konsole - en to nl translation catalogue (780 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
nl: Bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
nl: Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
nl: Beeld

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
nl: Beeld splitsen

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
nl: Instellingen

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
nl: Plug-ins

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
nl: Terugs&chuiven

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
nl: Sessiewerkbalk

en: &Window Color Scheme
nl: Kleurenschema van &venster

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
nl: Naam van het te gebruiken profiel voor nieuwe Konsole-exemplaren

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
nl: te laden json-indelingsbestand om te gebruiken voor nieuw Konsole-exemplaar

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
nl: Het ingebouwde profiel gebruiken in plaats van het standaard profiel

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
nl: De beginmap voor het nieuwe tabblad of venster instellen op 'dir'

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
nl: De beginsessie niet automatisch sluiten wanneer deze eindigt.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
nl: Een nieuw tabblad aanmaken in een bestaand venster in plaats van het aanmaken van een nieuw venster ('Alle Konsole vensters in een enkel proces uitvoeren' moet ingeschakeld zijn).

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
nl: Maak tabbladen aan zoals gespecificeerd in gegeven tabblad-instellingen-bestand

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
nl: Start Konsole op de achtergrond en breng het naar de voorgrond als Ctrl+Shift+F12 (standaard) wordt ingedrukt.

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
nl: Uitvoeren in een apart proces

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
nl: De menubalk tonen, boven de standaard instellingen uitgaan

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
nl: De menubalk verbergen, boven de standaard instellingen uitgaan

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
nl: De tabbladbalk tonen, boven de standaard instellingen uitgaan

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
nl: De tabbladbalk verbergen, boven de standaard instellingen uitgaan

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
nl: Konsole schermvullend starten

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
nl: Transparante achtergronden uitschakelen, zelfs als het systeem dit ondersteunt.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
nl: Lijst met beschikbare profielen

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
nl: Laat alle namen van profieleigenschappen zien en hun type (voor gebruik met -p)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
nl: Wijzig de waarde van een profieleigenschap.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
nl: Uit te voeren commando. Deze optie pakt alle volgende argumenten, gebruik het dus als de laatste optie.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
nl: Opnieuw het bestaande exemplaar gebruiken zelfs als het functionaliteit breekt, bijv. --new-tab. Meestal voor debugging.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
nl: Argumenten om aan het commando door te geven

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
nl: Achtergrond van venster omschakelen

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
nl: %1 op %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
nl: Voorgrond

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
nl: Achtergrond

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
nl: Kleur 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
nl: Kleur 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
nl: Kleur

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
nl: Kleur 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
nl: Kleur 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
nl: Kleur 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
nl: Kleur 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
nl: Kleur 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
nl: Voorgrond (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
nl: Achtergrond (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
nl: Kleur 1 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
nl: Kleur 2 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
nl: Kleur 3 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
nl: Kleur 4 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
nl: Kleur 5 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
nl: Kleur 6 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
nl: kleur 7 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
nl: Kleur 8 (intens)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
nl: Voorgrond (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
nl: Achtergrond (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
nl: Kleur 1 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
nl: Kleur 2 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
nl: Kleur 3 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
nl: Kleur 4 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
nl: Kleur 5 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
nl: Kleur 6 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
nl: Kleur 7 (vaag)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
nl: Kleur 8 (vaag)

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
nl: Naamloos kleurenschema

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
nl: Kleur

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
nl: Heldere kleuren

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
nl: Vage kleuren

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
nl: De achtergrond kan niet transparant worden gemaakt omdat uw desktop geen ondersteuning voor transparante vensters blijkt te bieden.

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
nl: Achtergrondafbeeldingsbestand selecteren

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
nl: Ondersteunde afbeeldingen

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
nl: Nieuw kleurenschema

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
nl: Kleurenschema bewerken

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
nl: Klik om een kleur uit te kiezen

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
nl: Klik om een heldere kleur te kiezen

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
nl: Klik om een vage kleur te kiezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
nl: Beschrijving:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
nl: Waarden van tint en verzadiging van standaard kleuren van voorgrond en achtergrond zijn standaard willekeurig. Sommige kleurenschema's kunnen verschillende instellingen voor willekeurigheid gebruiken.
    Om een effect te zien, stel kleuren met verzadigingswaarden in groter dan 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Randomly adjust colors for each session
nl: Pas kleuren willekeurig aan voor elke sessie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blurCheckBox)
en: Blur background
nl: Achtergrond vervagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background color transparency:
nl: Achtergrondkleurtransparantie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
nl: Procent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyLabel)
en: Wallpaper transparency:
nl: Achtergrondafbeeldingstransparantie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
nl: Achtergrondafbeelding:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
nl: Het pad naar de achtergrondafbeelding bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
nl: De achtergrondafbeelding kiezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperScalingLabel)
en: Wallpaper scaling:
nl: Schaling van achtergrondafbeelding:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Tile
nl: Tegel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Stretch
nl: Uitrekken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Crop
nl: Bijsnijden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Adapt
nl: Aanpassen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: NoScaling
nl: Geen schaling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperFlipLabel)
en: Wallpaper flip:
nl: Achtergrondafbeelding spiegelen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: NoFlip
nl: Niet spiegelen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Horizontal
nl: Horizontaal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Vertical
nl: Verticaal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Both
nl: Beide

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorLabel)
en: Horizontal Anchor:
nl: Horizontaal anker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorPosition)
en: Left
nl: Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorLabel)
en: Vertical Anchor:
nl: Verticaal anker:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorPosition)
en: Top
nl: Bovenaan

en: Copy Input
nl: Invoer kopiëren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
nl: Alles selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
nl: Alles deselecteren

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
nl: Kon bestand niet openen met de in de profielinstellingen gespecificeerde tekstbewerker;
    deze zal geopend worden met de systeemstandaard bewerker.

en: Copy Location
nl: Locatie kopiëren

en: open with
nl: openen met

en: Generating Thumbnail
nl: Miniaturen worden gegenereerd

en: Open Link
nl: Koppeling openen

en: Copy Link Address
nl: Koppelingsadres kopiëren

en: Send Email To...
nl: E-mail verzenden naar...

en: Copy Email Address
nl: E-mailadres kopiëren

[ctx: @title:window]
en: Select font
nl: Lettertype selecteren

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
nl: Alle lettertypen tonen

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
nl: Vanwege zijn natuur vereist een terminalprogramma lettertypen die gelijke breedte hebben (monospace). Elk niet-monospace lettertype kan problemen bij weergeven veroorzaken. Dit zou niet nodig zijn behalve in zeldzame gevallen.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
nl: Terugschuiven aanpassen

