konsole - en to sl translation catalogue (785 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
sl: Urejanje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
sl: Razdeli pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
sl: Vtičniki

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
sl: Pomakni se nazaj

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
sl: Vrstica seje

en: &Window Color Scheme
sl: Barvna shema okna

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
sl: Ime profila za uporabo v novem pojavku Konsole

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
sl: json datoteka postavitve za nalaganje v novem pojavku Konsole

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
sl: Uporabi vgrajeni profil namesto privzetega profila

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
sl: Nastavi »dir« kot začetno delovno mapo za nov zavihek ali okno

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
sl: Ko se prvotna seja konča, je ne zapiraj samodejno.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
sl: Ustvari nov zavihek v obstoječem oknu namesto ustvarjanja novega okna (Omogočena mora biti opcija 'Zaženi vsa okna Konsole v enojnem opravilu')

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
sl: Ustvari zavihke, kot je določeno v dani datoteki z nastavitvami zavihkov

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
sl: Zaženi program Konsole v ozadju in ga prestavi naprej, ko bo pritisnjeno (privzeto) zaporedje tipk Ctrl+Shift+F12

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
sl: Zaženi v ločenem opravilu

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
sl: Pokaže menijsko vrstico ne glede na privzeto nastavitev

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
sl: Skrije menijsko vrstico ne glede na privzeto nastavitev

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
sl: Pokaže vrstico z zavihki ne glede na privzeto nastavitev

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
sl: Skrije vrstico z zavihki ne glede na privzeto nastavitev

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
sl: Zaženi Konsole v celozaslonskem načinu

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
sl: Onemogoči prosojno ozadje, četudi to sistem podpira.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
sl: Izpiše razpoložljive profile

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
sl: Izpiše seznam vseh imen lastnosti profila in njihovih tipov (za uporabo z -p)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
sl: Spremeni vrednost lastnosti profila.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
sl: Ukaz, ki bo izveden. Ta možnost bo ujela vse naslednje argumente, zato jo uporabite kot zadnjo.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
sl: Prisili uporabo obstoječega pojavka, četudi se funkcionalno polomi npr. --nov-zavihek. V glavnem za odpravljanje napak.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
sl: Argumenti, podani ukazu

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
sl: Preklopi okno v ozadju

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
sl: %1 na %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
sl: Ospredje

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
sl: Ozadje

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
sl: Barva 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
sl: Barva 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
sl: Barva 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
sl: Barva 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
sl: Barva 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
sl: Barva 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
sl: Barva 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
sl: Barva 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
sl: Ospredje (intenzivno)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
sl: Ozadje (intenzivno)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
sl: Barva 1 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
sl: Barva 2 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
sl: Barva 3 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
sl: Barva 4 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
sl: Barva 5 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
sl: Barva 6 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
sl: Barva 7 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
sl: Barva 8 (intenzivna)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
sl: Ospredje (šibko)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
sl: Ozadje (šibko)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
sl: Barva 1 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
sl: Barva 2 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
sl: Barva 3 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
sl: Barva 4 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
sl: Barva 5 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
sl: Barva 6 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
sl: Barva 7 (šibka)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
sl: Barva 8 (šibka)

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
sl: Neimenovana barvna shema

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
sl: Intenzivna barva

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
sl: Šibka barva

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
sl: Izgleda, da vaš računalnik ne podpira prozornih oken, zato nastavitev prozornosti ozadja ne bo imela učinka.

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
sl: Izberite datoteko s sliko za ozadje

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
sl: Podprte slike

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
sl: Nova barvna shema

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
sl: Uredi barvno shemo

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
sl: Kliknite, da izberete barvo

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
sl: Kliknite, da izberete intenzivno barvo

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
sl: Kliknite, da izberete šibko barvo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
sl: Opis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
sl: Odtenek in nasičenosti barv ospredja in ozadja sta privzeto naključni. Nekatere barvne sheme lahko uporabljajo drugačne nastavitve slučajnosti.
    Če želite videti učinek, nastavite barve z nasičenostjo večjo od 0.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Randomly adjust colors for each session
sl: Slučajno prilagodite barve za vsako sejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blurCheckBox)
en: Blur background
sl: Zabriši ozadje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background color transparency:
sl: Prozornost barve ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
sl: Odstotek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyLabel)
en: Wallpaper transparency:
sl: Prozornost ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
sl: Slika ozadja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
sl: Uredi pot slike ozadja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
sl: Izberite sliko ozadja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperScalingLabel)
en: Wallpaper scaling:
sl: Merilo ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Tile
sl: Ploščica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Stretch
sl: Raztegni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Crop
sl: Obreži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Adapt
sl: Prilagodi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: NoScaling
sl: Ni spremembe merila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperFlipLabel)
en: Wallpaper flip:
sl: Preobrat ozadja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: NoFlip
sl: Brez preobrata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Horizontal
sl: Vodoravno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Vertical
sl: Navpično

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Both
sl: Oboje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorLabel)
en: Horizontal Anchor:
sl: Vodoravno sidranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorPosition)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorLabel)
en: Vertical Anchor:
sl: Navpično sidranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorPosition)
en: Top
sl: Vrh

en: Copy Input
sl: Kopiraj vnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
sl: Izberi vse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
sl: Odstrani izbiro

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
sl: Datoteke ni bilo mogoče odpreti z urejevalnikom besedila, določenim v nastavitvah profila;
    odprla se bo s sistemskim privzetim urejevalnikom.

en: Copy Location
sl: Kopiraj lokacijo

en: open with
sl: odpri z

en: Generating Thumbnail
sl: Ustvarjam predogled

en: Open Link
sl: Odpri povezavo

en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: Send Email To...
sl: Pošlji e-pošto na ...

en: Copy Email Address
sl: Kopiraj e-poštni naslov

[ctx: @title:window]
en: Select font
sl: Izberi pisavo

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
sl: Pokaži vse pisave

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
sl: Zaradi narave delovanja terminal potrebuje pisavo enake širine (monospace). Pisave neenake širine lahko povzročajo težave. To sicer v redkih primerih ni nujno.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
sl: Nastavi pomnjenje vrstic

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
sl: Katerekoli nastavitve so samo začasne za to sejo.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
sl: Vnesite opisno značko

en: Key Combination
sl: Kombinacija tipk

en: Output
sl: Izpis

en: New Key Binding List
sl: Nov seznam tipkovnih bližnjic

en: Edit Key Binding List
sl: Uredi seznam tipkovnih bližnjic

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
sl: Sheme povezave tipk ne morem shraniti s praznim opisom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
sl: Preizkusno območje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
sl: Vhod:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
sl: Izpis:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
sl: Posnemovalnik terminala

