konsole - en to kk translation catalogue (300 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
kk: Файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
kk: Өңдеу

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
kk: Көрініс

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
kk: Көріністі бөлу

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
kk: Баптаулары

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
kk: Анықтама

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
kk: &Жүгірту

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
kk: Жаңа Konsole данасында қолданатын профилінің атауы

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
kk: Жаңа терезе не қойындының бастапқы жұмыс каталогын 'dir' деп қою

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
kk: Бастапқы сеансын, жұмысы аяқталса да, автоматты түрде жаппау.

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
kk: Қойындыларды баптау файлында келтірілген қойындыларды құру

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
kk: Әдеттегіне қайшы мәзір панелін көрсету

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
kk: Әдеттегіне қайшы мәзір панелін жасыру

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
kk: Әдеттегіне қайшы қойынды панелін көрсету

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
kk: Әдеттегіне қайшы қойынды панелін жасыру

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
kk: Konsole бағдарламасын толық экранды күйінде бастау

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
kk: Жүйе қолдаса да аясының мөлдірлігін рұқсат етпеу.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
kk: Бар профильдер тізімі

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
kk: Профиль қасиеттерінің атаулары мен олардың түрлерін тізімдеу ("-p" параметрімен қолдану үшін)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
kk: Профиль қасиетінің мәнін өзгерту.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
kk: Орындалатын командасы. параметр кейінгі аргументтерді қабылдайды, сондықтан оларды кейін қолданыңыз.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
kk: Команданың аргументтері

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
kk: %1 / %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
kk: Мәтін түсі

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
kk: Ая түсі

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
kk: 1-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
kk: 2-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
kk: 3-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
kk: 4-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
kk: 5-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
kk: 6-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
kk: 7-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
kk: 8-түс

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
kk: Мәтін түсі (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
kk: Ая түсі (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
kk: 1-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
kk: 2-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
kk: 3-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
kk: 4-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
kk: 5-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
kk: 6-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
kk: 7-түс (қанық)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
kk: 8-түс (қанық)

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
kk: Атауы

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
kk: Түсі

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
kk: Қанық түс

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
kk: Орнатылған аясының мөлдірлігі іске аспайды өйткені үстеліңіз, бәлкім, терезелердін мөлдірлігін қолдамайды.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
kk: Түсті таңдау үшін түртіңіз

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
kk: Қанық түсті таңдау үшін түртіңіз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
kk: Түсініктемесі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
kk: Пайыз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
kk: Ая кескіні:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
kk: Ая кескінің файл жолын өзгерту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
kk: Аясының кескінін таңдау

en: Copy Input
kk: Кірісті көшірмелеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
kk: Сүзгісі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
kk: Барлығын таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
kk: Барлығын таңдаудан айну

en: Open Link
kk: Сілтемені ашу

en: Copy Link Address
kk: Сілтеменің адресін көшіріп алу

en: Send Email To...
kk: Мынаған эл.пошта жолдау...

en: Copy Email Address
kk: Эл.пошта адресін көшіріп алу

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
kk: Жүгірткіні лайықтау

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
kk: <center>Бұл туралау уақытша - осы сеансқа ғана</center>

en: Key Combination
kk: Перне комбинациясы

en: Output
kk: Шығысы

en: New Key Binding List
kk: Жаңа перне сәйкестік тізімі

en: Edit Key Binding List
kk: Перне сәйкестік тізімін өңдеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
kk: Қосу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
kk: Өшіру

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
kk: Сынақ аумағы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
kk: Кіріс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
kk: Шығыс:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
kk: Терминал эмуляторы

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
kk: Бас жетілдірушісі, қателерді түзеу және жалпы жақсартулар

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
kk: Бұрынғы жетілдірушісі, KDE4-ке бейімдеу

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
kk: Қателерді түзеу және жалпы жақсартулар

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
kk: Қателерді түзеу

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
kk: Solaris қолдауы және журналы

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
kk: Қателерді түзеу және бастау жұмысын жақсарту

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
kk: Белгілеуді жақсарту

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
kk: Ендірілетін Konsole
    Құралдар панелі мен сеанс атаулары

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
kk: Ендірілетін Konsole
    Жалпы жақсартулар

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
kk: Көрнекті эффекттер

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
kk: KVT жобасының коды
    Жалпы жақсарлату

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
kk: Сұлба мен таңдауды жетілдіруі

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
kk: SGI бейімдеуі

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
kk: FreeBSD жүйесіне бейімдеуі

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
kk: Көп басқалаға рахмет.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
kk: &Жаңа қойынды

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
kk: Қойындыны &клондау

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
kk: Жаңа &терезе

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
kk: Терезені жабу

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
kk: &Бетбелгілер

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
kk: Профильдерін басқару...

