konsole - en to hne translation catalogue (101 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
hne: फाइल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
hne: संपादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
hne: दृस्य

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
hne: विभाजित दृस्य

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
hne: सेटिंग

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
hne: मदद

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
hne: स्क्रालबैक (&c)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
hne: वर्ननः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
hne: प्रतिसत

en: Copy Input
hne: इनपुट नकल करवं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
hne: फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
hne: सब्बो चुनव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
hne: सब्बो मतचुनव

en: Open Link
hne: संकली खोलव

en: Copy Link Address
hne: संकली पता नकल करव

en: Send Email To...
hne: ई-मेल भेजव...

en: Copy Email Address
hne: ई-मेल पता नकल करव

en: Key Combination
hne: कुंजी संयोजन

en: Output
hne: आउटपुट

en: New Key Binding List
hne: नवा कुंजी बाइंडिंग सूची

en: Edit Key Binding List
hne: कुंजी बाइंडिंग सूची संपादित करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
hne: जोड़व

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
hne: हटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
hne: इनपुटः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
hne: आउटपुटः

en: Save Output From %1
hne: %1 से आउटपुट सहेजव

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
hne: %1 एक अवैध यूआरएल हे, आउटपुट सहेज नइ सकिस.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
hne: आउटपुट सहेजे के समय एक गलती होइस.
    %1

en: Black on Light Yellow
hne: हल्का पीला मं काला

en: Black on Random Light
hne: बेतरतीब प्रकास मं काला

en: Black on White
hne: सफेद मं काला

en: Dark Pastels
hne: गहरा पेस्टल

en: Green on Black
hne: काला मं हरा

en: Linux Colors
hne: लिनक्स रंग

en: White on Black
hne: काला मं सफेद

en: Default (XFree 4)
hne: डिफाल्ट (एक्सफ्री४)

en: Linux console
hne: लिनक्स कंसोल

en: Solaris console
hne: सोलारिस कंसोल

en: Could not find binary:
hne: द्विचर खोज नइ सकिस:

en: Could not find an interactive shell to start.
hne: सुरू करे बर कोनो इंटरेक्टिव सैल खोज नइ सकिस.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
hne: '%1' ल खोज नइ सकिस, बदला मं '%2' ल चालू करत हे. किरपा करके, अपन प्रोफाइल सेटिंग जांचव.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
hne: प्रोग्राम '%1' ल आर्गुमेंट '%2'.के साथ चालू नइ कर सकिस.

en: Program '%1' crashed.
hne: प्रोग्राम '%1' क्रैस होइस.

en: Program '%1' exited with status %2.
hne: प्रोग्राम '%1'  स्थिति %2 के साथ बाहिर होइस.

en: ZModem Progress
hne: जेड-माडम प्रगति

en: Konsole
hne: कंसोल

en: Paste Selection
hne: चुने ल चिपकाव

en: Clear Scrollback
hne: स्क्रालबैक साफ करव

en: Monitor for &Activity
hne: काम बर मानीटर करव (&A)

en: Monitor for &Silence
hne: सान्ति बर मानीटर करव (&S)

en: Edit Current Profile...
hne: अभी हाल के प्रोफाइल संपादित करव...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
hne: एक प्रोग्राम  अभी एखर सत्र मं चलत हे. का आप मन सही मं एला बन्द करना चाहथो ?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
hne: प्रोग्राम '%1' अभी एखर सत्र मं चलत हे. का आप मन सही मं एला बन्द करना चाहथो?

en: Confirm Close
hne: बंद करे के पुस्टि करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
hne: नवा टर्मिनल सत्र बर चुने गे प्रोफाइल ल डिफाल्ट रूप मं सेट करव

en: Size: %1 x %2
hne: आकार: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
hne: विभाजित दृस्य डेरी/जेवनी

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
hne: विभाजित दृस्य सीर्स/तल

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
hne: विस्तारित दृस्य

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
hne: छोटा दृस्य

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
hne: कोई कुंजीपट ट्रांसलेटर नइ मिलत हे. टर्मिनल मं भेजे बर कुंजीपट ल दबाय मं बदले के बाद जऊन अक्छर आने चाही वो जानकारी मौजूद नइ हे.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
hne: टर्मिनल प्रोग्राम ल पाठ के कुछ हिस्सा ल टिमटिमात बनाए बर स्वीकारव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
hne: टिमटिमात पाठ स्वीकारव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
hne: आउटपुट ल कंट्रोल+S से निलंबित करना स्वीकारव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
hne: डिफाल्ट अक्छर एनकोडिंग:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
hne: चुने गे योजना मं आधार से नवा रंग योजना बनाव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
hne: चुने गे रंग योजना ल संपादित करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
hne: संपादन...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
hne: चुने गे रंग योजना ल मेटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
hne: सुघढ़ फोंट

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
hne: संकेतक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
hne: संकेतक ल ओखर अंदर के अक्छर के रंग से मिलत होय सेट करव.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
hne: संकेतक बर मनमाफिक, स्थिर रंग परयोग करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
hne: संकेतक बनाए बर परयोग मं ले वाले रंग ल चुनव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
hne: संकेतक ल नियमित टिमटिमाव

en: Edit Profile
hne: प्रोफाइल संपादित करव

en: Tabs
hne: टैब्स

en: Appearance
hne: रूप

en: Scrolling
hne: स्क्रालिंग

en: Edit Profile "%1"
hne: प्रोफाइल संपादित करव "%1"

en: Edit Environment
hne: वातावरन संपादित करव

en: Select Initial Directory
hne: सुरू के डिरेक्टरी चुनव

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
hne: ये रंग योजना मं पारदर्सी पिछोत अंगना हे जऊन आप मन के डेस्कटाप मं समर्थित नइ हे.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
hne: ये प्रोफाइल के परयोग करत करत टैब मं प्रदर्सित करे के चिनहा मन ल चुनव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
hne: प्रोफाइल बर वर्ननात्मक नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
hne: कमांडः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
hne: ये प्रोफाइल के परयोग करत करत नवा टर्मिनल सत्र चालू करे बर चलाय वाले कमांड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
hne: सुरू के डिरेक्टरी

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
hne: ये प्रोफाइल के परयोग करत करत नवा टर्मिनल सत्र बर सुरू के काम वाले डिरेक्टरी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
hne: वातावरन:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
hne: एनवायरनमेंट वेरिएबल अउ संबंधित मूल्य मन के सूची ल संपादित करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
hne: टर्मिनल विंडो के जेवनी बाजू मं स्क्राल पट्टी देखाव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
hne: टर्मिनल विंडो के डेरी बाजू मं स्क्राल पट्टी देखाव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
hne: टैब सीर्सक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
hne: याद रखे गे आउटपुट ल एक निस्चित संख्या के लाइन मन मं सीमित करव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
hne: याद रखे बर लाइन मन के संख्या

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
hne: टर्मिनल से निकाले गे सब्बो आउटपुट ल याद रखव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
hne: जब कोनो रिमोट कमांड (उदाहरन बर एसएसएच के साथ दूसर कम्प्यूटर मं कनेक्ट करे के) चलाय जाथे तहां उपयोग मं टैब सीर्सक फारमेट

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
hne: रिमोट टैब सीर्सक फारमेट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
hne: टैब सीर्सक फारमेट

en: Insert
hne: भरव