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
sl: (c) 1997-2022, razvijalci Konsole

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
sl: Splošni vzdrževalec, odpravljanje hroščev in splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
sl: Prejšnji vzdrževalec, predelava za KDE4

[ctx: @info:credit]
en: Original author
sl: Prvotni avtor

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
sl: Večja predelava, odpravljanje hroščev in splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
sl: Odpravljanje hroščev in splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
sl: Odpravljanje hroščev in splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
sl: Splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
sl: Popravki hroščev

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
sl: Podpora Solarisu in zgodovini

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
sl: Popravki hroščev in pohitren zagon

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
sl: Izboljšave označevanja

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
sl: Vgrajen program Konsole
    Orodna vrstica in imena sej

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
sl: Vgrajen program Konsole
    Splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
sl: Vidni učinki

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
sl: Koda iz projekta kvt
    Splošne izboljšave

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
sl: Izboljšave shem in izbora besedila

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
sl: Predelava za SGI

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
sl: Predelava za FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
sl: Zahvala gre še mnogim drugim.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
sl: &Nov zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
sl: Podvoji zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
sl: Novo okno

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
sl: Zapri okno

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
sl: Upravljaj profile ...

[ctx: @item]
en: Activate Menu
sl: Omogoči meni

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
sl: Shrani razporeditev zavihka…

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
sl: Naloži razporeditev zavihka…

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
sl[0]: V oknu teče %1 opravilo. Ali res želite končati?
sl[1]: V oknu tečeta %1 opravili. Ali res želite končati?
sl[2]: V oknu tečejo %1 opravila. Ali res želite končati?
sl[3]: V oknu teče %1 opravil. Ali res želite končati?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
sl: Potrdi zaprtje

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
sl: Zapri okno

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
sl: Zapri &trenutni zavihek

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
sl: V tem oknu je %1 odprtih terminalov. Ali res želite končati?

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
sl: Profili

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
sl: Vrstica z zavihki / Razdelilniki

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
sl: Začasne datoteke

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
sl: Predogledne sličice

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
sl: Podrobnosti o Delu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
sl: Obrazec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shortcut:
sl: Bližnjica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
sl: Obrni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
sl: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tooltip
sl: Orodni namig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGroup)
en: Group
sl: Skupina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Command
sl: Ukaz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Warnings
sl: Opozorila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
sl: Poženi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: Save
sl: Shrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Quick Commands
sl: Hitri ukazi

en: Show Quick Access
sl: Prikaži hitri dostop

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
sl: Ni najdenih hitrih ukazov. Lahko jih dodate v Vtičniki -> Hitri ukazi

en: Plugins - Quick Commands
sl: Vtičniki - Hitri ukazi

en: Show Quick Commands
sl: Prikaži hitre ukaze

en: A duplicate item exists
sl: Obstaja podvojen vnos

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
sl: Popravite vse, kar se nanaša na opozorila pred poskusom izvedbe tega skripta

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
sl: Obstaja nekaj napak v skriptu, ali ga res želite izvesti?

en: Shell Errors
sl: Napake shella

[ctx: @action:button]
en: Run
sl: Poženi

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
sl: Nameravate odstraniti skupino %1,
    z več sestavami, ali ste prepričani?

en: You are about to delete %1, are you sure?
sl: Nameravate odstraniti %1, ali ste prepričani?

en: Delete Quick Commands Configurations
sl: Odstrani sestave hitrih ukazov

en: Title can not be empty or blank
sl: Naslov ne more biti prazen ali presledek

en: Command can not be empty
sl: Ukaz ne more biti prazen

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Delete
sl: Zbriši

en: Warnings (*)
sl: Opozorila (*)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
sl: Konfiguracija SSH

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
sl: Privzeto

en: %1 is a folder for SSH entries
sl: %1 je mapa za vnose SSH

en: SSH Config
sl: Nastavi SSH

en: Host: %1
sl: Gostitelj: %1

en: SSH Manager
sl: Upravljalnik SSH

en: Show SSH Manager
sl: Prikaži upravljalnik SSH

en: Show Quick Access for SSH Actions
sl: Pokaži hitri dostop do dejavnosti SSH

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
sl: Ni shranjene SSH config. Lahko jo dodate v Vtičniki -> Upravljalnik SSH

en: Plugins - SSH Manager
sl: Vtičniki - Upravljalnik SSH

en: SSH Entries
sl: Vnosi SSH

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
sl: Ni bilo mogoče pridobiti ime procesa, predpostavljamo, da ne moremo zahtevati povezave

en: Error issuing SSH Command
sl: Napaka pri izdaji ukaza SSH

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
sl: Ni mogoče izdati ukaza SSH izven aplikacije shell (npr. bash, zsh,sh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: SSH Key
sl: Ključ SSH

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sl: Zbriši

en: Don't Change
sl: Ne spreminjaj

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
sl: Nameravate odstraniti mapo %1,
    z več sestavami SSH, ali ste prepričani?

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
sl: Zbriši sestave SSH

en: Missing Hostname
sl: Manjkajoče ime gostitelja

en: Missing Name
sl: Manjkajoče ime

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
sl: Če je uporabljen Ssh nastavi Config, tako da ne določen sshkey ali uporabniško ime.

en: At least Username or SSHKey must be set
sl: Nastavljeno mora biti vsaj uporabniško ime ali ključ SSH

en: Missing Folder
sl: Manjkajoča mapa

en: An SSH session must have a profile
sl: Seja SSH mora imeti profil

en: Cannot delete this folder
sl: Ni mogoče zbrisati te mape

en: Delete folder and all of its contents
sl: Zbriši mapo in vso njeno vsebino

en: Double click to change the folder name.
sl: Dvojni klik za spremembo imena mape.

en: You can't delete an automatically added entry.
sl: Ni mogoče zbrisati samodejno dodani vnos.

en: Delete selected entry
sl: Zbriši izbrani vnos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Shortcut
sl: Bližnjica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Show entries that don't match the filter
sl: Prikaži vnose, ki ne ustrezajo filtru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Change profile on connect/disconnect
sl: Spremeni profil pri priklopu/odklopu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Manage profile
sl: Upravljaj profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identifier
sl: Identifikator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: A name for this ssh entry
sl: Ime tega ssh vnosa