[ctx: @item]
en: Activate Menu
kk: Мәзірді белсендету

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
kk[0]: Бұл терезеде %1 процесс жегілген. Сонда да шығуды қалайсыз ба?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
kk: Жабуды құптау

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
kk: &Терезені жабу

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
kk: Назардағы қ&ойындыны жабу

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
kk: Жалпы

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
kk: Пішін

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
kk: Шығыс параметрлері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
kk: Басуға бейімделген күйі (қара мәтін, аясы ақ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
kk: Шығысы &масштабталсын

en: Default profile
kk: Әдетті профилі

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
kk: Тіркесімді өзгерту үшін қос түртім жасаңыз

en: Save Output From %1
kk: %1 дегеннің шығысын сақтау

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
kk: %1 жарамсыз URL, шығысы сақталмайды

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
kk: Шығысын сақтау кезінде бір мәселе орын алды:
    %1

en: Black on Light Yellow
kk: Қара ашық сары аясында

en: Black on Random Light
kk: Қара ашық түсті аясында

en: Black on White
kk: Қара ақ аясында

en: Blue on Black
kk: Көк қарада

en: Dark Pastels
kk: Кою пастель

en: Green on Black
kk: Жасыл қара аясында

en: Linux Colors
kk: Linux түстері

en: Red on Black
kk: Қызыл қарада

en: Solarized
kk: Жарық

en: Solarized Light
kk: Жарық қылған

en: White on Black
kk: Ақ қарада

en: Default (XFree 4)
kk: Әдетті (XFree 4)

en: Linux console
kk: Linux консолі

en: Solaris console
kk: Solaris консолі

en: Could not find binary:
kk: Табылмаған бинарлық:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
kk: Ескерту:

en: Could not find an interactive shell to start.
kk: Жегетін интерактивті командалық орта табылмады.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
kk: '%1' табылмай, оның орнына '%2' жегілді.  Профиліңіздің параметрлерін тексеріңіз.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
kk: '%1' бағдарламасы '%2' аргументтерімен жегілмеді.

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
kk: Бітті

en: Program '%1' crashed.
kk: '%1' бағдарламасы қирады.

en: Program '%1' exited with status %2.
kk: '%1' бағдарламасы, %2 күй-жайын хабарлап, аяқталды.

en: ZModem Progress
kk: ZModem күй-жайы

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
kk: Konsole келесі бетбелгіні қалай ашуды білмейді:

en: Search for '%1' with
kk: '%1' дегенді мынамен іздеу:

en: Configure Web Shortcuts...
kk: Веб-қысқармаларын баптау...

en: &Close Session
kk: Сеансты &жабу

en: Open File Manager
kk: Файл менеджерді ашу

en: Paste Selection
kk: Таңдағанды орналастыру

en: Web Search
kk: Вебте іздеу

en: &Select All
kk: Бүкілін т&аңдау

en: Save Output &As...
kk: Шығысын &былай сақтау...

en: &Print Screen...
kk: &Экранын басып шығару...

en: Adjust Scrollback...
kk: Жүгірткісін баптау...

en: Clear Scrollback
kk: Жүгірткі жадын тазалау

en: Clear Scrollback and Reset
kk: Жүгірткі жадын тазалау және ысыру

en: Switch Profile
kk: Профилін ауыстыру

en: Set &Encoding
kk: &Кодтамасын орнату

en: &All Tabs in Current Window
kk: Назардағы терезедегі &бүкіл қойындылар

en: &Select Tabs...
kk: Қ&ойындыны таңдау...

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
kk: &Ешбір

en: Copy Input To
kk: Кірісті мынаған көшірмелеу

en: &ZModem Upload...
kk: &ZModem жүктеп беруі...

en: Monitor for &Activity
kk: &Белсендікті қадағалау

en: Monitor for &Silence
kk: &Тұрып қалуды қадағалау

en: Enlarge Font
kk: Қаріпін үлғайту

en: Shrink Font
kk: Қаріпін кішірейту

en: Send Signal
kk: Сигнал жіберу

en: &Suspend Task
kk: Тапсырманы &аялдату

en: &Continue Task
kk: Тапсырманы &жалғастыру

en: &Hangup
kk: Қ&айта бастау

en: &Interrupt Task
kk: Тапсырманы ү&зу

en: &Terminate Task
kk: Тапсырманы &аяқтау

en: &Kill Task
kk: Тапсырманы &құрту

en: User Signal &1
kk: Пайдаланушы сигналы &1

en: User Signal &2
kk: Пайдаланушы сигналы &2

en: Edit Current Profile...
kk: Қолданыстағы профилін өңдеу...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
kk: Бұл сеанста орындалып жатқан бағдарламасы бар. Ол жабыла берсін бе?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
kk: Бұл сеанста '%1' бағдарламасы орындалып жатыр. Ол жабыла берсін бе?

en: Confirm Close
kk: Шығуды құптау

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
kk: Бұл сеанста орындалып жатқан бағдарламасы бар. Ол жабылуға мәжбүр болсын ба?

en: The program '%1' is in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
kk: Бұл сеанста '%1' бағдарламасы орындалып жатыр. Ол жабылуға мәжбүр болсын ба?

