konsole - en to km translation catalogue (252 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
km: ឯកសារ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
km: កែ​សម្រួល

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
km: មើល​

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
km: រមូរ​ថយក្រោយ​

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
km: %1 លើ​ %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
km: ផ្ទៃ​ខាងមុខ

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
km: ពណ៌​ ១

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
km: ពណ៌ ២

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
km: ពណ៌ ៣

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
km: ពណ៌ ៤

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
km: ពណ៌ ៥

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
km: ពណ៌ ៦

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
km: ពណ៌ ៧

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
km: ពណ៌ ៨

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
km: ផ្ទៃ​ខាងមុខ (ច្រើន​)​

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
km: ពណ៌ ១ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
km: ពណ៌ ២ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
km: ពណ៌ ៣ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
km: ពណ៌ ៤ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
km: ពណ៌ ៥​ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
km: ពណ៌ ៦​ (ច្រើន)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
km: ពណ៌ ៧ (ច្រើន​)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
km: ពណ៌ ៨ (ច្រើន​)

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
km: ឈ្មោះ​

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
km: ពណ៌

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
km: ការ​កំណត់​ភាព​ថ្លា​របស់​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ឡើយ ព្រោះ​ផ្ទៃ​តុ​របស់​អ្នក​មិន​គាំទ្រ​បង្អួច​ថ្លា​ឡើយ ។

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
km: ចុច​ ដើម្បី​ជ្រើស​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
km: ការ​ពិពណ៌នា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
km: ភាគរយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
km: រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
km: កែសម្រួល​ផ្លូវ​រូបភាព​ផ្ទៃខាងក្រោយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
km: ជ្រើស​រូបភាព​ផ្ទៃខាងក្រោយ

en: Copy Input
km: ចម្លង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
km: តម្រង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
km: ដោះ​ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Open Link
km: បើក​តំណ​

en: Copy Link Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​តំណ​

en: Send Email To...
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល​ទៅ​...

en: Copy Email Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
km: លៃ​តម្រូវ​រមូរ​ថយក្រោយ​

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
km: ការ​លៃ​តម្រូវ​គឺ​បណ្ដោះអាសន្ន​ប៉ុណ្ណោះ​ចំពោះ​សម័យ​នេះ ។

en: Key Combination
km: ការ​បន្សំ​គ្រាប់ចុច​

en: Output
km: លទ្ធផល​

en: New Key Binding List
km: បញ្ជី​ចង​គ្រាប់ចុច​ថ្មី

en: Edit Key Binding List
km: កែ​សម្រួល​បញ្ជី​ចង​គ្រាប់ចុច​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
km: បន្ថែម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
km: យក​ចេញ​

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
km: ផ្ទៃ​សាកល្បង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
km: ព័ត៌មាន​នាំចូល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
km: លទ្ធផល​ ៖

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
km: កម្មវិធី​ត្រាប់​តាម​ស្ថានីយ

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
km: អ្នក​ថែទាំ​ទូទៅ កែសម្រួល​​កំហុស​ និង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទូទៅ​

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
km: អ្នក​ថែទាំ​មុន បាន​នាំ​ទៅកាន់ KDE4​​

[ctx: @info:credit]
en: Original author
km: អ្នកនិពន្ធ​ដើម

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
km: កែសម្រួល​​កំហុស​ និង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទូទៅ​

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
km: ​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទូទៅ

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
km: ការ​កែសម្រួល​កំហុស

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
km: គាំទ្រ Solaris និង​ប្រវត្តិ

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
km: ការ​កែសម្រួល​​កំហុស​ និង​​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ប្រតិបត្តិ​ចាប់ផ្ដើម​ប្រសើរ​ឡើង

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
km: ធ្វើ​ការ​សម្គាល់​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
km: បាន​បង្កប់​កុងសូល​
    របារ​ឧបករណ៍ និង​ឈ្មោះ​សម័យ

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
km: បាន​បង្កប់​កុងសូល​
    ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទូទៅ

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
km: កូដ​បាន​មក​ពី​គម្រោង​ kvt 
    ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ជាទូទៅ

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​គ្រោងការណ៍ និង​ការ​ជ្រើស​រើស​កាន់​តែ​ប្រសើរ

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
km: ច្រក SGI

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Street
km: ផ្លូវ Kevin

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
km: ច្រក FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
km: សូម​អរគុណ​ចំពោះ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​ជាច្រើន ។

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
km: ផ្ទាំង​​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
km: ក្លូន​ផ្ទាំង

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
km: បង្អួច​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
km: បិទ​បង្អួច

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
km: ចំណាំ

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
km: គ្រប់គ្រង​ទម្រង់...