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: The name of this entry on the list
sl: Ime tega vnosa na seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: SSH Hostname
sl: Gostiteljevo ime SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostname) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, hostname)
en: The hostname of the server
sl: Gostiteljevo ime strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port
sl: Vrata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, port)
en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
sl: Vrata na strežniku 22 so privzeta za povezave ssh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key to be used for this connection
sl: Zasebni ključ, ki naj bo uporabljen za to povezavo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
sl: Zasebni ključ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
sl: Če to ni nastavljeno, se ne zanašamo na nastavitve ključa zgoraj, ampak na nastavitev na ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: Use ~/.ssh/config for key
sl: Za ključ uporabi ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: The username for the connection
sl: Uporabniško ime za povezavo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
sl: Vaše uporabniško ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
sl: Mapa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, folder)
en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
sl: Zaradi organizacijskih razlogov bo ta vnos znotraj te mape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
sl: Profil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, profile)
en: The profile to be active when the ssh session starts
sl: Profil, ki naj bo aktiven, ko se začne seja ssh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSSHConfig)
en: Add a new SSH Entry
sl: Dodaj nov vnos SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete selected SSH entry
sl: Zbriši izbrani vnos SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit selected entry
sl: Uredi izbrani vnos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new SSH Configuration
sl: Dodaj novo sestavo SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel Add or Edit
sl: Prekliči dodajanje ali urejanje

en: No plugins available
sl: Ni na voljo nobenega vtičnika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
sl: Možnosti izpisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
sl: Prijazen način do tiskalnika (črno besedilo, brez ozadja)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
sl: Umeri izpis

en: Default profile
sl: Privzeti profil

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
sl: Konsole nima dovoljenj za shranjevanje tega profila v %1

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
sl: Bližnjica

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
sl:  [Samo za branje]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
sl:  [Privzeto]

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
sl: Vgrajeni profil je vedno na voljo

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
sl: Dvokliknite, da spremenite bližnjico

en: Tab Properties
sl: Lastnosti zavihka

en: Save Output From %1
sl: Shrani izpis iz %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
sl: %1 ni veljaven URL. Izpisa ni bilo mogoče shraniti.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
sl: Med shranjevanjem izpisa je prišlo do napake.
    %1

en: Black on Light Yellow
sl: Črno na svetlo rumenem

en: Black on Random Light
sl: Črno na naključni svetli barvi

en: Black on White
sl: Črno na belem

en: Blue on Black
sl: Modro na črnem

en: Breeze
sl: Sapica

en: Dark Pastels
sl: Temni pasteli

en: Green on Black
sl: Zeleno na črnem

en: Linux Colors
sl: Barve Linuxa

en: Red on Black
sl: Rdeče na črnem

en: Solarized
sl: Sončno

en: Solarized Light
sl: Sončno svetla

en: White on Black
sl: Belo na črnem

en: Default (XFree 4)
sl: Privzeta (XFree 4)

en: Linux console
sl: Konzola Linuxa

en: Solaris console
sl: Konzola Solarisa

en: Bell in '%1' (Session '%2')
sl: Zvonec v '%1' (Seja '%2')

en: Could not find binary:
sl: Ni bilo mogoče najti programa:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
sl: Opozorilo:

en: Could not find an interactive shell to start.
sl: Ni bilo mogoče najti interaktivne lupine, ki bi jo lahko zagnali.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
sl: Ni bilo mogoče najti '%1', namesto tega zaganjam '%2'. Preverite nastavitve profila.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
sl: Ni bilo mogoče zagnati programa '%1' z argumenti '%2'.

en: Silence in '%1' (Session '%2')
sl: Tišina v '%1' (Seja '%2')

en: Show session
sl: Prikaži sejo

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
sl: Uporabljene so bile metode D-Bus sendText/runCommand, za katere obstajajo dvomi glede njihove varnosti, če so javne. Te metode lahko s ponovnim prevodom programa Konsole pretvorite v zasebne. <p>To opozorilo bo v tem primerku Konsole pokazano le enkrat.</p>

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
sl: Zaključeno

en: Program '%1' crashed.
sl: Program '%1' se je sesul.

en: Program '%1' exited with status %2.
sl: Program '%1' je končal s stanjem %2.

en: ZModem Progress
sl: Napredek ZModema

en: Activity in '%1' (Session '%2')
sl: Dejavnost v '%1' (Seja '%2')

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
sl: Dejavnost '%1' se je končala v seji '%2'

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
sl: Konsole ne zna odpreti zaznamka:

en: Search for '%1' with
sl: Poišči '%1' z

en: Configure Web Shortcuts...
sl: Nastavi spletne bližnjice ...

en: &Close Session
sl: Zapri sejo

en: Open File Manager
sl: Odpri upravljalnik datotek

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Split View Left-Right
sl: Razcepi pogled levo/desno

en: Split View Top-Bottom
sl: Razcepi pogled zgoraj/spodaj

en: Copy except prompts
sl: Kopiraj brez pozivov

en: Copy user input
sl: Kopiraj uporabnikov vnos

en: Copy command output
sl: Kopiraj izhod ukaza

en: Paste Selection
sl: Prilepi izbiro

en: Web Search
sl: Spletno iskanje

en: &Select All
sl: Izberi vse

en: Select &Mode
sl: Izberi način

en: Select &Line
sl: Izberi vrstico

en: Save Output &As...
sl: Shrani izpis kot...

en: &Print Screen...
sl: Natisni zaslon...

en: Adjust Scrollback...
sl: Nastavi pomnilnik vrstic ...

en: Clear Scrollback
sl: Počisti pomnilnik vrstic

en: Clear Scrollback and Reset
sl: Počisti pomnilnik vrstic in ponastavi

en: Switch Profile
sl: Preklopi profil

en: Set &Encoding
sl: Nastavi kodiranj&e

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow mouse tracking
sl: Dovoli sledenje miške

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-only
sl: Samo za branje

en: &Configure or Rename Tab...
sl: Nastavi ali preimenuj zavihek...

en: &All Tabs in Current Window
sl: Vsi zavihki v trenutnem oknu

en: &Select Tabs...
sl: Izbor zavihkov...

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
sl: &Nobenega

en: Copy Input To
sl: Kopiraj vnos v

en: &ZModem Upload...
sl: Pošiljanje prek &ZModema...

en: One-shot monitors
sl: Enkratni nadzorniki

en: Monitor for &Prompt
sl: Spremljaj &Poziv

en: Monitor for &Activity
sl: Spremljaj dej&avnost

en: Monitor for &Silence
sl: Spremljaj nedejavno&st

en: Monitor for Process Finishing
sl: Spremljaj dej&avnost dokler ne konča

en: Enlarge Font
sl: Povečaj velikost pisave

en: Shrink Font
sl: Zmanjšaj velikost pisave

en: Reset Font Size
sl: Ponastavi velikost pisave

en: Send Signal
sl: Pošlji signal

en: &Suspend Task
sl: Po&stavi opravilo v pripravljenost

en: &Continue Task
sl: Nadaljuj opravilo

en: &Hangup
sl: Odloži

en: &Interrupt Task
sl: Prekini opravilo

en: &Terminate Task
sl: Končaj opravilo

en: &Kill Task
sl: Uniči opravilo

en: User Signal &1
sl: Uporabniški signal &1

en: User Signal &2
sl: Uporabniški signal &2

en: Create New Profile...
sl: Ustvari nov profil...

en: Edit Current Profile...
sl: Uredi trenutni profil ...

