KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (833 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
hu: Fájl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
hu: Szerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
hu: Nézet

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
hu: Nézetmegosztás

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
hu: Bővítmények

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
hu: Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
hu: P&ufferelés

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
hu: Munkamenet eszköztár

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
hu: Új Konsole példánynál használandó profilnév

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
hu: Az új Konsole példányokhoz betöltendő JSON elrendezésfájl

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
hu: A beépített profil használata az alapértelmezett profil helyett

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
hu: Az új lap vagy ablak kezdőmappájának beállítása „dir”-re

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
hu: A kezdeti munkamenetet nem kell automatikusan bezárni, amikor befejeződik.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
hu: Új lap létrehozása egy már létező ablakban új ablak létrehozása helyett (Az „Összes Konsole ablak futtatása egy folyamatban„ opciót be kell kapcsolni)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
hu: Lapok létrehozása a megadott lapbeállítófájl szerint

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
hu: A Konsole elindítása a háttérben. A Ctrl+Shift+F12 lenyomásával (alapértelmezetten) hívható az előtérbe

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
hu: Futtatás elkülönített folyamatban

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
hu: Menüsáv megjelenítése az alapértelmezett beállítás felülírásával

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
hu: Menüsáv elrejtése az alapértelmezett beállítás felülírásával

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
hu: Lapsáv megjelenítése az alapértelmezett beállítás felülírásával

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
hu: Lapsáv elrejtése az alapértelmezett beállítás felülírásával

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
hu: A Konsole indítása teljes képernyős módban

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
hu: Az áttetsző hátterek letiltása akkor is, ha a rendszer támogatja a használatukat.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
hu: Az elérhető profilok listája

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
hu: Az összes profiltulajdonság nevének és típusának listázása ( a -p kapcsolóval való használathoz)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
hu: Profilváltozó értékének módosítása.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
hu: A végrehajtandó parancs. Ez az opció minden utána következő argumentumot megkap, ezért használja utolsóként.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
hu: A meglévő példány újra felhasználásának kényszerítése akkor is, ha eltöri a funkcionalitást, például a --new-tab kapcsoló. Főleg hibakeresés esetén hasznos.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
hu: A parancsnak átadott argumentumok

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
hu: Háttérben lévő ablak kapcsolása

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
hu: %1 : %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
hu: Előtér

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
hu: Háttér

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
hu: 1. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
hu: 2. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
hu: 3. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
hu: 4. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
hu: 5. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
hu: 6. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
hu: 7. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
hu: 8. szín

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
hu: Előtér (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
hu: Háttér (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
hu: 1. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
hu: 2. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
hu: 3. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
hu: 4. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
hu: 5. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
hu: 6. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
hu: 7. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
hu: 8. szín (intenzív)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
hu: Előtér (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
hu: Háttér (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
hu: 1. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
hu: 2. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
hu: 3. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
hu: 4. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
hu: 5. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
hu: 6. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
hu: 7. szín (halvány)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
hu: 8. szín (halvány)

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
hu: Névtelen színséma

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
hu: Név

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
hu: Szín

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
hu: Intenzív szín

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
hu: Halvány szín

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
hu: A háttér átlátszósági beállítása nem lesz használva, mivel az asztali környezet úgy tűnik, nem támogatja az átlátszó ablakokat.

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
hu: Háttérkép kiválasztása

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
hu: Támogatott képek

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
hu: Új színséma

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
hu: Színséma szerkesztése

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
hu: Kattintson ide szín kiválasztásához

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
hu: Kattintson ide intenzív szín kiválasztásához

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
hu: Kattintson ide halvány szín kiválasztásához

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
hu: Leírás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
hu: Az alapértelmezett előtér- és háttérszínek színárnyalati és telítettségi értékei alapértelmezés szerint véletlenszerűek. Egyes színsémák eltérő véletlenszerűségi beállításokat használhatnak.
    Ha bármilyen hatást szeretne látni, állítsa be színeket 0-nál nagyobb telítettségi értékkel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Randomly adjust colors for each session
hu: Színeket beállítása véletlenszerűen minden munkamenethez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blurCheckBox)
en: Blur background
hu: Háttér elmosása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background color transparency:
hu: Háttérszín átlátszósága:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
hu: százalék

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyLabel)
en: Wallpaper transparency:
hu: Háttérkép átlátszósága:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
hu: Háttérkép:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
hu: A háttérkép elérési útjának szerkesztése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
hu: Háttérkép választása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, dirSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnFindSshKey)
en: ...
hu: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperScalingLabel)
en: Wallpaper scaling:
hu: Háttérkép-méretezés:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Tile
hu: Csempe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Stretch
hu: Nyújtás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Crop
hu: Levágás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Adapt
hu: Adaptáció

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: NoScaling
hu: Nincs skálázás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperFlipLabel)
en: Wallpaper flip:
hu: Háttérkép tükrözése:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: NoFlip
hu: Nincs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Horizontal
hu: Vízszintesen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Vertical
hu: Függőlegesen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Both
hu: Mindkettő

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorLabel)
en: Horizontal Anchor:
hu: Vízszintes horgony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorPosition)
en: Left
hu: Balra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorLabel)
en: Vertical Anchor:
hu: Függőleges horgony:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorPosition)
en: Top
hu: Fent

en: AaZz09...
hu: AaZz09…

en: Copy Input
hu: Bemenet másolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
hu: Szűrő:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
hu: Minden kijelölése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

[ctx: Caption of hover tooltip]
en: Color Preview
hu: Színes előnézet

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt a profilbeállításokban megadott szövegszerkesztővel;
    a fájl a rendszer alapértelmezett szerkesztőjével nyílik meg.

en: Copy Location
hu: Hely másolása

en: Generating Thumbnail
hu: Bélyegkép generálása

en: Open Link
hu: Link megnyitása

en: Copy Link Address
hu: Link címének másolása

en: Send Email To...
hu: E-mail küldése…

en: Copy Email Address
hu: E-mail cím másolása

[ctx: @title:window]
en: Select font
hu: Betűtípus kiválasztása

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
hu: Összes betűtípus megjelenítése

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
hu: A terminálprogramok természetüknél fogva olyan betűkészleteket igényelnek, amelyek karakterei fix szélességűek (monospace). Bármilyen nem fix szélességűbetűtípus megjelenítési problémákat okozhat. Erre csak ritka esetekben lehet szükség.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
hu: Pufferelés beállítása

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
hu: Bármely beállítás csak átmeneti ebben a munkamenetben.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
hu: Leíró címke megadása

en: Key Combination
hu: Billentyűkombináció

en: Output
hu: Kimenet

en: New Key Binding List
hu: Új billentyűparancs-lista

en: Edit Key Binding List
hu: Billentyűparancs-lista szerkesztése

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
hu: Billentyűparancs-séma nem menthető üres leírással.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
hu: Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
hu: Eltávolítás

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
hu: Tesztterület

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
hu: Bemenet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
hu: Kimenet:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
hu: Terminálemulátor

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
hu: © A Konsole fejlesztői, 1997-2022.

