konsole - en to fy translation catalogue (102 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
fy: Triem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
fy: Bewurkje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
fy: Werjefte

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
fy: Werjefte spjalte

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
fy: Ynstellings

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
fy: Te&bekskowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
fy: Beskriuwing:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
fy: Prosint

en: Copy Input
fy: Ynfier kopiearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
fy: Filterje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
fy: Alles selektearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
fy: Alles &ûntselektearje

en: Open Link
fy: Keppeling iepenje

en: Copy Link Address
fy: Keppelingsadres kopiearje

en: Send Email To...
fy: E-berjocht stjoere oan...

en: Copy Email Address
fy: E-postadres kopiearje

en: Key Combination
fy: Toets kombinaasje

en: Output
fy: Utfier

en: New Key Binding List
fy: Nije list mei toetsbinings

en: Edit Key Binding List
fy: List mei toetsbinings bewurkje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
fy: Taheakje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
fy: Fuortsmite

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
fy: Testgebiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
fy: Ynfier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
fy: Utfier:

en: Save Output From %1
fy: Utfier fan %1 bewarje

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
fy: %1 is in ûnjildich URL-adres, de utfier kin net bewarre wurde.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
fy: Der barde swierrigens ûnder it bewarjen fan de útfier.
    %1

en: Black on Light Yellow
fy: Swart op ljochtgiel

en: Black on Random Light
fy: Swart op samar in ljocht

en: Black on White
fy: Swart op wit

en: Dark Pastels
fy: Dûnkere pastelkleuren

en: Green on Black
fy: Grien op swart

en: Linux Colors
fy: Linux-kleuren

en: White on Black
fy: Wyt op swart

en: Default (XFree 4)
fy: Standert (XFree 4)

en: Linux console
fy: linux-konsole

en: Solaris console
fy: Solaris-konsole

en: Could not find binary:
fy: Koe binary net fine.

en: Could not find an interactive shell to start.
fy: Koe gjin ynteraktive shell fine om te starten.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
fy: Koe '%1' net dine, begjin ynstee dêrfan mei '%2'. Kontrolearje jo profyl ynstellings.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
fy: Koe programma '%1' net starte mei de arguminten '%2'.

en: Program '%1' crashed.
fy: Programma '%1' ferûngelokke.

en: Program '%1' exited with status %2.
fy: Programma '%1' is der útgong mei tastân %2.

en: ZModem Progress
fy: ZModem-fuortgong

en: Paste Selection
fy: Seleksje plakke

en: Clear Scrollback
fy: Tebekskowe opskjinje

en: Monitor for &Activity
fy: Sneupe nei &aktiviteit

en: Monitor for &Silence
fy: Sneupe nei &stilte

en: Edit Current Profile...
fy: Aktyf profyl bewurkje...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
fy: In programma rint op it stuit yn dizze sesje. Binne jo wis dat jo it slúte wolle

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
fy: It programma '%1' rint op it stuit  yn dizze sesje. Binne jo wis dat jo it slute wolle?

en: Confirm Close
fy: Slute befêstigje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
fy: Set it selektearre profyl as standert foar nije terminalsesjes

en: Size: %1 x %2
fy: Grutte: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
fy: Finster rjochts/lofts spjalte

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
fy: Finster boppe/ûnder spjalte

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
fy: Finster útwreidzje

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
fy: Finster ferlytsje

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
fy: Gjin toetseboerd oersetter beskikber. Dizze ynformaasje is nedich om de toetsoanslaggen oer te setten nei lettertekens dy nei de terminal ferstjoerd wurde.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
fy: Makket it foar terminalprogramma's mooglik om tekstdielen knippe te litten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
fy: Knipperjende tekst tastean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
fy: Makket it mooglik om de útfier te ûnderbrekke troch op de toetsenkomby Ctrl+S te drukken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
fy: Bi-Directional werjefte op terminals ynskeakelje (jild foar Arabysk, Farsyske en hebriuwsk allinne)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
fy: Standert tekensetkodearring:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
fy: In nij kleurenskema oanmeitsje basearre op it selektearre tema.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
fy: It selektearre kleurenskema bewurkje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
fy: Bewurkje...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
fy: It selektearre kleurenskema wiskje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
fy: Egale lettertypen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
fy: Rinnerke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
fy: Soarget derfoar dat it rinnerke deselde kleur hat as it letterteken derûnder.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
fy: Brûk in oanpaste fêste kleur foar it rinnerke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
fy: Selektearje de kleur dy brûkt wurdt foar it rinnerke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
fy: Lit it rinnerke mei regelmaat knipperje

en: Edit Profile
fy: Profyl bewurkje

en: Tabs
fy: Ljeppers

en: Appearance
fy: Uterlik

en: Scrolling
fy: Skowe

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
fy[0]: Bewurkje profyl: %2
fy[1]: Bewurkje %1 profilen: %2

en: Edit Profile "%1"
fy: Profyl "%1" bewurkje

en: Edit Environment
fy: Omjouwing bewurkje

en: Select Initial Directory
fy: Begjintafel selektearje

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
fy: Dit kleurenskema hat in trochsichtich eftergrûn, mar dit wurdt net troch jo buroblêd stipe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
fy: Selektearje it byldkaike dat jo werjaan wolle op ljeppers mei dit profyl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
fy: In beskriuwende namme foar it profyl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
fy: Kommando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
fy: It kommando om út te fieren as der nije terminalsesjes oan de hân fan dit profyl úteinsetten wurde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
fy: Begjintafel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
fy: De begjintafel foar nije terminalsesjes dy dit profyl brûke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
fy: Omjouwing:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
fy: Bewurkje de list mei omjouwingsfariabelen en byhearrende wearden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
fy: Skowbalke rjochts yn it terminalfinster sjen litte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
fy: Skowbalke lofts yn it terminalfinster sjen litte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
fy: Ljeppertitels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
fy: Behein de hoemannichte útfier dy't ûnthâlden wurdt ta in fêst tal rigels

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
fy: Tal rigels útfier dy ûnthâlden wurde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
fy: Alle útfier dy de terminal oanmakket ûnthâlde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
fy: De opmaak fan de ljeppertitel dy brûkt wurde sil as in ekstern kommando (bgl. in ferbining mei in oare kompjûter fia SSH) wurdt útfierd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
fy: Opmaak titel eksterne ljepper:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
fy: Opmaak ljeppertitels:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
fy: Opmaak normale ljeppertitels