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
nl: Alle aanpassing zijn alleen tijdelijk in deze sessie.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
nl: Voer beschrijvend label in

en: Key Combination
nl: Toetsencombinatie

en: Output
nl: Uitvoer

en: New Key Binding List
nl: Nieuwe lijst met toetsenbindingen

en: Edit Key Binding List
nl: Lijst met toetsenbindingen bewerken

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
nl: Een schama met toetsenbindingen kan niet opgeslagen worden met een lege beschrijving.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
nl: Toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
nl: Testgebied

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
nl: Invoer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
nl: Uitvoer:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
nl: Terminalprogramma

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
nl: (c) 1997-2022, De ontwikkelaars van Konsole

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
nl: Algemeen onderhouder, bugreparaties en algemene verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
nl: Vorige onderhouder, overbrengen naar KDE4

[ctx: @info:credit]
en: Original author
nl: Oorspronkelijke auteur

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
nl: Belangrijk herontwerp, bugreparaties en belangrijke verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
nl: Bugreparaties en algemene verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
nl: Bugreparaties en belangrijke verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
nl: Algemene verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
nl: Reparaties van bugs

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
nl: Solaris-ondersteuning en werk aan de geschiedenis

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
nl: Bug-reparaties en verbeterde opstarttijd

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
nl: Markeerverbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
nl: Ingebedde Konsole
    Werkbalk- en sessienamen

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
nl: Ingebedde Konsole
    Algemene verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
nl: Visuele effecten

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
nl: Code van het kvt-project
    Algemene verbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
nl: Schema- en tekstselectieverbeteringen

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
nl: SGI-overdracht

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
nl: FreeBSD-overdracht

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
nl: Met dank aan vele anderen.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
nl: &Nieuw tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
nl: Tabblad &klonen

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
nl: Nieu&w venster

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
nl: Venster sluiten

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
nl: Bladwij&zers

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
nl: Profielen beheren...

[ctx: @item]
en: Activate Menu
nl: Menu activeren

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
nl: Tabbladindeling opslaan...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
nl: Tabbladindeling laden...

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
nl[0]: Er is een actief proces in dit venster. Wilt u toch afsluiten?
nl[1]: Er zijn %1 actieve processen in dit venster. Wilt u toch afsluiten?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
nl: Sluiten bevestigen

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
nl: &Venster sluiten

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
nl: Huidig &tabblad sluiten

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
nl: Er zijn %1 open terminals in dit venster. Wilt u toch afsluiten?

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
nl: Profielen

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
nl: Tabbladbalk / Splitters

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
nl: Tijdelijke bestanden

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
nl: Miniaturen

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
nl: Info over Part

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
nl: Formulier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shortcut:
nl: Sneltoets:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterText)
en: Filter...
nl: Filteren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
nl: Inverteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
nl: Titel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tooltip
nl: Tekstballon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGroup)
en: Group
nl: Groep

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
nl: Standaard

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Command
nl: Commando

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Warnings
nl: Waarschuwingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
nl: Uitvoeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: Save
nl: Opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
nl: Bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
nl: Annuleren

en: Quick Commands
nl: Snelle commando's

en: Show Quick Access
nl: Snelle toegang tonen

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
nl: Geen snelle commando's gevonden. U kunt er een toevoegen met Plug-ins -> Snelle commando's

en: Plugins - Quick Commands
nl: Plug-ins - Snelle commando's

en: Show Quick Commands
nl: Snelle commando's tonen

en: A duplicate item exists
nl: Een dubbel item bestaat

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
nl: Alle waarschuwingen repareren alvorens te proberen dit script uit te voeren

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
nl: Er zijn enige fouten in dit script, wilt u het toch uitvoeren?

en: Shell Errors
nl: Fouten in shell

[ctx: @action:button]
en: Run
nl: Uitvoeren

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
nl: U staat op het punt de groep %1 te verwijderen,
     met meerdere configuraties, toch doen?

en: You are about to delete %1, are you sure?
nl: U staat op het punt de %1 te verwijderen, zeker weten?

en: Delete Quick Commands Configurations
nl: Configuraties met snelle commando's verwijderen

en: Title can not be empty or blank
nl: Titel mag niet leeg of blanco zijn

en: Command can not be empty
nl: Commando kan niet leeg zijn

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Warnings (*)
nl: Waarschuwingen (*)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
nl: SSH-configuratie

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
nl: Standaard

en: %1 is a folder for SSH entries
nl: %1 is een map voor SSH-items

en: SSH Config
nl: SSH-configuratie

en: SSH Manager
nl: SSH-beheerder

en: Show SSH Manager
nl: SSH-beheerder tonen

en: Show Quick Access for SSH Actions
nl: Snelle toegang tonen voor ssh-acties

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
nl: Geen opgeslagen SSH-config gevonden. U kunt er een toevoegen met Plug-ins -> SSH-beheerder

en: Plugins - SSH Manager
nl: Plug-ins - SSH-beheerder

en: SSH Entries
nl: SSH-items

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
nl: Kon de procesnaam niet ophalen, neem aan dat we geen verbinding kunnen aanvragen

en: Error issuing SSH Command
nl: Fout bij uitvoeren van SSH-commando

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
nl: Kan geen SSH-commando buiten de shell-toepassing (bijv. bash, zsh, sh) uitvoeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: SSH Key
nl: SSH-sleutel

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
nl: Verwijderen

en: Don't Change
nl: Nier wijzigen

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
nl: U staat op het punt de map %1 te verwijderen,
     met meerdere SSH-configuraties, toch doen?

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
nl: SSH-configuraties verwijderen

en: Missing Hostname
nl: Hostnaam ontbreekt

en: Missing Name
nl: Naam ontbreekt

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
nl: Als SSH-configuratie is gezet, specificeer dan niet de SSH-sleutel of gebruikersnaam.

en: At least Username or SSHKey must be set
nl: Tenminste gebruikersnaam of SSH-sleutel moet gezet zijn

en: Missing Folder
nl: Map ontbreekt

en: An SSH session must have a profile
nl: Een SSH-sessie moet een profiel hebben

en: Cannot delete this folder
nl: Kan deze map niet verwijderen

en: Delete folder and all of its contents
nl: Map en alle inhoud ervan verwijderen

en: Double click to change the folder name.
nl: Dubbelklik om de naam van de map te wijzigen

en: You can't delete an automatically added entry.
nl: U kunt geen automatisch toegevoegd item verwijderen.

en: Delete selected entry
nl: Geselecteerd item verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Shortcut
nl: Sneltoets

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Show entries that don't match the filter
nl: Items tonen die niet overeenkomen met het filter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Change profile on connect/disconnect
nl: Profiel wijzigen bij verbinden/verbinding verbreken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Manage profile
nl: Profiel beheren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: A name for this ssh entry
nl: Een naam van dit ssh-item

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: The name of this entry on the list
nl: De naam van dit item op de lijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: SSH Hostname
nl: SSH-hostnaam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostname) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, hostname)
en: The hostname of the server
nl: De hostnaam van de server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port
nl: Poort