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
hu: Általános karbantartó, hibajavítások és általános fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
hu: Korábbi karbantartó, portolás KDE4-re

[ctx: @info:credit]
en: Original author
hu: Eredeti szerző

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
hu: Komoly refaktorálás, hibajavítások és nagyobb fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
hu: Hibajavítások és általános fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
hu: Hibajavítások és nagyobb fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
hu: Általános fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
hu: Hibajavítások

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
hu: Solaris-támogatás és naplózás

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
hu: Hibajavítások és továbbfejlesztett indulási teljesítmény

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
hu: Javított jelölés

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
hu: Beágyazott Konsole
    Eszköztár- és munkafolyamat-nevek

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
hu: Beágyazott Konsole
    Általános fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
hu: Vizuális effektek

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
hu: Kód importálása a kvt projektből
    Általános fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
hu: Séma- és szövegkiválasztás fejlesztések

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
hu: Portolás SGI-re

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
hu: Portolás FreeBSD-re

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
hu: És még sokan mások.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
hu: Ú&j lap

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
hu: Lap meg&kettőzése

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
hu: Új &ablak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
hu: Ablak bezárása

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
hu: &Könyvjelzők

en: &Window Color Scheme
hu: &Ablak színsémája

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
hu: Profilok kezelése…

[ctx: @item]
en: Activate Menu
hu: Menü aktiválása

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
hu: Lapelrendezés mentése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
hu: Lapelrendezés betöltése…

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
hu[0]: Ebben az ablakban egy futó folyamat van. Biztosan ki szeretne lépni?
hu[1]: Ebben az ablakban %1 futó folyamat van. Biztosan ki szeretne lépni?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
hu: Bezárás megerősítése

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
hu: &Ablak bezárása

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
hu: Aktuális &lap bezárása

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
hu: Ebben az ablakban %1 nyitott terminál van. Biztosan ki szeretne lépni?

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
hu: Profilok

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
hu: Általános

[ctx: @title Preferences page name]
en: Memory
hu: Memória

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
hu: Lapsáv / Elválasztók

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
hu: Ideiglenes fájlok

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
hu: Részinformáció

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
hu: Űrlap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shortcut:
hu: Gyorsbillentyű:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterText)
en: Filter...
hu: Szűrő…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
hu: Invertálás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
hu: Cím

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tooltip
hu: Buboréksúgó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGroup)
en: Group
hu: Csoport

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
hu: Alapértelmezett

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Command
hu: Parancs

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
hu: Futtatás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: Save
hu: Mentés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
hu: Frissítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
hu: Mégsem

en: Quick Commands
hu: Gyorsparancsok

en: Show Quick Access
hu: Gyorselérés megjelenítése

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
hu: Nem találhatók gyorsparancsok. A Bővítmények -> Gyorsparancsok menüpontban adhat hozzá

en: Plugins - Quick Commands
hu: Bővítmények - Gyorsparancsok

en: Show Quick Commands
hu: Gyorsparancsok megjelenítése

en: A duplicate item exists
hu: Duplikált elem létezik

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
hu: Kérjük, javítson minden figyelmeztetést, mielőtt futtatni próbálja ezt a parancsfájlt

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
hu: Hibák találhatók a parancsfájlban, biztosan szeretné futtatni?

en: Shell Errors
hu: Parancsértelmező hibák

[ctx: @action:button]
en: Run
hu: Futtatás

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
hu: A(z) %1 csoport törlésére készül,
     több konfigurációval, biztos benne?

en: You are about to delete %1, are you sure?
hu: A(z) %1 törlésére készül, biztos benne?

en: Delete Quick Commands Configurations
hu: Gyorsparancsok beállításanak törlése

en: Title can not be empty or blank
hu: A cím nem lehet üres

en: Command can not be empty
hu: A parancs nem lehet üres

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Delete
hu: Törlés

en: Warnings (*)
hu: Figyelmeztetések (*)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
hu: SSH konfiguráció

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
hu: Alapértelmezett

en: %1 is a folder for SSH entries
hu: A(z) %1 egy mappa SSH bejegyzésekhez

en: SSH Config
hu: SSH konfiguráció

en: Host: %1
hu: Gépnév: %1

en: SSH Manager
hu: SSH-kezelő

en: Show SSH Manager
hu: SSH-kezelő megjelenítése

en: Show Quick Access for SSH Actions
hu: Gyorselérés megjelenítése az SSH műveletekhez

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
hu: Nem található mentett SSH konfiguráció. A Bővítmények -> SSH-kezelő menüpontban adhat hozzá

en: Plugins - SSH Manager
hu: Bővítmények - SSH-kezelő

en: SSH Entries
hu: SSH bejegyzések

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
hu: Nem sikerült lekérni a folyamatnevet, feltételezhetően nem lehet kapcsolódást kérni

en: Error issuing SSH Command
hu: Hiba az SSH parancs kiadásakor

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
hu: Nem lehet kiadni SSH parancsot a parancsértelmezőn kívül (például bash, zsh, sh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: SSH Key
hu: SSH kulcs

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
hu: Törlés

en: Don't Change
hu: Ne módosítsa

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
hu: A(z) %1 mappa törlésére készül,
     több SSH konfigurációval, biztos benne?

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
hu: SSH konfigurációk törlése

en: Imported SSH Profile <br/> Some settings are read only.
hu: Importált SSH profil <br/> Néhány beállítás csak olvasható.

en: Missing Hostname
hu: Hiányzó gépnév

en: Missing Name
hu: Hiányzó név

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
hu: Ha az SSH konfiguráció használata be van állítva, ne adjon meg sshkey-t vagy felhasználónevet.

en: At least Username or SSHKey must be set
hu: Legalább a felhasználónevet vagy az SSHKey-t be kell állítani

en: Missing Folder
hu: Hiányzó mappa

en: An SSH session must have a profile
hu: Egy SSH munkamenetnek rendelkeznie kell egy profillal

en: Cannot delete this folder
hu: Nem lehet törölni ezt a mappát

en: Delete folder and all of its contents
hu: Mappa és teljes tartalmának törlése

en: Double click to change the folder name.
hu: Kattintson duplán a mappa nevének módosításához.

en: You can't delete an automatically added entry.
hu: Nem törölhet egy automatikusan felvett bejegyzést.

en: Delete selected entry
hu: Kijelölt bejegyzés törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Show entries that don't match the filter
hu: A szűrőre nem illeszkedő bejegyzések megjelenítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Change profile on connect/disconnect
hu: Profilváltás csatlakozáskor/kapcsolat bontásakor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Manage profile
hu: Profil kezelése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identifier
hu: Azonosító

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: A name for this ssh entry
hu: Az ssh bejegyzés neve

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: The name of this entry on the list
hu: A bejegyzés neve a listában

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: SSH Hostname
hu: SSH gépnév

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostname) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, hostname)
en: The hostname of the server
hu: A kiszolgáló gépneve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, port)
en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
hu: A kiszolgáló portja, a 22 az alapértelmezett ssh kapcsolatokhoz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key to be used for this connection
hu: A kapcsolathoz használandó privát kulcs

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
hu: A privát kulcs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
hu: Ha ez be van állítva, nem támaszkodik a fent meadott SSH kulcsra, hanem az ~/.ssh/config konfigurációra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: Use ~/.ssh/config for key
hu: A ~/.ssh/config használata a kulcshoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
hu: Felhasználónév

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: The username for the connection
hu: A felhasználónév a kapcsolathoz

