folder
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir esta carpeta

en: Delete folder and all of its contents
ca@valencia: Suprimix la carpeta i tot el seu contingut

en: Double click to change the folder name.
ca@valencia: Doble clic per a canviar el nom de la carpeta.

en: You can't delete an automatically added entry.
ca@valencia: No podeu suprimir una entrada afegida automàticament.

en: Delete selected entry
ca@valencia: Suprimix l'entrada seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Shortcut
ca@valencia: Drecera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Show entries that don't match the filter
ca@valencia: Mostra les entrades que no coincidisquen amb el filtre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Change profile on connect/disconnect
ca@valencia: Canvia el perfil en connectar i desconnectar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Manage profile
ca@valencia: Gestiona el perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identifier
ca@valencia: Identificador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: A name for this ssh entry
ca@valencia: Un nom per a esta entrada «ssh»

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: The name of this entry on the list
ca@valencia: El nom d'esta entrada en la llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: SSH Hostname
ca@valencia: Nom de l'amfitrió SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostname) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, hostname)
en: The hostname of the server
ca@valencia: El nom d'amfitrió del servidor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, port)
en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
ca@valencia: El port del servidor, 22 és el predeterminat per a les connexions «ssh»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key to be used for this connection
ca@valencia: La clau privada per a utilitzar-la en esta connexió

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
ca@valencia: La clau privada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
ca@valencia: Si està informat, no es tindrà en compte la clau SSH establida més amunt, sinó en la configuració en ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: Use ~/.ssh/config for key
ca@valencia: Utilitza ~/.ssh/config per a la clau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: The username for the connection
ca@valencia: El nom d'usuari per a la connexió

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
ca@valencia: El vostre nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
ca@valencia: Carpeta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, folder)
en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
ca@valencia: Per motius d'organització, esta entrada estarà dins d'esta carpeta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
ca@valencia: Perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, profile)
en: The profile to be active when the ssh session starts
ca@valencia: El perfil que estarà actiu quan s'inicie la sessió «ssh»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSSHConfig)
en: Add a new SSH Entry
ca@valencia: Afig una entrada SSH nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete selected SSH entry
ca@valencia: Suprimix l'entrada SSH seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit selected entry
ca@valencia: Edita l'entrada seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new SSH Configuration
ca@valencia: Afig una configuració SSH nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel Add or Edit
ca@valencia: Cancel·la l'addició o l'edició

en: No plugins available
ca@valencia: No hi ha cap connector disponible

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
ca@valencia: Opcions d'eixida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
ca@valencia: Mode d'i&mpressió fàcil d'emprar (text negre, sense fons)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
ca@valencia: E&scala de l'eixida

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
ca@valencia: Integrat

en: Default profile
ca@valencia: Perfil predeterminat

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
ca@valencia: Perfil %1

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
ca@valencia: Konsole no té permís per a guardar este perfil a %1

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
ca@valencia: Drecera

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
ca@valencia:  [Només lectura]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
ca@valencia:  [Predeterminat]

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
ca@valencia: El perfil integrat sempre està disponible

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
ca@valencia: Doble clic per a canviar la drecera

en: Tab Properties
ca@valencia: Propietats de la pestanya

en: Save Output From %1
ca@valencia: Guarda l'eixida des de %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
ca@valencia: %1 no és un URL vàlid, l'eixida no es pot guardar.

en: Failed to create autosave file at %1.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer de guardada automàtica a %1.

en: Stopping autosave due to switching of screens.
ca@valencia: S'ha parat la guardada automàtica pel canvi de pantalles.

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
ca@valencia: El fitxer de guardada automàtica s'ha modificat externament. S'evitaran els guardades automàtiques posteriors.

en: Failed to update autosave state on output changes.
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar l'estat de la guardada automàtica en els canvis de l'eixida.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
ca@valencia: S'ha detectat un problema en guardar l'eixida.
    %1

en: Black on Light Yellow
ca@valencia: Negre sobre groc suau

en: Black on Random Light
ca@valencia: Negre amb llum aleatòria

en: Black on White
ca@valencia: Negre sobre blanc

en: Blue on Black
ca@valencia: Blau sobre negre

en: Breeze
ca@valencia: Brisa

en: Dark Pastels
ca@valencia: Pastels foscos

en: Green on Black
ca@valencia: Verd sobre negre

en: Linux Colors
ca@valencia: Colors Linux

en: Red on Black
ca@valencia: Roig sobre negre

en: Solarized Light
ca@valencia: Solarized clar

en: White on Black
ca@valencia: Blanc sobre negre

en: Default (XFree 4)
ca@valencia: Predeterminat (XFree 4)

en: Linux console
ca@valencia: Consola Linux

en: Solaris console
ca@valencia: Consola Solaris

[ctx: @label:textbox]
en: Search...
ca@valencia: Busca…

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a tab name to search for here
ca@valencia: Introduïu ací un nom de pestanya que s'ha de buscar

en: Bell in '%1' (Session '%2')
ca@valencia: Timbre a «%1» (Sessió «%2»)

en: Could not find binary:
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
ca@valencia: Avís:

en: Could not find an interactive shell to start.
ca@valencia: No s'ha trobat cap intèrpret d'ordres interactiu per a iniciar.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar «%1», en el seu lloc s'ha iniciat «%2». Comproveu els paràmetres del vostre perfil.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el programa «%1» amb els arguments «%2».

en: Silence in '%1' (Session '%2')
ca@valencia: Silenci a «%1» (Sessió «%2»)

en: Show session
ca@valencia: Mostra la sessió

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
ca@valencia: S'utilitzen els mètodes «sendText/runCommand» de D-Bus. Hi ha problemes de seguretat per a permetre que estos mètodes siguen públics. Si es desitja, estos mètodes es poden canviar a ús intern només recompilant Konsole. <p>Este avís només es mostrarà una vegada per a esta instància de Konsole.</p>

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
ca@valencia: Finalitzada

en: Program '%1' crashed.
ca@valencia: El programa «%1» ha fallat.

en: Program '%1' exited with status %2.
ca@valencia: El programa «%1» ha acabat amb l'estat %2.

en: ZModem Progress
ca@valencia: Progrés ZModem

en: Activity in '%1' (Session '%2')
ca@valencia: Activitat a «%1» (Sessió «%2»)