[ctx: @item]
en: Activate Menu
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ម៉ឺនុយ​សកម្ម​

[ctx: @title]
en: Confirm Close
km: បិទ​ការ​អះអាង

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
km: ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
km: ជម្រើស​លទ្ធផល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
km: បោះពុម្ព របៀប​ងាយស្រួល (អត្ថបទ​ខ្មៅ គ្មាន​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
km: លទ្ធផល​មាត្រដ្ឋាន

en: Default profile
km: ទម្រង់​លំនាំដើម

en: Save Output From %1
km: រក្សា​ទុក​លទ្ធផល​ពី %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
km: %1 ជា​ URL មិន​ត្រឹមត្រូវ លទ្ធផល​មិន​អាច​រក្សា​ទុក​បាន​ទេ

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
km: មាន​បញ្ហា នៅ​ពេល​រក្សាទុក​លទ្ធផល ។
    %1

en: Black on Light Yellow
km: ខ្មៅ​លើ​លឿង​ស្រាល

en: Black on Random Light
km: ខ្មៅ​លើ​ពណ៌​ចៃដន្យ​ស្រាល

en: Black on White
km: ខ្មៅ​​លើ​​ស

en: Blue on Black
km: ខៀវ​​លើ​​ខ្មៅ

en: Dark Pastels
km: ប៉ាស្ដែល​ងងឹត

en: Green on Black
km: បៃតង​លើ​ខ្មៅ

en: Linux Colors
km: ពណ៌​លីនុច

en: Red on Black
km: ក្រហម​​លើ​​ខ្មៅ

en: Solarized
km: ប្រើ​ពន្លឺ​ព្រះអាទិត្យ

en: White on Black
km: ស​លើ​​ខ្មៅ

en: Default (XFree 4)
km: លំនាំ​ដើម​ (XFree 4)

en: Linux console
km: កុងសូល​លីនុច

en: Solaris console
km: កុងសូល Solaris

en: Could not find binary:
km: មិន​អាច​រក​គោល​ពីរ​បាន​ទេ ៖

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
km: ការ​ព្រមាន ៖

en: Could not find an interactive shell to start.
km: មិន​អាច​រក​សែល​អន្តរកម្ម​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​បាន​ទេ ។

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
km: មិន​​អាច​រក '%1' ចាប់ផ្ដើម '%2' ជំនួស ។  សូម​ពិនិត្យ​​ការ​កំណត់​ទម្រង់​របស់​អ្នក ។

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី '%1' ដែល​មាន​អាគុយម៉ង់ '%2' បាន​ទេ ។

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: Program '%1' crashed.
km: កម្មវិធី '%1' បានគាំង ។

en: Program '%1' exited with status %2.
km: កម្មវិធី '%1' បាន​ចេញ​ដោយ​មាន​ស្ថានភាព %2 ។

en: ZModem Progress
km: វឌ្ឍនភាព ZModem

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
km: Konsole មិន​ស្គាល់​របៀប​បើក​ចំណាំ​​ទេ ៖

en: Search for '%1' with
km: ស្វែងរក '%1' ជាមួយ

en: Configure Web Shortcuts...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ...

en: Open File Manager
km: បើក​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ

en: Paste Selection
km: បិទភ្ជាប់​ជម្រើស

en: Web Search
km: ស្វែងរក​បណ្ដាញ

en: &Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Save Output &As...
km: រក្សាទុក​លទ្ធផល​ជា...

en: &Print Screen...
km: រូបថត​អេក្រង់...

en: Adjust Scrollback...
km: លៃ​តម្រូវ​រមូរ​ថយក្រោយ...

en: Clear Scrollback
km: សម្អាត​រមូរ​ថយក្រោយ

en: Clear Scrollback and Reset
km: សម្អាត​រមូរ​ថយក្រោយ និង​កំណត់​ឡើងវិញ

en: Switch Profile
km: ប្ដូរ​ទម្រង់​

en: Set &Encoding
km: កំណត់​ការ​អ៊ីនកូដ

en: &All Tabs in Current Window
km: ផ្ទាំង​ទាំង​អស់​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន

en: &Select Tabs...
km: ជ្រើស​ផ្ទាំង...