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
kk: <p>ZModem берілім әрекеті байқалды, бірақ жүйеңізде лайықты ZModem бағдарламасы табылмады.</p><p>'rzsz' не 'lrzsz' дестенің бірін орнатуға болады.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
kk: <p>Қазіргі сеанста бір ZModem файл берілімі орындалып жатыр.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
kk: <p>Жүйеңізде лайықты ZModem бағдарламасы табылмады.</p><p>'rzsz' не 'lrzsz' дестенің бірін орнатуға болады.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
kk: ZModem жүктеп беретін файлдарды таңдау

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
kk: Нөмірі

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
kk: Атауы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
kk: Мәзір акселераторларын рұқсат ету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
kk: Терезенің атауы айдарында көрсету

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
kk: Төменнен бастап іздеу керек деп орнату

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
kk: Артқа қарай іздеу

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
kk: Escape-тізбегімен атау панелінде орнатылғанын терезе айдарында көрсету

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
kk: Alt+перне тіркесіммен жоғарғы мәзіріне қатынау мүмкіндігін беру

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
kk: Konsole-ден шыққанда терезе өлшемін жаттау

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
kk: Бүкіл қойынды панелінің көрінетінін басқару

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
kk: Қойынды панелінің орналасуын басқару

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
kk: Қойынды панелінің көріну стилін басқару

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
kk: Жаңа қойынды панелін қайда орналастыруын басқару

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
kk: Таңдалған профилін жаңа терминал сеанстарының әдетті профилі қылу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
kk: &Әдетті қылу

en: Size: %1 x %2
kk: Өлшемі: %1 x %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
kk[0]: %1 таңбаны орналастырмақсыз ба?

en: Confirm Paste
kk: Орналастыруды құптау

en: Change &Directory To
kk: Мына &каталогқа ауыстыру:

en: &Paste Location
kk: &Орының орналастыру

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
kk: Көріністі оң/сол жақтарға бөлу

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
kk: Көріністі жоғары/төмен жақтарға бөлу

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
kk: Көріністі кеңейту

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
kk: Көріністі тарлыту

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
kk: Келесі қойынды

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
kk: Алдыңғы қойынды

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
kk: Соңғы қойындыға ауысу

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
kk: %1 қойындысына ауысу

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
kk: Пернетақта трансляторы жоқ.  Перне басуын таңбаларға айналдырып терминалға жіберу мәліметі жоқ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
kk: Терминал бағдарламаларына мәтін үзіндісін жыпылықтайтын қылуға рұқсат ету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
kk: Мәтін жыпылықтауын рұқсат ету

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
kk: Ctrl+S дегенді басып шығысын аялдатуды рұқсат ету

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
kk: Терминалдың экранын екі бағытты қылу (Араб, Парсы, не Ивритте қана)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
kk: Әдетті таңбалар кодтамасы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
kk: Таңдалған сұлбаны негіздеп жаңа түстер сұлбасын құру

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
kk: Жаңа...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
kk: Таңдалған түстер сұлбасын өзгерту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
kk: Өңдеу...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
kk: Таңдалған түстер сұлбасын өшіру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
kk: Қаріптерді тегістеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
kk: Қалың қаріпті қою түспен боялсын

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
kk: Меңзер

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
kk: Меңзерді тұрған орындағы таңбаның түсіне сәйкес қылу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
kk: Меңзер қалаған тұрақты түсін пайдаланады

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
kk: Меңзердің түсін таңдау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
kk: Меңзерді жыпылықтайтын қылу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
kk: Өзгертілген терминал бағандар мен жолдарының өлшемін терезе ортасында көрсету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
kk: Өзгергендегі терминалдың өлшем сұлбасы көрсетілсін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
kk: Екі жол арасындағы пиксел саны

en: Edit Profile
kk: Профилін өңдеу

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
kk: Жалпы

en: Tabs
kk: Қойындылар

en: Appearance
kk: Сырт көрінісі

en: Scrolling
kk: Жүгірту жолағы

en: Keyboard
kk: Пернетақта

en: Mouse
kk: Тышқан

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
kk: Қосымша

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
kk[0]: %1 профилін өңдеу: %2

en: Edit Profile "%1"
kk: "%1" профилін өңдеу

en: Edit Environment
kk: Ортасын өңдеу

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
kk[0]:  секунд

en: Select Initial Directory
kk: Бастапқы каталогын таңдау

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
kk: Бұл түстер сұлбасында үстеліңіз, бәлкім, танымайтын мөлдір аясын пайдалананады.

