konsole - en to si translation catalogue (118 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
si: ගොනුව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
si: සැකසුම

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
si: දසුන

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
si: දිස්වන ආකාරය බෙදන්න

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
si: සැකසුම්

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
si: උදව්

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
si: පසුපසට ස්ක්‍රෝල් කරන්න (&c)

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
si: %2 මත %1

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
si: නම

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
si: වර්‍ණය

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
si: ඔබේ වැඩතලය පාරදෘශ්‍ය කවුළු සඳහා සහාය නොදක්වන ලෙසක් පෙනෙන බැවින් පසුබිම් පාරදෘශ්‍යතා සැකසුම් භාවිත නොවේ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
si: විස්තරය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
si: සියයට

en: Copy Input
si: ප්‍රධානය පිටපත් කරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
si: පෙරහණ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
si: සියල්ල තෝරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
si: තේරු සියල්ල අත්හරින්න

en: Open Link
si: සබැඳිය විවෘත කරන්න

en: Copy Link Address
si: සබැඳි ලිපිනය පිටපත් කරන්න

en: Send Email To...
si: විද්‍යුත් තැපැල ලබන්නා...

en: Copy Email Address
si: විද්‍යුත් තැපැල් ලිපිනය පිටපත් කරන්න

en: Key Combination
si: යතුරු සංකලනය

en: Output
si: ප්‍රථිධාන

en: New Key Binding List
si: නව යතුරු බැඳීම් ලැයිස්තුව

en: Edit Key Binding List
si: යතුරු බැඳීම් ලැයිස්තුව සකසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
si: එක් කරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
si: පෙළ ප්‍රදේශය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
si: ප්‍රධානය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
si: ප්‍රථිධානය:

en: Default profile
si: පෙරනිමි පැතිකඩ

en: Save Output From %1
si: %1න් ප්‍රතිදාන සුරකින්න

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
si: %1 සාවද්‍ය URL කි, ප්‍රථිධානය සුරකිය නොහැක.

en: Black on Light Yellow
si: ලා කහ මත කලු

en: Black on Random Light
si: අහඹු ආලෝකයේ අඳුරු

en: Black on White
si: සුදු මත කලු

en: Dark Pastels
si: අඳුරු පැස්ටල

en: Green on Black
si: කළු මත කොළ

en: Linux Colors
si: Linux වර්ණ

en: Solarized
si: හිරු කල

en: White on Black
si: කලු මත සුදු

en: Default (XFree 4)
si: පෙරනිමි (XFree 4)

en: Linux console
si: Linux කන්සෝලය

en: Solaris console
si: Solaris කන්සෝලය

en: Could not find binary:
si: ද්වීමය සෙවි නොහැක:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
si: අවවාදය:

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
si: අවසන්

en: Program '%1' crashed.
si: '%1' වැඩසටහන බිදවැටුනි

en: ZModem Progress
si: ZModem ප්‍රගතිය

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
si: Konsole පොත්සලකුණ විවෘත කිරීමට නොදනී:

en: Open File Manager
si: ගොනු පාලකය විවෘත කරන්න

en: Paste Selection
si: තේරීම අලවන්න

en: Save Output &As...
si: ලෙස ප්‍රථිධාන සුරකින්න (&A)...

en: Clear Scrollback
si: පසුපසට ස්ක්‍රෝල් පිරිසිදු

en: Clear Scrollback and Reset
si: ආපසු ස්ක්‍රෝල් පැහැදිලි කිරීම සහ යළි සැකසීම

en: Set &Encoding
si: සංකේතාංඛනය සකසන්න (&E)

en: &All Tabs in Current Window
si: වත්මන් කවුළුවේ සියළු ටැබ (&A)

en: &Select Tabs...
si: ටැබ් තෝරන්න... (&S)

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
si: නොමැත (&N)

en: Copy Input To
si: ප්‍රධානය පිටපත් වන්නේ

en: &ZModem Upload...
si: &ZModem අපගත...

en: Monitor for &Activity
si: ක්‍රියා සඳහා නිරික්‍ෂකය (&A)

en: Monitor for &Silence
si: නිහඬතාව සඳහා නිරික්‍ෂකය (&S)

en: Enlarge Font
si: අකුරු විශාල කරන්න

en: Shrink Font
si: අකුර හකුළන්න

en: Edit Current Profile...
si: දැනට ඇති පැතැකඩ සුරකින්න...

en: Confirm Close
si: වැසීම සහතික කරන්න

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
si: <p>ZModem ගොනු හුවමාරුවක් හඳුනා ගැණිනි, නමුත් සුදුසු ZModem මෘදුකාංගයක් මෙම පද්ධතිය මත හමු නොවිනි.</p><p>ඔබට 'rzsz' හෝ 'lrzsz' පැකේජය ස්ථාපනයට ඇවැසිද?</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
si: <p>වත්මන් වාරය සතුව දැනටමත් ZModem ගොනු හුවමාරුවක් පවතී.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
si: <p>මෙම පද්ධතිය මත සුදුසු ZModem මෘදුකාංගයක් හමු නොවිනි</p><p>ඔබට 'rzsz' හෝ 'lrzsz' පැකේජය ස්ථාපනයට ඇවැසිද?</p>

en: Select Files for ZModem Upload
si: ZModem අපගත කිරීමට ගොනු තෝරන්න

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
si: අංකය

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
si: සිරස්තලය

en: Size: %1 x %2
si: ප්‍රමාණය: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
si: දසුන බෙදීම වම/දකුණ

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
si: දසුන බෙදීම ඉහළ/ඉහළ

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
si: දසුන විහිදන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
si: දසුන හකුළන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
si: නිවෙනදැල්වෙන පෙළ ඉඩදෙන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
si: පෙරනිමි අක්‍ෂර සංකේතාංඛනය:

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
si: නව...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
si: වර්‍ණ ක්‍රමය සකසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
si: සකසන්න...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
si: තෝරාගත් වර්‍ණ ක්‍රමය මකන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
si: සුමට අකුරු

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
si: දෘඩ අකුරු වල දැඩි වර්ණ අඳින්න

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
si: කර්සරය

en: Edit Profile
si: පැතිකඩ වෙනස් කරන්න

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Tabs
si: ටැබ්

en: Appearance
si: පෙනුම

en: Scrolling
si: ස්ක්‍රෝල් කරමින්

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
si: උසස්

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
si[0]: පැතිකඩ සකසමින්: %2
si[1]: %1 පැතිකඩ සකසන්න: %2

en: Edit Profile "%1"
si: "%1" පැතිකඩ සකසන්න

en: Edit Environment
si: පරිසරය සකසන්න

en: Select Initial Directory
si: ආරම්භක නාමාවලිය තෝරන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
si: පැතිකඩ සඳහා සවිස්තරාත්ක නාමයක්

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
si: විධානය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
si: ආරම්භක බහලුම:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
si: පරිසරය:

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
si: නව...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
si: ටැබ් සිරස්තල

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
si: මීළඟ

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
si: පෙර

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
si: දුරස්ත ටැබ් සිරස්තල සංයුතිය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
si: ටැබ් සිරස්තල සංයුතිය:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
si: සාමාන්‍ය ටැබ් සිරස්තල සංයුතිය

en: Program Name: %n
si: වැඩසටහන් නාමය: %n

en: Current Directory (Short): %d
si: දැනට ඇති බහලුම (කෙටි): %d

en: Current Directory (Long): %D
si: දැනට ඇති බහලුම (දිගු): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
si: ශෙල් මගින් කවුළු මාතෘකාව සැකසේ: %w

en: Session Number: %#
si: සැසි අංකය: %#

en: User Name: %u
si: පරිශීලක නාමය: %u

en: Remote Host (Short): %h
si: දුරස්ත ධාරකය (කෙටි): %h

en: Remote Host (Long): %H
si: දුරස්ත ධාරකය (දිගු): %H

en: Insert
si: ඇතුළත් කරන්න

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
si: දසුන වෙන් කරන්න (&D)