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
km: គ្មាន

en: Copy Input To
km: ចម្លង​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ទៅ

en: &ZModem Upload...
km: ផ្ទុក ZModem ឡើង...

en: Monitor for &Activity
km: ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​សកម្មភាព

en: Monitor for &Silence
km: ការ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ភាព​ស្ងាត់

en: Enlarge Font
km: ពង្រីក​ពុម្ពអក្សរ

en: Shrink Font
km: បង្រួញ​​ពុម្ពអក្សរ

en: Send Signal
km: ផ្ញើ​សញ្ញា

en: &Suspend Task
km: ផ្អាក​ភារកិច្ច

en: &Continue Task
km: បន្ត​ភារកិច្ច

en: &Interrupt Task
km: ផ្អាក​ភារកិច្ច

en: &Terminate Task
km: បញ្ចប់​ដំណើរការ​ភារកិច្ច

en: &Kill Task
km: បញ្ឈប់​​ភារកិច្ច

en: User Signal &1
km: សញ្ញា​អ្នក​ប្រើ &1

en: User Signal &2
km: សញ្ញា​របស់​អ្នក​ប្រើ &2

en: Edit Current Profile...
km: កែសម្រួល​ទម្រង់​បច្ចុប្បន្ន...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
km: បច្ចុប្បន្ន​នេះ កម្មវិធី​មួយ​កំពុង​រត់​នៅ​ក្នុង​សម័យ​នេះ ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បិទ​វា​ឬ ?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
km: បច្ចុប្បន្ន កម្មវិធី '%1' កំពុង​​ដំណើរការ​​នៅ​ក្នុង​សម័យ​នេះ ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បិទ​វា​ឬ ?

en: Confirm Close
km: បិទ​ការ​អះអាង

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
km: កម្មវិធី​នៅ​ក្នុង​សម័យ​នេះ​មិន​គួរ​ត្រូវ​បាន​បិទ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បិទ​វា​ដោយ​បង្ខំ​មែន​ឬ ?

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
km: <p>ការ​ប៉ុនប៉ង​ផ្ទេរ​ឯកសារ​របស់ ZModem ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ ប៉ុន្តែ​រក​ឃើញ​កម្មវិធី ZModem មិន​សមរម្យ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​នេះ ។</p><p>អ្នក​អាច​ដំឡើង​កញ្ចប់ 'rzsz' ឬ 'lrzsz' ។</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
km: <p>សម័យ​បច្ចុប្បន្ន​មាន​ការ​ផ្ទេរឯកសារ ZModem កំពុង​ដំណើរការ​រួច​ហើយ ។</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
km: <p>រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី ZModem ដែល​សមរម្យ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​នេះ​ទេ ។</p><p>អ្នក​អាច​ដំឡើង​​កញ្ចប់  'rzsz' ឬ 'lrzsz' ។</p>

en: Select Files for ZModem Upload
km: ជ្រើស​ឯកសារ​សម្រាប់​ផ្ទុក ZModem ឡើង

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
km: លេខ​

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
km: ចំណង​ជើង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
km: បើក​ការ​បង្កើន​ល្បឿន​ម៉ឺនុយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
km: បង្ហាញ​ចំណងជើង​បង្អួច​នៅ​លើ​របារ​ចំណងជើង

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
km: បង្ហាញ​សំណុំ​ចំណងជើង​បង្អួច​តាម​លំដាប់​គេច​ចេញ (escape) លើ​របារ​ចំណងជើង

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ឺនុយ​កម្រិត​ខ្ពស់​តាម​រយៈ​បន្សំ​  Alt+Key

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
km: ទំហំ​បង្អួច​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​លើ​ Konsole ដែល​មាន​ស្រាប់

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
km: ពិនិត្យមើល​ភាព​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​​នៃ​របារ​ផ្ទាំង​ទាំងមូល