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
sl: V tej seji trenutno teče nek program. Ali ste prepričani, da jo želite zapreti?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
sl: V tej seji trenutno teče program '%1'. Ali ste prepričani, da jo želite zapreti?

en: Confirm Close
sl: Potrdi zaprtje

[ctx: @action:button]
en: Close Program
sl: Zapri program

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
sl: V tej seji teče program, ki ga ni mogoče uničiti. Ali ste prepričani, da ga želite uničiti nasilno?

en: The program '%1' is in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
sl: V tej seji teče program '%1', ki ga ni mogoče uničiti. Ali ste prepričani, da ga želite uničiti nasilno?

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
sl: Ubij program

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
sl: Shellov poziv je prikazan v seji '%1'

en: Open Current Folder With
sl: Odpri trenutno mapo z

en: Save ZModem Download to...
sl: Shrani prejemanje prek ZModema v ...

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
sl: <p>Zaznan je bi poskus prenosa datoteke prek ZModema, vendar na tem sistemu ni bilo mogoče najti ustreznega programa za ZModem.</p><p>Morda bi želeli namestiti paket »rzsz« ali »lrzsz«.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
sl: <p>V trenutni seji že poteka datotečni prenos prek ZModema.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
sl: <p>Na tem sistemu ni bilo mogoče najti ustreznega programa za ZModem.</p><p>Morda bi  želeli namestiti paket »rzsz« ali »lrzsz«.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
sl: Izberite datoteke za pošiljanje prek ZModema

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
sl: Številka

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
sl: Naslov

[ctx: @title:window]
en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: @item:intext Search options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search:
sl: Išči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
sl: Omogoči pospeševalnike menija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: If enabled, profile settings will be ignored
sl: Če je omogočeno, bodo nastavitve profila prezrte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: Remember window size
sl: Zapomni si velikost okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
sl: V naslovni vrstici pokaži ime okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse) i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (KonsoleWindow)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
sl: Osredotočenje na terminale, ko se miška pomakne nadnje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchRegExpression) i18n: ectx: label, entry (SearchRegExpression), group (SearchSettings)
en: Match using regular expressions
sl: Ujemanje naj upošteva regularne izraze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: tooltip, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: When launching Konsole re-use existing process if possible
sl: Ob zagonu Konsole ponovno uporabi obstoječe opravilo (če je mogoče)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: label, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: Run all Konsole windows in a single process
sl: Zaženi vsa okna Konsole v enojnem opravilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchHighlightMatches)
en: Highlight all matches
sl: Poudari vsa ujemanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Sets whether the search is case sensitive
sl: Ali naj se pri iskanju upošteva velikost črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive)
en: Case sensitive
sl: Ločevanje med malimi in velikimi črkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoveWindowTitleBarAndFrame) i18n: ectx: label, entry (RemoveWindowTitleBarAndFrame), group (KonsoleWindow)
en: Remove window titlebar and frame
sl: Odstrani naslov okna in okvir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Process and window:
sl: Obdeluj in okno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Notifications:
sl: Obvestila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: All dialogs will be shown again
sl: Vsa pogovorna okna bodo znova prikazana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: Enable all "Don't Ask Again" messages
sl: Omogoči vsa sporočila "Ne vprašaj več"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
sl: Nastavi ali se naj iskanje začne od spodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
sl: Poišči vzvratno

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
sl: V naslovni vrstici pokaži ime okna, ki je določeno z ubežnim zaporedjem

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
sl: Dovoli uporabnikom, da dostopajo do vrhnjega menija s kombinacijo Alt+tipka

note: i18n: ectx: label, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: Use current window size on next startup
sl: Uporabi trenutno velikost okna ob naslednjem zagonu

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
sl: Ob izhodu bo shranjena velikost okna programa Konsole

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Thumbnail Width
sl: Širina predogledne sličice

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Sets the width of the thumbnail
sl: Določi širino predogledne sličice

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Shift to display a thumbnail
sl: Uporabite tipko Shift za predogled sličice

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Alt to display a thumbnail
sl: Uporabi Alt za prikaz predogledne sličice

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Ctrl to display a thumbnail
sl: Uporabi Ctrl za prikaz predogledne sličice

note: i18n: ectx: label, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Search is case sensitive
sl: Iskanje upošteva velikost črk

note: i18n: ectx: label, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Highlight all search matches
sl: Poudari vsa ujemanja

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
sl: Ali naj se ujemajoče besedilo poudari

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
sl: Nadziraj vidnost celotne vrstice z zavihki

note: i18n: ectx: label, entry (SplitDragHandleSize), group (SplitView)
en: Control the size of the handle between panels
sl: Nadzoruj velikost ročaja med ploščami

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
sl: Nadziraj položaj vrstice z zavihki

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
sl: Nadziraj vidni slog vrstice z zavihki

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUseUserStyleSheet), group (TabBar)
en: Use a user-defined .css file for the tab bar
sl: Uporabi uporabniško določeno datoteko .css za vrstico z zavihki

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUserStyleSheetFile), group (TabBar)
en: The .css file to use for the tab bar style
sl: Datoteka .css, ki bo uporabljena za slog vrstice z zavihki

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabOnMiddleMouseButton), group (TabBar)
en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
sl: Dovoli klik s srednjo tipko na odprte zavihke, da jih zapreš

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
sl: Nadziraj vidnost gumba "Nov zavihek" na vrstici z zavihki

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabButton), group (TabBar)
en: Control where the "Close tab" button will be displayed
sl: Upravljaj, kje naj bo prikazan gumb Zapri zavihek

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
sl: Nadziraj kam bo postavljen nov zavihek

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandTabWidth), group (TabBar)
en: Expand the tab widths
sl: Razširi širine zavihkov

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSystemLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use system-wide folder location
sl: Uporabi sistemsko mapo za datoteke s pomnilnikom vrstic

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseCacheLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use user's specific folder location
sl: Uporabi uporabniško določeno mapo za datoteke s pomnilnikom vrstic

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use specified folder location
sl: Uporabi navedeno mapo za datoteke s pomnilnikom vrstic