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
ca@valencia: El procés «%1» ha finalitzat l'execució en la sessió «%2»

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
ca@valencia: Konsole desconeix com obrir l'adreça d'interés:

en: Search for '%1' with
ca@valencia: Busca «%1» amb

en: Configure Web Shortcuts...
ca@valencia: Configura les dreceres web…

en: &Close Session
ca@valencia: Tan&ca la sessió

en: Open File Manager
ca@valencia: Obri el gestor de fitxers

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Split View Left-Right
ca@valencia: Dividix la vista esquerra-dreta

en: Split View Top-Bottom
ca@valencia: Dividix la vista superior-inferior

en: Copy except prompts
ca@valencia: Copia excepte els indicatius

en: Copy user input
ca@valencia: Copia l'entrada de l'usuari

en: Copy command output
ca@valencia: Copia l'eixida de l'ordre

en: Paste Selection
ca@valencia: Apega la selecció

en: Web Search
ca@valencia: Busca en la web

en: &Select All
ca@valencia: &Selecciona-ho tot

en: Select &Mode
ca@valencia: &Mode de selecció

en: Select &Line
ca@valencia: Seleccioneu la &línia

en: Save Output &As...
ca@valencia: Anomena i gu&arda l'eixida…

en: Auto Save Output As...
ca@valencia: Guarda l'eixida automàtica com a…

en: Stop Auto Save
ca@valencia: Para la guardada automàtica

en: &Print Screen...
ca@valencia: Im&primix la pantalla…

en: Adjust Scrollback...
ca@valencia: Ajusta l'historial…

en: Clear Scrollback
ca@valencia: Neteja l'historial

en: Clear Scrollback and Reset
ca@valencia: Neteja l'historial i reinicia

en: Next Profile
ca@valencia: Perfil següent

en: Previous Profile
ca@valencia: Perfil anterior

en: Switch Profile
ca@valencia: Canvia el perfil

en: Set &Encoding
ca@valencia: Establix la &codificació

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
ca@valencia: Permet el seguiment del ratolí

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
ca@valencia: Només de lectura

en: &Configure or Rename Tab...
ca@valencia: &Configura o canvia el nom de la pestanya…

en: &All Tabs in Current Window
ca@valencia: Totes les pest&anyes en la finestra actual

en: &Select Tabs...
ca@valencia: Pestanyes &seleccionades…

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
ca@valencia: &Cap

en: Copy Input To
ca@valencia: Copia l'entrada a

en: &ZModem Upload...
ca@valencia: Envia per &ZModem…

en: One-Shot Monitors
ca@valencia: Monitors d'una sola vegada

en: Monitor for &Prompt
ca@valencia: Monitor per a l'&indicatiu

en: Monitor for &Activity
ca@valencia: Vigila l'&activitat

en: Monitor for &Silence
ca@valencia: Vigila el &silenci

en: Monitor for Process Finishing
ca@valencia: Vigila la finalització del procés

en: Enlarge Font
ca@valencia: Augmenta la lletra

en: Shrink Font
ca@valencia: Minva la lletra

en: Reset Font Size
ca@valencia: Reinicia la mida de la lletra

en: Send Signal
ca@valencia: Envia un senyal

en: &Suspend Task
ca@valencia: &Suspén la tasca

en: &Continue Task
ca@valencia: &Continua la tasca

en: &Hangup
ca@valencia: &Penja

en: &Interrupt Task
ca@valencia: &Interromp la tasca

en: &Terminate Task
ca@valencia: &Finalitza la tasca

en: &Kill Task
ca@valencia: &Mata la tasca

en: User Signal &1
ca@valencia: Senyal d'usuari &1

en: User Signal &2
ca@valencia: Senyal d'usuari &2

en: Create New Profile...
ca@valencia: Crea un perfil nou…

en: Edit Current Profile...
ca@valencia: Edita el perfil actual…

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
ca@valencia: Actualment, hi ha un programa executant-se en esta sessió. Segur que voleu eixir?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
ca@valencia: Actualment, s'està executant el programa «%1» en esta sessió. Segur que voleu tancar-la?

en: Confirm Close
ca@valencia: Confirmeu el tancament

[ctx: @action:button]
en: Close Program
ca@valencia: Tanca el programa

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
ca@valencia: En esta sessió hi ha un programa que no es mor. Segur que el voleu matar forçadament?

en: The program '%1' in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
ca@valencia: El programa «%1» en esta sessió no s'està morint. Segur que el voleu matar forçadament?

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
ca@valencia: Mata el programa

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
ca@valencia: L'indicatiu de l'intèrpret d'ordres es mostra en la sessió «%1»

en: Open Current Folder With
ca@valencia: Obri la carpeta actual amb

en: Save ZModem Download to...
ca@valencia: Guarda la baixada de ZModem a…

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
ca@valencia: <p>S'ha detectat un intent de transferència de fitxer del ZModem, però no s'ha trobat cap programari adequat per al ZModem en este sistema.</p><p>Potser hauríeu d'instal·lar el paquet «rzsz» o «lrzsz».</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
ca@valencia: <p>La sessió actual ja té una transferència de fitxer en curs del ZModem.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha trobat cap programari adequat al ZModem en este sistema.</p><p>Potser hauríeu d'instal·lar el paquet «rzsz» o «lrzsz».</p>

en: Select Files for ZModem Upload
ca@valencia: Seleccioneu els fitxers per a l'enviament per ZModem

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
ca@valencia: Número

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: @item:intext Search options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
ca@valencia: Activa els acceleradors del menú

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: If enabled, profile settings will be ignored
ca@valencia: Si està marcada, s'ignorarà la configuració del perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: Remember window size
ca@valencia: Recorda la mida de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
ca@valencia: Mostra el títol de la finestra en la barra de títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse) i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (KonsoleWindow)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
ca@valencia: Dona focus als terminals quan el punter del ratolí es moga sobre seu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchRegExpression) i18n: ectx: label, entry (SearchRegExpression), group (SearchSettings)
en: Match using regular expressions
ca@valencia: Coincidència utilitzant expressions regulars