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
km: ពិនិត្យមើល​ទីតាំង​នៃ​​របារ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
km: ពិនិត្យមើល​រចនាប័ទ្ម​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​នៃ​របារ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
km: ពិនិត្យ​មើល​ទីតាំង​ដែល​បាន​ដាក់​ផ្ទាំង​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
km: កំណត់​ទម្រង់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជា​លំនាំ​ដើម​សម្រាប់​សម័យ​ស្ថានីយ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
km: កំណត់​ជា​លំនាំ​ដើម

en: Size: %1 x %2
km: ទំហំ ៖ %1 x %2

en: Change &Directory To
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ថត​ទៅកាន់

en: &Paste Location
km: បិទភ្ជាប់​ទីតាំង

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព​ទៅ​ឆ្វេង/ស្តាំ

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព​ទៅ​កំពូល/បាត

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
km: ពង្រីក​ទិដ្ឋភាព​

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
km: បង្រួញ​ទិដ្ឋភាព​

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
km: ផ្ទាំង​​បន្ទាប់

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
km: ផ្ទាំង​​មុន

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
km: ប្ដូរ​ទៅ​ផ្ទាំង​ចុងក្រោយ

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
km: ប្ដូរ​ទៅ​ផ្ទាំង %1

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​បកប្រែ​ក្ដារចុច​ឡើយ ។ ព័ត៌មាន​ចាំបាច់​ត្រូវ​បម្លែង​គ្រាប់ចុច​ទៅ​ជា​តួ​អក្សរ​ដើម្បី​ផ្ញើ​ទៅ​ស្ថានីយ​ដែល​កំពុង​មាន​កំហុស ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កម្មវិធី​ស្ថានីយ​បង្កើត​សម័យ​អត្ថបទ​ភ្លឹបភ្លែតៗ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អត្ថបទ​ភ្លឹបភ្លែតៗ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​លទ្ធផល​ផ្អាក​ដោយ​ចុច​ បញ្ជា (Ctrl) + S

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
km: បង្កើត​ពណ៌​ចម្រុះ​ថ្មី​អាស្រ័យ​លើ​គ្រោងការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
km: ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
km: កែ​សម្រួល​ពណ៌​ចម្រុះ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
km: កែ​សម្រួល...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
km: លុប​ពណ៌​ចម្រុះ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
km: ពុម្ពអក្សរ​រលោង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
km: គូរ​ពណ៌​​​ក្រាស​​នៅ​ក្នុង​ពុម្ពអក្សរ​ដិត

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
km: ទស្សន៍​ទ្រនិច​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
km: កំណត់​ទស្សន៍​ទ្រនិច​ដើម្បី​ផ្គូផ្គង​ពណ៌​នៃ​តួ​អក្សរ​ដែល​នៅ​ក្រោម​វា ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
km: ប្រើ​ពណ៌​ថេរ​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់​ទស្សន៍ទ្រនិច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
km: ជ្រើស​ពណ៌​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​គូរ​ទស្សន៍ទ្រនិច

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ទស្សន៍ទ្រនិច​ភ្លឹបភ្លែតៗ​យ៉ាង​ទៀងទាត់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
km: បង្ហាញ​ទំហំ​ស្ថានីយ​នៅ​ក្នុង​ជួរឈរ និង​បន្ទាត់​នៅ​កណ្ដាល​បង្អួច​បន្ទាប់ពី​ប្ដូរ​ទំហំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
km: បង្ហាញ​តម្រុយ​សម្រាប់​ទំហំ​ស្ថានីយ​បន្ទាប់ពី​ប្ដូរ​ទំហំ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
km: ចំនួន​ភីកសែល​រវាង​បន្ទាត់​ពីឬ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ Bi-Directional បង្ហាញ​នៅ​លើ​ស្ថានីយ (មាន​សុពលភាព​សម្រាប់ អារ៉ាប់ ហ្វាស៊ី ឬហេប្រ៊ូ តែ​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Edit Profile
km: កែ​សម្រួល​ទម្រង់​

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
km: ទូទៅ​

en: Tabs
km: ផ្ទាំង

en: Appearance
km: រូបរាង​

en: Scrolling
km: រមូរ

en: Keyboard
km: ក្ដារចុច

en: Mouse
km: កណ្ដុរ

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់​

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
km[0]: កែសម្រួល​ទម្រង់ %1 ៖ %2

en: Edit Profile "%1"
km: កែ​សម្រួល​ទម្រង់ "%1"

en: Edit Environment
km: កែ​សម្រួល​បរិស្ថាន​

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
km[0]: វិនាទី

en: Select Initial Directory
km: ជ្រើស​ថត​ដំបូង​

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
km: ពណ៌​ចម្រុះ​នេះ​មាន​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ថ្លា​ ដែល​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​នៅ​លើ​ផ្ទៃ​តុ​របស់​អ្នក​ទេ