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, port)
en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
nl: De poort van de server, 22 is de standaard voor ssh-verbindingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key to be used for this connection
nl: De private sleutel om te gebruiken voor deze verbinding

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
nl: De privé sleutel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
nl: Als dit is ingesteld hangen we niet af van de SSH-sleutel bovenstaand ingesteld, maar van de configuratie in ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: Use ~/.ssh/config for key
nl: ~/.ssh/config voor sleutel gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
nl: Gebruikersnaam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: The username for the connection
nl: De gebruikersnaam voor de verbinding

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
nl: Uw gebruikersnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
nl: Map

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, folder)
en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
nl: Vanwege organisatorische redenen zal dit item in deze map zijn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
nl: Profiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, profile)
en: The profile to be active when the ssh session starts
nl: Het profiel dat actief zal zijn wanneer de ssh-sessie start

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSSHConfig)
en: Add a new SSH Entry
nl: Een nieuw SSH-item toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete selected SSH entry
nl: Geselecteerde SSH-item verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit selected entry
nl: Geselecteerd item bewerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new SSH Configuration
nl: Nieuwe SSH-configuratie toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel Add or Edit
nl: Annuleer voeg toe of bewerk

en: No plugins available
nl: Geen plug-ins beschikbaar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
nl: Uitvoeropties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
nl: Printer&vriendelijke modus (zwarte tekst, geen achtergrond)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
nl: Uitvoer &schalen

en: Default profile
nl: Standaard profiel

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
nl: Konsole heeft geen rechten om dit profiel op te slaan naar %1

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
nl: Sneltoets

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
nl:  [Alleen-lezen]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
nl:  [Standaard]

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
nl: Ingebouwd profiel is altijd beschikbaar

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
nl: Dubbelklik om de sneltoets te wijzigen

en: Tab Properties
nl: Tabbladeigenschappen

en: Save Output From %1
nl: Uitvoer van %1 opslaan

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
nl: %1 is een ongeldig URL-adres, de uitvoer kon niet worden opgeslagen.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
nl: Er deed zich een probleem voor tijdens het opslaan van de uitvoer.
    %1

en: Black on Light Yellow
nl: Zwart op lichtgeel

en: Black on Random Light
nl: Zwart op lichte kleur

en: Black on White
nl: Zwart op wit

en: Blue on Black
nl: Blauw op zwart

en: Green on Black
nl: Groen op zwart

en: Linux Colors
nl: Linux-kleuren

en: Red on Black
nl: Rood op zwart

en: Solarized
nl: Overbelicht

en: Solarized Light
nl: Overbelicht licht

en: White on Black
nl: Wit op zwart

en: Default (XFree 4)
nl: Standaard (XFree 4)

en: Linux console
nl: Linux-console

en: Solaris console
nl: Solaris-console

en: Bell in '%1' (Session '%2')
nl: Signaal in '%1' (sessie '%2')

en: Could not find binary:
nl: Kon dit programma niet vinden:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: Could not find an interactive shell to start.
nl: Kon geen interactieve shell om te starten vinden.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
nl: Kon '%1' niet vinden. In plaats daarvan wordt '%2' gestart.  Controleer uw profielinstellingen.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
nl: Kon het programma '%1' niet starten met de argumenten '%2'.

en: Silence in '%1' (Session '%2')
nl: Stilte in '%1' (sessie '%2')

en: Show session
nl: Sessie tonen

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
nl: De methoden sendText/runCommand voor D-Bus zijn zojuist gebruikt.  Er zijn zorgen om de veiligheid over het publiek gebruik van deze methoden.  Indien gewenst kunnen deze methoden gewijzigd worden tot alleen intern gebruik Konsole opnieuw te compileren. <p>Deze waarschuwing zal eenmaal getoond worden voor dit exemplaar van Konsole.</p>

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
nl: Voltooid

en: Program '%1' crashed.
nl: Programma '%1' is onverwacht beëindigd.

en: Program '%1' exited with status %2.
nl: Programma '%1' is gestopt met status %2.

en: ZModem Progress
nl: ZModem-voortgang

en: Activity in '%1' (Session '%2')
nl: Activiteit in '%1' (sessie '%2')

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
nl: Het proces '%1' is geëindigd actief in sessie '%2'

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
nl: Konsole weet niet hoe de bladwijzer te openen:

en: Search for '%1' with
nl: Naar '%1' zoeken met

en: Configure Web Shortcuts...
nl: Websnelkoppelingen instellen...

en: &Close Session
nl: &Sessie sluiten

en: Open File Manager
nl: Bestandsbeheer openen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Split View Left-Right
nl: Beeld verticaal opsplitsen

en: Split View Top-Bottom
nl: Beeld horizontaal opsplitsen

en: Copy except prompts
nl: Kopiëren behalve prompts

en: Copy user input
nl: Invoer van gebruiker kopiëren

en: Copy command output
nl: Uitvoer van commando kopiëren

en: Paste Selection
nl: Selectie plakken

en: Web Search
nl: Web-zoeken

en: &Select All
nl: Alles &selecteren

en: Select &Mode
nl: &Modus selecteren

en: Select &Line
nl: Rege&l selecteren

en: Save Output &As...
nl: Uitvoer opslaan &als...

en: &Print Screen...
nl: &Scherm afdrukken...

en: Adjust Scrollback...
nl: Terugschuiven aanpassen...

en: Clear Scrollback
nl: Geschiedenis opschonen

en: Clear Scrollback and Reset
nl: Geschiedenis opschonen en resetten

en: Switch Profile
nl: Profiel omschakelen

en: Set &Encoding
nl: Cod&ering instellen

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow mouse tracking
nl: Muis volgen bieden

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-only
nl: Alleen-lezen

en: &Configure or Rename Tab...
nl: Tabblad &configureren of hernoemen...

en: &All Tabs in Current Window
nl: &Alle tabbladen in het huidige venster

en: &Select Tabs...
nl: Tabbladen &selecteren...

