konsole - en to oc translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
oc: Descripcion :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
oc: per cent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
oc: Tot deseleccionar

en: Open Link
oc: Dobrir lo ligam

en: Copy Link Address
oc: Copiar l'adreça del ligam

en: Copy Email Address
oc: Copiar l'adreça electronica

en: Output
oc: Sortida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
oc: Apondre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
oc: Suprimir

en: Black on White
oc: Negre sus blanc

en: Paste Selection
oc: Pegar la seleccion

en: Size: %1 x %2
oc: Talha : %1 x %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
oc: Editar...

en: Edit Profile
oc: Modificar lo perfil

en: Tabs
oc: Onglets

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Edit Profile "%1"
oc: Modificar lo perfil "%1"

en: Edit Environment
oc: Modificar l'environament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
oc: Comanda :

en: Insert
oc: Inserir
