konsole - en to pl translation catalogue (790 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
pl: Plik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
pl: Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
pl: Widok

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
pl: Widok podzielony

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
pl: Wtyczki

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
pl: Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
pl: Przewijanie wste&cz

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
pl: Pasek narzędzi sesji

en: &Window Color Scheme
pl: Zesta&w barw okna

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
pl: Nazwa profilu używanego w nowej Konsoli

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
pl: Plik układu JSON do wczytania po otwarciu nowego wystąpienia Konsoli

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
pl: Użyj wbudowanego profilu zamiast tego domyślnego

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
pl: Ustaw początkowy katalog roboczy nowej karty lub okna na „katalog”

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
pl: Nie zamykaj pierwotnej sesji samoczynnie po jej zakończeniu.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
pl: Utwórz nową kartę w istniejącym oknie zamiast tworzyć nowe okno ('Otwieraj wszystkie okna Konsoli w pojedynczym procesie' musi być włączone)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
pl: Twórz karty tak jak określono w danym pliku ustawień kart

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
pl: Uruchom Konsolę w tle i przywołaj po naciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+F12 (domyślna kombinacja)

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
pl: Uruchom w osobnym procesie

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
pl: Pokaż pasek menu, zastępując ustawienia domyślne

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
pl: Ukryj pasek menu, zastępując ustawienia domyślne

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
pl: Pokaż pasek kart, zastępując ustawienia domyślne

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
pl: Ukryj pasek kart, zastępując ustawienia domyślne

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
pl: Uruchom Konsolę w trybie pełnego okna

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
pl: Wyłącz przezroczyste tła, nawet jeśli są obsługiwane przez system.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
pl: Pokaż dostępne profile

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
pl: Pokaż wszystkie nazwy właściwości profili i ich typy (do użytku z -p)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
pl: Zmień wartość atrybutu profilu.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
pl: Polecenie do wykonania. Opcja ta przechwyci wszystkie następujące po niej argumenty, więc użyj jej jako ostatniej opcji.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
pl: Wymuś ponowne użycie obecnego wystąpienia nawet wtedy gdy uniemożliwiaużycie np. --new-tab. Głównie dla celów diagnostycznych.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
pl: Argumenty przekazane poleceniu

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
pl: Przełącz okno w tle

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
pl: %1 na %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
pl: Pierwszy plan

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
pl: Tło

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
pl: Barwa 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
pl: Barwa 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
pl: Barwa 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
pl: Barwa 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
pl: Barwa 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
pl: Barwa 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
pl: Barwa 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
pl: Barwa 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
pl: Pierwszy plan (jaskrawy)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
pl: Tło (jaskrawe)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
pl: Barwa 1 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
pl: Barwa 2 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
pl: Barwa 3 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
pl: Barwa 4 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
pl: Barwa 5 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
pl: Barwa 6 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
pl: Barwa 7 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
pl: Barwa 8 (jaskrawa)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
pl: Pierwszy plan (słaby)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
pl: Tło (słabe)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
pl: Barwa 1 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
pl: Barwa 2 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
pl: Barwa 3 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
pl: Barwa 4 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
pl: Barwa 5 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
pl: Barwa 6 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
pl: Barwa 7 (słaba)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
pl: Barwa 8 (słaba)

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
pl: Nienazwany zestaw barw

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
pl: Barwa

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
pl: Jaskrawa barwa

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
pl: Słaba barwa

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
pl: Ustawienia przezroczystości nie będą stosowane, ponieważ twój pulpit nie obsługuje przezroczystych okien.

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
pl: Wybierz plik obrazu tapety

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
pl: Obsługiwane obrazy

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
pl: Nowy zestaw barw

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
pl: Zmień zestaw barw

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
pl: Naciśnij, aby wybrać barwę

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
pl: Naciśnij, aby wybrać jaskrawą barwę

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
pl: Naciśnij, aby wybrać słabą barwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
pl: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
pl: Wartości odcienia i nasycenia domyślnych barw pierwszego planu i tła są domyślnie losowe. Niektóre zestawy barw mogą stosować różne ustawienia losowości.
    Aby zobaczyć jakikolwiek wynik, ustaw barwy z nasyceniem większym niż 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Randomly adjust colors for each session
pl: Losowo dostosuj barwy dla każdej sesji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blurCheckBox)
en: Blur background
pl: Rozmyj tło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background color transparency:
pl: Przezroczystość barwy tła:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
pl: Procent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyLabel)
en: Wallpaper transparency:
pl: Przezroczystość tapety:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
pl: Obraz tła:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
pl: Edytuj ścieżkę obrazu tła

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
pl: Wybierz obraz tła

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperScalingLabel)
en: Wallpaper scaling:
pl: Skalowanie tapety:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Tile
pl: Kafelki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Stretch
pl: Rozciągnij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Crop
pl: Przytnij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Adapt
pl: Dostosuj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: NoScaling
pl: Bez skalowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperFlipLabel)
en: Wallpaper flip:
pl: Odbicie tapety:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: NoFlip
pl: Bez odbicia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Horizontal
pl: W poziomie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Vertical
pl: W pionie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Both
pl: W obu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorLabel)
en: Horizontal Anchor:
pl: Zakotwiczenie w poziomie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorPosition)
en: Left
pl: Do lewej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorLabel)
en: Vertical Anchor:
pl: Zakotwiczenie w pionie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorPosition)
en: Top
pl: Do góry

en: Copy Input
pl: Kopia wejścia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
pl: Filtr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
pl: Odznacz wszystko

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
pl: Nie można otworzyć pliku w edytorze tekstu określonym w ustawieniach profilu;
    zostanie on otwarty w domyślnym edytorze systemowym.

en: Copy Location
pl: Skopiuj położenie

en: open with
pl: otwórz w

en: Generating Thumbnail
pl: Tworzenie miniatury

en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

en: Copy Link Address
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Send Email To...
pl: Wyślij e-mail...

en: Copy Email Address
pl: Skopiuj adres e-mail

[ctx: @title:window]
en: Select font
pl: Wybierz czcionkę

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
pl: Pokaż wszystkie czcionki

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
pl: Ze względu na swoją naturę, program terminala wymaga znaków, które mają jednakową szerokość (z ang. monospace). Każda inna czcionka może powodować problemy z wyświetlaniem. Nie powinno to być konieczne, z wyjątkiem rzadkich przypadków.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
pl: Dostosuj przewijanie wstecz

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
pl: Poniższe zmiany są tylko tymczasowe dla tej sesji.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
pl: Podaj opisową etykietę

en: Key Combination
pl: Kombinacja klawiszy

en: Output
pl: Wyjście

en: New Key Binding List
pl: Nowa lista skrótów klawiszowych

en: Edit Key Binding List
pl: Edytuj listę skrótów klawiszowych

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
pl: Nie można zapisać listy skrótów klawiszowych z pustym opisem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
pl: Obszar próbny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
pl: Wejście:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
pl: Wyjście:

[ctx: @title]
en: Konsole
pl: Konsola

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
pl: Emulator terminala

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
pl: (c) 1997-2022, Programiści Konsoli

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
pl: Ogólny opiekun, poprawki błędów i ogólne usprawnienia

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
pl: Poprzedni opiekun, port do KDE4

[ctx: @info:credit]
en: Original author
pl: Autor pierwszej wersji

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
pl: Duże dostosowywanie kodu, poprawki błędów i ogólne ulepszenia

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
pl: Usuwanie błędów i poprawki

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
pl: Poprawki błędów i znaczące ulepszenia

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
pl: Ogólne usprawnienia

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
pl: Poprawki

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
pl: Wersja dla Solarisa i historia poleceń

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
pl: Poprawki i przyspieszenie uruchamiania

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
pl: Ulepszenia zaznaczania

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
pl: Osadzona Konsola
    Nazwy sesji i pasków narzędzi

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
pl: Osadzona Konsola
    Ogólne usprawnienia

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
pl: Efekty wizualne

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
pl: Kod z projektu kvt
    Ogólne usprawnienia

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
pl: Poprawki do zestawów i zaznaczania tekstu

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
pl: Wersja dla SGI

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
pl: Wersja dla FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
pl: Podziękowania dla wielu innych.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
pl: &Nowa karta

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
pl: &Powiel kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
pl: Nowe &okno

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
pl: Zamknij okno

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
pl: Zarządzaj profilami...

[ctx: @item]
en: Activate Menu
pl: Otwórz menu

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
pl: Zapisz układ kart...

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
pl: Wczytaj układ kart...

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
pl[0]: W tym oknie uruchomiony jest proces. Czy zamknąć mimo tego?
pl[1]: W tym oknie uruchomione są %1 procesy. Czy zamknąć mimo tego?
pl[2]: W tym oknie uruchomionych jest %1 procesów. Czy zamknąć mimo tego?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
pl: Potwierdzenie zamknięcia

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
pl: Zamknij &okno

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
pl: Zamknij bieżącą kar&tę

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
pl: Liczba otwartych terminali w tym oknie to %1. Czy zamknąć to okno mimo tego?

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
pl: Profile

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
pl: Pasek kart / rozdzielacze

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
pl: Pliki tymczasowe

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
pl: Miniatury

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
pl: Dane o module

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
pl: Formularz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shortcut:
pl: Skrót:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterText)
en: Filter...
pl: Odfiltruj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
pl: Odwróć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
pl: Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tooltip
pl: Podpowiedź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGroup)
en: Group
pl: Grupuj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
pl: Domyślnie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Command
pl: Polecenie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
pl: Uruchom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: Save
pl: Zapisz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
pl: Uaktualnij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Quick Commands
pl: Szybkie polecenia

en: Show Quick Access
pl: Pokaż szybki dostęp

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
pl: Nie znaleziono żadnego szybkiego polecenia. Możesz doda takie we Wtyczki -> Szybkie polecenia

en: Plugins - Quick Commands
pl: Wtyczki - Szybkie polecenia

en: Show Quick Commands
pl: Pokaż szybkie polecenia

en: A duplicate item exists
pl: Istnieje powielenie

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
pl: Ustosunkuj się do wszystkich ostrzeżeń przed wykonaniem skryptu

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
pl: Znaleziono kilka błędów w skrypcie. Czy na pewno go wykonać?

en: Shell Errors
pl: Błędy powłoki

[ctx: @action:button]
en: Run
pl: Uruchom

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
pl: Masz zamiar usunąć grupę %1,
     która zawiera wiele ustawień, czy na pewno?

en: You are about to delete %1, are you sure?
pl: Masz zamiar usunąć katalog %1, czy jesteś tego pewny?

en: Delete Quick Commands Configurations
pl: Usuń ustawienia szybkich poleceń

en: Title can not be empty or blank
pl: Tytuł nie może być pusty

en: Command can not be empty
pl: Polecenie nie może być puste

en: Rename
pl: Przemianuj

en: Delete
pl: Usuń

en: Warnings (*)
pl: Ostrzeżenia (*)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
pl: Ustawienia SSH

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
pl: Domyślni

en: %1 is a folder for SSH entries
pl: %1 jest katalogiem wpisów SSH

en: SSH Config
pl: Ustawienia SSH

en: Host: %1
pl: Gospodarz: %1

en: SSH Manager
pl: Zarządzanie SSH

en: Show SSH Manager
pl: Pokaż zarządzanie SSH

en: Show Quick Access for SSH Actions
pl: Pokaż Szybki Dostęp dla Działań SSH

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
pl: Nie znaleziono żadnych ustawień SSH. Możesz doda takie we Wtyczki -> Zarządzanie SSH

en: Plugins - SSH Manager
pl: Wtyczki - Zarządzanie SSH

en: SSH Entries
pl: Wpisy SSH

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
pl: Nie można uzyskać nazwy procesu, założono, że nie możemy żądać połączenia

en: Error issuing SSH Command
pl: Błąd wydawania polecenia SSH

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
pl: Nie można wydać polecenia SSH poza aplikacją powłoki (np, bash, zsh, sh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: SSH Key
pl: Klucz SSH

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

en: Don't Change
pl: Nie zmieniaj

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
pl: Masz zamiar usunąć katalog %1,
     który zawiera wiele ustawień SSH, czy na pewno?

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
pl: Usuń ustawienia SSH

en: Missing Hostname
pl: Brak nazwy gospodarza

en: Missing Name
pl: Brak nazwy

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
pl: Jeśli zaznaczone użycie ustawień SSH, to nie podawaj klucza SSH, ani nazwy użytkownika.

en: At least Username or SSHKey must be set
pl: Musi być ustawiona co najmniej nazwa użytkownika lub klucz SSH

en: Missing Folder
pl: Brak katalogu

en: An SSH session must have a profile
pl: Sesja SSH musi mieć profil

en: Cannot delete this folder
pl: Nie można usunąć tego katalogu

en: Delete folder and all of its contents
pl: Usuń katalog i całą jego zawartość

en: Double click to change the folder name.
pl: Naciśnij dwukrotnie, aby nazwę katalogu.

en: You can't delete an automatically added entry.
pl: Nie możesz usunąć samoczynnie dodanego wpisu.

en: Delete selected entry
pl: Usuń zaznaczony wpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Shortcut
pl: Skrót

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Show entries that don't match the filter
pl: Pokaż wpisy, które nie pasują do filtra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Change profile on connect/disconnect
pl: Zmień profil na podłączony/rozłączony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Manage profile
pl: Zarządzaj profilem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identifier
pl: Identyfikator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: A name for this ssh entry
pl: Nazwa tego wpisu ssh

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: The name of this entry on the list
pl: Nazwa tego wpisu na liście