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
nl: Gee&n

en: Copy Input To
nl: Invoer kopiëren naar

en: &ZModem Upload...
nl: &ZModem-upload...

en: One-shot monitors
nl: Eenmalige speurders

en: Monitor for &Prompt
nl: Speuren naar &prompt

en: Monitor for &Activity
nl: Speuren naar &activiteit

en: Monitor for &Silence
nl: Speuren naar &stilte

en: Monitor for Process Finishing
nl: Monitor voor beëindiging van processen

en: Enlarge Font
nl: Lettertekens vergroten

en: Shrink Font
nl: Lettertekens verkleinen

en: Reset Font Size
nl: Tekengrootte resetten

en: Send Signal
nl: Signaal sturen

en: &Suspend Task
nl: Taak onder&breken

en: &Continue Task
nl: Met taak &doorgaan

en: &Hangup
nl: Op&hangen

en: &Interrupt Task
nl: Taak &onderbreken

en: &Terminate Task
nl: &Taak afsluiten

en: &Kill Task
nl: Taak &afbreken

en: User Signal &1
nl: Gebruikersignaal &1

en: User Signal &2
nl: Gebruikersignaal &2

en: Create New Profile...
nl: Nieuw profiel aanmaken...

en: Edit Current Profile...
nl: Huidig profiel bewerken...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
nl: Er draait momenteel een programma in deze sessie. Wilt u de sessie toch sluiten?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
nl: Het programma '%1' draait momenteel in deze sessie. Wilt u de sessie toch sluiten?

en: Confirm Close
nl: Sluiten bevestigen

[ctx: @action:button]
en: Close Program
nl: Programma sluiten

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
nl: Een programma in deze sessie wil zich niet afsluiten. Wilt u de sessie geforceerd sluiten?

en: The program '%1' is in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
nl: Het programma '%1' in deze sessie wil zich niet afsluiten. Wilt u de sessie geforceerd sluiten?

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
nl: Programma afbreken

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
nl: De shell-prompt wordt getoond in sessie '%1'

en: Open Current Folder With
nl: De huidige map openen met

en: Save ZModem Download to...
nl: ZModem-download opslaan naar...

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
nl: <p>Een poging om een ZModem bestandsoverdracht te doen is gedetecteerd, echter er is geen geschikte ZModem-software gevonden op dit systeem.</p><p>U zou het 'rzsz' of 'lrzsz' pakket kunnen installeren.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
nl: <p>De huidige sessie heeft reeds een ZModem-bestandsoverdracht gaande.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
nl: <p>Er is geen geschikte ZModem-software gevonden op dit systeem.</p><p>U zou het 'rzsz' of 'lrzsz' pakket kunnen installeren.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
nl: Bestanden voor uploaden met ZModem selecteren

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
nl: Nummer

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
nl: Titel

[ctx: @title:window]
en: Configure
nl: Configureren

[ctx: @item:intext Search options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search:
nl: Zoeken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
nl: Menu-versnellers inschakelen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: If enabled, profile settings will be ignored
nl: Profielinstellingen zullen genegeerd worden als dit is ingeschakeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: Remember window size
nl: Vensterafmetingen onthouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
nl: Venstertitel in de titelbalk tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse) i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (KonsoleWindow)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
nl: Geeft focus aan terminals als de muisaanwijzer zich erboven bevindt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchRegExpression) i18n: ectx: label, entry (SearchRegExpression), group (SearchSettings)
en: Match using regular expressions
nl: Laten overeenkomen met reguliere expressies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: tooltip, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: When launching Konsole re-use existing process if possible
nl: Bij starten van Konsole gebruik dan een bestaand process indien mogelijk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: label, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: Run all Konsole windows in a single process
nl: Alle Konsole vensters in een enkel proces uitvoeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchHighlightMatches)
en: Highlight all matches
nl: Alle overeenkomsten markeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Sets whether the search is case sensitive
nl: Geeft aan of er bij het zoeken onderscheid gemaakt wordt tussen hoofd- en kleine letters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive)
en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoveWindowTitleBarAndFrame) i18n: ectx: label, entry (RemoveWindowTitleBarAndFrame), group (KonsoleWindow)
en: Remove window titlebar and frame
nl: Venstertitelbalk en frame verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Process and window:
nl: Proces en venster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Notifications:
nl: Meldingen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: All dialogs will be shown again
nl: Alle dialogen zullen opnieuw getoond worden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: Enable all "Don't Ask Again" messages
nl: Schakel alle berichten "Niet opnieuw vragen" in

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
nl: Stelt in of zoeken moet beginnen vanaf beneden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
nl: Achterwaarts zoeken

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
nl: Venstertitel ingesteld met de escape sequence op de titelbalk tonen

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
nl: Sta gebruikers toe om toegang te krijgen tot het topmenu via een combinatie van Alt+toets

note: i18n: ectx: label, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: Use current window size on next startup
nl: Huidige venstergrootte gebruiken bij volgende keer opstarten

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
nl: Venstergrootte zal worden opgeslagen bij afsluiten van Konsole

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Thumbnail Width
nl: Breedte miniatuur

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Sets the width of the thumbnail
nl: De breedte van het miniatuur instellen

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Shift to display a thumbnail
nl: Shift gebruiken om een miniatuur te tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Alt to display a thumbnail
nl: Alt gebruiken om een miniatuur te tonen

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Ctrl to display a thumbnail
nl: Ctrl gebruiken om een miniatuur te tonen

note: i18n: ectx: label, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Search is case sensitive
nl: Zoeken maakt onderscheid tussen hoofd- en kleine letters

note: i18n: ectx: label, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Highlight all search matches
nl: Alle overeenkomsten accentueren

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
nl: Bepaalt of overeenkomende tekst moet worden geaccentueerd

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
nl: Bestuur de zichtbaarheid van de gehele tabbladbalk

note: i18n: ectx: label, entry (SplitDragHandleSize), group (SplitView)
en: Control the size of the handle between panels
nl: Bepaal de grootte van het handvat tussen panelen

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
nl: Bestuur de positie van de tabbladbalk

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
nl: Bestuur de visuele stijl van de tabbladbalk

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUseUserStyleSheet), group (TabBar)
en: Use a user-defined .css file for the tab bar
nl: Gebruik een gebruikergedefinieerd .css-bestand voor de tabbladbalk

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUserStyleSheetFile), group (TabBar)
en: The .css file to use for the tab bar style
nl: Het te gebruiken .css-bestand voor de stijl van de tabbladbalk

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabOnMiddleMouseButton), group (TabBar)
en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
nl: Midden-klikken op geopende tabbladen toestaan om ze te sluiten

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
nl: Bestuur de zichtbaarheid van de knop 'Nieuw tabblad' op de tabbladbalk

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabButton), group (TabBar)
en: Control where the "Close tab" button will be displayed
nl: Bestuur waar de knop "Tabblad sluiten" wordt geplaatst

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
nl: Bestuur waar een nieuw tabblad geplaatst wordt

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandTabWidth), group (TabBar)
en: Expand the tab widths
nl: De tabbladbreedtes uitbreiden

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSystemLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use system-wide folder location
nl: Voor terugrolbestanden, systeembrede map gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseCacheLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use user's specific folder location
nl: Voor terugrolbestanden, specifieke map van gebruiker gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use specified folder location
nl: Voor terugrolbestanden, gespecificeerde map gebruiken