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: tooltip, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: When launching Konsole re-use existing process if possible
ca@valencia: En iniciar Konsole reutilitzarà el procés existent, si és possible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: label, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: Run all Konsole windows in a single process
ca@valencia: Executa totes les finestres de Konsole en un procés únic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchHighlightMatches)
en: Highlight all matches
ca@valencia: Ressalta totes les coincidències

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Sets whether the search is case sensitive
ca@valencia: Establix si la busca distingix entre les majúscules i les minúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive)
en: Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoveWindowTitleBarAndFrame) i18n: ectx: label, entry (RemoveWindowTitleBarAndFrame), group (KonsoleWindow)
en: Remove window titlebar and frame
ca@valencia: Elimina la barra de títol i el marc de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Process and window:
ca@valencia: Procés i finestra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Notifications:
ca@valencia: Notificacions:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: All dialogs will be shown again
ca@valencia: Es tornaran a mostrar tots els diàlegs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: Enable all "Don't Ask Again" messages
ca@valencia: Activa tots els missatges «No ho tornes a preguntar»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
ca@valencia: Establix si la busca s'ha d'iniciar des de baix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
ca@valencia: Busca arrere

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchNoWrap) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchNoWrap), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
ca@valencia: Establix si la busca s'ha de parar en lloc de tornar a començar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchNoWrap)
en: No wrap
ca@valencia: Sense tornar a començar

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
ca@valencia: Mostra el títol de la finestra definit per la seqüència d'escapada en la barra de títol

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
ca@valencia: Permet als usuaris accedir al menú superior a través de la combinació «Alt+Tecla»

note: i18n: ectx: label, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: Use current window size on next startup
ca@valencia: Utilitza la mida actual de la finestra en l'inici següent

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
ca@valencia: La mida de la finestra es guardarà en eixir de Konsole

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Thumbnail Width
ca@valencia: Amplària de la miniatura

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Sets the width of the thumbnail
ca@valencia: Establix l'amplària de la miniatura

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Shift to display a thumbnail
ca@valencia: Utilitzeu Majúscules per a mostrar una miniatura

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Alt to display a thumbnail
ca@valencia: Utilitzeu «Alt» per a mostrar una miniatura

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Ctrl to display a thumbnail
ca@valencia: Utilitzeu «Ctrl» per a mostrar una miniatura

note: i18n: ectx: label, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Search is case sensitive
ca@valencia: La busca distingix entre majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: label, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Highlight all search matches
ca@valencia: Ressalta totes les coincidències de la busca

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
ca@valencia: Establix quan s'hauria de ressaltar el text coincident

note: i18n: ectx: label, entry (SearchNoWrap), group (SearchSettings)
en: Search stops instead of wrapping
ca@valencia: La busca es para en lloc de tornar a començar

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMemoryMonitoring), group (MemorySettings)
en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
ca@valencia: Controla si els «cgroups» fills es creen per a les pestanyes individuals

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryLimitValue), group (MemorySettings)
en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
ca@valencia: Determina el nivell de consum de memòria per damunt del qual començarà la limitació

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
ca@valencia: Controla la visibilitat de tota la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (SplitDragHandleSize), group (SplitView)
en: Control the size of the handle between panels
ca@valencia: Controla la mida de la maneta entre els quadros

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
ca@valencia: Controla la posició de la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
ca@valencia: Controla l'estil visual de la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUseUserStyleSheet), group (TabBar)
en: Use a user-defined .css file for the tab bar
ca@valencia: Utilitza un fitxer .css definit per l'usuari per a la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUserStyleSheetFile), group (TabBar)
en: The .css file to use for the tab bar style
ca@valencia: El fitxer .css que s'ha d'utilitzar per a l'estil de la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabOnMiddleMouseButton), group (TabBar)
en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
ca@valencia: Permetre el clic del mig damunt de les pestanyes obertes per a tancar-les

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
ca@valencia: Controla la visibilitat del botó «Pestanya nova» en la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (SearchTabsButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'Search Tabs' button on the tab bar
ca@valencia: Controla la visibilitat del botó «Busca pestanyes» en la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabButton), group (TabBar)
en: Control where the "Close tab" button will be displayed
ca@valencia: Controla a on es mostrarà el botó «Tanca la pestanya»

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
ca@valencia: Controla on situar la pestanya nova

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandTabWidth), group (TabBar)
en: Expand the tab widths
ca@valencia: Amplia les amplàries de les pestanyes

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSystemLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use system-wide folder location
ca@valencia: Per als fitxers de l'historial, utilitza la ubicació de la carpeta per a tot el sistema

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseCacheLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use user's specific folder location
ca@valencia: Per als fitxers de l'historial, utilitza la ubicació de la carpeta específica de l'usuari

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use specified folder location
ca@valencia: Per als fitxers de l'historial, utilitza la ubicació de la carpeta especificada

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocationDirectory), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use this folder
ca@valencia: Per als fitxers de l'historial, utilitza esta carpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableMemoryMonitoring)
en: Enable memory monitoring:
ca@valencia: Activa el monitoratge de la memòria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
ca@valencia: Els canvis s'efectuaran en reiniciar. Si s'habilita, el consum sostingut de memòria per part de Konsole
    que excedisca el valor especificat farà que «systemd-oomd» elimine les pestanyes
    que contenen els processos d'ús intensiu de memòria. Nota: l'activació pot causar desacceleracions més grans durant un consum elevat de memòria i si s'especifiquen valors excessivament baixos encara es podria provocar que Konsole es mate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Memory limit:
ca@valencia: Límit de memòria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Les aplicacions que utilitzen la KonsolePart compartixen perfils.</p><p>No compartixen amb Konsole ni altres aplicacions:<ul><li>perfil predeterminat</li><li>mostra en el menú</li><li>dreceres</li></ul></p><p>Preneu-vos la llibertat d'obrir un <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">informe d'error</a> de Konsole si voleu canviar com es gestiona açò.</body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: Create a new profile based on the selected profile
ca@valencia: Crea un perfil nou basat en el perfil seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: &New...
ca@valencia: &Nou…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
ca@valencia: Edita el perfil seleccionat (este botó està desactivat en els perfils de només lectura)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: Delete the selected profile
ca@valencia: Suprimix el perfil seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
ca@valencia: Establix el perfil seleccionat com el predeterminat per a les noves sessions de terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
ca@valencia: E&stablix com a predeterminat