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocationDirectory), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use this folder
sl: Uporabi to mapo za datoteke s pomnilnikom vrstic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
sl: <html><head/><body><p>Programi, ki uporabljajo KonsolePart, si delijo profile.</p><p>Naslednje stvari niso deljene s Konsole ali drugimi programi:<ul><li>privzeti profil</li><li>pokaži v meniju</li><li>bližnjice</li></ul></p><p>Če želite spremeniti, kako so te stvari obravnavane, <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">poročajte o hrošču</a> v programu Konsole.</body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: Create a new profile based on the selected profile
sl: Ustvari nov profil, ki temelji na izbranem profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: &New...
sl: &Nova...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
sl: Uredi izbrani profil (ta gumb je onemogočen za profile samo za branje)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: &Edit...
sl: Ur&edi...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: Delete the selected profile
sl: Izbriši izbrani profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: &Remove
sl: Odst&rani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
sl: Nastavi izbrani profil kot privzetega za nove terminalske seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
sl: Na&stavi kot privzeto

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, appearanceTab)
en: Appearance
sl: Videz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showTabBarLabel)
en: Show:
sl: Pokaži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowTabBarWhenNeeded)
en: When needed
sl: Kadar je potrebno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowTabBar)
en: Alwa&ys
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideTabBar)
en: &Never
sl: &Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, positionLabel)
en: Position:
sl: Pozicija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Top)
en: Above terminal area
sl: Nad območjem terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Bottom)
en: Be&low terminal area
sl: Pod območjem terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showCloseTabButtonLabel)
en: Show Close Tab button:
sl: Pokaži gumb Zapri zavihek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnEachTab)
en: &On each tab
sl: Na vsakem zavihku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnTabBar)
en: On &the tab bar
sl: Na letvici zavihkov

[ctx: Do not show a close button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
sl: Noben

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousAppearanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousBehaviorLabel)
en: Miscellaneous:
sl: Razno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewTabButton)
en: Show 'New Tab' button
sl: Pokaži gumb 'Nov zavihek'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpandTabWidth)
en: Expand individual tab widths to full window
sl: Razširi posamezne širine zavihkov do polnega okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarUseUserStyleSheet)
en: Use user-defined stylesheet:
sl: Uporabniško določena slogovna predloga:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_TabBarUserStyleSheetFile)
en: (none)
sl: (noben)

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, behaviorTab)
en: Behavior
sl: Obnašanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, putNewTabsLabel)
en: Put new tabs:
sl: Postavi nove zavihke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAtTheEnd)
en: At &the end
sl: Na konec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAfterCurrentTab)
en: After current &tab
sl: Za trenutnim zavihkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseTabOnMiddleMouseButton)
en: Close tab on middle-click
sl: Zavihek zapremo s srednjo tipko

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, splitTab)
en: Splits
sl: Razdeli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show Header:
sl: Pokaži glavo:

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSplitHeaderWhenNeeded)
en: When needed
sl: Kadar je potrebno

[ctx: @option:radio Never show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideSplitHeader)
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Drag Handle Size:
sl: Vleci velikost ročaja:

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleSmall)
en: Small
sl: Majhno

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleMedium)
en: Medium
sl: Srednje

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleLarge)
en: Large
sl: Veliko

[ctx: @option:radio Always show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowSplitHeader)
en: Always
sl: Vedno

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
sl: Sistemska začasna mapa (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
sl: Mapa uporabnikovega predpomnilnika (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Scrollback file location:
sl: Mesto datoteke s pomnilnikom vrstic:

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_scrollbackUseSpecifiedLocation)
en: Custom:
sl: Po meri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
sl: Velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline </span><span style=" font-weight:600;">files</span> in your profile settings</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Da bi uporabljali to možnost, omogočite <span style=" font-weight:600;">Miška-&gt;Razno-&gt;Podčrtaj </span><span style=" font-weight:600;">files</span> v vaših nastavitvah profila</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Activation:
sl: Aktivacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mouse hover plus
sl: Miška nad plus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableThumbnails)
en: Enable thumbnails generation
sl: Omogoči tvorbo predoglednih sličic

en: Size: %1 x %2
sl: Velikost: %1 × %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
sl[0]: Ali res želite prilepiti %1 znak?
sl[1]: Ali res želite prilepiti %1 znaka?
sl[2]: Ali res želite prilepiti %1 znake?
sl[3]: Ali res želite prilepiti %1 znakov?

en: Confirm Paste
sl: Potrditev lepljenja

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
sl: End Of Text/Interrupt: lahko konča trenutni proces

en: End Of Transmission: may exit the current process
sl: End Of Transmission:  lahko konča trenutni proces

en: Bell: will try to emit an audible warning
sl: Bell: bo poskusil oddati zvočno opozorilo

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
sl: Device Control Three/XOFF: začasno prekini izhod

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
sl: Substitute/Suspend: lahko začasno ustavi trenutni proces

en: Escape: used for manipulating terminal state
sl: Escape: se uporablja za spremembo stanja terminala

en: File Separator/Quit: may abort the current process
sl: File Separator/Quit:  lahko konča trenutni proces

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
sl: Besedilo, ki ga želite prilepiti vsebuje nekatere skrite kontrolne znake. Ali želite te znake odfiltrirati?

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
sl: Potrdi lepljenje

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
sl: Prilepi brez kontrolnih znakov

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
sl: &Prilepi vse

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
sl: Prekliči

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
sl: <qt>Izpis je bil začasno <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspendiran</a> s pritiskom Ctrl+S.  Pritisnite <b>Ctrl+Q</b>za nadaljevanje.</qt>

en: This terminal is read-only.
sl: Ta terminal je samo za branje.

en: Change &Directory To
sl: Spremeni mapo v

en: &Paste Location
sl: &Prilepi naslov

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
sl: Razdeljen pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
sl: Razdeli pogled levo/desno

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
sl: Razdeli pogled zgoraj/spodaj

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
sl: Samodejno razdeli pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
sl: Razdeli pogled levo/desno iz naslednjega zavihka

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
sl: Razdeli pogled zgoraj/spodaj iz naslednjega zavihka

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
sl: Samodejno razdeli pogled iz naslednjega zavihka

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
sl: Naloži nov zavihek s postavitvijo 2x2 terminalov

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
sl: Naloži nov zavihek s postavitvijo 2x1 terminalov

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
sl: Naloži nov zavihek s postavitvijo 1x2 terminala

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
sl: Razširi pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
sl: Skrči pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
sl: Odpni trenutni pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
sl: Odpni trenutni zavihek

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
sl: Naslednji zavihek

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
sl: Predhodni zavihek

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
sl: Deluje na območjem terminala

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
sl: Deluj pod območjem terminala

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
sl: Deluj na levem terminalu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
sl: Deluj na desnem terminalu

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
sl: Preklopi na zadnji zavihek

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
sl: Zadnje uporabljeni zavihki

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
sl: Preklapljaj med dvema zavihkoma

