konsole - en to mai translation catalogue (108 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
mai: फाइल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
mai: संपादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
mai: दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
mai: विभाजित दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
mai: जमावट

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
mai: मद्दति

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
mai: स्क्रालबैक (&c)

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
mai: नाम

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
mai: रंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
mai: विवरण:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
mai: प्रतिशत

en: Copy Input
mai: इनपुट नकल करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
mai: फिल्टर:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
mai: सभ चुनू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
mai: सभ छोडू

en: Open Link
mai: लिंक खोलू

en: Copy Link Address
mai: लिंक पता नकल करू

en: Send Email To...
mai: इ-मेल भेजू...

en: Copy Email Address
mai: इ-मेल पता नकल करू

en: Key Combination
mai: कुंजी संयोजन

en: Output
mai: आउटपुट

en: New Key Binding List
mai: नवीन कुँजी बाइंडिंग सूची

en: Edit Key Binding List
mai: कुंजी बाइंडिंग सूची संपादित करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
mai: जोडू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
mai: हटाबू

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
mai: परीक्षण क्षेत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
mai: इनपुटः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
mai: आउटपुटः

en: Save Output From %1
mai: %1 सँ आउटपुट सहेजू

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
mai: %1 एकटा अवैध यूआरएल अछि. आउटपुट सहेजल नहि जाए सकैत अछि.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
mai: आउटपुट सहेजबाक दौरान एकटा त्रुटि भेल.
    %1

en: Black on Light Yellow
mai: हलुक पीयर पर कारि

en: Black on Random Light
mai: बेतरतीब प्रकाश मे कारि

en: Black on White
mai: उज्जर पर कारि

en: Dark Pastels
mai: गहरा पेस्टल

en: Green on Black
mai: कारि पर हरिअर

en: Linux Colors
mai: लिनक्स रंग

en: White on Black
mai: कारि पर उज्जर

en: Default (XFree 4)
mai: मूलभूत (एक्सफ्री४)

en: Linux console
mai: लिनक्स कँसोल

en: Solaris console
mai: सोलारिस कंसोल

en: Could not find binary:
mai: द्विचर ढूंढि नहि सकल:

en: Could not find an interactive shell to start.
mai: प्रारंभ करब क' लेल कोनो इंटरेक्टिव शैल ढूँढि नहि सकल.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
mai: '%1' केँ ढूंढ नहि सकल, बदला मे '%2' केँ प्रारंभ कएल जाए रहल अछि. कृप्या अपन प्रोफाइल सेटिंग जाँचू.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
mai: प्रोग्राम '%1' केँ आर्गुमेंट '%2'.के सँग प्रारंभ नहि कएल जाए सकल.

en: Program '%1' crashed.
mai: प्रोग्राम '%1' क्रैश भए गेल.

en: Program '%1' exited with status %2.
mai: प्रोग्राम '%1'  स्थिति %2 केर सँग बाहर भेल.

en: ZModem Progress
mai: जेड-माडम प्रगति

en: Konsole
mai: कंसोल

en: Paste Selection
mai: चयन साटू

en: Monitor for &Activity
mai: क्रिया क' लेल मानीटर करू (&A)

en: Monitor for &Silence
mai: शान्ति क' लेल मानीटर करू (&S)

en: Enlarge Font
mai: फौन्ट पैघ करू

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
mai: एकटा प्रोग्राम अखन एहि सत्र मे चलि रहल अछि. की अहाँ सुनिश्चित छी जे अहाँ एकरा बन्द कएनाइ चाहैत छी?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
mai: प्रोग्राम '%1' अखन एहि सत्र मे चलि रहल अछि. की अहाँ सुनिश्चित छी जे अहाँ एकरा बन्न कएनाइ चाहैत छी?

en: Confirm Close
mai: बन्न करबाक पुष्टि करू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
mai: नवीन टर्मिनल सत्र क' लेल चयनित प्रोफाइल केँ मूलभूत रूपेँ सेट करू

en: Size: %1 x %2
mai: आकार: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
mai: विभाजित दृश्य बम्माँ/दहिन्ना