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: SSH Hostname
pl: Nazwa gospodarza SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostname) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, hostname)
en: The hostname of the server
pl: Nazwa gospodarza serwera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, port)
en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
pl: Port serwera, 22 jest domyślnym dla połączeń ssh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key to be used for this connection
pl: Klucz prywatny dla tego połączenia

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
pl: Klucz prywatny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
pl: Po ustawieniu tego, nie polegamy już na kluczu SSH ustawionemu powyżej, lecz na ustawieniach w ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: Use ~/.ssh/config for key
pl: Użyj ~/.ssh/config dla klucza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
pl: Nazwa użytkownika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: The username for the connection
pl: Nazwa użytkownika dla połączenia

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
pl: Twoja nazwa użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
pl: Katalog

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, folder)
en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
pl: Do celów organizacyjnych, ten wpis będzie wewnątrz tego katalogu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
pl: Profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, profile)
en: The profile to be active when the ssh session starts
pl: Profil do użycia, gdy zaczyna się sesja ssh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSSHConfig)
en: Add a new SSH Entry
pl: Dodaj nowy wpis SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete selected SSH entry
pl: Usuń zaznaczony wpis SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit selected entry
pl: Edytuj zaznaczony wpis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new SSH Configuration
pl: Dodaj nowe ustawienia SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel Add or Edit
pl: Anuluj dodawanie lub zmianę

en: No plugins available
pl: Nie ma żadnych wtyczek

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
pl: Opcje wyjścia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
pl: Tryb &przyjazny drukarce (czarny tekst, brak tła)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
pl: Prze&skaluj wyjście

en: Default profile
pl: Domyślny profil

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
pl: Konsola nie ma uprawnień do zapisania tego profilu w %1

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
pl: Skrót

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
pl:  [Tylko do odczytu]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
pl:  [domyślny]

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
pl: Profil wbudowany jest zawsze dostępny

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
pl: Naciśnij dwukrotnie, aby zmienić skrót

en: Tab Properties
pl: Właściwości karty

en: Save Output From %1
pl: Zapisz wyjście z %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
pl: %1 nie jest poprawnym adresem. Nie można zapisać wyjścia.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania wyjścia.
    %1

en: Black on Light Yellow
pl: Czarne na jasnożółtym

en: Black on Random Light
pl: Czarne na losowym jasnym

en: Black on White
pl: Czarne na białym

en: Blue on Black
pl: Niebieskie na czarnym

en: Breeze
pl: Bryza

en: Dark Pastels
pl: Ciemny pastelowy

en: Green on Black
pl: Zielone na czarnym

en: Linux Colors
pl: Barwy Linuksa

en: Red on Black
pl: Czerwone na czarnym

en: Solarized
pl: Nasłoneczniony

en: Solarized Light
pl: Nasłoneczniony jasny

en: White on Black
pl: Białe na czarnym

en: Default (XFree 4)
pl: Domyślny (XFree 4)

en: Linux console
pl: Konsola Linuksa

en: Solaris console
pl: Konsola Solarisa

en: Bell in '%1' (Session '%2')
pl: Dzwonek w „%1” (sesja „%2”)

en: Could not find binary:
pl: Nie można znaleźć pliku binarnego:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Could not find an interactive shell to start.
pl: Nie można znaleźć interaktywnej powłoki do uruchomienia.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
pl: Nie można znaleźć „%1”, uruchamianie „%2”. Proszę sprawdzić ustawienia profilu.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
pl: Nie można uruchomić programu „%1” z parametrami „%2”.

en: Silence in '%1' (Session '%2')
pl: Cisza w „%1” (sesja „%2”)

en: Show session
pl: Pokaż sesję

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
pl: Właśnie użyto metod D-Bus sendText/runCommand. Istnieją obawy co do bezpieczeństwa przy zezwalaniu tym metodom na bycie publicznymi. Jeśli chcesz, to przeznaczenie tych metod może zostać zmienione tylko na wewnętrzny użytek poprzez rekompilację Konsoli. <p>To ostrzeżenie zostanie wyświetlone tylko raz dla tego wystąpienia Konsoli.</p>

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
pl: Zakończono

en: Program '%1' crashed.
pl: Program „%1” nieoczekiwanie zakończył działanie.

en: Program '%1' exited with status %2.
pl: Program „%1” zakończył działanie. Kod powrotu: %2.

en: ZModem Progress
pl: Postęp transmisji ZModem

en: Activity in '%1' (Session '%2')
pl: Ruch w „%1” (sesja „%2”)

en: Konsole
pl: Konsola

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
pl: Proces „%1” zakończył działanie w sesji „%2”

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
pl: Konsola nie umie otworzyć zakładki:

en: Search for '%1' with
pl: Szukaj „%1” w

en: Configure Web Shortcuts...
pl: Ustawienia skrótów sieciowych...

en: &Close Session
pl: &Zamknij sesję

en: Open File Manager
pl: Otwórz przeglądarkę plików

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Split View Left-Right
pl: Podziel widok na lewy-prawy

en: Split View Top-Bottom
pl: Podziel widok na górny-dolny

en: Copy except prompts
pl: Skopiuj pojawiające się wyjątki

en: Copy user input
pl: Skopiuj działanie użytkownika

en: Copy command output
pl: Skopiuj wynik polecenia

en: Paste Selection
pl: Wklej zaznaczenie

en: Web Search
pl: Szukaj w sieci

en: &Select All
pl: Zaznacz w&szystko

en: Select &Mode
pl: Zaznacz &tryb

en: Select &Line
pl: Zaznacz &wiersz

en: Save Output &As...
pl: Zapisz wyjście j&ako...

en: &Print Screen...
pl: Wy&drukuj ekran...

en: Adjust Scrollback...
pl: Dostosuj przewijanie wstecz...

en: Clear Scrollback
pl: Wyczyść przewijanie wstecz

en: Clear Scrollback and Reset
pl: Wyczyść przewijanie wstecz i wyzeruj

en: Switch Profile
pl: Przełącz profil

en: Set &Encoding
pl: Ustaw kodowani&e

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow mouse tracking
pl: Umożliw śledzenie myszy

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: &Configure or Rename Tab...
pl: &Ustawienia lub zmiana nazwy karty...

en: &All Tabs in Current Window
pl: Wszystkie k&arty w bieżącym oknie

en: &Select Tabs...
pl: &Wybierz karty...