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
hu: Az Ön felhasználóneve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
hu: Mappa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, folder)
en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
hu: Szervezeti okokból ez a bejegyzés ebben a mappában lesz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
hu: Profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, profile)
en: The profile to be active when the ssh session starts
hu: A profil, amely aktív lesz az ssh munkamenet indításakor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSSHConfig)
en: Add a new SSH Entry
hu: Új SSH bejegyzés hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete selected SSH entry
hu: Kijelölt SSH bejegyzés törlése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit selected entry
hu: Kijelölt bejegyzés szerkesztése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new SSH Configuration
hu: Új SSH konfiguráció hozzáadása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel Add or Edit
hu: Hozzáadás vagy Szerkesztés megszakítása

en: No plugins available
hu: Nincsenek bővítmények

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
hu: Kimenet beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
hu: Nyomtató&kímélő mód (fekete szöveg, üres háttérrel)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
hu: Kimenet &méretezése

[ctx: Name of the built-in profile]
en: Built-in
hu: Beépített

en: Default profile
hu: Alapértelmezett profil

[ctx: New profile name, %1 is a number]
en: Profile %1
hu: %1. profil

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
hu: A Konsole-nak nincs jogosultsága a profil mentéséhez ide: %1

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
hu:  [Csak olvasható]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
hu:  [Alapértelmezett]

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
hu: A beépített profil mindig elérhető

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
hu: Kattintson duplán a gyorsbillentyű módosításához

en: Tab Properties
hu: Laptulajdonságok

en: Save Output From %1
hu: Kimenet mentése innen: %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
hu: A(z) %1 egy érvénytelen URL, a kimenet nem menthető.

en: Failed to create autosave file at %1.
hu: Nem sikerült automatikus mentési fájlt létrehozni itt: %1.

en: Stopping autosave due to switching of screens.
hu: Automatikus mentés leállítása képernyőváltás miatt.

en: Autosave file has been modified externally, preventing further autosaves.
hu: Az automatikus mentési fájl külsőleg módosult, ami megakadályozza a további automatikus mentéseket.

en: Failed to update autosave state on output changes.
hu: Nem sikerült frissíteni az automatikus mentés állapotát a kimeneti változásakor.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
hu: Hiba történt a kimenet mentésekor.
    %1

en: Black on Light Yellow
hu: Halványsárga alapon fekete

en: Black on Random Light
hu: Halvány alapon fekete

en: Black on White
hu: Fehér alapon fekete

en: Blue on Black
hu: Fekete alapon kék

en: Dark Pastels
hu: Sötét pasztellszínek

en: Green on Black
hu: Fekete alapon zöld

en: Linux Colors
hu: Linux színek

en: Red on Black
hu: Fekete alapon vörös

en: Solarized
hu: Égetett

en: Solarized Light
hu: Égetett világos

en: White on Black
hu: Fekete alapon fehér

en: Default (XFree 4)
hu: Alapértelmezés (XFree 4)

en: Linux console
hu: Linux konzol

en: Solaris console
hu: Solaris konzol

en: Bell in '%1' (Session '%2')
hu: Csengő - „%1” („%2” munkamenet)

en: Could not find binary:
hu: Nem található ez a program:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Could not find an interactive shell to start.
hu: Nem található indítható terminálprogram.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
hu: „%1” nem található, „%2” indul el helyette. Ellenőrizze a profil beállításait.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
hu: Nem sikerült elindítani: „%1” (argumentumok: „%2”).

en: Silence in '%1' (Session '%2')
hu: Üresjárat - „%1” („%2” munkamenet)

en: Show session
hu: Munkamenet megjelenítése

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
hu: A sendText/runCommand D-Bus metódusokat most használták. Biztonsági aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy ezek a metódusok publikusak legyenek-e.  Ha szükséges, ezek a a Konsole újrafordításával  csak belső használatra módosíthatók. <p>Ez figyelmeztetés csak egyszer jelenik meg ebben a Konsole példányban.</p>

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
hu: Befejezve

en: Program '%1' crashed.
hu: A(z) „%1” program összeomlott.

en: Program '%1' exited with status %2.
hu: A(z) „%1” program %2 állapotkóddal fejeződött be.

en: ZModem Progress
hu: ZModem-állapot

en: Activity in '%1' (Session '%2')
hu: Aktivitás - „%1” („%2” munkamenet)

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
hu: A(z) „%1” folyamat befejezte a futást a(z) „%2” munkamenetben

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
hu: A Konsole nem tudja, hogyan nyissa meg a könyvjelzőt:

en: Search for '%1' with
hu: „%1” keresése ezzel:

en: Configure Web Shortcuts...
hu: Keresőazonosítók beállítása…

en: &Close Session
hu: &Munkamenet bezárása

en: Open File Manager
hu: Fájlkezelő megnyitása

en: Copy
hu: Másolás

en: Split View Left-Right
hu: Nézetfelezés (bal-jobb)

en: Split View Top-Bottom
hu: Nézetfelezés (felül-alul)

en: Copy except prompts
hu: Másolás a prompt nélkül

en: Copy user input
hu: Felhasználói bemenet másolása

en: Copy command output
hu: Parancskimenet másolása

en: Paste Selection
hu: Kijelölés beillesztése

en: Web Search
hu: Webes keresés

en: &Select All
hu: Minden kijelölé&se

en: Select &Mode
hu: &Mód kijelölése

en: Select &Line
hu: &Sor kijelölése

en: Save Output &As...
hu: Kimenet mentése &másként…

en: Auto Save Output As...
hu: Kimenet automatikus mentése &másként…

en: Stop Auto Save
hu: Automatikus mentés leállítása

en: &Print Screen...
hu: Képernyő &nyomtatása…

en: Adjust Scrollback...
hu: Pufferelés beállítása…

en: Clear Scrollback
hu: Puffer törlése

en: Clear Scrollback and Reset
hu: Puffer törlése és visszaállítás

en: Next Profile
hu: Következő profil

en: Previous Profile
hu: Előző profil

en: Switch Profile
hu: Profilváltás

en: Set &Encoding
hu: A kódolás b&eállítása

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow Mouse Tracking
hu: Egérkövetés bekapcsolása

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: &Configure or Rename Tab...
hu: Lap &beállítása vagy átnevezése…

en: &All Tabs in Current Window
hu: &Az összes lap a jelenlegi ablakban

en: &Select Tabs...
hu: Lapok kivála&sztása…

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
hu: &Nincs

en: Copy Input To
hu: Bemenet másolása ide

en: &ZModem Upload...
hu: &ZModem feltöltés…

en: One-Shot Monitors
hu: Egyszer használatos jelzők

en: Monitor for &Prompt
hu: &Promptjelző

en: Monitor for &Activity
hu: &Aktivitásjelző

en: Monitor for &Silence
hu: &Üresjáratjelző

en: Monitor for Process Finishing
hu: Folyamatjelző

en: Enlarge Font
hu: Nagyobb betűméret

en: Shrink Font
hu: Kisebb betűméret

en: Reset Font Size
hu: Betűméret visszaállítása

en: Send Signal
hu: Szignál küldése

en: &Suspend Task
hu: Feladat &felfüggesztése

en: &Continue Task
hu: Feladat f&olytatása

en: &Hangup
hu: Bo&ntás

en: &Interrupt Task
hu: Feladat m&egszakítása

en: &Terminate Task
hu: Feladat &befejezése

en: &Kill Task
hu: Feladat &kilövése

en: User Signal &1
hu: Felhasználói szignál &1

en: User Signal &2
hu: Felhasználói szignál &2

en: Create New Profile...
hu: Új profil létrehozása…

en: Edit Current Profile...
hu: Jelenlegi profil szerkesztése…

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
hu: Egy program még fut a munkamenetben. Biztosan be szeretné zárni?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
hu: A munkamenetben még fut a(z) „%1” program. Biztosan be szeretné zárni?

en: Confirm Close
hu: Bezárás megerősítése

[ctx: @action:button]
en: Close Program
hu: Program bezárása

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
hu: Egy program a munkamenetben nem akar meghalni. Biztosan ki szeretné lőni?