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocationDirectory), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use this folder
nl: Voor terugrolbestanden, deze map gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
nl: <html><head/><body><p>Toepassingen die KonsolePart gebruiken delen profielen.</p><p>Ze delen dat niet met Konsole of andere toepassingen:<ul><li>standaard profiel</li><li>in menu tonen</li><li>sneltoetsen</li></ul></p><p>Voel u vrij om een Konsole te openen<a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bugrapport</a> als u een wijziging wilt over hoe deze behandeld worden.</body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: Create a new profile based on the selected profile
nl: Maak een nieuw profiel aan gebaseerd op het geselecteerde profiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: &New...
nl: &Nieuw...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
nl: Bewerk het geselecteerde profiel (deze knop is uitgeschakeld voor alleen-lezen profielen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: &Edit...
nl: B&ewerken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: Delete the selected profile
nl: De geselecteerde profiel verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: &Remove
nl: Ve&rwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
nl: Zet het geselecteerde profiel als de standaard voor nieuwe terminalsessies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
nl: Als &standaard instellen

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, appearanceTab)
en: Appearance
nl: Uiterlijk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showTabBarLabel)
en: Show:
nl: Tonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowTabBarWhenNeeded)
en: When needed
nl: Indien nodig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowTabBar)
en: Alwa&ys
nl: Alti&jd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideTabBar)
en: &Never
nl: &Nooit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, positionLabel)
en: Position:
nl: Positie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Top)
en: Above terminal area
nl: Boven terminalgebied

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Bottom)
en: Be&low terminal area
nl: Onder termina&lgebied

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showCloseTabButtonLabel)
en: Show Close Tab button:
nl: Knop Tabblad sluiten tonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnEachTab)
en: &On each tab
nl: &Op elk tabblad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnTabBar)
en: On &the tab bar
nl: Op de &tabbladbalk

[ctx: Do not show a close button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
nl: Geen

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousAppearanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousBehaviorLabel)
en: Miscellaneous:
nl: Diversen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewTabButton)
en: Show 'New Tab' button
nl: Knop 'Nieuw tabblad' tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpandTabWidth)
en: Expand individual tab widths to full window
nl: Individuele tabbladbreedtes uitbreiden tot het volledige venster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarUseUserStyleSheet)
en: Use user-defined stylesheet:
nl: Gebruikergedefinieerd stijlblad gebruiken:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_TabBarUserStyleSheetFile)
en: (none)
nl: (geen)

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, behaviorTab)
en: Behavior
nl: Gedrag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, putNewTabsLabel)
en: Put new tabs:
nl: Nieuwe tabbladen invoegen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAtTheEnd)
en: At &the end
nl: Aan he&t eind

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAfterCurrentTab)
en: After current &tab
nl: Na huidig &tabblad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseTabOnMiddleMouseButton)
en: Close tab on middle-click
nl: Tabblad sluiten bij midden-klik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, splitTab)
en: Splits
nl: Splitsingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show Header:
nl: Kop tonen:

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSplitHeaderWhenNeeded)
en: When needed
nl: Indien nodig

[ctx: @option:radio Never show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideSplitHeader)
en: Never
nl: Nooit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Drag Handle Size:
nl: Grootte sleephandvat:

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleSmall)
en: Small
nl: Klein

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleMedium)
en: Medium
nl: Middel

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleLarge)
en: Large
nl: Groot

[ctx: @option:radio Always show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowSplitHeader)
en: Always
nl: Altijd

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
nl: Tijdelijke map van systeem (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
nl: Map voor cache van gebruiker (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Scrollback file location:
nl: Bestandslocatie terugrollen:

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_scrollbackUseSpecifiedLocation)
en: Custom:
nl: Aangepast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
nl: Grootte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline </span><span style=" font-weight:600;">files</span> in your profile settings</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Om deze functie te gebruiken, schakel <span style=" font-weight:600;">Muis-&gt;Diversen-&gt;Onderstrepen </span><span style=" font-weight:600;">bestanden</span> in in uw profielinstellingen</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Activation:
nl: Activatie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mouse hover plus
nl: Muis er boven zweven plus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableThumbnails)
en: Enable thumbnails generation
nl: Generatie van miniaturen inschakelen

en: Size: %1 x %2
nl: Grootte: %1 x %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
nl[0]: Wilt u %1 teken plakken?
nl[1]: Wilt u %1 tekens plakken?

en: Confirm Paste
nl: Plakken bevestigen

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
nl: Einde tekst/Interrupt: kan het huidige proces afsluiten

en: End Of Transmission: may exit the current process
nl: Einde van overdracht: kan het huidige proces afsluiten

en: Bell: will try to emit an audible warning
nl: Bel: zal proberen een hoorbare waarschuwing uit te sturen

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
nl: Apparaatbesturing drie/XOFF: uitvoer onderbreken

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
nl: Substitueren/onderbreken: kan het huidige proces onderbreken

en: Escape: used for manipulating terminal state
nl: Escape: gebruikt om status van terminal te manipuleren

en: File Separator/Quit: may abort the current process
nl: Bestandsscheiding/afsluiten: kan het huidige proces afbreken

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
nl: De tekst die u probeert te plakken bevat verborgen besturingstekens, wilt u ze uitfilteren?

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
nl: Plakken bevestigen

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
nl: Plakken &zonder besturingstekens

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
nl: Alles &plakken

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
nl: <qt>Uitvoer is <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">onderbroken</a> door het drukken op Ctrl+S. Druk op <b>Ctrl+Q</b> om te hervatten.</qt>

en: This terminal is read-only.
nl: Deze terminal is alleen-lezen.

en: Change &Directory To
nl: &Map wijzigen naar

en: &Paste Location
nl: Locatie &plakken

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
nl: Beeld splitsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
nl: Beeld verticaal opsplitsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
nl: Beeld horizontaal opsplitsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
nl: Beeld automatisch splitsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
nl: Beeld verticaal opsplitsen vanaf volgend tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
nl: Beeld horizontaal opsplitsen vanaf volgend tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
nl: Beeld automatisch splitsen vanaf volgend tabblad

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
nl: Een nieuw tabblad met indeling 2x2 terminals laden

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
nl: Een nieuw tabblad met indeling 2x1 terminals laden

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
nl: Een nieuw tabblad met indeling 1x2 terminals laden

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
nl: Beeld uitbreiden

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
nl: Beeld inkrimpen

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
nl: Huidig weerga&ve losmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
nl: Huidig &tabblad losmaken

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
nl: Volgend tabblad

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
nl: Vorig tabblad

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
nl: Focus boven terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
nl: Focus onder terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
nl: Focus linker terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
nl: Focus rechter terminal

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
nl: Ga naar laatste tabblad

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
nl: Laatst gebruikte tabbladen

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
nl: Omschakelen tussen twee tabbladen

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
nl: Laatst gebruikte tabbladen (omgekeerd)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
nl: Huidige weergave maximaliseren omschakelen