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
pl: &Nie wybieraj

en: Copy Input To
pl: Skopiuj wejście do

en: &ZModem Upload...
pl: Wyślij przez &ZModem...

en: One-shot monitors
pl: Monitory jednorazowe

en: Monitor for &Prompt
pl: Wyczuwaj za&pytania

en: Monitor for &Activity
pl: Wyczuw&aj ruch

en: Monitor for &Silence
pl: Wyczuwaj ci&szę

en: Monitor for Process Finishing
pl: Monitoruj kończenie procesów

en: Enlarge Font
pl: Zwiększ czcionkę

en: Shrink Font
pl: Zmniejsz czcionkę

en: Reset Font Size
pl: Wyzeruj rozmiar czcionki

en: Send Signal
pl: Wyślij sygnał

en: &Suspend Task
pl: W&strzymaj zadanie

en: &Continue Task
pl: &Kontynuuj zadanie

en: &Hangup
pl: Za&wieś

en: &Interrupt Task
pl: Przerw&ij zadanie

en: &Terminate Task
pl: &Zakończ zadanie

en: &Kill Task
pl: &Zniszcz zadanie

en: User Signal &1
pl: Sygnał użytkownika &1

en: User Signal &2
pl: Sygnał użytkownika &2

en: Create New Profile...
pl: Utwórz nowy profil...

en: Edit Current Profile...
pl: Edytuj bieżący profil...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
pl: W tej sesji działa obecnie jakiś program. Czy na pewno chcesz zamknąć tę sesję?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
pl: W tej sesji działa obecnie program „%1”. Czy na pewno chcesz zamknąć tę sesję?

en: Confirm Close
pl: Potwierdź zamknięcie

[ctx: @action:button]
en: Close Program
pl: Zamknij program

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
pl: Program w tej sesji nie zginął. Czy na pewno chcesz zabić go siłą?

en: The program '%1' is in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
pl: Program „%1” w tej sesji nie zginął. Czy na pewno chcesz zabić go siłą?

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
pl: Zniszcz program

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
pl: Zapytanie powłoki jest wyświetlane w posiedzeniu '%1'

en: Open Current Folder With
pl: Otwórz bieżący katalog w

en: Save ZModem Download to...
pl: Zapisz pobranie ZModem do...

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
pl: <p>Wykryto próbę pobrania pliku przez ZModem, ale w systemie nie odnaleziono oprogramowania wspierającego ten protokół.</p><p>Należy zainstalować pakiet „rzsz” lub „lrzsz”.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
pl: <p>W bieżącej sesji już trwa przesyłanie plików przy użyciu ZModem.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
pl: <p>W systemie nie odnaleziono oprogramowania wspierającego protokół ZModem.</p><p>Należy zainstalować pakiet „rzsz” lub „lrzsz”.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
pl: Wybierz pliki do wysłania przez ZModem

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
pl: Numer

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
pl: Nazwa

[ctx: @title:window]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @item:intext Search options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search:
pl: Ustawienia szukania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
pl: Włącz skróty menu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: If enabled, profile settings will be ignored
pl: Jeśli włączono, to ustawienia profilu zostaną pominięte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: Remember window size
pl: Zapamiętaj rozmiar okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
pl: Pokaż nazwę okna na pasku nazwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse) i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (KonsoleWindow)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
pl: Przywołaj terminal po najechaniu na niego myszą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchRegExpression) i18n: ectx: label, entry (SearchRegExpression), group (SearchSettings)
en: Match using regular expressions
pl: Szukaj przy użyciu wyrażeń regularnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: tooltip, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: When launching Konsole re-use existing process if possible
pl: Jeśli to możliwe, uruchom Konsolę używając istniejącego procesu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: label, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: Run all Konsole windows in a single process
pl: Otwieraj wszystkie okna Konsoli w pojedynczym procesie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchHighlightMatches)
en: Highlight all matches
pl: Podświetl wszystkie pasujące

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Sets whether the search is case sensitive
pl: Określa, czy wyszukiwanie ma rozróżniać wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive)
en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoveWindowTitleBarAndFrame) i18n: ectx: label, entry (RemoveWindowTitleBarAndFrame), group (KonsoleWindow)
en: Remove window titlebar and frame
pl: Ukryj pasek nazwy i obramowanie okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Process and window:
pl: Przetwarzanie i okno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Notifications:
pl: Powiadomienia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: All dialogs will be shown again
pl: Wszystkie okna dialogowe zostaną ponownie pokazane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: Enable all "Don't Ask Again" messages
pl: Przywróć wszystkie zapytania „Nie pytaj ponownie”

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
pl: Określa, czy wyszukiwanie powinno zaczynać się od dołu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
pl: Szukaj wstecz

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
pl: Pokaż nazwę okna ustawioną poprzez znaki sterujące na pasku nazwy

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
pl: Zezwól użytkownikom na dostęp do najwyższego menu poprzez kombinację Alt+Klawisz

note: i18n: ectx: label, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: Use current window size on next startup
pl: Użyj bieżącego rozmiaru okna przy następnym uruchomieniu

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
pl: Rozmiar okna zostanie zapisany przy wyjściu z Konsoli

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Thumbnail Width
pl: Szerokość miniatur

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Sets the width of the thumbnail
pl: Ustawia szerokość miniatury

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Shift to display a thumbnail
pl: Naciśnij klawisz Shift, aby pokazać miniaturę

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Alt to display a thumbnail
pl: Naciśnij klawisz Alt, aby pokazać miniaturę

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Ctrl to display a thumbnail
pl: Naciśnij klawisz Ctrl, aby pokazać miniaturę

note: i18n: ectx: label, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Search is case sensitive
pl: Wyszukuj z rozróżnianiem wielkość liter

note: i18n: ectx: label, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Highlight all search matches
pl: Podświetlaj wszystkie pasujące wyrażenia

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
pl: Określa, czy znaleziony tekst ma być zaznaczony

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
pl: Zmień widoczność całego paska kart

note: i18n: ectx: label, entry (SplitDragHandleSize), group (SplitView)
en: Control the size of the handle between panels
pl: Zmień rozmiar uchwytów pomiędzy panelami

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
pl: Zmień położenie paska kart

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
pl: Zmień stylem wizualny paska kart

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUseUserStyleSheet), group (TabBar)
en: Use a user-defined .css file for the tab bar
pl: Użyj własnego pliku CSS dla paska kart

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUserStyleSheetFile), group (TabBar)
en: The .css file to use for the tab bar style
pl: Plik CSS dla stylu paska kart

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabOnMiddleMouseButton), group (TabBar)
en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
pl: Zezwalaj na zamknięcie otwartych kart środkowym przyciskiem myszy

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
pl: Zmień widoczność przycisku „Nowa karta” na pasku kart

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabButton), group (TabBar)
en: Control where the "Close tab" button will be displayed
pl: Zmień widoczność przycisku „Zamknij kartę”

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
pl: Zmień miejsce umieszczenia nowej karty

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandTabWidth), group (TabBar)
en: Expand the tab widths
pl: Zwiększ szerokość kart

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSystemLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use system-wide folder location
pl: Użyj katalogu systemowego dla plików przewijania wstecz

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseCacheLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use user's specific folder location
pl: Użyj katalogu użytkownika dla plików przewijania wstecz

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use specified folder location
pl: Użyj katalogu wskazanego przez użytkownika dla plików przewijania wstecz