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
km: កុងសូល​បាន​ចាប់ផ្ដើម​នៅ​មុន​ពេល​បើក​បែបផែន​ផ្ទៃតុ ។ អ្នក​ចាំបាច់​ត្រូវតែ​ចាប់ផ្ដើម​កុងសូល​ឡើងវិញ​ដើម្បី​ឃើញ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ថ្លា ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
km: ជ្រើស​រូប​តំណាង​ដែល​បាន​បង្ហាញ​​នៅ​លើ​ផ្ទាំង​ជាច្រើន ដោយ​ប្រើ​ទម្រង់​នេះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
km: ឈ្មោះ​​ដែល​ពិពណ៌នា​សម្រាប់​ទម្រង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ ពេល​សម័យ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​ប្រើ​ទម្រង់​នេះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
km: ថត​ដំបូង​ធ្វើការ​សម្រាប់​សម័យ​ថ្មី​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ប្រើ​ទម្រង់​នេះ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
km: ជ្រើស​ថត​ដំបូង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
km: បរិស្ថាន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
km: កែ​សម្រួល​អថេរ​បរិស្ថាន និង​តម្លៃ​ដែល​ទាក់ទង

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
km: ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
km: ចម្លង​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
km: ចម្លង​នៅ​ពេល​​ជ្រើសរើស

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
km: ចន្លោះ​មិន​ឃើញ​នៅ​ខាងក្រោយ​កាត់​តម្រឹម​ក្នុង​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
km: ចន្លោះ​មិន​ឃើញ​នៅ​ខាងក្រោយ​កាត់​តម្រឹម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
km: អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នឹង​ទាមទារ​​ឲ្យ​ចុច​គ្រាប់​ចុច (control) ចុច​ហើយ​អូស ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
km: បង្ហាញ​របារ​រមូរ​នៅ​ផ្នែក​ខាង​ស្តាំ​នៃ​បង្អួច​ស្ថានីយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
km: បង្ហាញ​របារ​រមូរ​នៅ​ផ្នែក​ខាង​ឆ្វេង​នៃ​បង្អួច​ស្ថានីយ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
km: ចំណង​ជើង​ផ្ទាំង​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
km: ផ្ទាំង​ត្រួតពិនិត្យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
km: កម្រិត​ពន្លឺ​​សម្រាប់​ភាព​ស្ងាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
km: កម្រិត​ពន្លឺ​របស់​ភាព​ស្ងាត់​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​​តាម​ Konsole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
km: កំណត់​លទ្ធផល​ដែល​បាន​ចងចាំ​ចំនួន​បន្ទាត់​ថេរ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
km: ចំនួន​បន្ទាត់​លទ្ធផល​ដែល​ត្រូវ​ចងចាំ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
km: ចងចាំ​លទ្ធផល​ទាំងអស់​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ស្ថានីយ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
km: កុំ​ចំណាំ​ទិន្នផល​មុន

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
km: បន្ទាប់​

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
km: រក​មុន

en: Print Shell
km: បោះពុម្ព​សែល

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ចំណង​ជើង​ផ្ទាំង​បាន​​ប្រើ​នៅ​ពេល​មាន​ពាក្យ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ (ឧ. តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​កុំព្យូទ័រ​ផ្សេង​តាមរយៈ SSH) កំពុង​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ចំណង​ជើង​ផ្ទាំង​ពី​ចម្ងាយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ចំណង​ជើង​ផ្ទាំង​ធម្មតា

en: Program Name: %n
km: ឈ្មោះ​កម្មវិធី​ ៖ %n

en: Current Directory (Short): %d
km: ថត​បច្ចុប្បន្ន​ (ខ្លី) ៖ %d

en: Current Directory (Long): %D
km: ថត​បច្ចុប្បន្ន (វែង​) ៖ %D

en: Window Title Set by Shell: %w
km: ចំណង​ជើង​បង្អួច​ដែល​បាន​កំណត់​ដោយ​សែល ៖ %w

en: Session Number: %#
km: លេខ​សម័យ ៖ %#

en: User Name: %u
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ ៖ %u

en: Local Host: %h
km: ម៉ាស៊ីន​មូលដ្ឋាន ៖ %h

en: Remote Host (Short): %h
km: ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ​ (ខ្លី) ៖ %h

en: Remote Host (Long): %H
km: ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ​ (វែង) ៖ %H

en: Insert
km: បញ្ចូល​

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
km: ផ្ដាច់​​​ផ្ទាំង
