konsole - en to cy translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
cy: Modd &cyfeillgar i argraffyddion (testun du, dim cefndir)

en: Black on Light Yellow
cy: Du ar Felyn Golau

en: Black on White
cy: Du ar Wyn

en: Green on Black
cy: Gwyrdd ar Ddu

en: Linux Colors
cy: Lliwiau Linux

en: White on Black
cy: Gwyn ar Ddu

en: ZModem Progress
cy: Cynnydd ZModem

en: Paste Selection
cy: Gludo'r Dewisiad

en: &Print Screen...
cy: &Argraffu'r Sgrîn...

en: &ZModem Upload...
cy: Fyny-lwytho â &ZModem...

en: Monitor for &Activity
cy: Archwilio am &Weithgarwch

en: Monitor for &Silence
cy: Archwilio am &Dawelwch

en: Enlarge Font
cy: Cynyddu Maint yr Wynebfath

en: &Suspend Task
cy: &Seibio Tasg

en: &Continue Task
cy: Ail&ddechrau Tasg

en: &Hangup
cy: &Rhoi Pen ar Dasg

en: &Interrupt Task
cy: &Ymyrru Tasg

en: &Kill Task
cy: &Lladd Tasg

en: User Signal &1
cy: Arwydd Defnyddiwr &1

en: User Signal &2
cy: Arwydd Defnyddiwr &2

en: Size: %1 x %2
cy: Maint: %1 x %2