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocationDirectory), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use this folder
pl: Użyj tego katalogu dla plików przewijania wstecz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
pl: <html><head/><body><p>Aplikacje, które używają modułu Konsoli współdzielą profile.</p><p>Aplikacje te nie udostępniają Konsoli lub innym programom następujących rzeczy:<ul><li>domyślny profil</li><li>pokaż w menu</li><li>skróty</li></ul></p><p>Zachęcamy do wypełniania <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">prośby o nową funkcję</a>, jeśli chcesz zmienić sposób w jaki jest to obsługiwane.</body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: Create a new profile based on the selected profile
pl: Utwórz nowy profil na podstawie wybranego profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
pl: Dostosuj wybrany profil (przycisk ten jest wyłączony dla profili tylko-do-odczytu)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: &Edit...
pl: &Edytuj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: Delete the selected profile
pl: Usuń wybrany profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
pl: Ustaw wybrany profil jako domyślny dla nowych sesji terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
pl: &Ustaw jako domyślny

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, appearanceTab)
en: Appearance
pl: Wygląd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showTabBarLabel)
en: Show:
pl: Pokaż:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowTabBarWhenNeeded)
en: When needed
pl: Gdy potrzeba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowTabBar)
en: Alwa&ys
pl: &Zawsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideTabBar)
en: &Never
pl: &Nigdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, positionLabel)
en: Position:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Top)
en: Above terminal area
pl: Powyżej obszaru terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Bottom)
en: Be&low terminal area
pl: Poniżej obszaru termina&la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showCloseTabButtonLabel)
en: Show Close Tab button:
pl: Pokaż przycisk zamknięcia karty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnEachTab)
en: &On each tab
pl: &Na każdej karcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnTabBar)
en: On &the tab bar
pl: Na pasku kar&t

[ctx: Do not show a close button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
pl: Nie pokazuj

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousAppearanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousBehaviorLabel)
en: Miscellaneous:
pl: Różne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewTabButton)
en: Show 'New Tab' button
pl: Pokaż przycisk „Nowa karta”

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpandTabWidth)
en: Expand individual tab widths to full window
pl: Wykorzystaj całą szerokość okna na nazwy kart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarUseUserStyleSheet)
en: Use user-defined stylesheet:
pl: Użyj własnego arkusza stylów:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_TabBarUserStyleSheetFile)
en: (none)
pl: (brak)

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, behaviorTab)
en: Behavior
pl: Zachowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, putNewTabsLabel)
en: Put new tabs:
pl: Nowe karty umieszczaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAtTheEnd)
en: At &the end
pl: &Na końcu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAfterCurrentTab)
en: After current &tab
pl: Za bieżącą kar&tą

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseTabOnMiddleMouseButton)
en: Close tab on middle-click
pl: Zamknij kartę na środkowy przycisk myszy

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, splitTab)
en: Splits
pl: Rozdzielacze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show Header:
pl: Pokaż nagłówek:

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSplitHeaderWhenNeeded)
en: When needed
pl: Gdy potrzeba

[ctx: @option:radio Never show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideSplitHeader)
en: Never
pl: Nigdy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Drag Handle Size:
pl: Rozmiar uchwytu przeciągania:

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleSmall)
en: Small
pl: Mały

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleMedium)
en: Medium
pl: Średni

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleLarge)
en: Large
pl: Duży

[ctx: @option:radio Always show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowSplitHeader)
en: Always
pl: Zawsze

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
pl: Katalog pamięci podręcznej systemu (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
pl: Katalog pamięci podręcznej użytkownika (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Scrollback file location:
pl: Miejsce pliku przewijania wstecz:

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_scrollbackUseSpecifiedLocation)
en: Custom:
pl: Własne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
pl: Rozmiar:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ThumbnailSize)
en: px
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline </span><span style=" font-weight:600;">files</span> in your profile settings</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Aby móc korzystać z tej możliwości, włącz <span style=" font-weight:600;">Mysz-&gt;Różne-&gt;Podkreślaj </span><span style=" font-weight:600;">pliki</span> w ustawieniach swojego profilu</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Activation:
pl: Wyzwolenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mouse hover plus
pl: Najechanie myszą plus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableThumbnails)
en: Enable thumbnails generation
pl: Włącz tworzenie miniatur

en: Size: %1 x %2
pl: Rozmiar: %1 x %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
pl[0]: Czy na pewno chcesz wkleić %1 znak?
pl[1]: Czy na pewno chcesz wkleić %1 znaki?
pl[2]: Czy na pewno chcesz wkleić %1 znaków?

en: Confirm Paste
pl: Potwierdź wklejenie

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
pl: Przerwanie: Może przerwać bieżący proces

en: End Of Transmission: may exit the current process
pl: Koniec przesyłania: Może zakończyć bieżący proces

en: Bell: will try to emit an audible warning
pl: Dzwonek: Spróbuje odtworzyć ostrzeżenie dźwiękowe

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
pl: Device Control Three/XOFF: Wstrzymuje wyjście

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
pl: Zawieszenie: Może zawiesić bieżący proces

en: Escape: used for manipulating terminal state
pl: Escape: używane do zmiany stanu terminala

en: File Separator/Quit: may abort the current process
pl: Przerwanie: Może przerwać bieżący proces

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
pl: Tekst, który próbujesz wkleić zawiera ukryte znaki sterujące. Czy chcesz je odfiltrować?

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
pl: Potwierdź wklejenie

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
pl: &Wklej bez znaków sterujących

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
pl: &Wklej wszystko

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
pl: <qt>Wyjście zostało <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">zawieszone</a> poprzez naciśnięcie Ctrl+S. Naciśnij <b>Ctrl+Q</b>, aby wznowić.

en: This terminal is read-only.
pl: Ten terminal jest tylko do odczytu.

en: Change &Directory To
pl: Zmień na ten &katalog

en: &Paste Location
pl: Wklej &położenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
pl: Widok podzielony

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
pl: Podziel widok na lewy/prawy

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
pl: Podziel widok na górny/dolny

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
pl: Sam podziel widok

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
pl: Podziel widok na lewy/prawy od następnej karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
pl: Podziel widok na górny/dolny od następnej karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
pl: Sam podziel widok od następnej karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
pl: Wczytaj nową kartę z układem terminali 2x2

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
pl: Wczytaj nową kartę z układem terminali 2x1

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
pl: Wczytaj nową kartę z układem terminali 1x2

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
pl: Rozwiń widok

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
pl: Zwiń widok

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
pl: Odłącz bieżący &widok

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
pl: Odłącz bieżącą kar&tę

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
pl: Następna karta

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
pl: Poprzednia karta

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
pl: Przełącz na terminal powyżej

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
pl: Przełącz na terminal poniżej

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
pl: Przełącz na terminal po lewej

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
pl: Przełącz na terminal po prawej

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
pl: Przełącz na ostatnią kartę

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
pl: Ostatnio używane karty

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
pl: Przełącz pomiędzy dwiema kartami