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
sl: Zadnje uporabljeni zavihki (Obratno)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
sl: Preklopi v maksimalni trenutni pogled

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
sl: Preklopi v maksimalni trenutni pogled

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
sl: Premakni zavihek na desno

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
sl: Premakni zavihek na levo

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
sl: Nastavi semantićno integracijo (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
sl: Preklopi prikaz semantičnih namigov

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
sl: Preklopi prikaz številk vrstic

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
sl: Enaka velikost za vse poglede

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
sl: Preklopi na zavihek %1

en: Semantic hints
sl: Semantični namigi

en: Line numbers
sl: Številke vrstic

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
sl: Shrani razporeditev zavihka

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
sl: Med shranjevanjem postavitve je prišlo do težave.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
sl: Med nalaganjem postavitve je prišlo do težave.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
sl: Naloži razporeditev zavihka

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
sl: Na voljo ni prevajalnika tipkovnice. Manjkajo podatki za spreminjanje pritiskov tipk v znake, ki se pošljejo terminalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHintsLabel)
en: Key combination to show URL hints:
sl: Kombinacija tipk za prikaz namigov spletnih naslovov:

[ctx: key on keyboard]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, urlHintsModifierShift)
en: Shift
sl: Pomik

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Miscellaneous:
sl: Razno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
sl: Število namigov spletnih strani v obratnem redu z začetkom od spodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Reverse URL hint numbering
sl: Obratno številčenje namigov spletnih strani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
sl: Dovoli, da terminalski programi ustvarijo odseke utripajočega besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
sl: Dovoli utripajoče besedilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
sl: Dovoli prestavitev izpisovanja v pripravljenost s pritiskom na Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Flow control
sl: Kontrola toka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
sl: Na terminalih omogoči dvosmeren prikaz (veljavno le za arabščino, farsi in hebrejščino)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Bi-Directional text rendering
sl: Dvosmeren prikaz besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
sl: Privzeto kodiranje znakov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peekPrimaryLabel)
en: Shortcut for peeking the primary screen:
sl: Bližnjica za kukanje na primarni zaslon:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, colorSchemeTab)
en: Color scheme && font
sl: Barvna shema && pisava

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
sl: Ustvari novo barvno shemo na osnovi izbrane sheme

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
sl: Nova ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
sl: Uredi izbrano barvno shemo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
sl: Uredi ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
sl: Izbriši izbrano barvno shemo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Reset the selected color scheme settings to the default values
sl: Ponastavi nastavitve izbrane barvne sheme na privzete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
sl: Privzete vrednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
sl: Pisava:

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseFontButton)
en: Choose...
sl: Izberi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
sl: Mehčaj pisavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
sl: Intenzivne barve izpiši s polkrepko pisavo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
sl: Uporabi izbrano pisavo za znake za novo vrstico namesto vgrajene kode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use line characters contained in font
sl: Uporabi znake za novo vrstico iz pisave

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
sl: Kazalka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
sl: Oblika:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
sl: Kvadratek

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
sl: Žarek

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
sl: Podčrtaj

[ctx: Cursor color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color:
sl: Barva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
sl: Barva kazalke naj se ujema z barvo znaka, ki se nahaja pod njim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Match current character
sl: Izberi znak, ki ustreza trenutnemu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
sl: Za kazalko uporabi stalno barvo po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Custom cursor color
sl: Barva kazalke po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorColorLabel)
en: Cursor:
sl: Kazalka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
sl: Izberite barvo ki se naj uporabi za izris kazalke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorTextColorLabel)
en: Text:
sl: Besedilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customTextColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
sl: Izberite barvo, za izris znaka pod kazalko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blinking:
sl: Utripajoča kazalka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
sl: Povzroči, da kazalka redno utripa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
sl: Omogočeno

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, miscTab)
en: Miscellaneous
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
sl: Okno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
sl: Po spremembi velikosti pokaži velikost terminala v stolpcih in vrsticah v sredini okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
sl: Prikaži namig za velikost terminala po spremembi velikosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSelectionColorsCheckbox)
en: Always invert the colors of selected text
sl: Vedno zamenjaj barve izbranega besedila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dimLabel)
en: Darkening strength:
sl: Moč temnenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
sl: Nedejavni terminali:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
sl: Vsebine terminala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
sl: Razmik vrstic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
sl: Število točk med dvema vrsticama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
sl: Robovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
sl: Usredini:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
sl: Z zatemnitvijo barv označi, ali je okno aktivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
sl: Potemni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayVerticalLine)
en: Display Vertical line at column:
sl: Kaži navpično črto pri stolpcu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, CTLtab)
en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Kompleksna razporeditev besedila</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, CTLtab)
en: Complex Text Layout
sl: Kompleksna razporeditev besedila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Enable word mode text rendering
sl: Omogoči besedni način upodabljanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Word mode
sl: Besedni način

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
sl: Prezri spremembe v sredini besede (sicer spremembe lastnosti prelomijo besedo pri upodabljanju)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Use the same attributes for whole word
sl: Uporabi iste lastnosti za celotno besedo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: Render words of ASCII characters together
sl: Upodobi besede z znaki ASCII skupaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: ASCII characters
sl: ASCII znaki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Render words of Brahmic scripts characters together
sl: Upodobi besede z znaki bramanske pisave skupaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Brahmic scripts characters
sl: Znaki bramanske pisave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Emoji Font:
sl: Pisava čustvenčka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
sl: Črte so vedno L->D, smeri ne določa prvi krepki znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: force LTR line direction
sl: vsili smer vrstice L->D

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Treat table drawing characters as strong LTR.
sl: Obravnavaj znake izrisa tabele kot krepki L->D.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Table characters BiDi mode override
sl: Preglasitev dvosmernega načina znakov tabele

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Ignore wcwidth of problematic characters
sl: Prezri širino wcwidth problematičnih znakov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Override wcwidth
sl: Povozi širino wcwidth

en: Edit Profile
sl: Uredi profil

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
sl: Splošno

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Appearance
sl: Videz

en: Scrolling
sl: Drsenje

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Key bindings
sl: Povezave tipk

en: Mouse
sl: Miška

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
sl: Napredno

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
sl: Premalo pravic za shranjevanje nastavitev na <filename>%1</filename>.<nl/> Ali spremenite dovoljenja te datoteke ali nastavite drugo ime za shranjevanje nastavitev v novi profil.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
sl: Ime profila je prazno; uporabite neko ime za shranjevanje nastavitev.

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
sl: Profil z imenom "%1" že obstaja.

