konsole 0 - en to hr translation catalogue (147 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
hr: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
hr: Uredi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
hr: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
hr: Razdvojeni pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
hr: Postavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
hr: Pomoć

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
hr: P&rijepis

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
hr: %1 na %2

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
hr: Ime

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
hr: Boja

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
hr: Neće se koristiti pozadinska transparentnost jer izgleda da vaša radna površina ne podržava transparentne prozore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
hr: Opis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
hr: Postotak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, dirSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnFindSshKey)
en: ...
hr: …

en: Copy Input
hr: Kopiraj unos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
hr: Filtar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
hr: Odaberi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
hr: Poništi izbor svega

en: Open Link
hr: Otvori link

en: Copy Link Address
hr: Kopiraj adresu linka

en: Send Email To...
hr: Pošalji e-poštu na…

en: Copy Email Address
hr: Kopiraj e-poštansku adresu

en: Key Combination
hr: Kombinacija tipaka

en: Output
hr: Ispis

en: New Key Binding List
hr: Nova lista tipkovničkog vezanja

en: Edit Key Binding List
hr: Uredi listu tipkovničkog vezanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
hr: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
hr: Ukloni

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
hr: Probno područje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
hr: Unos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
hr: Ispis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
hr: Mod prilagođen pisaču (crni tekst, bez pozadine)

en: Default profile
hr: Zadani profil

en: Save Output From %1
hr: Spremi ispis iz %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
hr: %1 nije valjan URL, ispis ne može biti spremljen.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
hr: Pojavio se problem prilikom snimanja ispisa.
    %1

en: Black on Light Yellow
hr: Crno na svjetlo žutom

en: Black on Random Light
hr: Crno na nasumično svjetlom

en: Black on White
hr: Crno na bijelom

en: Dark Pastels
hr: Crne pastele

en: Green on Black
hr: Zeleno na crnom

en: Linux Colors
hr: Linux boje

en: White on Black
hr: Bijelo na crnom

en: Default (XFree 4)
hr: Zadan (XFree 4)

en: Linux console
hr: Linux-konzola

en: Solaris console
hr: Solaris-konzola

en: Could not find binary:
hr: Nije bilo moguće naći binarno:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Could not find an interactive shell to start.
hr: Nije bilo moguće naći

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
hr: Nije bilo moguće naći '%1', umjesto toga se pokreće '%2'. Molim vas da provjerite postavke vašeg profila.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
hr: Nije bilo moguće pokrenuti program '%1' s argumentima '%2'.

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
hr: Završeno

en: Program '%1' crashed.
hr: Program '%1' se srušio.

en: Program '%1' exited with status %2.
hr: Program '%1' završio je sa statusom %2.

en: ZModem Progress
hr: Napredak ZModem

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
hr: Konsole ne zna kako otvoriti oznaku:

en: Open File Manager
hr: Otvori u upravitelju datotekama

en: Paste Selection
hr: Umetni odabrano

en: Save Output &As...
hr: Spremi ispis k&ao…

en: &Print Screen...
hr: &Ispiši zaslon

en: Clear Scrollback
hr: Očisti prijepis

en: Clear Scrollback and Reset
hr: Očisti prijepis i pokreni ponovno

en: Set &Encoding
hr: Postavi kodiranj&e

en: &All Tabs in Current Window
hr: Sve k&artice u trenutnom prozoru

en: &Select Tabs...
hr: &Odaberi kartice…

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
hr: &Nijedan

en: Copy Input To
hr: Kopiraj unos na

en: &ZModem Upload...
hr: &ZModemsko slanje…

en: Monitor for &Activity
hr: Pazi na &aktivnosti

en: Monitor for &Silence
hr: Pazi na &tišinu

en: Enlarge Font
hr: Uvećaj pismo

en: Shrink Font
hr: Smanji pismo

en: &Suspend Task
hr: &Odgodi zadatak

en: &Continue Task
hr: &Nastavi zadatak

en: &Hangup
hr: &Objesi

en: &Interrupt Task
hr: &Prekini zadatak

en: &Kill Task
hr: &Ubij zadatak

en: User Signal &1
hr: Korisnikov signal &1

en: User Signal &2
hr: Korisnikov signal &2

en: Edit Current Profile...
hr: Uredi trenutni profil …

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
hr: Trenutno se izvršava pogram u ovoj sjednici. Jeste li sigurni da je želite zatvoriti?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
hr: Program '%1' trenutno se izvršava u ovoj sjednici. Jeste li sigurni da ga želite zatvoriti?

