konsole - en to hsb translation catalogue (139 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
hsb: Dataja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
hsb: Wobdźěłać

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
hsb: Napohlad

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
hsb: Napohlad dźělić

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
hsb: Nastajenja

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
hsb: Zašćěpki (plugins)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
hsb: Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
hsb: Wróćo přesuwać

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
hsb: Nastrojowy pas za posedźenje

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
hsb: W prědku

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
hsb: W pozadku

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
hsb: Barba 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
hsb: Barba 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
hsb: Barba 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
hsb: Barba 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
hsb: Barba 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
hsb: Barba 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
hsb: Barba 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
hsb: Barba 8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
hsb: Pozadkowy wobraz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
hsb: Pozadkowy wobraz wubrać

en: Copy Input
hsb: Input kopěrować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
hsb: Wšitko wubrać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
hsb: Wšě wuzwolenja zběhnyć

en: Open Link
hsb: Wotkaz wočinić

en: Copy Link Address
hsb: Adresu wotkaza kopěrować

en: Send Email To...
hsb: Mejlku pósłać na...

en: Copy Email Address
hsb: Emailowu adresu kopěrować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
hsb: Dodać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
hsb: Wotstronić

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
hsb: Emulator za terminal

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
hsb: &Nowy jězdnik

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
hsb: &Zapołožki

en: &Window Color Scheme
hsb: Kombinacija &barbow za wokno

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
hsb: Profile rjadować...

[ctx: @item]
en: Activate Menu
hsb: Meni zaswěćić

[ctx: @title]
en: Confirm Close
hsb: Začinjenje wobkrućić

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
hsb: &Wokno začinić

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
hsb: Aktualny jězdnik začinić

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
hsb: Tabulatorowy pas / dźělaki

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
hsb: Temporarne dataje

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
hsb: Mini-wobrazki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
hsb: Formular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
hsb: Přewobroćić

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
hsb: Standard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
hsb: Přetorhnyć

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
hsb: Priwatny kluč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
hsb: Mjeno wužiwarja

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
hsb: Waše wužiwarske mjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
hsb: Zapisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
hsb: Profil

en: No plugins available
hsb: Žane zašćepki k dispoziciji

en: &Close Session
hsb: &Posedźenje zakónčić

en: Open File Manager
hsb: Datajowy rjadowak wočinić

en: Copy
hsb: Kopěrować

en: Paste Selection
hsb: Wubrany tekst zasunyć

en: Web Search
hsb: W interneće pytać

en: &Select All
hsb: &Wšitko wubrać

en: Select &Line
hsb: &Linku wubrać

en: Save Output &As...
hsb: Output zawěsćić jako...

en: &Print Screen...
hsb: Wobrazowku &wućišćeć...

en: &Configure or Rename Tab...
hsb: &Jěznik připrawić abo přemjenować...

en: &All Tabs in Current Window
hsb: Wšitke jězdniki w aktualnym woknje

en: &Select Tabs...
hsb: Jězdni&ki wubrać...

en: Monitor for &Activity
hsb: Dźiwać na &aktiwity

en: Monitor for &Silence
hsb: Dźiwać na &ćišinu

en: Size: %1 x %2
hsb: Wulkosć: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
hsb: Napohlad dźělić

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
hsb: Napohlad dźělić nalěwo/naprawo

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
hsb: Napohlad dźělić horjeka/deleka

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
hsb: Nowy jězdnik z 2x2 terminalomaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
hsb: Nowy jězdnik z 2x1 terminalom

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
hsb: Nowy jězdnik z 1x2 terminalomaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
hsb: Napohlad rozćahnyć

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
hsb: Napohlad sćahnyć

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
hsb: Aktualny na&pohlad wotlěpić

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
hsb: Aktualny jězdnik wo&tlěpić

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
hsb: Přichodny jězdnik

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
hsb: Předchadny jězdnik

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
hsb: Fokus nad terminalom

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
hsb: Fokus pod terminalom

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
hsb: Fokus na lěwym terminalu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
hsb: Fokus na prawym terminalu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
hsb: Posledni jězdnik aktiwizować

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
hsb: Runje wužiwane Jězdniki

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
hsb: Mjez jězdnikomaj tam a sem chodźić

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
hsb: Jězdnik naprawo přesunyć

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
hsb: Jězdnik nalěwo přesunyć

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
hsb: Dźi k jězdnikej %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
hsb: Wobdźěłać...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
hsb: Pismo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
hsb: Forma:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
hsb: Blok

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
hsb: Padoruna smužka na lěwym boku

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
hsb: Podšmórnjenje

[ctx: Cursor color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color:
hsb: Barba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorTextColorLabel)
en: Text:
hsb: Tekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
hsb: Steji k dispoziciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
hsb: Wokno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
hsb: Njeaktiwne terminale:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
hsb: Wobsah terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
hsb: Wotstawk mjez linkomaj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
hsb: Ličba dypkow mjez dwěmaj linkomaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
hsb: Kromy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
hsb: Na centrum wusměrić:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
hsb: Zaćěmnić

en: Edit Profile
hsb: Profil wobdźěłać

en: Tabs
hsb: Jězdniki

en: Appearance
hsb: Napohlad

en: Scrolling
hsb: Přesuwanje

en: Keyboard
hsb: Tastatura

en: Key bindings
hsb: Tastaturowe skrótšenki

en: Mouse
hsb: Myš

en: System Bell
hsb: Systemowy zwónčk

en: System Notifications
hsb: Systemowe zdźělenki

en: Visual Bell
hsb: Optiski zwónčk

en: Ignore Bell Events
hsb: Zwónčki ignorowac

en: Get New...
hsb: Nowe wobstarać...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
hsb: Přikaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
hsb: Přikaz, kiž ma so wuwjesć, hdyž so nowe terminalowe posedźenje započina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
hsb: Spočatny dźěłowy zapisk za nowe terminalowe posedźenje z tutym profilom

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: /home/username
hsb: /home/mjeno-wužiwarja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
hsb: Spočatny zapisk wubrać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
hsb: W samsnym zapisku započeć kaž tute posedźenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
hsb: Wokolina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
hsb: Ze zapisnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
hsb: Z wubraneho teksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
hsb: Opcije za kopěrowanje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
hsb: Titl jězdnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
hsb: Wobkedźbowanje jězdnika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
hsb: Ličba linkow, kiž maja so spomjatkować

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
hsb: Wšitke linki spomjatkować, kotrež terminal produkuje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
hsb: Prjedawši output njespomjatkować

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
hsb: Pytać ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
hsb: Tekst, za kotrymž ma so pytać

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
hsb: Přichodna namakanka

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
hsb: Přichodna namakanka aktualneho pytanja