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
hu: Program kilövése

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
hu: A parancsértelmező promptja a(z) „%1” munkamenetben jelenik meg

en: Open Current Folder With
hu: Aktuális mappa megnyitása mással

en: Save ZModem Download to...
hu: ZModem letöltés mentése másként…

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
hu: <p>Egy ZModem fájlátviteli kísérlet lett észlelve, de nem található megfelelő ZModem szoftver a rendszeren.</p><p>Telepítse az „rzsz” vagy „lrzsz” csomagot.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
hu: <p>A jelenlegi munkamenetben már folyamatban van egy ZModem fájlátvitel.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
hu: <p>Nem található megfelelő ZModem szoftver a rendszeren.</p><p>Telepítse az „rzsz” vagy „lrzsz” csomagot.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
hu: Fájlok kiválasztása a ZModem feltöltéshez

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
hu: Szám

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
hu: Cím

[ctx: @title:window]
en: Configure
hu: Beállítás

[ctx: @item:intext Search options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search:
hu: Keresés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
hu: Menügyorsítók bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: If enabled, profile settings will be ignored
hu: Ha engedélyezve van, a profilbeállítások mellőzve lesznek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: Remember window size
hu: Ablakméret megjegyzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
hu: Ablakcím megjelenítése a címsávban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse) i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (KonsoleWindow)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
hu: Terminálok fókuszálása, amikor az egérmutató felettük mozog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchRegExpression) i18n: ectx: label, entry (SearchRegExpression), group (SearchSettings)
en: Match using regular expressions
hu: Reguláris kifejezések használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: tooltip, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: When launching Konsole re-use existing process if possible
hu: A meglévő folyamat újra felhasználása a Konsole indításakor, ha lehetséges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: label, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: Run all Konsole windows in a single process
hu: Összes Konsole ablak futtatása egy folyamatban

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchHighlightMatches)
en: Highlight all matches
hu: Összes találat kiemelése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Sets whether the search is case sensitive
hu: Beállítja, hogy a keresés kis- és nagybetűérzékeny legyen-e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive)
en: Case sensitive
hu: Nagybetűk megkülönböztetése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoveWindowTitleBarAndFrame) i18n: ectx: label, entry (RemoveWindowTitleBarAndFrame), group (KonsoleWindow)
en: Remove window titlebar and frame
hu: Címsor és keret elrejtése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Process and window:
hu: Folyamat és ablak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Notifications:
hu: Értesítések:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: All dialogs will be shown again
hu: Minden párbeszédablak újból megjelenik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: Enable all "Don't Ask Again" messages
hu: „Ne kérdezze többet” üzenetek engedélyezése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
hu: Beállítja, hogy a keresés lentről induljon-e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
hu: Keresés visszafelé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchNoWrap) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchNoWrap), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
hu: Beállítja, hogy a keresés megálljon-e, ahelyett, hogy újrakezdődne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchNoWrap)
en: No wrap
hu: Nincs újrakezdés

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
hu: Az escape szekvencia által beállított ablakcím megjelenítése a címsávban

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
hu: Hozzáférés engedélyezése a felhasználóknak a felső menühöz az Alt+Key kombináción keresztül

note: i18n: ectx: label, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: Use current window size on next startup
hu: A jelenlegi ablakméret használata a következő indításkor

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
hu: Az ablakméret mentésre kerül a Konsole-ból való kilépéskor

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Thumbnail Width
hu: Bélyegképszélesség

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Sets the width of the thumbnail
hu: A bélyegkép szélességének beállítása

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Shift to display a thumbnail
hu: Shift használata a bélyegkép megjelenítéséhez

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Alt to display a thumbnail
hu: Alt használata a bélyegkép megjelenítéséhez

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Ctrl to display a thumbnail
hu: Ctrl használata a bélyegkép megjelenítéséhez

note: i18n: ectx: label, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Search is case sensitive
hu: A keresés kis- és nagybetűérzékeny

note: i18n: ectx: label, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Highlight all search matches
hu: Összes találat kiemelése

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
hu: Beállítja, hogy ki legyenek-e emelve a találati szövegek

note: i18n: ectx: label, entry (SearchNoWrap), group (SearchSettings)
en: Search stops instead of wrapping
hu: Keresés leállítása újrakezdés helyett

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMemoryMonitoring), group (MemorySettings)
en: Control whether child cgroups are created for individual tabs
hu: Annak vezérlése, hogy az egyes lapokhoz létrejöjjenek-e gyermek cgroupok

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryLimitValue), group (MemorySettings)
en: Determines the memory consumption level above which throttling will start
hu: Meghatározza azt a memóriafogyasztási szintet, ami fölött a szabályozás megkezdődik

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
hu: Az egész lapsáv láthatóságának vezérlése

note: i18n: ectx: label, entry (SplitDragHandleSize), group (SplitView)
en: Control the size of the handle between panels
hu: A panelek közötti fogantyú méretének szabályozása

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
hu: A lapsáv pozíciójának szabályozása

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
hu: A lapsáv vizuális stílusának szabályozása

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUseUserStyleSheet), group (TabBar)
en: Use a user-defined .css file for the tab bar
hu: Felhasználó által megadott .css fájl használata a lapsávhoz

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUserStyleSheetFile), group (TabBar)
en: The .css file to use for the tab bar style
hu: A használandó .css fájl a lapsáv stílushoz

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabOnMiddleMouseButton), group (TabBar)
en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
hu: Nyitott lapok bezárása a középső egérgombbal kattintva

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
hu: Az „Új lap” gomb láthatóságának szabályozása a lapsávon

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabButton), group (TabBar)
en: Control where the "Close tab" button will be displayed
hu: A „Lap bezárása” gomb megjelenítési helyének szabályozása

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
hu: Az új lapok elhelyezésének szabályozása

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandTabWidth), group (TabBar)
en: Expand the tab widths
hu: Lapszélességek kiterjesztése

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSystemLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use system-wide folder location
hu: Rendszerszintű mappa használata a fájlok puffereléséhez

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseCacheLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use user's specific folder location
hu: Felhasználó-specifikus mappa használata a fájlok puffereléséhez

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use specified folder location
hu: Megadott mappa használata a fájlok puffereléséhez

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocationDirectory), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use this folder
hu: Ezen mappa használata a fájlok puffereléséhez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableMemoryMonitoring)
en: Enable memory monitoring:
hu: Memóriafigyelés bekapcsolása:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Changes will take effect upon restart. If enabled, sustained memory consumption by Konsole
    exceeding the specified value will cause systemd-oomd to eliminate the tab(s)
    containing the memory-intensive process(es). Note: enabling
    might cause greater slowdowns during high memory consumption and specifying
    excessively low values might still cause Konsole to be killed.
hu: A változtatások újraindításkor lépnek életbe. Ha be van kapcsolva, a Konsole-nak a megadott
    értéket túllépő tartós memóriafogyasztása hatására a systemd-oomd eltávolítja a 
    memóriaintenzív folyamatokat tartalmazó lapokat. Megjegyzés: a bekapcsolás
    jelentős lassulást okozhat magas memóriafogyasztás során, túl alacsony értékek
    megadása pedig a Konsole kilövését is okozhatja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Memory limit:
hu: Memóriakorlát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
hu: <html><head/><body><p>A KonsolePartot használó alkalmazások megosztják a profilokat.</p><p>Nem osztják meg a Konsole-lal vagy más alkalmazásokkal:<ul><li>alapértelmezett profil</li><li>megjelenítés menüben</li><li>gyorsbillentyűk</li></ul></p><p>Ne féljen <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">hibajelzést</a> küldeni a Konsole-hoz, ha szeretne változtatni ezek kezelésén.</body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: Create a new profile based on the selected profile
hu: Új profil létrehozása a kijelölt profil alapján