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
sl[0]: Urejanje %1 profila: %2
sl[1]: Urejanje %1 profilov: %2
sl[2]: Urejanje %1 profilov: %2
sl[3]: Urejanje %1 profilov: %2

en: Create New Profile
sl: Ustvari nov profil

en: Edit Profile "%1"
sl: Uredi profil "%1"

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
sl[0]:  stolpec
sl[1]:  stolpca
sl[2]:  stolpci
sl[3]:  stolpcev

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
sl[0]:  vrstica
sl[1]:  vrstici
sl[2]:  vrstice
sl[3]:  vrstic

en: System Bell
sl: Sistemski zvonec

en: System Notifications
sl: Obvestila sistema

en: Visual Bell
sl: Vidni zvonec

en: Ignore Bell Events
sl: Prezri dogodke zvonca

en: Default profile for new terminal sessions in %1
sl: Privzeti profil za nove terminalske seje v %1

en: Edit Environment
sl: Uredi okolje

en: One environment variable per line
sl: Ena okoljska spremenljivka na vrstico

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
sl[0]:  sekunda
sl[1]:  sekundi
sl[2]:  sekunde
sl[3]:  sekund

en: Select Initial Directory
sl: Izberi začetno mapo

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
sl: Shema <resource>%1</resource> se ni uspela naložiti.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
sl: Ta barvna shema uporablja prozorno ozadje, kar na tem sistemu ni podprto

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
sl: Program Konsole je bil začet preden so bili omogočeni učinki namizja. Da bi lahko videli prozorno ozadje, ga morate znova zagnati.

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
sl: Format je npr. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH bo zamenjana s potjo do besedilne datoteke
    LINE bo zamenjana s številko vrstice
    COLUMN (neobvezno) bo nadomeščen s številko stolpca
    Opomba: 'PATH:LINE:COLUMN' boste morali zamenjati z dejansko
    sintakso, ki jo podpira urejevalnik, ki ga želite uporabiti; npr.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    Če v ukazu manjkata PATH ali LINE, bo ta nastavitev
    prezrta, datoteko pa bo odprl privzeti urejevalnik besedil.

en: Text Editor Custom Command
sl: Ukaz urejevalnika besedil po meri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
sl: Izberite ikono za zavihke sej s tem profilom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
sl: Opisno ime profila

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: Profile name
sl: Ime profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setAsDefaultButton)
en: Default Profile
sl: Privzeti profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
sl: Ukaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
sl: Ukaz, ki naj se izvede ob ustvaritvi novih terminalskih sej s tem profilom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
sl: Začetna mapa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
sl: Začetna delovna mapa za nove terminalske seje s tem profilom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
sl: Izberite začetno mapo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
sl: Začni v isti mapi kot trenutno sejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
sl: Okolje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
sl: Uredi seznam okoljskih spremenljivk in povezanih vrednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial terminal size:
sl: Začetna velikost terminala:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useCurrentWindowSizeNote)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Nastavitve → Nastavi Konsole → Splošno → Zapomni si velikost okna</span> mora biti onemogočeno, da ti vnosi delujejo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalBellLabel)
en: Terminal bell mode:
sl: Terminalski način zvonca:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, semantic)
en: Semantic Integration
sl: Semantična integracija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticUpDown)
en: Up/Down Arrows emulation
sl: Emulacija puščic gor/dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticInputClick)
en: Mouse click in input line moves cursor
sl: Klik z miško v vhodno vrstico premakne kazalko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Semantic hints:
sl: Semantični namigi:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsNever) i18n: ectx: prop
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsURL) i18n: ectx: property (te
en: When URL hints show
sl: Kadar namigi URL kažejo

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsAlways) i18n: ectx: 
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Red error bars:
sl: Rdeče črte napak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Red error background:
sl: Rdeče ozadje napak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Alternating bars:
sl: Izmenjujoče črte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Alternating background:
sl: Izmenjujoče se ozadje:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
sl: Tipkovne povezave določajo, kako se kombinacije pritisnjenih tipk v terminalskem oknu spremenijo v niz znakov, ki se pošlje trenutnemu programu v terminalu. Za več informacij, kako prilagoditi tipkovne povezave, preverite v Priročniku za Konsole.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
sl: Ustvari novo shemo tipkovnih bližnjic, ki temelji na izbranih povezavah

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
sl: Nov ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton)
en: Edit the selected key bindings scheme
sl: Uredi izbrano shemo tipkovnih bližnjic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton)
en: Delete the selected key bindings scheme
sl: Izbriši izbrano shemo tipkovnih bližnjic

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton)
en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
sl: Ponastavi izbrane sheme tipkovnih bližnjic na privzete

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Text interaction
sl: Interakcija besedila

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wordCharacterEdit)
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
sl: Znaki, ki se obravnavajo kot del besede, ko dvokliknete, da bi v terminalu izbrali celotno besedo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Word characters:
sl: Znaki besede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Triple-click selects:
sl: Izbor s trojnim klikom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsTheWholeLine)
en: The whole line
sl: Celotna vrstica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of line
sl: Od položaja miške do konca vrstice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Middle-click pastes:
sl: Lepljenje z srednjim gumbom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
sl: Iz odložišča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
sl: Iz izbire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
sl: Možnosti kopiranja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
sl: Samodejno kopira izbrano besedilo v odložišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
sl: Kopiraj ob izboru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
sl: Kopiraj besedilo kot HTML (vključno z oblikovanjem, vrstami pisav, barvami, itd.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML
sl: Kopiraj besedilo kot HTML

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
sl: Odstrani začetne presledke v izbranem besedilu (uporabno v nekaterih primerih)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces
sl: Odstrani začetne presledke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
sl: Odstrani končne presledke v izbranem besedilu (uporabno v nekaterih primerih)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
sl: Odstrani končne presledke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
sl: Ko se z miškino kazalko pomaknete nad besedilo, ki je prepoznano kot povezava ali e-poštni naslov, bo besedilo podčrtano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Underline links
sl: Podčrtaj povezave

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
sl: Ko se z miškino kazalko pomaknete nad besedilo, ki je prepoznano kot datoteka, bo besedilo podčrtano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Underline files
sl: Podčrtaj datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textEditorCommandLabel)
en: Text Editor Command:
sl: Ukaz urejevalnika besedil:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textEditorCommandLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, textEditorCombo)
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
sl: Urejevalnik besedil za odpiranje besedilnih datotek na naslovih v dani vrstici/stolpcu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
sl: Besedilo, ki bo prepoznano kot datoteka, povezava ali e-poštni naslov, lahko odprete z neposrednim klikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Open files/links by direct click
sl: Odpri datoteke/povezave z neposrednim klikom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowLinkEscapeSequenceButton)
en: Allow escape sequences for links
sl: Dovoli ubežne sekvence za povezave

