konsole - en to csb translation catalogue (111 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
csb: Lopk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
csb: Editcëjô

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
csb: Wëzdrzatk

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
csb: Pòdzélë wëzdrzatk

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
csb: Nastôwë

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
csb: Pòmòc

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
csb: Liste&w przewijaniô

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
csb: Òpisënk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
csb: Procent

en: Copy Input
csb: Kòpérëjë weńdzenié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
csb: Wëbiérzë wszëtkò

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
csb: Òdznaczë wszëtkò

en: Open Link
csb: Òtemkni lënk

en: Copy Link Address
csb: Kòpérëjë adresã lënkù

en: Send Email To...
csb: Wëslë emailã do...

en: Copy Email Address
csb: Kòpérëjë adresã email

en: Key Combination
csb: Kòmbinacëjô klawiszów

en: Output
csb: Wińdzenié

en: New Key Binding List
csb: Nowô lësta dopasowaniô knapów

en: Edit Key Binding List
csb: Editëjë lëstã dopasowaniô knapów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
csb: Dodôj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
csb: Rëmôj

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
csb: Testowé pòle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
csb: Weńdzenié:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
csb: Wińdzenié:

en: Save Output From %1
csb: Zapiszë wińdzenié z %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
csb: %1 je zmiłkòwim URL-a, wińdzenié nie mòże òstac zapisóné.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
csb: Wëstąpiła problema przë zapisywaniu wińdzeniô.
    %1

en: Black on Light Yellow
csb: Czôrné na widno żôłtim

en: Black on Random Light
csb: Czôrné na widnym spódkù

en: Black on White
csb: Czôrno na biôłim

en: Dark Pastels
csb: Cémné pastele

en: Green on Black
csb: Zelono na czôrnym

en: Linux Colors
csb: Farwë Linuksa

en: White on Black
csb: Biôło na czôrnym

en: Default (XFree 4)
csb: Domëslnô (XFree 4)

en: Linux console
csb: Kònsola Linuksa

en: Solaris console
csb: Kònsola Solarisa

en: Could not find binary:
csb: Nié mòże nalezc binarnych.

en: Could not find an interactive shell to start.
csb: NIé mòże nalezc interaktiwny pòwłoczi do zrëszeniô.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
csb: NIé mòże nalezc '%1', zrëszoné je za to '%2'.  Proszã sprôwdzëc nastôwë twòjegò profilu.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
csb: NIé mòże zrëszëc programë '%1', z argùmentã '%2'.

en: Program '%1' crashed.
csb: Programa '%1' niespòdzajno zakùńczëła dzejanié.

en: Program '%1' exited with status %2.
csb: Programa '%1' zakùńcza dzejanié w stónie %2.

en: ZModem Progress
csb: Pòstãp transmisëji ZModem

en: Konsole
csb: Kònsola

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
csb: Kònsola nie rozmieje jakno òtemknąc załóżkã:

en: Open File Manager
csb: Òtemkni menadżerã lopków

en: Paste Selection
csb: Wlepi wëbiérk

en: Clear Scrollback
csb: Wëczëszczë lëstwã przewijaniô

en: &All Tabs in Current Window
csb: &Wszëtczé kôrtë w aktualnych òknach

en: &Select Tabs...
csb: Wë&bierzë kôrtë...

en: Copy Input To
csb: Kòpérëjë weńdzenié do

en: &ZModem Upload...
csb: Wladëjë &ZModem ...

en: Monitor for &Activity
csb: Mònitorëje &aktiwnotã

en: Monitor for &Silence
csb: Mònitorëjë &nieaktiwnotã

en: Edit Current Profile...
csb: Editëjë biéżny profil...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
csb: Programa robi prawie w ti sesëji. Jes gwës tegò, że chcesz jã zamknąc?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
csb: Programa '%1' robi prawie w ti sesëji. Jes gwës tegò, że chcesz jã zamknąc?

en: Confirm Close
csb: Pòcwierdzë zamkniãcé

en: Select Files for ZModem Upload
csb: Wëbierzë lopczi dlô wladënkù ZModem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
csb: Nastôwi wëbróny profil jakno domëslny dlô nowi sesëji terminala

en: Size: %1 x %2
csb: Miara: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
csb: Pòdzelë wëzdrzatk lewò/prawò

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
csb: Pòdzelë wëzdrzatk góra/dół

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
csb: Rozszerzë wëzdrzatk

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
csb: Zmiészë wëzdrzatk

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
csb: Dolmaczënczi klawiaturë nié sa przëstãpné. Felëje wëdowiédzë ò tim jakno wcësniãté klawisze mają bëc zmianiané w lëterë bë ne pòzdze sélac do terminala.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
csb: Zezwòlë programie terminala ùsôdzac mërgającé dzéle tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
csb: Zezwòlë ma mërgający tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
csb: Zezwòlë ùspic wińdzenia przë klëkniãcu Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
csb: Włączë Bi-direktionalné wëskrzënianié w terminalu (mòżlëwé blós dlô arabsczégò, persczégò ë hebrajsczégò)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
csb: Domëslné kòdowanié céchów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
csb: Ùsôdzë nową schémã farwów òpiartą na wëbróny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
csb: Editëjë wëbróną schémã farwów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
csb: Editëjë...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
csb: Rëmôj wëbróną schémã farwów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
csb: Wëgładzóné fòntë

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
csb: Kùrsor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
csb: Nastôwiô farwã kùrsorã do leżącegò pòd nim céchù.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
csb: Brëkùjë swòji, stałi farwë dlô kùrsora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
csb: Wëbierzë farwã kùrsora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
csb: Regùlarno mërgającu kùrsor

en: Edit Profile
csb: Editëjë profil

en: Tabs
csb: Kôrtë

en: Appearance
csb: Wëzdrzatk

en: Scrolling
csb: Przewijanié

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
csb[0]: Edicëjô profilu: %2
csb[1]: Edicëjô %1 profilë: %2
csb[2]: Edicëjô %1 profilów: %2

en: Edit Profile "%1"
csb: Editëjë profil "%1"

en: Edit Environment
csb: Editëjë òkrãże

en: Select Initial Directory
csb: Wëbiérzë zaczątkòwi katalog

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
csb: Nen schemat farwë brëkùje przezérnegò spódka, chtëren nie je wspieróny przez twój pùlt.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
csb: Wëbierzë ikònã kôrtë brëkòwóną w tim profilu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
csb: Òpisënkòwé miono dlô profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
csb: Pòlét:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
csb: Pòlét do zrëszeniô przë ùsôdzeniu nowi sesëji terminal brëkùjący negò profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
csb: Zôczątkòwi katalog:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
csb: Startowi katalog dlô nowi sesëji terminal brëkùjący negò profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
csb: Òkrãżé:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
csb: Editëjë lëstã zmiennych òkrãżô ë przëpisónych wôrtnotów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
csb: Wëskrzëni listew przewijaniô z prawi starnë òkna terminala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
csb: Wëskrzëni listew przewijaniô z lewi starnë òkna terminala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
csb: Title kôrtów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
csb: Ògańczô pamiãtóné wińdzenia do stałi wielënë rézów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
csb: Wielëna rézów wińdzeniô do spamiãtaniô

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
csb: Pamiãtôj wszëtczé wińdzenia terminala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
csb: Brëkòwóny fòrmat titla dlô zrëszónych daleczich pòlétów (n.p. sparłãczenié z jinszim kòmpùtrã przez SSH)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
csb: Daleczi fòrmat titla kôrtë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
csb: Fòrmat titla kôrtë:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
csb: Zwëkòwi fòrmat titla kôrtë

en: Insert
csb: Wpiszë