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, appearanceTab)
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showTabBarLabel)
en: Show:
ca@valencia: Mostra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowTabBarWhenNeeded)
en: When needed
ca@valencia: Quan calga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowTabBar)
en: Alwa&ys
ca@valencia: Sem&pre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideTabBar)
en: &Never
ca@valencia: &Mai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, positionLabel)
en: Position:
ca@valencia: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Top)
en: Above terminal area
ca@valencia: Per sobre de l'àrea del terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Bottom)
en: Be&low terminal area
ca@valencia: Per davall de &l'àrea del terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Left)
en: To the left of terminal area
ca@valencia: A l'esquerra de l'àrea del terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Right)
en: To the &right of terminal area
ca@valencia: A la dreta de l'àrea del terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showCloseTabButtonLabel)
en: Show Close Tab button:
ca@valencia: Mostra el botó tancar la pestanya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnEachTab)
en: On ea&ch tab
ca@valencia: A &cada pestanya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnTabBar)
en: On &the tab bar
ca@valencia: En la barra de pes&tanyes

[ctx: Do not show a close button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showSearchTabsButtonLabel)
en: Show Search Tabs button:
ca@valencia: Mostra el botó de busca de pestanyes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSearchTabsButton)
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, HideSearchTabsButton)
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousAppearanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousBehaviorLabel)
en: Miscellaneous:
ca@valencia: Miscel·lània:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewTabButton)
en: Show 'New Tab' button
ca@valencia: Mostra el botó «Pestanya nova»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpandTabWidth)
en: Expand individual tab widths to full window
ca@valencia: Amplia l'amplària de la pestanya individual a finestra completa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarUseUserStyleSheet)
en: Use user-defined stylesheet:
ca@valencia: Utilitza el full d'estil definit per l'usuari:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_TabBarUserStyleSheetFile)
en: (none)
ca@valencia: (cap)

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, behaviorTab)
en: Behavior
ca@valencia: Comportament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, putNewTabsLabel)
en: Put new tabs:
ca@valencia: Posa les pestanyes noves:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAtTheEnd)
en: At &the end
ca@valencia: Al &final

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAfterCurrentTab)
en: After current &tab
ca@valencia: Després de la pes&tanya actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseTabOnMiddleMouseButton)
en: Close tab on middle-click
ca@valencia: Tanca les pestanyes amb el clic del mig

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, splitTab)
en: Splits
ca@valencia: Divisions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show Header:
ca@valencia: Mostra la capçalera:

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSplitHeaderWhenNeeded)
en: When needed
ca@valencia: Quan calga

[ctx: @option:radio Never show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideSplitHeader)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Drag Handle Size:
ca@valencia: Mida de la maneta d'arrossegament:

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleSmall)
en: Small
ca@valencia: Xicoteta

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleMedium)
en: Medium
ca@valencia: Mitjana

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleLarge)
en: Large
ca@valencia: Gran

[ctx: @option:radio Always show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowSplitHeader)
en: Always
ca@valencia: Sempre

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
ca@valencia: Directori temporal del sistema (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
ca@valencia: Directori de la memòria cau de l'usuari (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Scrollback file location:
ca@valencia: Ubicació del fitxer de l'historial:

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_scrollbackUseSpecifiedLocation)
en: Custom:
ca@valencia: Personalitzada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
ca@valencia: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Per a utilitzar esta característica, activeu <span style=" font-weight:600;">Ratolí-&gt;Miscel·lània-&gt;Subratlla fitxers</span> en la configuració del perfil.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Activation:
ca@valencia: Activació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mouse hover plus
ca@valencia: En passar per damunt amb el ratolí més

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ThumbnailShift)
en: Shift
ca@valencia: Majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableThumbnails)
en: Enable thumbnails generation
ca@valencia: Activa la generació de les miniatures

en: Size: %1 x %2
ca@valencia: Mida: %1 x %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
ca@valencia[0]: Segur que voleu apegar %1 caràcter?
ca@valencia[1]: Segur que voleu apegar %1 caràcters?

en: Confirm Paste
ca@valencia: Confirmeu l'apegat

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
ca@valencia: Final de text/Interrupció: pot eixir del procés actual

en: End Of Transmission: may exit the current process
ca@valencia: Final de transmissió: pot eixir del procés actual

en: Bell: will try to emit an audible warning
ca@valencia: Timbre: intentarà emetre un avís audible

en: Backspace
ca@valencia: Retrocés

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
ca@valencia: Control tres del dispositiu/XOFF: suspén l'eixida

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
ca@valencia: Substitució/Suspensió: pot suspendre el procés actual

en: Escape: used for manipulating terminal state
ca@valencia: Escapada: utilitzat per a manipular l'estat del terminal

en: File Separator/Quit: may abort the current process
ca@valencia: Separador de fitxer/Eixida: pot interrompre el procés actual

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
ca@valencia: El text que s'intenta apegar conté caràcters de control ocults. Els voleu filtrar?

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
ca@valencia: Confirmeu l'apegat

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
ca@valencia: Apega &sense els caràcters de control

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
ca@valencia: A&pega-ho tot

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
ca@valencia: <qt>L'eixida s'ha <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspés</a> en prémer «Ctrl+S». Premeu <b>Ctrl+Q</b> per a continuar.</qt>

en: This terminal is read-only.
ca@valencia: Este terminal només és de lectura.

en: Change &Directory To
ca@valencia: Canvia el &directori a

en: &Paste Location
ca@valencia: A&pega la ubicació

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
ca@valencia: Dividix la vista

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
ca@valencia: Dividix la vista esquerra/dreta

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
ca@valencia: Dividix la vista superior/inferior

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
ca@valencia: Dividix la vista automàticament

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
ca@valencia: Dividix la vista esquerra/dreta amb la pestanya següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
ca@valencia: Dividix la vista superior/inferior amb la pestanya següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
ca@valencia: Dividix la vista automàticament amb la pestanya següent

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
ca@valencia: Carrega una pestanya nova amb una disposició de terminals 2x2

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
ca@valencia: Carrega una pestanya nova amb una disposició de terminals 2x1

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
ca@valencia: Carrega una pestanya nova amb una disposició de terminals 1x2

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
ca@valencia: Expandix la vista

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
ca@valencia: Reduïx la vista