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
nl: Huidige weergave maximaliseren omschakelen

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
nl: Tabblad naar rechts verplaatsen

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
nl: Tabblad naar links verplaatsen

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
nl: Semantische integratie opzetten (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
nl: Tonen van semantische hints omschakelen

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
nl: Tonen van regelnummers omschakelen

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
nl: Alle weergaven gelijke grootte

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
nl: Ga naar tabblad %1

en: Semantic hints
nl: Semantische hints

en: Line numbers
nl: Regelnummers

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
nl: Tabbladindeling opslaan

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
nl: Konsole-weergave-indeling (*.json)

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
nl: Er deed zich een probleem voor tijdens het opslaan van de indeling.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
nl: Er deed zich een probleem voor tijdens het laden van de indeling.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
nl: Tabbladindeling laden

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
nl: Geen keyboard translator beschikbaar. Deze informatie is nodig om de toetsaanslagen te vertalen naar lettertekens die naar de terminal worden verzonden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHintsLabel)
en: Key combination to show URL hints:
nl: Toetsencombinatie om hints voor URL's te tonen:

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Miscellaneous:
nl: Diversen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
nl: Tips over URL's omgekeerd nummeren, te beginnen vanaf beneden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Reverse URL hint numbering
nl: Tip over URL omgekeerd nummeren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
nl: Maakt het voor terminalprogramma's mogelijk om tekstdelen te laten knipperen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
nl: Knipperende tekst toelaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
nl: Maakt het mogelijk om de uitvoer te onderbreken door op de toetsencombi Ctrl+S te drukken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Flow control
nl: Flow-controle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
nl: Bidirectionele weergave op terminals activeren (alleen voor Arabisch, Farsi of Hebreeuws)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Bi-Directional text rendering
nl: Weergeven van bi-directionele tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
nl: Standaard tekensetcodering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peekPrimaryLabel)
en: Shortcut for peeking the primary screen:
nl: Sneltoets voor bekijken van het primaire scherm:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, colorSchemeTab)
en: Color scheme && font
nl: Kleurenschema && lettertype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
nl: Een nieuw kleurenschema aanmaken gebaseerd op het geselecteerde thema

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
nl: Nieuw...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
nl: Het geselecteerde kleurenschema bewerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
nl: Bewerken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
nl: Het geselecteerde kleurenschema verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Reset the selected color scheme settings to the default values
nl: Het geselecteerde kleurenschema resetten naar de standaard waarden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
nl: Standaardwaarden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
nl: Lettertype:

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseFontButton)
en: Choose...
nl: Kiezen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
nl: Egale lettertekens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
nl: Toon intense kleuren in vet lettertype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
nl: Het geselecteerde lettertype gebruiken voor lijntekens in plaats van de ingebedde code

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use line characters contained in font
nl: Lijntekens gebruiken uit het lettertype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
nl: Vorm:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
nl: Blok

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
nl: I-streepje

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
nl: Onderstrepen

[ctx: Cursor color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color:
nl: Kleur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
nl: Zorgt ervoor dat de cursor dezelfde kleur heeft als het letterteken eronder.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Match current character
nl: Komt overeen met huidig teken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
nl: Gebruik een aangepaste vaste kleur voor de cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Custom cursor color
nl: Aangepaste cursorkleur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
nl: Selecteer de kleur die gebruikt wordt voor de cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorTextColorLabel)
en: Text:
nl: Tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customTextColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
nl: De te gebruiken kleur selecteren voor het teken onder de cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blinking:
nl: Knipperen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
nl: Cursor regelmatig laten knipperen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, miscTab)
en: Miscellaneous
nl: Diversen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
nl: Venster:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
nl: Nieuwe afmetingen van de terminal in kolommen en rijen in het centrum van het venster tonen na wijzigen van de grootte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
nl: Hint over afmetingen van de terminal tonen na wijzigen van de grootte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSelectionColorsCheckbox)
en: Always invert the colors of selected text
nl: De kleuren van de geselecteerde tekst altijd inverteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dimLabel)
en: Darkening strength:
nl: Sterkte van donkerder makan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
nl: Inactieve terminals:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
nl: Inhoud van terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
nl: Regelafstand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
nl: Het aantal pixels tussen twee regels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
nl: Marges:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
nl: Uitlijnen om te centreren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
nl: Aangeven of het venster actief is door de kleuren te dimmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
nl: Donkerder maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayVerticalLine)
en: Display Vertical line at column:
nl: Verticale lijn tonen bij kolum:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, CTLtab)
en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Complexe tekstindeling</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, CTLtab)
en: Complex Text Layout
nl: Complexe tekstindeling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Enable word mode text rendering
nl: Woord-modus inschakelen in renderen van tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Word mode
nl: Woord-modus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
nl: Wijzigingen in attributen midden in een woord negeren (anders wordt woord afgebroken door wijzigingen van attribuut bij renderen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Use the same attributes for whole word
nl: Hetzelfde attribuut gebruiken voor het gehele woord

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: Render words of ASCII characters together
nl: Woorden van ASCII-tekens samen renderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: ASCII characters
nl: ASCII-tekens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Render words of Brahmic scripts characters together
nl: Woorden van Brahmic script-tekens samen renderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Brahmic scripts characters
nl: Brahmic script-tekens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Emoji Font:
nl: Emoji-lettertype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
nl: Regels zijn altijd LTR, in plaats van bepaald door het eerste sterke teken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: force LTR line direction
nl: regelrichting LTR afdwingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Treat table drawing characters as strong LTR.
nl: Tabel tekenen behandelen als tekenen van tekens net zo sterk als LTR.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Table characters BiDi mode override
nl: Tabeltekens modus BiDi overschrijven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Ignore wcwidth of problematic characters
nl: Wcwidth van problematische tekens negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Override wcwidth
nl: Wcwidth vervangen

en: Edit Profile
nl: Profiel bewerken

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
nl: Algemeen

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Scrolling
nl: Schuiven

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Key bindings
nl: Toetsenbindingen

en: Mouse
nl: Muis

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
nl: Geavanceerd

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
nl: Onvoldoende rechten om instellingen op te slaan naar: <filename>%1</filename>.<nl/>Ofwel de rechten van dat bestand wijzigen of een andere naam instellen om de instellingen op te slaan in een nieuw profiel.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
nl: Profielnaam was leeg; stel een naam in om instellingen op te slaan.

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
nl: Een profiel met de naam "%1" bestaat al.