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
pl: Ostatnio używane karty (odwrotnie)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
pl: Przełącz maksymalizację bieżącego widoku

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
pl: Przełącz maksymalizację bieżącego widoku

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
pl: Przesuń kartę w prawo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
pl: Przesuń kartę w lewo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
pl: Ustaw obsługę semantyczną (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
pl: Przełącz wyświetlanie wskazówek semantycznych

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
pl: Przełącz wyświetlanie numerów wierszy

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
pl: Równy rozmiar dla wszystkich widoków

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
pl: Przełącz na kartę %1

en: Semantic hints
pl: Wskazówki semantyczne

en: Line numbers
pl: Numery wierszy

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
pl: Zapisz układ kart

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
pl: Układ widoku Konsoli (*.json)

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania układu.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania układu.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
pl: Wczytaj układ kart

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
pl: Tłumacz klawiatury jest niedostępny. Brak informacji niezbędnej do zamiany naciśniętego klawisza na znaki wysyłane do terminala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHintsLabel)
en: Key combination to show URL hints:
pl: Kombinacja klawiszy do wyświetlenia wskazówek adresów URL:

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Miscellaneous:
pl: Różne:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
pl: Ponumeruj wskazówki URL od końca, zaczynając od dołu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Reverse URL hint numbering
pl: Odwróć numerowanie wskazówek URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
pl: Pozwala programom uruchomionym w terminalu na tworzenie migającego tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
pl: Włącz migoczący tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
pl: Pozwala na zawieszenie wyjścia kombinacją Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Flow control
pl: Sterowanie przepływem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
pl: Włącz dwukierunkowe wyświetlanie w terminalu (działa tylko dla arabskiego, perskiego i hebrajskiego)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Bi-Directional text rendering
pl: Wyświetlanie dwukierunkowego tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
pl: Domyślne kodowanie znaków:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peekPrimaryLabel)
en: Shortcut for peeking the primary screen:
pl: Skrót do podglądania głównego ekranu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, colorSchemeTab)
en: Color scheme && font
pl: Zestaw barw i czcionka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
pl: Utwórz nowy zestaw barw z wybranego

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
pl: Nowy...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
pl: Zmień wybrany zestaw barw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
pl: Edytuj...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
pl: Usuń wybrany zestaw barw

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Reset the selected color scheme settings to the default values
pl: Przywróć wybrany zestaw barw do domyślnego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
pl: Domyślny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
pl: Czcionka:

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseFontButton)
en: Choose...
pl: Wybierz...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
pl: Wygładzaj czcionki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
pl: Rysuj jaskrawe barwy pogrubioną czcionką

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
pl: Użyj wybranej czcionki dla znaków wiersza zamiast wbudowanego kodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use line characters contained in font
pl: Użyj znaków wiersza zawartych w czcionce

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
pl: Kursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
pl: Kształt:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
pl: Blok

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
pl: Litera I

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
pl: Podkreślenie

[ctx: Cursor color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color:
pl: Barwa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
pl: Dostosuj barwę kursora do barwy znaku pod nim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Match current character
pl: Dostosuj do bieżącego znaku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
pl: Użyj własnej, stałej barwy dla kursora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Custom cursor color
pl: Własna barwa kursora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorColorLabel)
en: Cursor:
pl: Kursor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
pl: Wybierz barwę używaną do rysowania kursora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorTextColorLabel)
en: Text:
pl: Tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customTextColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
pl: Wybierz barwę używaną do rysowania znaku pod kursorem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blinking:
pl: Miganie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
pl: Włącz regularne migotanie kursora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, miscTab)
en: Miscellaneous
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
pl: Okno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
pl: Pokaż wymiary terminala (kolumny i wiersze) na środku okna po zmianie jego rozmiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
pl: Pokaż wymiary terminala podczas zmieniania jego rozmiaru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSelectionColorsCheckbox)
en: Always invert the colors of selected text
pl: Zawsze odwracaj barwy zaznaczonego tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dimLabel)
en: Darkening strength:
pl: Siła przyciemnienia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
pl: Nieużywane terminale:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
pl: Treści terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
pl: Odstęp między wierszami:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
pl: Liczba pikseli pomiędzy dwoma wierszami

[ctx: (pixels) visual size unit]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, marginsSpinner)
en:  px
pl:  piks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
pl: Marginesy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
pl: Wyrównaj do środka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
pl: Wskaż czy okno jest przywołane, przygaszając barwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
pl: Przyciemnij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayVerticalLine)
en: Display Vertical line at column:
pl: Wyświetl pionową linię na kolumnie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, CTLtab)
en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Złożony układ tekstu</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, CTLtab)
en: Complex Text Layout
pl: Złożony układ tekstu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Enable word mode text rendering
pl: Włącz wyświetlanie tekstu w trybie słów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Word mode
pl: Tryb słowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
pl: Pomiń zmiany właściwości w środku słowa (w przeciwnym przypadku, zmiany właściwości łamią słowo podczas wyświetlania)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Use the same attributes for whole word
pl: Użyj tych samych właściwości dla całego słowa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: Render words of ASCII characters together
pl: Wyświetlaj słowa z zestawu znaków ASCII razem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: ASCII characters
pl: Znaki ASCII

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Render words of Brahmic scripts characters together
pl: Wyświetlaj słowa z zestawu znaków Brahmicznych razem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Brahmic scripts characters
pl: Znaki z zestawu Brahmicznego

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Emoji Font:
pl: Czcionka Emoji:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
pl: Wiersze są zawsze od-lewej-do-prawej, a nie określone przez pierwszy silny znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: force LTR line direction
pl: wymuś kierunek wiersza LTR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Treat table drawing characters as strong LTR.
pl: Traktuj znaki rysowane z tabeli jako silne od lewej-do-prawej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Table characters BiDi mode override
pl: Tryb zastępowania znaków z tabeli BiDi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Ignore wcwidth of problematic characters
pl: Pomiń wcwidth przy kłopotliwych znakach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Override wcwidth
pl: Zastąp wcwidth

en: Edit Profile
pl: Edycja profilu

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
pl: Ogólne

en: Tabs
pl: Karty

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Key bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Mouse
pl: Mysz

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
pl: Rozszerzone

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
pl: Brak uprawnień do zapisania ustawień w: <filename>%1</filename>.<nl/>Albo nadaj uprawnienia do pliku albo zapisz nowy profil po inną nazwą.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
pl: Nazwa profilu jest pusta; nadaj mu nazwę, aby móc zapisać ustawienia.

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
pl: Profil o nazwie "%1" już istnieje.