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
ca@valencia: Separa la &vista actual

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
ca@valencia: Separa la pes&tanya actual

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
ca@valencia: Pestanya següent

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
ca@valencia: Pestanya anterior

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
ca@valencia: Focus sobre el terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
ca@valencia: Focus davall el terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
ca@valencia: Focus a l'esquerra del terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
ca@valencia: Focus a la dreta del terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
ca@valencia: Canvia a l'última pestanya

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
ca@valencia: Últimes pestanyes utilitzades

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
ca@valencia: Canvia entre dues pestanyes

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
ca@valencia: Últimes pestanyes utilitzades (a l'inrevés)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
ca@valencia: Canvia la maximització de la vista actual

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
ca@valencia: Canvia la maximització de la vista actual

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
ca@valencia: Canvia el zoom i la maximització de la vista actual

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
ca@valencia: Canvia el zoom i la maximització de la vista actual

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
ca@valencia: Mou la pestanya cap a la dreta

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
ca@valencia: Mou la pestanya cap a l'esquerra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
ca@valencia: Configureu la integració semàntica (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
ca@valencia: Canvia la visualització dels consells semàntics

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
ca@valencia: Canvia la visualització dels números de línia

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
ca@valencia: Mateixa mida per a totes les vistes

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
ca@valencia: Canvia a la pestanya %1

en: Semantic hints
ca@valencia: Consells semàntics

en: Line numbers
ca@valencia: Números de línia

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
ca@valencia: Guarda la disposició de les pestanyes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
ca@valencia: Disposició de vista de Konsole (*.json)

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
ca@valencia: S'ha produït un problema en guardar la disposició.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
ca@valencia: S'ha produït un problema en carregar la disposició.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
ca@valencia: Carrega la disposició de les pestanyes

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
ca@valencia: No està disponible el traductor del teclat. S'ha perdut la informació necessària per a convertir la pressió de la tecla en caràcters que s'enviaran al terminal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHintsLabel)
en: Key combination to show URL hints:
ca@valencia: Combinació de tecles per a mostrar els consells dels URL:

[ctx: key on keyboard]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, urlHintsModifierShift)
en: Shift
ca@valencia: Majúscules

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Miscellaneous:
ca@valencia: Miscel·lània:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
ca@valencia: Numera els consells dels URL a la inversa, començant des de baix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Reverse URL hint numbering
ca@valencia: Numeració inversa dels consells dels URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
ca@valencia: Permetre crear seccions amb parpelleig de text en els programes de terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
ca@valencia: Permetre el parpelleig de text

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
ca@valencia: Permetre la suspensió de l'eixida prement Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Flow control
ca@valencia: Control de flux

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: &Default character encoding:
ca@valencia: Co&dificació predeterminada dels caràcters:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peekPrimaryLabel)
en: Shortcut for peeking the primary screen:
ca@valencia: Drecera per a mirar la pantalla primària:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoSaveIntervalLabel)
en: Set interval between autosaves:
ca@valencia: Establiu l'interval entre guardades automàtiques:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_linenums)
en: Line Numbers:
ca@valencia: Números de línia:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lineNumsNever)
en: &Never
ca@valencia: &Mai

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lineNumsURL)
en: When &URL hints show
ca@valencia: Mostra els consells dels &URL

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lineNumsAlways)
en: A&lways
ca@valencia: &Sempre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, colorSchemeTab)
en: Color scheme && font
ca@valencia: Esquema de color i lletra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
ca@valencia: Crea un esquema de color nou basat en l'esquema seleccionat

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
ca@valencia: Nou…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
ca@valencia: Edita l'esquema de color seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
ca@valencia: Edita…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
ca@valencia: Suprimix l'esquema de color seleccionat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Reset the selected color scheme settings to the default values
ca@valencia: Restablix la configuració de l'esquema de color seleccionat als valors predeterminats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
ca@valencia: Predeterminats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
ca@valencia: Lletra:

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseFontButton)
en: Choose...
ca@valencia: Seleccioneu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
ca@valencia: Lletres suavitzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
ca@valencia: Dibuixa colors intensos en la lletra en negreta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
ca@valencia: Utilitza la lletra seleccionada per als caràcters de línia en lloc del codi integrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use line characters contained in font
ca@valencia: Utilitza els caràcters de línia continguts en la lletra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontBrailleCharactersButton)
en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
ca@valencia: Utilitza la lletra seleccionada per als caràcters Braille Unicode en lloc del codi integrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontBrailleCharactersButton)
en: Use unicode Braille characters contained in font
ca@valencia: Utilitza els caràcters Braille Unicode continguts en la lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
ca@valencia: Forma:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
ca@valencia: Bloc

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
ca@valencia: Forma d'I

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
ca@valencia: Subratllat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
ca@valencia: Fa que el cursor coincidisca amb el color del caràcter davall seu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Match current character
ca@valencia: Coincidix amb el caràcter actual

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
ca@valencia: Utilitza un color personalitzat fix per al cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Custom cursor color
ca@valencia: Color personalitzat del cursor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
ca@valencia: Seleccioneu el color utilitzat per a dibuixar el cursor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customTextColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
ca@valencia: Seleccioneu el color utilitzat per a dibuixar el caràcter baix el cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blinking:
ca@valencia: Parpellejant:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
ca@valencia: Fa que el cursor parpellege regularment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
ca@valencia: Activat

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, miscTab)
en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
ca@valencia: Finestra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
ca@valencia: Mostra la mida del terminal en columnes i línies en el centre de la finestra després de canviar la mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
ca@valencia: Mostra la mida del terminal després de canviar-la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSelectionColorsCheckbox)
en: Always invert the colors of selected text
ca@valencia: Invertix sempre els colors del text seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dimLabel)
en: Darkening strength:
ca@valencia: Intensitat de l'enfosquit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, focusBorderColor)
en: Select the color used to draw the border
ca@valencia: Seleccioneu el color utilitzat per a dibuixar la vora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
ca@valencia: Terminals inactius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Active Terminals:
ca@valencia: Terminals actius:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
ca@valencia: Contingut del terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
ca@valencia: Interlineat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
ca@valencia: El nombre de píxels entre dues línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
ca@valencia: Marges:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
ca@valencia: Alinea al centre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
ca@valencia: Indica si la finestra està activa enfosquint els colors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
ca@valencia: Enfosquit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, borderWhenActiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by drawing a border
ca@valencia: Indica si la finestra està activa dibuixant-hi una vora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderWhenActiveCheckbox)
en: Border
ca@valencia: Vora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayVerticalLine)
en: Display Vertical line at column:
ca@valencia: Mostra una línia vertical a la columna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, CTLtab)
en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Disposició complexa del text</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, CTLtab)
en: Complex Text Layout
ca@valencia: Disposició complexa del text