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
nl[0]: Bewerken van profiel: %2
nl[1]: Bewerken van %1 profielen: %2

en: Create New Profile
nl: Nieuw profiel aanmaken

en: Edit Profile "%1"
nl: Profiel "%1" bewerken

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
nl[0]: Kolom
nl[1]:  kolommen

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
nl[0]:  rij
nl[1]:  rijen

en: System Bell
nl: Systeembel

en: System Notifications
nl: Systeemberichten

en: Visual Bell
nl: Zichtbare bel

en: Ignore Bell Events
nl: Bel-gebeurtenissen negeren

en: Default profile for new terminal sessions in %1
nl: Standaard profiel voor nieuwe terminalsessies in %1

en: Edit Environment
nl: Omgeving bewerken

en: One environment variable per line
nl: Eén omgevingsvariabele per regel

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
nl[0]:  seconde
nl[1]:  seconden

en: Select Initial Directory
nl: Beginmap selecteren

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
nl: Laden van schema <resource>%1</resource> is mislukt.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
nl: Dit kleurenschema heeft een transparante achtergrond, maar dit wordt niet door uw bureaublad ondersteund

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
nl: Konsole is opgestart alvorens bureaubladeffecten waren ingeschakeld. U dient konsole opnieuw te starten om een transparante achtergrond te zien.

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
nl: Het formaat is bijv. 'editorExec PAD:LIJN:KOLOM'
    
    PAD     zal vervangen worden door het pad naar het tekstbestand
    LIJN    zal vervangen worden door het regelnummer
    KOLOM   (optioneel) zal vervangen worden door het kolomnummer
    Opmerking: u moet 'PAD:LIJN:KOLOM' vervangen door de actuele
    syntaxis die de editor die u wilt gebruiken ondersteunt; bijv.:
    gedit +LIJN:KOLOM PAD
    
    Als PAD of LIJN niet aanwezig zijn in de opdracht, zal deze instelling
    genegeerd worden en zal het bestand geopend worden door de standaard
    tekstbewerker.

en: Text Editor Custom Command
nl: Aangepaste opdracht aan tekstbewerker

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: General Settings
nl: Algemene instellingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
nl: Selecteer het pictogram dat u wilt weergeven op tabbladen met dit profiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
nl: Een beschrijvende naam voor het profiel

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: Profile name
nl: Profielnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setAsDefaultButton)
en: Default Profile
nl: Standaard profiel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
nl: Commando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
nl: Het uit te voeren commando als er nieuwe terminalsessies aan de hand van dit profiel worden gestart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
nl: Beginmap:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
nl: De beginmap voor nieuwe terminalsessies die dit profiel gebruiken

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: /home/username
nl: /home/gebruikersnaam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
nl: De beginmap kiezen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
nl: In dezelfde map als huidige sessie starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
nl: Omgeving:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
nl: Bewerk de lijst met omgevingsvariabelen en bijhorende waarden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial terminal size:
nl: Initiële terminalgrootte

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useCurrentWindowSizeNote)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Instellingen → Konsole configureren → Algemeen → Huidige venstergrootte onthouden</span> moet uitgeschakeld worden om deze items te laten werken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalBellLabel)
en: Terminal bell mode:
nl: Modus bel van terminal:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, semantic)
en: Semantic Integration
nl: Semantische integratie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticUpDown)
en: Up/Down Arrows emulation
nl: Emulatie van pijltjes omhoog/omlaag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticInputClick)
en: Mouse click in input line moves cursor
nl: Muisklik in invoerlijn verplaatst cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Semantic hints:
nl: Semantische hints:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsNever) i18n: ectx: prop
en: Never
nl: Nooit

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsURL) i18n: ectx: property (te
en: When URL hints show
nl: Wanneer hints voor URL's worden getoond

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsAlways) i18n: ectx: 
en: Always
nl: Altijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Red error bars:
nl: Rode foutbalken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Red error background:
nl: Rode achtergrond bij fout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Alternating bars:
nl: Afwisselende balken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Alternating background:
nl: Afwisselende achtergronden:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
nl: Toetsenbindingen bepalen hoe combinaties van toetsaanslagen in het terminalvenster worden omgezet naar een stroom van lettertekens die dan worden verzonden naar het huidige terminalprogramma. Voor meer informatie over hoe de toetsenbindingen aan te passen kijk in het Handboek voor de Konsole.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
nl: Maak een nieuw schema met toetsenbindingen aan gebaseerd op de geselecteerde bindingen

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
nl: Nieuw...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton)
en: Edit the selected key bindings scheme
nl: Bewerk het geselecteerde schema met toetsenbindingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton)
en: Delete the selected key bindings scheme
nl: Verwijder het geselecteerde schema met toetsenbindingen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton)
en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
nl: Het geselecteerde schema met toetsenbindingen resetten naar zijn standaard waarden

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Text interaction
nl: Tekstinteractie

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wordCharacterEdit)
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
nl: Tekens die als onderdeel van een woord worden beschouwd bij het dubbelklikken om een heel woord in de terminal te selecteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Word characters:
nl: Woordtekens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Triple-click selects:
nl: Drievoudig-klikken selecteert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsTheWholeLine)
en: The whole line
nl: De gehele regel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of line
nl: Vanaf de muispositie tot het einde van de regel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Middle-click pastes:
nl: Middelste muisklik plakt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
nl: Van klembord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
nl: Uit selectie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
nl: Opties voor kopiëren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
nl: De geselecteerde tekst automatisch kopiëren naar het klembord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
nl: Kopiëren bij selecteren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
nl: Tekst als HTML kopiëren (inclusief formattering, lettertypen, kleuren... etc)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML
nl: Tekst als HTML kopiëren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
nl: Spaties aan het begin van de regel in geselecteerde tekst verwijderen, bruikbaar in bepaalde omstandigheden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces
nl: Spaties aan het begin van de regel verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
nl: Spaties aan het einde van de regel in geselecteerde tekst verwijderen, bruikbaar in bepaalde omstandigheden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
nl: Spaties aan het einde van de regel verwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
nl: Tekst die herkend is als een koppeling of een e-mailadres zal als de muisaanwijzer zich erboven bevindt worden onderstreept.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Underline links
nl: Koppelingen onderstrepen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
nl: Tekst die herkend is als een bestand zal als de muisaanwijzer zich erboven bevindt worden onderstreept.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Underline files
nl: Bestanden onderstrepen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textEditorCommandLabel)
en: Text Editor Command:
nl: opdracht aan tekstbewerker:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textEditorCommandLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, textEditorCombo)
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
nl: Te gebruiken tekstbewerker bij openen van URL's van tekstbestanden bij een gegeven regel/kolom.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
nl: Tekst die herkend is als een bestand, koppeling of een e-mailadres kan direct worden geopend met een klik van de muis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Open files/links by direct click
nl: Bestanden/koppelingen openen door een directe klik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowLinkEscapeSequenceButton)
en: Allow escape sequences for links
nl: Escape sequences toestaan voor koppelingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowLinkEscapeSequenceButtonWarning)
en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
nl: <b>WAARSCHUWING</b>: Dit heeft implications voor beveiliging omdat het toestaat kwaadaardige URL's kan laten zien als een andere URL of verborgen.<br>Ga na dat u de implicaties begrijpt alvorens dit aan te zetten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Allowed link formats:
nl: Toegestane formaten van koppelingen:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, linkEscapeSequenceTexts)
en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
nl: De formaten van mogelijke koppelingen, zoals http://, https:// en file://