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
kk: Konsole үстел эффектілер рұқсат етілгеннен бұрын жегілген. Аясы мөлдір болу үшін Konsole-ді қайта жегу керек.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
kk: Осы профилін пайдаланатын қойындысында көрсетілетін таңбаша

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
kk: Профильдің танымалы атауы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
kk: Команда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
kk: Осы профилімен жаңа терминал сеансын бастағанда орындалатын команда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
kk: Бастпқы каталогы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
kk: Осы профилімен жаңа терминал сеансын бастағандағы жұмыс каталогы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
kk: Бастапқы каталогын таңдау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
kk: Ортасы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
kk: Ортаңың айнымалыларын және олардын иәндерін өңдеу

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
kk: Жаңа...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of line
kk: Меңзерден жол соңына дейін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
kk: Таңдалған мәтінді алмасу буферіне автокөшірмелеу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
kk: Таңдағанда көшірмелеу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
kk: Таңдалған мәтіннің соңындағы бос орындарды өшіру (кейбірде пайдалы)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
kk: Соңындағы бос орындар өшірілсін

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
kk: Таңдалған мәтінді сүреу үшін оны Ctrl пернені басып тұрып түртіп сүйреу керек.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
kk: Ctrl+тегішікті бұрау мәтін өлшемін үлғайтады/кішірейтеді.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
kk: Ctrl+тегішікті бұрау мәтінді масштабтасын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
kk: Бетті терезенің жарты биіктігіне жүгірту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
kk: Бетті терезенің толық биіктігіне жүгірту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
kk: Терминал терезесінің оң жағында жүгіріткі болсын

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
kk: Терминал терезесінің сол жағында жүгіріткі болсын

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
kk: Қойындылардың атаулары

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
kk: Қойындыны қадағалау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
kk: Ұзақ тыныштықтың табалдырығы:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
kk: Konsole іссіз тұрған деп саналатын ең қысқа мезгілі

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
kk: Жатталған шығыс жолдар санын шектеу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
kk: Жатталатын шығыс жолдар саны

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
kk: Терминалдың барлық өткен жолдарын жаттау

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
kk: Алдында болған шығысы жатталмасын

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
kk: Мұнда іздейтін мәтінді келтіріңіз

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
kk: Келесі

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
kk: Іздейтіннің келесі сәйкестігін табу

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
kk: Алдыңғы

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
kk: Іздейтіннің алдыңғы сәйкестігін табу

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
kk: Параметрлер мәзірін көрсету

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
kk: Іздеу панелін жабу

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
kk: Үлкен-кішілігін ескеріп

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
kk: Әріптерінің үлкен-кішілігін ескеріп іздеуді бұйыру

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
kk: Үлгі өрнек сәйкестігі

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
kk: Бүкіл сәйкестіктерін бояулау

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
kk: Сәйкесті мәтіндерді бояулап ерекшелеуді бұйыру

en: Print Shell
kk: Басып шығару ортасы

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
kk: Қашық команда орындалып жатқан (мысалы, SSH арқылы басқа компьютерге қосылым) қойындысының атауының пішімі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
kk: Қашықтағы қойынды атауының пішімі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
kk: Қойынды атауының пішімі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
kk: Кәдімгі қойынды атауының пішімі

en: Program Name: %n
kk: Бағдарламаның аты: %n

en: Current Directory (Short): %d
kk: Назардағы каталог (қысқа): %d

en: Current Directory (Long): %D
kk: Назардағы каталог (толық): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
kk: Командалық орта берген терезе айдары: %w

en: Session Number: %#
kk: Сеанстың нөмірі: %#

en: User Name: %u
kk: Пайдаланушы: %u

en: Local Host: %h
kk: Жергілікті хост: %h

en: Remote Host (Short): %h
kk: Қашықтағы хост (қысқа): %h

en: Remote Host (Long): %H
kk: Қашықтағы хост (толық): %H

en: Insert
kk: Ендіру

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
kk: Атауының пішімін енгізу

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
kk: Қашықтағы атауының пішімін енгізу

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
kk: Койындыны бө&ліп алу