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Enable word mode text rendering
ca@valencia: Activa la representació del text en mode paraula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Word mode
ca@valencia: Mode paraula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
ca@valencia: Ignora els canvis d'atributs a mitja paraula (altrament, els canvis d'atributs trencaran les paraules quan es representen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Use the same attributes for whole word
ca@valencia: Utilitza els mateixos atributs per a la paraula sencera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: Render words of ASCII characters together
ca@valencia: Representa juntes les paraules de caràcters ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: ASCII characters
ca@valencia: Caràcters ASCII

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Render words of Brahmic scripts characters together
ca@valencia: Representa juntes les paraules de caràcters dels alfabets bràmics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Brahmic scripts characters
ca@valencia: Caràcters dels alfabets bràmics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Emoji Font:
ca@valencia: Lletra dels emoji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
ca@valencia: Habilita la visualització bidireccional en els terminals (només és vàlid per a l'àrab, persa i hebreu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Bi-Directional text rendering
ca@valencia: Representació de text bidireccional

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
ca@valencia: Les línies sempre són LTR, en lloc de determinar pel primer caràcter fort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: force LTR line direction
ca@valencia: Força la direcció de línia LTR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Treat table drawing characters as strong LTR.
ca@valencia: Tracta els caràcters de dibuix de taules com a un LTR fort.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Table characters BiDi mode override
ca@valencia: Substitució del mode BiDi de caràcters de taula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Ignore wcwidth of problematic characters
ca@valencia: Ignora la «wcwidth» dels caràcters problemàtics

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Override wcwidth
ca@valencia: Substitució de «wcwidth»

en: Edit Profile
ca@valencia: Edita un perfil

en: Tabs
ca@valencia: Pestanyes

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Scrolling
ca@valencia: Barra de desplaçament

en: Keyboard
ca@valencia: Teclat

en: Key bindings
ca@valencia: Lligams de tecla

en: Mouse
ca@valencia: Ratolí

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
ca@valencia: Permisos insuficients per a guardar la configuració a: <filename>%1</filename>.<nl/>Canvieu els permisos d'este fitxer o establiu un nom diferent per a guardar la configuració a un perfil nou.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
ca@valencia: El nom del perfil està buit. Establiu un nom per a poder guardar la configuració.

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
ca@valencia: Ja existix un perfil amb el nom «%1».

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
ca@valencia: El nom del perfil ha excedit la llargària màxima permesa (%1).

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
ca@valencia: Els caràcters ressaltats no són vàlids en els noms dels perfils: %1.

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
ca@valencia[0]: S'està editant el perfil: %2
ca@valencia[1]: S'està editant %1 perfils: %2

en: Create New Profile
ca@valencia: Crea un perfil nou

en: Edit Profile "%1"
ca@valencia: Editeu el perfil «%1»

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
ca@valencia[0]:  columna
ca@valencia[1]:  columnes

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
ca@valencia[0]:  fila
ca@valencia[1]:  files

en: System Bell
ca@valencia: Timbre del sistema

en: System Notifications
ca@valencia: Notificacions del sistema

en: Visual Bell
ca@valencia: Timbre visual

en: Ignore Bell Events
ca@valencia: Ignora els esdeveniments de timbre

en: Default profile for new terminal sessions in %1
ca@valencia: Perfil predeterminat per a les noves sessions de terminal a %1

en: Edit Environment
ca@valencia: Edita l'entorn

en: One environment variable per line
ca@valencia: Una variable d'entorn per línia

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
ca@valencia[0]:  segon
ca@valencia[1]:  segons

en: Select Initial Directory
ca@valencia: Seleccioneu el directori inicial

en: Get New...
ca@valencia: Obtín nous…

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar l'esquema <resource>%1</resource>.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
ca@valencia: Este esquema de color té un fons transparent que pareix que no està admés en este escriptori

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
ca@valencia: Konsole es va iniciar abans d'activar els efectes de l'escriptori. Cal tornar a iniciar Konsole per a veure el fons transparent.

en: Default for file type
ca@valencia: Tipus de fitxer predeterminat

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
ca@valencia: El format és p. ex., «editorExec CAMÍ:LÍNIA:COLUMNA»
    
    CAMÍ se substituirà pel camí cap al fitxer de text
    LÍNIA se substituirà pel número de línia
    COLUMNA (opcional) se substituirà pel número de columna
    Nota: cal substituir «CAMÍ:LÍNIA:COLUMNA» per la sintaxi real
    que admet l'editor que vulgueu utilitzar; p. ex.:
    gedit +LÍNIA:COLUMNA CAMÍ:
    
    Si CAMÍ o LÍNIA no estan presents a l'ordre, s'ignorarà
    esta configuració i el fitxer s'obrirà amb l'editor
    de text predeterminat.

en: Text Editor Custom Command
ca@valencia: Ordre personalitzada de l'editor de text

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: General Settings
ca@valencia: Configuració general

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
ca@valencia: Seleccioneu la icona mostrada a les pestanyes utilitzant este perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
ca@valencia: Un nom descriptiu per al perfil

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: Profile name
ca@valencia: Nom del perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setAsDefaultButton)
en: Default Profile
ca@valencia: Perfil predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
ca@valencia: Ordre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
ca@valencia: L'ordre que s'ha d'executar quan es creen noves sessions de terminal utilitzant este perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: I&nitial directory:
ca@valencia: Directori i&nicial:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
ca@valencia: El directori de treball inicial per a les noves sessions de terminal utilitzant este perfil