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
nl: Geselecteerde tekst zal een control-toets plus klik vereisen voor verslepen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Require Ctrl key for drag && drop
nl: Vereis Ctrl-toets voor slepen && loslaten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
nl: Muiswiel zal omhoog-/omlaagtoets indrukken emuleren in programma's die het alternerende schermbuffer (bijv. less) gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
nl: Alternerende schermbuffer verschuiven inschakelen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
nl: Plak altijd losgelaten bestanden en URL's als tekst zonder de acties verplaatsen, kopiëren en koppelen te bieden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Disable drag && drop menu for files && URLs
nl: Schakel het menu slepen && loslaten uit voor bestanden en URL's

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
nl: Indrukken van Ctrl+muiswiel laat de tekstgrootte toe- of afnemen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
nl: Ctrl+muiswiel toestaan de tekstgrootte toe- of af te laten nemen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
nl: Wanneer de muis boven een hexadecimale kleur is geplaatst zal het getoond worden in een frame naast de muisaanwijzer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: Preview Colors on hover
nl: Voorbeeldkleuren bij erboven zweven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
nl: Sommige terminaltoepassingen hebben ondersteuning voor de muis, dit biedt dat ze het standaard krijgen. Het kan ook aan/uitgeschakeld worden tijdens gebruik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
nl: Terminaltoepassingen het behandelen van klikken en slepen bieden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historySizeLabel)
en: Scrollback:
nl: Terugschuiven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scroll Page Up/Down:
nl: Pagina omhoog/omlaag schuiven:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
nl: De pagina de halve hoogte van het venster verschuiven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Half screen height
nl: Halve hoogte van scherm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
nl: De pagina de volledige hoogte van het venster verschuiven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Full screen height
nl: Volledige hoogte van scherm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Scrollbar position:
nl: Positie van schuifbalk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
nl: Schuifbalk rechts in het terminalvenster tonen

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Right side
nl: Rechterkant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
nl: Schuifbalk links in het terminalvenster tonen

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Left side
nl: Linkerkant

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarHiddenButton)
en: Hidden
nl: Verborgen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Highlighting:
nl: Accentuering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrolledLinesButton)
en: Highlight the lines coming into view
nl: De regels accentueren die in zicht komen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelReflowLines)
en: Reflow Lines:
nl: Regels netjes maken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reflowLinesButton)
en: Reflow lines when terminal resizes
nl: Regels netjes maken wanneer de grootte van de terminal wijzigt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
nl: Tabladtitels

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
nl: Monitoren van tab

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
nl: Drempel voor voortdurende stilte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
nl: De te detecteren drempel voor voortdurende stilte door Konsole

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
nl[0]:  regel
nl[1]:  regels

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
nl: Bij gebruik van deze optie zal de data voor terugschuiven opgeslagen worden in RAM. Als u een zeer hoge waarde kiest kan uw systeem vrije RAM te kort komen en ernstige problemen met uw systeem veroorzaken.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
nl: Bij gebruik van deze optie worden de terugschuifgegevens niet versleuteld naar tijdelijke bestanden geschreven. Deze tijdelijke bestanden zullen automatisch worden verwijderd wanneer Konsole op een normale manier wordt gesloten.<nl/>Gebruik <emphasis>Instellingen → Konsole configureren → Tijdelijke bestanden</emphasis> om de locatie van de tijdelijke bestanden te selecteren.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
nl: Beperkt de hoeveelheid uitvoer die onthouden wordt tot een vast aantal regels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Fixed size:
nl: Vaste grootte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
nl: Aantal regels uitvoer die onthouden wordt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
nl: Alle uitvoer die de terminal produceert onthouden

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
nl: De voorgaande uitvoer niet onthouden

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: None
nl: Geen

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
nl: Zoeken...

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
nl: Voer hier de tekst in waarnaar u wilt zoeken

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
nl: Volgende

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
nl: Ga naar de volgende overeenkomst op de huidige zoekterm

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
nl: Vorige

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
nl: Ga naar de vorige overeenkomst op de huidige zoekterm

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
nl: Het menu-opties tonen

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
nl: De zoekbalk sluiten

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
nl: Geeft aan of er bij het zoeken onderscheid gemaakt wordt tussen hoofd- en kleine letters

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
nl: Met reguliere expressie laten overeenkomen

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
nl: Alle overeenkomsten markeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
nl: Bepaalt of overeenkomende tekst moet worden geaccentueerd

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
nl: Achterwaarts zoeken

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
nl: Stelt in of zoeken moet beginnen vanaf beneden

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
nl: Zoek naar de huidige zoektekst vanaf beneden

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
nl: Zoek naar de huidige zoektekst vanaf boven

en: Print Shell
nl: Shell afdrukken

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
nl: De opmaak van de tabbladtitel die gebruikt zal worden als een extern commando (bijv. een verbinding met een andere computer via SSH) wordt uitgevoerd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
nl: Opmaak titel extern tabblad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
nl: Opmaak tabbladtitels:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
nl: Opmaak normale tabbladtitel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tab Color:
nl: Tabbladkleur:

en: Program Name: %n
nl: Programmanaam: %n

en: Current Directory (Short): %d
nl: Huidige map (kort): %d

en: Current Directory (Long): %D
nl: Huidige map (lang): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
nl: Venstertitel ingesteld door shell: %w

en: Session Number: %#
nl: Sessienummer: %#

en: User Name: %u
nl: Gebruikersnaam: %u

en: Local Host: %h
nl: Lokale host: %h

en: User's Bourne prompt sigil: %B
nl: Bourne-prompt-"sigil" van gebruiker: %B

en: User Name@ (if given): %U
nl: Gebruikersnaam@ (indien gegeven): %U

en: Remote Host (Short): %h
nl: Externe host (kort): %h

en: Remote Host (Long): %H
nl: Externe host (lang): %H

en: Command and arguments: %c
nl: Commando en argumenten: %c

en: Insert
nl: Invoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
nl: Opmaak van titels invoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
nl: Opmaak van titels voor op afstand invoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
nl: Terminal maximaliseren

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
nl: Terminal naar nieuw tabblad verplaatsen

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
nl: Terminal sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
nl: Terminal herstellen

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
nl: Een nieuw tabblad openen

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
nl: Dit tabblad sluiten

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
nl: Tabblad &losmaken

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
nl: Tabblad &configureren of hernoemen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten
