konsole - en to ku translation catalogue (67 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
ku: Pel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
ku: Guherîne

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
ku: Bibîne

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
ku: Dîmena Par Kirî

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ku: Mîheng

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ku: Alîkarî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
ku: Rave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
ku: Ji sedî

en: Copy Input
ku: Ketanê Ji Ber Bigire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ku: Parzûn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
ku: Hemûyan Hilbijêre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
ku: Hemûyan Ne Hilbijartî Bike

en: Open Link
ku: Lînkê Veke

en: Copy Link Address
ku: Navnîşana Girêdanê Ji Ber Bigire

en: Send Email To...
ku: E-peyam Bişîne jê....

en: Copy Email Address
ku: Navnîşana E-peyamê Ji Ber Bigire

en: Output
ku: Anîn

en: New Key Binding List
ku: Lîsteya Kurterê yan yê Nû

en: Edit Key Binding List
ku: Lîsteya Kurterê yan Biguherîne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
ku: Têxistin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
ku: Rakirin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
ku: Têketin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
ku: Anîn:

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
ku: %1 URL ya ne-derbasdar e, deran nayê tomar kirin.

en: Black on Light Yellow
ku: Reş ser Zerê Vekirî

en: Black on White
ku: Reş ser Spî

en: Green on Black
ku: Kesk di Reş de

en: Linux Colors
ku: Rengên Linux

en: White on Black
ku: Spî ser Reş

en: Default (XFree 4)
ku: Standard (XFree 4)

en: Linux console
ku: Konsola Linux

en: Solaris console
ku: Konsola Solaris

en: Could not find binary:
ku: Nikare pela-cot bibîne:

en: Could not find an interactive shell to start.
ku: Nikare shell a înteraktîf bibîne û bide destpê kirin.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
ku: Nikare '%1' bibîne, şûna vê '%2' destpê dike. Jê kerema xwe mîhengên profîla xwe kontrol bike.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
ku: Nikare bernameya '%1' bi sedema '%2' re bide destpêkirin.

en: Program '%1' crashed.
ku: Bernameya '%1' têk çû.

en: Program '%1' exited with status %2.
ku: Bernameya '%1' bi rewşa %2 re derket.

en: ZModem Progress
ku: Pêşketina ZModem

en: Paste Selection
ku: Hilbijartinê Pê Ve Bike

en: Monitor for &Activity
ku: Monîtor ji bo &Çalakiyan

en: Monitor for &Silence
ku: Monîtor ji bo &Bêdengî yê

en: Edit Current Profile...
ku: Profîla Heyî Biguherîne...

en: Confirm Close
ku: Girtinê Bipejirîne

en: Size: %1 x %2
ku: Mezinahî: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
ku: Dîtinê wekî Çep/Rast Par Bike

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
ku: Dîtinê Wekî Jor/Jêr Par Bike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
ku: Kodkirina tîpan ya standard:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
ku: Şemaya rengan yê hilbijartî biguherîne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
ku: Sererastkirin...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
ku: Şemaya rengan yê hilbijartî jê bibe

en: Edit Profile
ku: Jînname yê Biguherîne

en: Tabs
ku: Hilpekîn

en: Appearance
ku: Xuyakirin

en: Scrolling
ku: Şemitandin

en: Edit Profile "%1"
ku: Jînname ya "%1" Biguherîne

en: Edit Environment
ku: Derdorê Biguherîne

en: Select Initial Directory
ku: Peldanka Pêşî Hilbijêre

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
ku: Ev şemaya rengan rûerda zelalî bi kar tîne yê ku sermase ya we wisa xuya dike ku piştgirî nadî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
ku: Ferman:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
ku: Peldanka destpêkê:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
ku: Derdor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
ku: Sernavên Hilpekînê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
ku: Teşeyê sernavê hilpekîna dûr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
ku: Teşeyê sernavê hilpekînê:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
ku: Teşeyê sernavê hilpekînê yê asayî

en: Insert
ku: Têxe Di de