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: /home/username
ca@valencia: /home/nom_usuari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
ca@valencia: Seleccioneu el directori inicial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
ca@valencia: Inicia en el mateix directori que la sessió actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
ca@valencia: Entorn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
ca@valencia: Editeu la llista de les variables d'entorn i els seus valors associats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial terminal si&ze:
ca@valencia: Mida ini&cial del terminal:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useCurrentWindowSizeNote)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Configuració → Configura Konsole → General → Recorda la mida de la finestra</span> cal que estiga desactivat perquè funcionen estes entrades.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalBellLabel)
en: &Terminal bell mode:
ca@valencia: Mode de &timbre del terminal:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, semantic)
en: Semantic Integration
ca@valencia: Integració semàntica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticUpDown)
en: Up/Down Arrows emulation
ca@valencia: Emulació de les fletxes amunt/avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticInputClick)
en: Mouse click in input line moves cursor
ca@valencia: Un clic del ratolí en la línia d'entrada mou el cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Semantic hints:
ca@valencia: Consells semàntics:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsNever) i18n: ectx: prop
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsURL) i18n: ectx: property (te
en: When URL hints show
ca@valencia: Mostra els consells dels URL

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsAlways) i18n: ectx: 
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Red error bars:
ca@valencia: Barres d'error rojes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Red error background:
ca@valencia: Fons d'error roig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Alternating bars:
ca@valencia: Barres alternatives:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Alternating background:
ca@valencia: Fons alternatiu:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
ca@valencia: Els lligams de tecla controlen com en prémer les combinacions de tecles estes es convertixen en el flux de caràcters que s'envien al programa actual del terminal. Per a més informació quant a personalitzar els lligams de tecla reviseu el Manual de Konsole.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
ca@valencia: Crea un esquema nou de lligams de tecla basat en els lligams seleccionats

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
ca@valencia: Nou…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton)
en: Edit the selected key bindings scheme
ca@valencia: Edita l'esquema seleccionat de lligams de tecla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton)
en: Delete the selected key bindings scheme
ca@valencia: Suprimix l'esquema seleccionat de lligams de tecla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton)
en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
ca@valencia: Restablix l'esquema seleccionat de lligams de tecla als seus valors predeterminats

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Text interaction
ca@valencia: Interacció del text

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wordCharacterEdit)
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
ca@valencia: Caràcters que es consideraran part d'una paraula quan es faça doble clic per a seleccionar paraules senceres en el terminal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Word characters:
ca@valencia: Caràcters de paraula:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Triple-click selects:
ca@valencia: El clic triple selecciona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsTheWholeLine)
en: &The whole line
ca@valencia: &Tota la línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of &line
ca@valencia: Des de la posició del ratolí fins al final de la &línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Middle-click pastes:
ca@valencia: El clic del mig apega:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
ca@valencia: Des del porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
ca@valencia: Des de la selecció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
ca@valencia: Opcions de còpia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
ca@valencia: Copia automàticament el text seleccionat en el porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
ca@valencia: Copia en seleccionar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
ca@valencia: Copia el text com a HTML (incloent-hi el format, família tipogràfica, colors, etc.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML
ca@valencia: Copia el text com a HTML

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
ca@valencia: Retalla els espais inicials en el text seleccionat, és útil en algunes situacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces
ca@valencia: Retalla els espais inicials

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
ca@valencia: Retalla els espais finals en el text seleccionat, és útil en algunes situacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
ca@valencia: Retalla els espais finals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
ca@valencia: El text reconegut com un enllaç o una adreça de correu se subratllarà quan es passe per damunt el punter del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Underline links
ca@valencia: Subratlla els enllaços

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
ca@valencia: El text reconegut com un fitxer se subratllarà quan es passe per damunt el punter del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Underline files
ca@valencia: Subratlla els fitxers

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textEditorCommandLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, textEditorCombo)
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
ca@valencia: Editor de text que s'utilitzarà en obrir URL de fitxers de text en una línia/columna indicada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textEditorCommandLabel)
en: Text Editor Command:
ca@valencia: Ordre de l'editor de text:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
ca@valencia: El text reconegut com un fitxer, un enllaç o una adreça de correu es pot obrir amb un clic directe del ratolí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Open files/links by direct click
ca@valencia: Obri fitxers/enllaços amb un clic directe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowLinkEscapeSequenceButton)
en: Allow escape sequences for links
ca@valencia: Permet les seqüències d'escapada per als enllaços

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowLinkEscapeSequenceButtonWarning)
en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
ca@valencia: <b>AVÍS</b>: Açò té implicacions de seguretat perquè permet que els URL maliciosos es mostren com altres URL o s'oculten.<br>Assegureu-vos que enteneu les implicacions abans d'activar-ho.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Allowed link formats:
ca@valencia: Formats permesos dels enllaços:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, linkEscapeSequenceTexts)
en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
ca@valencia: Els formats dels enllaços possibles, com http://, https:// i file://

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
ca@valencia: El text seleccionat requerirà la tecla «Ctrl» més un clic per a arrossegar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Require Ctrl key for drag && drop
ca@valencia: Requerix la tecla «Ctrl» per a arrossegar i deixar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
ca@valencia: La roda de desplaçament del ratolí emularà la pulsació de les tecles amunt/avall en programes que utilitzen la memòria intermèdia alternativa de pantalla (p. ex., «less»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
ca@valencia: Activa el desplaçament de la memòria intermèdia alternativa de pantalla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
ca@valencia: Apega sempre els fitxers i els URL deixats anar com a text, sense oferir les accions de moure, copiar i enllaçar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Disable drag && drop menu for files && URLs
ca@valencia: Desactiva el menú d'arrossegar i deixar anar per als URL i els fitxers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
ca@valencia: Prement Ctrl+roda del ratolí augmentarà/reduirà la mida del text.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
ca@valencia: Permet Ctrl+roda del ratolí per a fer zoom de la mida del text

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
ca@valencia: En situar el ratolí damunt d'un color hexadecimal color, es mostrarà en un marc al costat del punter del ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: Preview Colors on hover
ca@valencia: Vista prèvia dels colors en passar-hi per damunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
ca@valencia: Per algunes aplicacions de terminal que admeten el ratolí, açò permet que l'aconseguisquen de manera predeterminada. També es pot activar/desactivar mentre s'executen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
ca@valencia: Permet que les aplicacions de terminal gestionen els clics i arrossegaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historySizeLabel)
en: Scrollback:
ca@valencia: Historial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scroll Page Up/Down:
ca@valencia: Desplaçament cap amunt/avall de pàgina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrolledLinesButton)
en: Highlight the lines coming into view
ca@valencia: Ressalta les línies que venen a dins de la vista