en: Confirm Close
hr: Potvrdite zatvaranje

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
hr: <p>Otkriven je pokušaj prijenosa datoteke preko ZModema, ali na vašem računalu nije pronađen prikladni ZModem softver.</p><p>Možda biste trebali instalirati pakete 'rzsz' ili 'lrzsz'</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
hr: <p>Trenutna sjednica već ima ZModem prijenos datoteka u tijeku.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
hr: <p>Na vašem sustavu nije pronađen prikladni ZModem softver.</p><p>Možda biste trebali instalirati pakete 'rzsz' ili 'lrzsz'.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
hr: Odaberite datoteke za ZModem Otpremu

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
hr: Broj

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
hr: Naslov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
hr: Postavi odabrani profil kao zadani za novu terminalsku sjednicu

en: Size: %1 x %2
hr: Veličina: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
hr: Razdvojeni pogled lijevo/desno

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
hr: Razdvojeni pogled gore/dolje

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
hr: Proširi pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
hr: Suzi pogled

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
hr: Nema dostupnog prevoditelja tipkovnice. Nedostaju informacije potrebne da bi se pritisak tipke pretvorio u znak i poslao u terminal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
hr: Dozvoli terminalskom programu stvaranje trepčućih dijelova teksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
hr: Dozvoli trepčući tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
hr: Dozvoli da ispis bude obustavljen pritiskom na Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
hr: Omogući dvosmjerni prikaz unutar terminala (moguće samo za arapski, farski ili hebrejski)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
hr: Zadano znakovno enkodiranje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
hr: Stvori novu paletu boja baziranu na odabranoj paleti

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
hr: Nova…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
hr: Uredi odabranu paletu boja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
hr: Uredi…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
hr: Ukloni odabranu paletu boja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
hr: Glatko pismo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
hr: Iscrtavaj intenzivne boje podebljanim pismom

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
hr: Pokazivač

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
hr: Postavi pokazivač da odgovara boji znaka ispod njega.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
hr: Koristi prilagođenu stalnu boju pokazivača

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
hr: Odaberi boju koja iscrtava pokazivač

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
hr: Neka pokazivač redovno trepće

en: Edit Profile
hr: Uredi profil

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
hr: Općenito

en: Tabs
hr: Kartice

en: Appearance
hr: Izgled

en: Scrolling
hr: Klizač

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
hr: Napredno

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
hr[0]: Uredi %1 profil: %2
hr[1]: Uredi %1 profila: %2
hr[2]: Uredi %1 profila: %2

en: Edit Profile "%1"
hr: Uredi profil "%1"

en: Edit Environment
hr: Uredi okolinu

en: Select Initial Directory
hr: Odaberi početni direktorij

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
hr: Ova paleta boja koristi transparentnu pozadinu koja izgleda da nije podržana na vašoj radnoj površini

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
hr: Odaberi ikonu koja će biti prikazana na kartici kada se koristi ovaj profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
hr: Opisno ime za ovaj profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
hr: Naredba:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
hr: Koristeći ovaj profil, izvršava se naredba kada je stvorena nova sjednica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
hr: Početni direktorij:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
hr: Zadaj početni radni direktorij za novu sjednicu terminala koristeći ovaj profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
hr: Okolina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
hr: Uredi listu okolišnih varijabli i pridruženih im vrijednosti

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
hr: Novo…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
hr: Prikaži klizač na desnoj strani terminalskog prozora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
hr: Prikaži klizač na lijevoj strani terminalskog prozora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
hr: Naslovi kartica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
hr: Ograniči ispis koji se pamti na stalan broj linija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
hr: Broj linija ispisa koje će se pamtiti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
hr: Pamti sav ispis koji je stvorio terminal

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
hr: Sljedeće

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
hr: Prethodno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
hr: Oblik naslova kartice koji se koristi kada je izvršena udaljena naredba  (npr. spananje na udaljeno računalo preko SSH-a)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
hr: Oblik udaljenog naslova kartice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
hr: Oblik naslova kartice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
hr: Običan oblik naslova kartice

en: Insert
hr: Umetni

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
hr: &Odvoji karticu