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: &New...
hu: Ú&j…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
hu: A kijelölt profil szerkesztése (ez a gomb le van tiltva csak olvasható profiloknál)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: &Edit...
hu: Sz&erkesztés…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: Delete the selected profile
hu: A kijelölt profil törlése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: &Remove
hu: &Eltávolítás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
hu: A kijelölt profil alapértelmezetté tétele új terminálablakoknál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
hu: Beállítá&s alapértelmezésnek

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, appearanceTab)
en: Appearance
hu: Megjelenés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showTabBarLabel)
en: Show:
hu: Megjelenítés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowTabBarWhenNeeded)
en: When needed
hu: Ha szükséges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowTabBar)
en: Alwa&ys
hu: Mindi&g

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideTabBar)
en: &Never
hu: &Soha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, positionLabel)
en: Position:
hu: Pozíció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Top)
en: Above terminal area
hu: A terminálablakok felett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Bottom)
en: Be&low terminal area
hu: A terminálablakok a&latt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Left)
en: To the left of terminal area
hu: A terminálablakoktól balra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Right)
en: To the &right of terminal area
hu: A terminálablakoktól jobb&ra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showCloseTabButtonLabel)
en: Show Close Tab button:
hu: Lap bezárása gomb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnEachTab)
en: On ea&ch tab
hu: &Minden lapon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnTabBar)
en: On &the tab bar
hu: A la&psávon

[ctx: Do not show a close button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousAppearanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousBehaviorLabel)
en: Miscellaneous:
hu: Egyéb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewTabButton)
en: Show 'New Tab' button
hu: „Új lap” gomb megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpandTabWidth)
en: Expand individual tab widths to full window
hu: Fülek kiterjesztése a teljes ablakra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarUseUserStyleSheet)
en: Use user-defined stylesheet:
hu: Egyedi stíluslap használata:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_TabBarUserStyleSheetFile)
en: (none)
hu: (nincs)

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, behaviorTab)
en: Behavior
hu: Működés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, putNewTabsLabel)
en: Put new tabs:
hu: Új lapok helye:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAtTheEnd)
en: At &the end
hu: A &végén

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAfterCurrentTab)
en: After current &tab
hu: Az aktuális &lap után

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseTabOnMiddleMouseButton)
en: Close tab on middle-click
hu: Lapok bezárása középső gombbal kattintva

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, splitTab)
en: Splits
hu: Felosztások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show Header:
hu: Fejléc megjelenítése:

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSplitHeaderWhenNeeded)
en: When needed
hu: Ha szükséges

[ctx: @option:radio Never show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideSplitHeader)
en: Never
hu: Soha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Drag Handle Size:
hu: Fogó mérete:

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleSmall)
en: Small
hu: Kicsi

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleMedium)
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleLarge)
en: Large
hu: Nagy

[ctx: @option:radio Always show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowSplitHeader)
en: Always
hu: Mindig

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
hu: Rendszer átmeneti mappája (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
hu: Felhasználói gyorsítótár mappa (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Scrollback file location:
hu: Pufferfájl helye:

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_scrollbackUseSpecifiedLocation)
en: Custom:
hu: Egyéni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
hu: Méret:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ThumbnailSize)
en: px
hu: képpont

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline files</span> in your profile settings.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A funkció használatához kapcsolja be az <span style=" font-weight:600;">Egér-&gt;Egyéb-&gt;Fájlok aláhúzása opciót a profil beállításaiban</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Activation:
hu: Aktiválás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mouse hover plus
hu: Egér rámutatás plusz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableThumbnails)
en: Enable thumbnails generation
hu: Bélyegkép-generálás bekapcsolása

en: Size: %1 x %2
hu: Méret: %1 x %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
hu[0]: Biztosan be szeretne illeszteni %1 karaktert?
hu[1]: Biztosan be szeretne illeszteni %1 karaktert?

en: Confirm Paste
hu: Beillesztés megerősítése

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
hu: End Of Text/Megszakítás: kiléphet az aktuális folyamatból

en: End Of Transmission: may exit the current process
hu: End of Transmission: kiléphet az aktuális folyamatból

en: Bell: will try to emit an audible warning
hu: Csengő: megkísérel kiadni egy hallható figyelmeztetést

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
hu: Device Control Three/XOFF: felfüggeszti a kimenetet

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
hu: Substitute/Suspend: felfüggeszheti az aktuális folyamatot

en: Escape: used for manipulating terminal state
hu: Escape: a terminál állapotának manipulálására szolgál

en: File Separator/Quit: may abort the current process
hu: File Separator/Quit: megszakíthatja az aktuális folyamatot

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
hu: A beilleszteni kívánt szöveg rejtett vezérlőkaraktereket tartalmaz, szeretné kiszűrni azokat?

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
hu: Beillesztés megerősítése

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
hu: Beillesztés vezérlőkarakteren &nélkül

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
hu: Minden &beillesztése

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
hu: <qt>A kimenet <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">fel lett függesztve</a> a Ctrl+S megnyomásával. A folytatáshoz nyomja meg a <b>Ctrl+Q</b>-t.</qt>

en: This terminal is read-only.
hu: Ez a terminál csak.

en: Change &Directory To
hu: Mappa váltá&sa erre

en: &Paste Location
hu: Hely bei&llesztése

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
hu: Nézetfelezés

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
hu: Nézetfelezés függőlegesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
hu: Nézetfelezés vízszintesen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
hu: Automatikus nézetfelezés

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
hu: Nézetfelezés függőlegesen a következő laptól

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
hu: Nézetfelezés vízszintesen a következő laptól

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
hu: Automatikus nézetfelezés a következő laptól

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
hu: Új lap betöltése 2x2-es terminálelrendezéssel

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
hu: Új lap betöltése 2x1-es terminálelrendezéssel

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
hu: Új lap betöltése 1x2-es terminálelrendezéssel

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
hu: Nézet kiterjesztése

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
hu: Nézet leszűkítése

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
hu: Aktuális &nézet kiemelése külön ablakba

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
hu: Aktuális lap ki&emelése külön ablakba

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
hu: Következő lap

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
hu: Előző lap

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
hu: Fókusz a felső terminálra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
hu: Fókusz az alsó terminálra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
hu: Fókusz a bal oldali terminálra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
hu: Fókusz a jobb oldali terminálra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
hu: Váltás az utolsó lapra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
hu: Legutoljára használt lapok

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
hu: Váltás két lap között

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
hu: Legutoljára használt lapok (visszafelé)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
hu: Aktuális nézet maximalizálása be-ki

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
hu: Aktuális nézet maximalizálása be-ki

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle zoom-maximize current view
hu: Aktuális nézet nagyítása-maximalizálása be-ki

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle zoom-maximize current view
hu: Aktuális nézet nagyítása-maximalizálása be-ki

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
hu: Lap mozgatása jobbra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
hu: Lap mozgatása balra