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarHiddenButton)
en: Hidden
ca@valencia: Oculta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMarkerSize)
en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
ca@valencia: Mida de cada marcador (tant per cent de la llargària de la barra de desplaçament):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Highlighting:
ca@valencia: Ressaltat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
ca@valencia: Desplaça la pàgina la meitat de l'alçària de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Half screen heigh&t
ca@valencia: Mitja pan&talla d'alçària

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMarkerColor)
en: Color of scrollbar markers:
ca@valencia: Color dels marcadors de les barres de desplaçament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSearhcHighlighterColor)
en: Color of scrollbar search highlighting lines:
ca@valencia: Color de les línies ressaltades de busca de les barres de desplaçament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelReflowLines)
en: Reflow Lines:
ca@valencia: Redistribució de les línies:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
ca@valencia: Desplaça la pàgina tota l'alçària de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: F&ull screen height
ca@valencia: T&ota l'alçària de la pantalla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
ca@valencia: Mostra la barra de desplaçament en el costat dret de la finestra del terminal

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Ri&ght side
ca@valencia: Costat &dret

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
ca@valencia: Mostra la barra de desplaçament en el costat esquerre de la finestra del terminal

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: &Left side
ca@valencia: Costat es&querre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reflowLinesButton)
en: Reflow lines when terminal resizes
ca@valencia: Redistribució de les línies quan el terminal es redimensiona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Scrollbar position:
ca@valencia: Posició de la barra de desplaçament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lableSearchHighlighterOpacity)
en: Search highlighting line opacity:
ca@valencia: Opacitat de les línies ressaltades de busca:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
ca@valencia: Títols de les pestanyes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
ca@valencia: Seguiment de les pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
ca@valencia: Llindar per al silenci continuat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
ca@valencia: El llindar per al silenci continuat que ha de detectar Konsole

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
ca@valencia[0]:  línia
ca@valencia[1]:  línies

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
ca@valencia: En utilitzar esta opció, les dades de l'historial es guardaran a la RAM. Si trieu un valor enorme, el sistema pot exhaurir la RAM lliure i provocar problemes seriosos en el sistema.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
ca@valencia: En utilitzar esta opció, les dades de l'historial s'escriuran sense encriptar en fitxers temporals. Estos fitxers temporals se suprimiran automàticament quan es tanque Konsole de manera normal.<nl/>Utilitzeu <emphasis>Configuració → Configura Konsole → Fitxers temporals</emphasis> per a seleccionar la ubicació dels fitxers temporals.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
ca@valencia: Limita l'eixida que s'ha de recordar a un nombre fix de línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Fi&xed size:
ca@valencia: Mida fi&xa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
ca@valencia: Nombre de línies d'eixida que s'han de recordar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
ca@valencia: Recorda tota l'eixida generada pel terminal

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: &Unlimited
ca@valencia: &Sense límit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
ca@valencia: No recordes l'eixida prèvia

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: &None
ca@valencia: &Cap

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
ca@valencia: Busca…

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
ca@valencia: Introduïu ací el text que s'ha de buscar

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
ca@valencia: Busca la coincidència següent per a la frase de busca actual

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
ca@valencia: Busca la coincidència anterior per a la frase de busca actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
ca@valencia: Mostra el menú d'opcions

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
ca@valencia: Tanca la barra de busques

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
ca@valencia: Establix si la busca distingix entre les majúscules i les minúscules

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
ca@valencia: Coincidència d'expressió regular

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
ca@valencia: Ressalta totes les coincidències

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
ca@valencia: Establix quan s'hauria de ressaltar el text coincident

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
ca@valencia: Busca arrere

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
ca@valencia: Establix si la busca s'ha d'iniciar des de baix

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
ca@valencia: Sense tornar a començar

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
ca@valencia: Establix si la busca s'ha de parar en lloc de tornar a començar

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
ca@valencia: Busca la frase de busca actual des de baix

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
ca@valencia: Busca la frase de busca actual des de dalt

en: Print Shell
ca@valencia: Impressió de l'intèrpret d'ordres

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
ca@valencia: Format del títol de la pestanya que s'utilitza en executar ordres remotes (p. ex., en connexions a un altre ordinador via SSH)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
ca@valencia: Format del títol de la pestanya remota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab title format:
ca@valencia: Format del títol de la pes&tanya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
ca@valencia: Format normal del títol de la pestanya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tab Co&lor:
ca@valencia: Co&lor de la pestanya:

en: Program Name: %n
ca@valencia: Nom del programa: %n

en: Current Directory (Short): %d
ca@valencia: Directori actual (curt): %d

en: Current Directory (Long): %D
ca@valencia: Directori actual (llarg): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
ca@valencia: Títol de la finestra establit per l'intèrpret d'ordres: %w

en: Session Number: %#
ca@valencia: Número de sessió: %#

en: User Name: %u
ca@valencia: Nom d'usuari: %u

en: Local Host: %h
ca@valencia: Amfitrió local: %h

en: User's Bourne prompt sigil: %B
ca@valencia: Secretisme de l'indicatiu de Bourne de l'usuari: %B

en: User Name@ (if given): %U
ca@valencia: Nom d'usuari@ (si s'ha indicat): %U

en: Remote Host (Short): %h
ca@valencia: Amfitrió remot (curt): %h

en: Remote Host (Long): %H
ca@valencia: Amfitrió remot (llarg): %H

en: Command and arguments: %c
ca@valencia: Ordre i arguments: %c

en: Insert
ca@valencia: Inserix

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
ca@valencia: Inserix un format de títol

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
ca@valencia: Inserix un format de títol remot

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
ca@valencia: Maximitza el terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
ca@valencia: Mou el terminal a una pestanya nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
ca@valencia: Tanca el terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
ca@valencia: Restaura el terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
ca@valencia: Obri una pestanya nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Search Tabs
ca@valencia: Busca de pestanyes

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
ca@valencia: Tanca esta pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
ca@valencia: &Separa la pestanya

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
ca@valencia: &Configura o canvia el nom de la pestanya…

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya