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowLinkEscapeSequenceButtonWarning)
en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
sl: <b>WARNING</b>: To ima varnostne posledice, saj omogoča prikazovanje zlonamernih spletnih naslovov kot druge ali skrite naslove.<br>Prepričajte se, da razumete posledice, preden vklopite to možnost.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Allowed link formats:
sl: Dovoljeni formati povezav:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, linkEscapeSequenceTexts)
en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
sl: Formati možnih povezav kot http://, https:// in file://

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
sl: Izbrano besedilo boste lahko povlekli s Ctrl+klik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Require Ctrl key for drag && drop
sl: Zahtevaj tipko Ctrl za povlek in && spust

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
sl: Miškino kolesce bo posnemalo tipko gor/dol v programih, ki uporabljajo alternativni medpomnilnik zaslona (npr. program less)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
sl: Omogoči pomikanje po medpomnilniku zaslona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
sl: Vedno prilepi spuščene datoteke in spletne naslove kot besedilo, brez ponujanja premikov, kopiranja in povezovanja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Disable drag && drop menu for files && URLs
sl: Prepreči menu vlečenja in spuščanja za datoteke in spletne naslove

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
sl: S pritiskom Ctrl+kolešček boste povečali ali zmanjšali velikost besedila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
sl: Za spreminjanje velikosti besedila dovoli Ctrl+kolešček

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
sl: Ko postavite miško na šestnajstiško barvo, bo prikazana v okviru poleg kazalca miške

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: Preview Colors on hover
sl: Predogledne barve pod miškino kazalko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
sl: Nekatere aplikacije terminala imajo podporo za miško, to je privzeto omogočeno. Podpora se lahko tudi preklaplja med delovanjem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
sl: Dovoli aplikaciji terminala, da obravnava klike in potege

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historySizeLabel)
en: Scrollback:
sl: Pomik nazaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scroll Page Up/Down:
sl: Pomik po strani navzgor/navzdol:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
sl: Premakni stran za polovico višine okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Half screen height
sl: Polovica višine zaslona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
sl: Premakni stran za celotno višino okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Full screen height
sl: Celotna višina zaslona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Scrollbar position:
sl: Položaj drsnika:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
sl: Prikaže drsnik na desni strani terminalskega okna

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Right side
sl: Na desni strani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
sl: Prikaže drsnik na levi strani terminalskega okna

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Left side
sl: Na levi strani

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarHiddenButton)
en: Hidden
sl: Skrit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Highlighting:
sl: Osvetljevanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrolledLinesButton)
en: Highlight the lines coming into view
sl: Osvetli vrstice, ki prihajajo v pogled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelReflowLines)
en: Reflow Lines:
sl: Ponovni potek vrstic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reflowLinesButton)
en: Reflow lines when terminal resizes
sl: Ponovni potek vrstic ob spremembi velikosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
sl: Imena zavihkov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
sl: Nadzor zavihkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
sl: Prag za neprekinjeno nedejavnost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
sl: Prag za neprekinjeno nedejavnost, ki jo zazna Konsole

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
sl[0]:  vrstica
sl[1]:  vrstici
sl[2]:  vrstice
sl[3]:  vrstic

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
sl: Če uporabite to možnost, bodo podatki že pobeglih vrstic zaslona vrstic zapisani v pomnilnik. Če izberete previsoko vrednost, lahko vašemu sistemu zmanjka prostega pomnilnika, kar lahko vodi v resne težave.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
sl: Če uporabite to možnost, bodo podatki že pobeglih vrstic nešifrirano zapisani v začasne datoteke. Če se Konsole zapre na običajen način, bodo te začasne datoteke samodejno izbrisane.<nl/>Uporabite <emphasis>Nastavitve → Nastavi Konsole → Mesta datotek</emphasis> da izberete mesto začasnih datotek.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
sl: Omeji pomnjen izpis na fiksno število vrstic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Fixed size:
sl: Fiksna velikost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
sl: Število pomnjenih vrstic izpisa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
sl: Zapomni si ves izpis, ki ga ustvari terminal

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Unlimited
sl: Neomejeno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
sl: Ne zapomni si predhodnega izpisa

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: None
sl: Noben

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
sl: Najdi...

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
sl: Sem vnesite iskano besedilo

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
sl: Najde naslednje ujemanje za trenutno iskalno frazo

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
sl: Najde predhodno ujemanje za trenutno iskalno frazo

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
sl: Prikaže meni z možnostmi

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
sl: Zapri iskalno vrstico

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
sl: Ali naj se pri iskanju upošteva velikost črk

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
sl: Ujemanje z regularnim izrazom

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
sl: Poudari vsa ujemanja

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
sl: Ali naj se ujemajoče besedilo poudari

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
sl: Poišči vzvratno

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
sl: Nastavi, ali se naj iskanje začne od spodaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
sl: Poišči trenutno iskalno frazo od spodaj navzgor

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
sl: Poišči trenutno iskalno frazo od zgoraj navzdol

en: Print Shell
sl: Natisni lupino

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
sl: Noben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
sl: Oblika imena zavihka, ko se izvaja oddaljen ukaz (npr. povezava na oddaljen računalnik prek SSH)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
sl: Oblika imena oddaljenega zavihka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
sl: Oblika imena zavihka:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
sl: Oblika imena običajnega zavihka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tab Color:
sl: Barva zavihka:

en: Program Name: %n
sl: Ime programa: %n

en: Current Directory (Short): %d
sl: Trenutna mapa (kratko): %d

en: Current Directory (Long): %D
sl: Trenutna mapa (dolgo): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
sl: Naslov okna nastavi lupina: %w

en: Session Number: %#
sl: Številka seje: %#

en: User Name: %u
sl: Uporabniško ime: %u

en: Local Host: %h
sl: Krajevni gostitelj: %h

en: User's Bourne prompt sigil: %B
sl: Bournov magični uporabnikov poziv: %B

en: User Name@ (if given): %U
sl: Uporabniško ime@ (če je podano): %U

en: Remote Host (Short): %h
sl: Oddaljen gostitelj (kratko): %h

en: Remote Host (Long): %H
sl: Oddaljen gostitelj (dolgo): %H

en: Command and arguments: %c
sl: Ukaz in argumenti: %c

en: Insert
sl: Vstavi

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
sl: Vstavi obliko naslova

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
sl: Vstavi obliko naslova oddaljenega

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
sl: Maksimiziraj terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
sl: Prenesi terminal v nov zavihek

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
sl: Zapri terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
sl: Obnovi terminal

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
sl: Odpri novi zavihek

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
sl: Zapri ta zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
sl: O&dpni zavihek

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
sl: Nastavi ali preimenuj zavihek...

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
sl: Zapri zavihek