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
hu: Szemantikai integráció telepítése (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
hu: Szemantikai tippek megjelenítése be-ki

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
hu: Sorszámok megjelenítése be-ki

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
hu: Egyenlő méret minden nézetben

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
hu: Váltás erre a lapra: %1

en: Semantic hints
hu: Szemantikai tippek

en: Line numbers
hu: Sorszámok

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
hu: Lapelrendezés mentése

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
hu: Konsole nézetelrendezés (*.json)

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
hu: Hiba történt az elrendezés mentésekor.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
hu: Hiba történt az elrendezés betöltésekor.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
hu: Lapelrendezés betöltése

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
hu: Nincs elérhető billentyűkonvertáló. Így nem lehet a leütött billentyűket továbbítani a terminálprogramnak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHintsLabel)
en: Key combination to show URL hints:
hu: Billentyűkombináció URL-hivatkozások megjelenítéséhez:

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Miscellaneous:
hu: Egyéb:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
hu: URL-hivatkozások számozása fordítva, alulról kezdve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Reverse URL hint numbering
hu: Fordított URL-hivatkozás számozás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
hu: Engedélyezi a terminálprogramoknak villogó szöveg kiírását

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
hu: Villogó szöveg engedélyezése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
hu: A kimenet felfüggesztése a Ctrl+S megnyomásával

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Flow control
hu: Átvitelvezérlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: &Default character encoding:
hu: Ala&pértelmezett kódolás:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peekPrimaryLabel)
en: Shortcut for peeking the primary screen:
hu: Gyorsbillentyű az elsődleges képernyőbe tekintéshez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoSaveIntervalLabel)
en: Set interval between autosaves:
hu: Automatikus mentések időköze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_linenums)
en: Line Numbers:
hu: Sorszámok:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lineNumsNever)
en: &Never
hu: &Soha

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lineNumsURL)
en: When &URL hints show
hu: &URL-tippek megjelenítésekor

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, lineNumsAlways)
en: A&lways
hu: &Mindig

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, colorSchemeTab)
en: Color scheme && font
hu: Színséma és betűkészlet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
hu: Új színséma létrehozása a kijelölt séma alapján

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
hu: Új…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
hu: A kijelölt színséma szerkesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
hu: Szerkesztés…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
hu: A kijelölt színséma törlése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Reset the selected color scheme settings to the default values
hu: A kijelölt színséma beállításainak visszaállítása az alapértelmezett értékekre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
hu: Alapértelmezés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
hu: Betűkészlet:

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseFontButton)
en: Choose...
hu: Választás…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
hu: Élsimítás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
hu: Intenzív színű félkövér betűk rajzolása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
hu: A kiválasztott betűkészlet használata a sorjelekhez a beépített kód helyett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use line characters contained in font
hu: A betűkészlet sorjeleinek használata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontBrailleCharactersButton)
en: Use the selected font for unicode Braille characters instead of the builtin code
hu: A kiválasztott betűkészlet használata a Unicode Braille karakterekhez a beépített kód helyett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontBrailleCharactersButton)
en: Use unicode Braille characters contained in font
hu: A betűkészlet Unicode Braille karaktereinek használata

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
hu: Kurzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
hu: Alak:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
hu: Téglalap

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
hu: I-betű

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
hu: Aláhúzás

[ctx: Cursor color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color:
hu: Szín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
hu: A kurzor színe egyezzen meg az alatta levő karakter színével.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Match current character
hu: Egyeztetés az aktuális karakterrel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
hu: Állandó színű kurzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Custom cursor color
hu: Egyéni kurzorszín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorColorLabel)
en: Cursor:
hu: Kurzor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
hu: A kurzor kirajzolásához használt szín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorTextColorLabel)
en: Text:
hu: Szöveg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customTextColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
hu: A kurzor alatti karakter kirajzolásához használt szín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blinking:
hu: Villogás:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
hu: Villogó kurzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
hu: Bekapcsolva

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, miscTab)
en: Miscellaneous
hu: Egyéb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
hu: Ablak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
hu: A terminál méretének megjelenítése az ablak közepén átméretezés után (oszlop x sor)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
hu: Javasolt terminálméret megjelenítése átméretezés után

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSelectionColorsCheckbox)
en: Always invert the colors of selected text
hu: Mindig invertálja a kiválasztott szöveg színét

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dimLabel)
en: Darkening strength:
hu: Sötétítés erőssége:

[ctx: Border color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, borderLabel)
en: Color:
hu: Szín:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, focusBorderColor)
en: Select the color used to draw the border
hu: A szegély kirajzolásához használt szín

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
hu: Inaktív terminálok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Active Terminals:
hu: Aktív terminálok:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
hu: Termináltartalom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
hu: Sorköz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
hu: A két sor közötti képpontok száma

[ctx: (pixels) visual size unit]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, marginsSpinner)
en:  px
hu:  képpont

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
hu: Margók:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
hu: Igazítás középre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
hu: A színek elhalványításával jelzi, hogy az ablak aktív-e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
hu: Sötétítés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, borderWhenActiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by drawing a border
hu: Keret rajzolásával jelzi, hogy az ablak aktív-e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderWhenActiveCheckbox)
en: Border
hu: Szegély

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayVerticalLine)
en: Display Vertical line at column:
hu: Függőleges vonal ebben az oszlopban:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, CTLtab)
en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Komplex szövegelrendezés</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, CTLtab)
en: Complex Text Layout
hu: Komplex szövegelrendezés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Enable word mode text rendering
hu: Szó módú szövegmegjelenítés bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Word mode
hu: Szó mód

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
hu: Attribútumváltozások figyelmen kívül hagyása a szó közepén (különben az attribútumváltozások megtörik a szót rendereléskor)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Use the same attributes for whole word
hu: Ugyanazon attribútumok használata a teljes szóra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: Render words of ASCII characters together
hu: ASCII karakterekből álló szavak együttes megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: ASCII characters
hu: ASCII karakterek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Render words of Brahmic scripts characters together
hu: Bráhmi írásrendszerek karaktereiből álló szavak együttes megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Brahmic scripts characters
hu: Bráhmi írásrendszerek karakterei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Emoji Font:
hu: Emodzsi-betűkészlet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
hu: Kétirányú megjelenítés engedélyezése terminálokban (csak az arab, fárszi és héber nyelveknél)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Bi-Directional text rendering
hu: Kétirányú szövegmegjelenítés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
hu: A sorok mindig LTR irányúak, nem pedig az első erős karakter által meghatározottak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: force LTR line direction
hu: LTR sorirány kényszerítése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Treat table drawing characters as strong LTR.
hu: Táblázatrajzoló karakterek kezelése erős LTR-ként.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Table characters BiDi mode override
hu: A táblázatkarakterfek felülírják a kétirányú módot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Ignore wcwidth of problematic characters
hu: A problémás karakterek szélességének figyelmen kívül hagyása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Override wcwidth
hu: Wcwidth felülírása

en: Edit Profile
hu: Profil szerkesztése

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
hu: Általános

en: Tabs
hu: Lapok

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Key bindings
hu: Billentyűparancsok

en: Mouse
hu: Egér

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
hu: Speciális

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
hu: Nincsenek megfelelő jogosultságok a beállítások mentéséhez ide: <filename>%1</filename>.<nl/>Vagy módosítsa a fájl jogosultságait, vagy adjon másik nevet a beállítások mentéséhez egy új profilba.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
hu: A profilnév üres; adjon meg egy nevet a beállítások mentéséhez.