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
mai: विभाजित दृश्य शीर्ष/तल

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
mai: विस्तारित दृश्य

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
mai: छोट दृश्य

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
mai: कोनो कुंजीपट ट्रांसलेटर उपलब्ध नहि अछि. टर्मिनल पर भेजने क' लेल कुंजीपट केँ दबाने पर परिवर्तित करने केर बाद जे अक्षर अएबाक चाही ओ जानकारी मोजुद नहि अछि.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
mai: टर्मिनल प्रोग्राम केँ पाठ केर किछु हिस्सा केँ टिमटिमाबैत बनाबै क' लेल स्वीकारू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
mai: टिमटिमाबैत पाठ स्वीकारू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
mai: आउटपुट केँ कंट्रोल+S द्वारा निलंबित कएनाइ स्वीकारू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
mai: डिफाल्ट अक्षर एनकोडिंग:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
mai: चयनित योजना पर आधारित नवीन रंग योजना बनाबू

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
mai: नवीन...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
mai: चयनित रंग योजना केँ संपादित करू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
mai: संपादन...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
mai: चयनित रंग योजना केँ मेटाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
mai: सुघढ फान्ट

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
mai: कर्सर

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
mai: संकेतक केँ ओकर अंदर केर अक्षर केर रंग सँ मिलैत सेट करू.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
mai: संकेतक क' लेल मनपसिन्न, स्थिर रंग प्रयोग करू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
mai: संकेतक बनाबै क' लेल प्रयोग मे लेल जाएबला रंग केँ चुनू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
mai: संकेतक केँ नियमति टिमटिमाता बनाबू

en: Edit Profile
mai: प्रोफाइल संपादित करू

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
mai: सामान्य

en: Tabs
mai: टैब

en: Appearance
mai: प्रकटन

en: Scrolling
mai: स्क्राल कए रहल अछि

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
mai: उन्नत

en: Edit Profile "%1"
mai: प्रोफाइल संपादित करू "%1"

en: Edit Environment
mai: वातावरण संपादित करू

en: Select Initial Directory
mai: आरंभिक डिरेक्ट्री चुनू

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
mai: ई रंग योजना मे पारदर्शी पृष्ठभूमि अछि जे अहाँक डेस्कटाप मे समर्थित नहि अछि.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
mai: ई प्रोफाइल क' प्रयोग करैत टैब मे प्रदर्शित कएल जाएबला प्रतीक केँ चुनू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
mai: प्रोफाइल क' लेल वर्णनात्मक नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
mai: कमांड:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
mai: ई प्रोफाइल क' प्रयोग करते हुए नवीन टर्मिनल सत्र प्रारंभ करब लेल चलाएल जाएबला कमांड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
mai: आरंभिक डिरेक्ट्री

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
mai: ई प्रोफाइल क' प्रयोग करैत नवीन टर्मिनल सत्र क' लेल आरंभिक कार्यशील डिरेक्ट्री

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
mai: वातावरण:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
mai: एनवायरनमेंट वेरिएबल तथा संबंधित मूल्यसभक सूची केँ संपादित करू

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
mai: नवीन...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
mai: टर्मिनल विंडो केर दहिन्ना बाजू मे स्क्रोल पट्टी देखाबू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
mai: टर्मिनल विंडो केर बम्माँ बाजू मे स्क्रोल पट्टी देखाबू

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
mai: टैब शीर्षक

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
mai: याद राखल गेल आउटपुट केँ एकटा निश्चित सँख्याक लाइनसभ पर सीमित करू

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
mai: याद रखबाक लेल लाइनक संख्या

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
mai: टर्मिनल द्वारा निकालल गेल सबहि आउटपुट केँ याद राखू

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
mai: अगिला

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
mai: पछिला

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
mai: रिमोट टैब शीर्षक फार्मेट:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
mai: टैब शीर्षक फार्मेट

en: Insert
mai: जोडू