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
pl[0]: Edycja profilu: %2
pl[1]: Edycja %1 profilów: %2
pl[2]: Edycja %1 profilów: %2

en: Create New Profile
pl: Utwórz nowy profil

en: Edit Profile "%1"
pl: Edycja profilu „%1”

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
pl[0]:  kolumna
pl[1]:  kolumny
pl[2]:  kolumn

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
pl[0]:  wiersz
pl[1]:  wiersze
pl[2]:  wierszy

en: System Bell
pl: Dzwonek systemowy

en: System Notifications
pl: Powiadomienia systemowe

en: Visual Bell
pl: Widzialny dzwonek

en: Ignore Bell Events
pl: Pomiń zdarzenia dzwonka

en: Default profile for new terminal sessions in %1
pl: Domyślny profil dla nowych sesji terminala w %1

en: Edit Environment
pl: Edycja środowiska

en: One environment variable per line
pl: Jedna zmienna środowiskowa na wiersz

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
pl[0]:  sekunda
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

en: Select Initial Directory
pl: Wybierz katalog początkowy

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
pl: Nie udało się wczytać wyglądu <resource>%1</resource>.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
pl: Ten zestaw barw ma przezroczyste tło, które zapewne nie jest obsługiwane przez twój pulpit

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
pl: Konsola została uruchomiona przed włączeniem efektów pulpitu. Musisz ponownie uruchomić Konsolę, aby przezroczyste tło wyświetlało się prawidłowo.

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
pl: Format to np. 'editorExec ŚCIEŻKA:WIERSZ:KOLUMNA'
    
    ŚCIEŻKA    zostanie zastąpione ścieżką do pliku tekstowego
    WIERSZ    zostanie zastąpione numerem wiersza
    KOLUMNA (niewymagane) zostanie zastąpione numerem kolumny
    Uwaga: będziesz musiał zastąpić 'ŚCIEŻKA:WIERSZ:KOLUMNA' dokładną składnią,
    którą obsługuje edytor, którego chcesz użyć; np.:
    gedit +WIERSZ:KOLUMNA ŚCIEŻKA
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.

en: Text Editor Custom Command
pl: Własne polecenie edytora tekstowego

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
pl: Wybierz ikonę wyświetlaną na kartach używających tego profilu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
pl: Opisowa nazwa profilu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: Profile name
pl: Nazwa profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setAsDefaultButton)
en: Default Profile
pl: Domyślny profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
pl: Polecenie:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
pl: Polecenie do wykonania po utworzeniu nowej sesji dla tego profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
pl: Katalog początkowy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
pl: Początkowy katalog roboczy nowych sesji dla tego profilu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
pl: Wybierz katalog początkowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
pl: Rozpocznij w katalogu bieżącej sesji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
pl: Środowisko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
pl: Edytuj zmienne środowiskowe i związane z nimi wartości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial terminal size:
pl: Początkowy rozmiar terminala:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useCurrentWindowSizeNote)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Należy wyłączyć <span style=" font-style:italic;">Ustawienia → Ustawienia Konsoli → Ogólne → Zapamiętaj rozmiar okna</span>, aby te wpisy zadziałały.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalBellLabel)
en: Terminal bell mode:
pl: Tryb dzwonka terminala:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, semantic)
en: Semantic Integration
pl: Obsługa semantyczna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticUpDown)
en: Up/Down Arrows emulation
pl: Naśladowanie strzałek góra/dół

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticInputClick)
en: Mouse click in input line moves cursor
pl: Klawisz myszy w wierszu wprowadzania przemieszcza kursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Semantic hints:
pl: Wskazówki semantyczne:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsNever) i18n: ectx: prop
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsURL) i18n: ectx: property (te
en: When URL hints show
pl: Przy pokazywaniu podpowiedzi adresów URL

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsAlways) i18n: ectx: 
en: Always
pl: Zawsze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Red error bars:
pl: Słupki czerwonego błędu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Red error background:
pl: Tło czerwonego błędu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Alternating bars:
pl: Naprzemienne paski:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Alternating background:
pl: Naprzemienne tło:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
pl: Skróty klawiszowe określają kombinacje klawiszy, które tłumaczone są na ciągi znaków wysyłane do terminala. Po więcej informacji na temat ustawiania skrótów klawiszowych zajrzyj do podręcznika Konsoli.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
pl: Utwórz nową listę skrótów klawiszowych na podstawie wybranej listy

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
pl: Nowa...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton)
en: Edit the selected key bindings scheme
pl: Edytuj wybraną listę skrótów klawiszowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton)
en: Delete the selected key bindings scheme
pl: Usuń wybraną listę skrótów klawiszowych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton)
en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
pl: Przywróć wybraną listę skrótów klawiszowych do wartości domyślnych

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Text interaction
pl: Oddziaływanie na tekst

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wordCharacterEdit)
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
pl: Znaki traktowane jako część słowa podczas zaznaczania tekstu dwukrotnym kliknięciem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Word characters:
pl: Znaki należące do słów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Triple-click selects:
pl: Trzykrotne kliknięcie zaznacza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsTheWholeLine)
en: The whole line
pl: Cały wiersz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of line
pl: Od położenia myszy do końca wiersza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Middle-click pastes:
pl: Środkowy klawisz wkleja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
pl: Ze schowka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
pl: Z zaznaczenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
pl: Ustawienia kopiowania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
pl: Samoczynnie skopiuj zaznaczony tekst do schowka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
pl: Skopiuj po zaznaczeniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
pl: Skopiuj tekst jako HTML (wraz z formatowaniem, krojami czcionek, barwami, itp.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML
pl: Skopiuj tekst jako HTML

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
pl: Obetnij odstępy na początku w zaznaczonym tekście, użyteczne w pewnych przypadkach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces
pl: Obetnij odstępy na początku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
pl: Obetnij odstępy na końcu w zaznaczonym tekście, użyteczne w pewnych przypadkach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
pl: Obetnij odstępy na końcu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
pl: Tekst rozpoznany jako łącze lub adres e-mail zostanie podkreślony podczas najechania wskaźnikiem myszy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Underline links
pl: Podkreślaj łącza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
pl: Tekst rozpoznany jako plik zostanie podkreślony po najechaniu wskaźnikiem myszy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Underline files
pl: Podkreślaj pliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textEditorCommandLabel)
en: Text Editor Command:
pl: Polecenie edytora tekstowego:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textEditorCommandLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, textEditorCombo)
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
pl: Edytor tekstu używany do otwierania adresów URL plików tekstowych na danym wierszu/kolumnie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
pl: Tekst rozpoznany jako plik, łącze lub adres e-mail może być otwierany po bezpośrednim naciśnięciu myszą.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Open files/links by direct click
pl: Otwieraj pliki/odnośniki bezpośrednim kliknięciem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowLinkEscapeSequenceButton)
en: Allow escape sequences for links
pl: Pozwól na znaki sterujące w odnośnikach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowLinkEscapeSequenceButtonWarning)
en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
pl: <b>UWAGA</b>: Wpływa to na bezpieczeństwo, bo pozwala ukryć szkodliwe adresy URL lub przedstawić je jako inne.<br>Zanim to włączysz, upewnij się, że rozumiesz jego skutki.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Allowed link formats:
pl: Dozwolone formaty odnośników:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, linkEscapeSequenceTexts)
en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
pl: Format dozwolonych odnośników, np. http://, https:// lub file://