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
hu: Már létezik „%1” nevű profil.

[ctx: @info]
en: Profile name exceeded maximum allowed length (%1).
hu: A profilnév hossza meghaladja a megengedett maximumot (%1).

[ctx: @info]
en: The highlighted characters are invalid in profile names: %1.
hu: A kiemelt karakterek nem használhatók profilnevekben: %1.

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
hu[0]: Profil szerkesztése: %2
hu[1]: %1 profil szerkesztése: %2

en: Create New Profile
hu: Új profil létrehozása

en: Edit Profile "%1"
hu: Profil szerkesztése - „%1”

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
hu[0]:  oszlop
hu[1]: oszlop

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
hu[0]:  sor
hu[1]:  sor

en: System Bell
hu: Rendszercsengő

en: System Notifications
hu: Rendszerüzenetek

en: Visual Bell
hu: Vizuális csengő

en: Ignore Bell Events
hu: Csengő események mellőzése

en: Default profile for new terminal sessions in %1
hu: Alapértelmezett profil új munkamenetekhez a(z) %1 alkalmazásban

en: Edit Environment
hu: Környezeti változók

en: One environment variable per line
hu: Egy környezeti változó soronként

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
hu[0]:  másodperc
hu[1]:  másodperc

en: Select Initial Directory
hu: Kezdőmappa

en: Get New...
hu: Új letöltése…

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
hu: A(z) <resource>%1</resource> séma betöltése sikertelen.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
hu: Ez a színséma átlátszó hátteret használ, melyet azonban a gép grafikus alrendszere nem támogat.

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
hu: A Konsole az asztali effektusok bekapcsolása előtt lett indítva. Újra kell indítania a Konsole-t, hogy lássa az átlátszó hátteret.

en: Default for file type
hu: Alapértelmezés fájltípushoz

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
hu: A formátum például a következő: 'editorExec PATH:SOR:OSZLOP'
    
    PATH    helyettesítve lesz a szövegfájl elérési útjával
    SOR    helyettesítve lesz a sor számával
    OSZLOP  (opcionális) helyettesítve lesz az oszlop számával
    Megjegyzés: cserélje ki a 'PATH:SOR:OSZLOP' szintaxist a szövegszerkesztője
    által témogatottra, például:
    gedit +SOR:OSZLOP PATH
    Ha a PATH vagy SOR nincs benne a parancsban, ez a beállítás mellőzve lesz,
    és a fájlt az alapértelmezett szövegszerkesztő nyitja meg.

en: Text Editor Custom Command
hu: Szövegszerkesztő egyéni parancs

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: General Settings
hu: Általános beállítások

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
hu: Válasza ki, melyik ikon jelenjen meg a profilt használó lapok fülein

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
hu: Leíró név a profilhoz

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: Profile name
hu: Profilnév

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setAsDefaultButton)
en: Default Profile
hu: Alapértelmezett profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
hu: Parancs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
hu: Ez a parancs hajtódik végre, ha új terminál-munkamenet kezdődik ezzel a profillal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: I&nitial directory:
hu: &Kezdőmappa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
hu: A profillal létrehozott terminál-munkamenetek kezdőmappája

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: /home/username
hu: /home/felhasznalonev

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
hu: Kezdőmappa kiválasztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
hu: Indulás abban a könyvtárban, ahol az aktuális munkamenet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
hu: Környezet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
hu: A környezeti változók neveinek és értékeinek szerkesztése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial terminal si&ze:
hu: Kezdeti terminálmé&ret:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useCurrentWindowSizeNote)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>A <span style=" font-style:italic;">Konsole → Általános → Ablakméret megjegyzése</span> opciót ki kell kapcsolni ezekhez a bejegyzésekhez, hogy működjön.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalBellLabel)
en: &Terminal bell mode:
hu: &Terminálcsengő mód:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, semantic)
en: Semantic Integration
hu: Szemantikai integráció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticUpDown)
en: Up/Down Arrows emulation
hu: Fel/le nyilak emulációja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticInputClick)
en: Mouse click in input line moves cursor
hu:  Az egérkattintás a beviteli sorban mozgatja a kurzort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Semantic hints:
hu: Szemantikai tippek:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsNever) i18n: ectx: prop
en: Never
hu: Soha

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsURL) i18n: ectx: property (te
en: When URL hints show
hu: URL-tippek megjelenítésekor

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsAlways) i18n: ectx: 
en: Always
hu: Mindig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Red error bars:
hu: Vörös hibasávok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Red error background:
hu: Vörös hibaháttér:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Alternating bars:
hu: Váltakozó sávok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Alternating background:
hu: Váltakozó háttér:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
hu: A billentyűparancsok azt határozzák meg, hogyan továbbítsa a program a terminálablakban leütött karaktereket a terminálprogramok felé. További információkért a billentyűparancsok testre szabásárol nézze meg a Konsole kézikönyvét.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
hu: Új billentyűparancs-séma létrehozása a kijelölt billentyűparancsokkal

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
hu: Új…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton)
en: Edit the selected key bindings scheme
hu: A kijelölt billentyűparancs-séma szerkesztése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton)
en: Delete the selected key bindings scheme
hu: A kijelölt billentyűparancs-séma törlése

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton)
en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
hu: A kijelölt billentyűparancs-séma visszaállítása az alapértelmezett értékeire

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Text interaction
hu: Szövegkezelés

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wordCharacterEdit)
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
hu: Terminálban történő dupla kattintáskor az alábbi karakterek is a kijelölt szó részét képezzék.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Word characters:
hu: Szókarakterek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Triple-click selects:
hu: Tripla kattintásos kijelölés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsTheWholeLine)
en: &The whole line
hu: A &teljes sor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of &line
hu: A kurzorpozíciótól a &sor végéig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Middle-click pastes:
hu: Középső gombos beillesztés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
hu: A vágólapról

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
hu: A kijelölésből

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
hu: Másolási beállítások:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
hu: A kijelölt szöveg automatikus másolása a vágólapra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
hu: Másolás kijelöléskor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
hu: Szöveg másolása HTML-ként (beleértve a formázást, betűtípust, színeket… stb)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML
hu: Szöveg másolása HTML-ként

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
hu: A kijelölt szövegben a vezető szóközök levágása hasznos néhány esetben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces
hu: Vezető szóközök levágása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
hu: A kijelölt szövegben a befejező szóközök levágása hasznos néhány esetben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
hu: Befejező szóközök levágása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
hu: A hivatkozásként vagy e-mail címként felismert szövegek aláhúzásra kerülnek, amikor rájuk mutat az egérmutatóval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Underline links
hu: Linkek aláhúzása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
hu: A fájlként felismert szövegek aláhúzásra kerülnek, amikor rájuk mutat az egérmutatóval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Underline files
hu: Fájlok aláhúzása

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textEditorCommandLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, textEditorCombo)
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
hu: Szövegszerkesztő szövegfájlok URL-jeinek adott sorban/oszlopban történő megnyitásához.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textEditorCommandLabel)
en: Text Editor Command:
hu: Szövegszerkesztő parancs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
hu: A fájlként, hivatkozásként vagy e-mail címként felismert szövegek megnyithatók közvetlen egérkattintással.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Open files/links by direct click
hu: Fájlok/hivatkozások megnyitása közvetlen kattintással