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
pl: Zaznaczony tekst będzie wymagał klawisza Ctrl, a następnie naciśnięcia do przeniesienia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Require Ctrl key for drag && drop
pl: Wymagaj klawisza Ctrl, aby przeciągnąć i upuścić

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
pl: Rolka myszy będzie emulować naciśnięcie klawiszami strzałek w górę/w dół w programach, które używają alternatywnego bufora ekranu (np. less)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
pl: Przewijaj bufor ekranu w sposób alternatywny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
pl: Upuszczane pliki i adresy URL wklejaj zawsze jako tekst bez dawania możliwości przeniesienia, skopiowania, czy dowiązania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Disable drag && drop menu for files && URLs
pl: Wyłącz menu przeciągnij-upuść dla adresów URL i plików

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
pl: Naciśnięcie Ctrl i przewijanie kółkiem myszy zmieni rozmiar tekstu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
pl: Ctrl+rolka zmienia rozmiar tekstu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
pl: Po najechaniu myszy na szesnastkowy kolor, zostanie on wyświetlony w ramce obok wskaźnika myszy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: Preview Colors on hover
pl: Podejrzyj barwy po najechaniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
pl: Niektóre z aplikacji terminala obsługują mysz, umożliwia im to uzyskanie do niej dostępu domyślnie. Dostęp ten można także włączyć/wyłączyć podczas ich działania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
pl: Umożliw aplikacjom terminala obsługę naciśnięć i przeciągnięć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historySizeLabel)
en: Scrollback:
pl: Przewijanie wstecz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scroll Page Up/Down:
pl: Przewinięcie strony w górę/dół:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
pl: Przewiń stronę o połowę wysokości okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Half screen height
pl: Połowa wysokości okna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
pl: Przewiń stronę o całą wysokość okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Full screen height
pl: Pełna wysokość okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Scrollbar position:
pl: Położenie paska przewijania:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
pl: Pokaż pasek przewijania po prawej stronie okna terminala

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Right side
pl: Po prawej

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
pl: Pokaż pasek przewijania po lewej stronie okna terminala

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Left side
pl: Po lewej

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarHiddenButton)
en: Hidden
pl: Ukryty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Highlighting:
pl: Podświetlenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrolledLinesButton)
en: Highlight the lines coming into view
pl: Podświetl nowe wiersze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelReflowLines)
en: Reflow Lines:
pl: Ponownie ułóż wiersze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reflowLinesButton)
en: Reflow lines when terminal resizes
pl: Ponownie ułóż wiersze po zmianie rozmiaru terminala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
pl: Nazwy kart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
pl: Czuwanie nad kartami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
pl: Próg dla ciągłej ciszy:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
pl: Próg dla ciągłej ciszy, która ma być wykrywana przez Konsolę

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
pl[0]:  wiersz
pl[1]:  wiersze
pl[2]:  wierszy

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
pl: W przypadku korzystania z tej opcji, dane do przewijania wstecz będą zapisywane w pamięci RAM. Wybranie dużej wartości może skutkować zapełnieniem całej pamięci RAM, co może spowodować poważne problemy z działaniem systemu.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
pl: W przypadku korzystania z tej opcji, dane do przewijania wstecz będą zapisywane w niezaszyfrowanych plikach tymczasowych. Pliki te zostaną samoczynnie usunięte, gdy Konsola zostanie zamknięta w prawidłowy sposób.<nl/>Miejsce zapisu plików tymczasowych można zmienić w <emphasis>Ustawienia → Ustawienia Konsoli → Pliki tymczasowe</emphasis>, aby wskazać położenie dla plików tymczasowych.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
pl: Ogranicz zapamiętywanie tekstu do określonej liczby wierszy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Fixed size:
pl: O stałym rozmiarze:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
pl: Liczba zapamiętywanych wierszy tekstu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
pl: Pamiętaj cały tekst wypisany przez terminal

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Unlimited
pl: Nieograniczone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
pl: Nie pamiętaj poprzednich wyników

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: None
pl: Wyłączone

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
pl: Znajdź...

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
pl: Tutaj wpisz tekst do znalezienia

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
pl: Następne

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
pl: Znajdź następne wystąpienie obecnie szukanej frazy

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
pl: Poprzednie

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
pl: Znajdź poprzednie wystąpienie obecnie szukanej frazy

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
pl: Wyświetl menu ustawień

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
pl: Zamknij pasek wyszukiwania

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
pl: Określa, czy podczas wyszukiwania ma być uwzględniana wielkość liter

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
pl: Dopasuj do wyrażenia regularnego

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
pl: Podświetl wszystkie pasujące

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
pl: Określa, czy znaleziony tekst ma być zaznaczony

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
pl: Szukaj wstecz

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
pl: Określa, czy wyszukiwanie powinno zaczynać się od dołu

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
pl: Szukaj bieżącego wyrażenia od dołu

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
pl: Szukaj bieżącego wyrażenia od góry

en: Print Shell
pl: Wydrukuj powłokę

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
pl: Zapis nazw kart używany dla poleceń zdalnych, takich jak połączenie z innym komputerem przez SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
pl: Zapis nazw zdalnych kart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
pl: Zapis nazw kart:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
pl: Zapis nazw zwykłych kart

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tab Color:
pl: Barwa karty:

en: Program Name: %n
pl: Nazwa programu: %n

en: Current Directory (Short): %d
pl: Bieżący katalog (krótko): %d

en: Current Directory (Long): %D
pl: Bieżący katalog (długo): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
pl: Nazwa okna ustawiona przez powłokę: %w

en: Session Number: %#
pl: Numer sesji: %#

en: User Name: %u
pl: Nazwa użytkownika: %u

en: Local Host: %h
pl: Lokalny gospodarz: %h

en: User's Bourne prompt sigil: %B
pl: Sigil znaku zachęty użytkownika Bourne: %B

en: User Name@ (if given): %U
pl: Nazwa użytkownika@ (jeśli podano): %U

en: Remote Host (Short): %h
pl: Zdalny gospodarz (krótko): %h

en: Remote Host (Long): %H
pl: Zdalny gospodarz (długo): %H

en: Command and arguments: %c
pl: Polecenie i argumenty: %c

en: Insert
pl: Wstaw

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
pl: Wstaw zapis nazwy

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
pl: Wstaw zapis nazw zdalnych

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
pl: Zmaksymalizuj terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
pl: Przenieś terminal na nową kartę

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
pl: Zamknij terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
pl: Przywróć terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
pl: Otwórz nową kartę

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
pl: Zamknij tę kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
pl: O&dłącz kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
pl: &Ustawienia lub zmiana nazwy karty...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę