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowLinkEscapeSequenceButton)
en: Allow escape sequences for links
hu: Escape szekvenciák engedélyezése hivatkozásoknál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowLinkEscapeSequenceButtonWarning)
en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
hu: <b>FIGYELMEZTETÉS</b>: Ez biztonsági következményekkel jár, mivel lehetővé teszi a rosszindulatú URL-eknek egy másik URL-ként megjelenést vagy elrejtést.<br>Győződjön meg róla, hogy érti a következményeket, mielőtt bekapcsolja ezt a funkciót.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Allowed link formats:
hu: Engedélyezett linkformátumok:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, linkEscapeSequenceTexts)
en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
hu: A linkek lehetséges formátuma, például http://, https:// és file://

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
hu: A kijelölt szöveg húzásához a control billentyű plusz kattintás szükséges.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Require Ctrl key for drag && drop
hu: A Ctrl billentyű szükséges a fogd és viddhez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
hu: Az egérgörgő emulálja a fel/le billentyűk lenyomását olyan programokban, amelyek az Alternatív képernyő puffert használják (például a less)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
hu: Alternatív képernyő puffergörgetés bekapcsolása

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
hu: Ejtett fájlok és  URL-címek beillesztése szövegként áthelyezés, másolás vagy hivatkozásműveletek felajánlása nélkül.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Disable drag && drop menu for files && URLs
hu: Fogd-és-vidd menü letiltása fájloknál és URL-címeknél

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
hu: A Ctrl lenyomása+görgő növelni/csökkenteni fogja a szövegméretet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
hu: Lehetővé teszi, hogy a Ctrl+görgő nagyítsa a szöveg méretét

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
hu: Ha az egeret egy hexadecimális szín fölé viszi, az megjelenik az egérmutató melletti keretben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: Preview Colors on hover
hu: Színek előnézete rámutatáskor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
hu: Egyes terminálalkalmazások egértámogatással rendelkeznek, ez lehetővé teszi számukra, hogy megkapják alapértelmezés szerint. Futás közben is be- és kikapcsolható.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
hu: A terminálalkalmazások kezelhessék a kattintásokat és húzásokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historySizeLabel)
en: Scrollback:
hu: Pufferelés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scroll Page Up/Down:
hu: Page Up/Down görgetés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrolledLinesButton)
en: Highlight the lines coming into view
hu: A nézetbe belépő sorok kiemelése

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarHiddenButton)
en: Hidden
hu: Rejtett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMarkerSize)
en: Size of each marker (as a percentage of scrollbar length):
hu: Az egyes jelölések mérete (a görgetősáv hosszának százalékában):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Highlighting:
hu: Kiemelés:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
hu: Az oldal görgetése az ablak magasságának felével

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Half screen heigh&t
hu: Fél képern&yőmagasság

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMarkerColor)
en: Color of scrollbar markers:
hu: A görgetősávjelzők színe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelReflowLines)
en: Reflow Lines:
hu: Sorok újrarendezése:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
hu: Az oldal görgetése az ablak teljes magasságával

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: F&ull screen height
hu: T&eljes képernyőmagasság

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
hu: A gördítősáv a terminálablak jobb oldalán legyen

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Ri&ght side
hu: &Jobb oldal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
hu: A gördítősáv a terminálablak bal oldalán legyen

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: &Left side
hu: &Bal oldal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reflowLinesButton)
en: Reflow lines when terminal resizes
hu: Sorok újrarendezése a terminál átméretezésekor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Scrollbar position:
hu: Gördítősáv helye:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
hu: Lapnevek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
hu: Lapfigyelés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
hu: A folyamatos üresjárat küszöbértéke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
hu: A folyamatos üresjárat felismerésének küszöbértéke másodpercekben

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
hu[0]:  sor
hu[1]:  sor

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
hu: Ha ezt az opciót használja, a pufferelt adatok a RAM-ba kerülnek mentésre. Ha nagy értéket választ, a rendszer kifogyhat a szabad memóriából, és ez komoly problémákat okozhat.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
hu: Ha ezt a beállítást használja, a visszagörgetési adatok egy titkosítatlan átmeneti fájlba kerülnek. Ezek az átmeneti fájlok automatikusan törlődnek, ha a Konsole normálisan lett bezárva.<nl/>Adja meg az átmeneti fájlok helyét a <emphasis>Beállítások → Konsole beállítása → Átmeneti fájlok</emphasis> ablakban.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
hu: A kimenet adott számú sorának megjegyzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Fi&xed size:
hu: Fi&x méret:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
hu: A kimenetből megjegyzendő sorok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
hu: A terminálban keletkezett kimenetek megjegyzése

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: &Unlimited
hu: &Korlátlan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
hu: A korábban tárolt kimenetek törlése

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: &None
hu: &Nincs

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
hu: Keresés…

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
hu: Itt adja meg a keresendő szöveget

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
hu: Következő

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
hu: A kifejezés következő előfordulásának keresése

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
hu: A kifejezés előző előfordulásának keresése

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
hu: A beállítások menü megjelenítése

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
hu: A keresősáv bezárása

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
hu: Kis- és nagybetűk megkülönböztetése

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
hu: Beállítja, hogy a keresés kis- és nagybetűérzékeny legyen-e

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
hu: Reguláris kifejezés illeszkedése

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
hu: Összes találat kiemelése

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
hu: Beállítja, hogy ki legyenek-e emelve a találati szövegek

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
hu: Keresés visszafelé

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
hu: Beállítja, hogy a keresés lentről induljon-e

[ctx: @item:inmenu]
en: No wrap
hu: Nincs újrakezdés

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should stop instead of wrapping
hu: Beállítja, hogy a keresés megálljon-e, ahelyett, hogy újrakezdődne

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
hu: A jelenlegi keresési kifejezés keresése lentről

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
hu: A jelenlegi keresési kifejezés keresése fentről

en: Print Shell
hu: Terminál nyomtatása

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
hu: Nincs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
hu: Ez a névformátum távoli parancs (pl. SSH-s kapcsolat) végrehajtásakor érvényes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
hu: Távoli lap névformátuma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab title format:
hu: &Lapnév-formátum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
hu: Normál lap névformátuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tab Co&lor:
hu: L&apszín:

en: Program Name: %n
hu: Programnév: %n

en: Current Directory (Short): %d
hu: Aktuális könyvtár (rövidített): %d

en: Current Directory (Long): %D
hu: Aktuális könyvtár (teljes): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
hu: A terminálban beállított ablakcím: %w

en: Session Number: %#
hu: Munkamenetszám: %#

en: User Name: %u
hu: Felhasználónév: %u

en: Local Host: %h
hu: Helyi gép: %h

en: User's Bourne prompt sigil: %B
hu: Felhasználó Bourne prompt jele: %B

en: User Name@ (if given): %U
hu: Felhasználónév@ (ha megadták): %U

en: Remote Host (Short): %h
hu: Távoli gép (rövidített): %h

en: Remote Host (Long): %H
hu: Távoli gép (teljes): %H

en: Command and arguments: %c
hu: Parancs és argumentumok: %c

en: Insert
hu: Beszúrás

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
hu: Címformátum beszúrása

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
hu: Távoli címformátum beszúrása

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
hu: Maximalizálja a terminált

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
hu: Áthelyezi a terminált egy új lapra

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
hu: Bezárja a terminált

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
hu: Visszaállítja a terminált

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
hu: Megnyit egy új lapot

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
hu: Bezárja ezt a lapot

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
hu: Lap le&választása

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
hu: Lap &beállítása vagy átnevezése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hu: Lap bezárása
