konsole - en to ug translation catalogue (209 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
ug: ھۆججەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
ug: تەھرىرلەش

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
ug: كۆرۈنۈش

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
ug: كۆرۈنۈشنى پارچىلا

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ug: ياردەم

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
ug: يەڭ Konsole ئۈلگىسى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان profile نىڭ ئاتى

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
ug: يېڭى بەتكۈچ ياكى كۆزنەكنىڭ دەسلەپكى خىزمەت مۇندەرىجىسىنى  'dir' غا بەلگىلە

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
ug: دەسلەپكى ئەڭگىمە ئاخىرلاشقاندا ئۇنى ياپمايدۇ.

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
ug: بېرىلگەن بەتكۈچ سەپلىمە ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەندەك بەتكۈچ قۇرسۇن

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
ug: سۈزۈك تەگلىك ئىقتىدارىنى سىستېما قوللىسا، ئۇنى ئىناۋەتسىز قىل.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
ug: بار بولغان profile لارنىڭ تىزىمى

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
ug: بارلىق profile خاسلىقنىڭ ئاتىنى ۋە ئۇلارنىڭ تىپىنى كۆرسىتىدۇ(-p نىڭ بىلەن بىرگە ئىشلىتىش ئۈچۈن)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
ug: profile خاسلىقىنىڭ قىممىتىنى ئۆزگەرتىدۇ.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
ug: بۇيرۇققا بېرىدىغان ئارگۇمېنتلار

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
ug: %1 - %2 نىڭدا

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
ug: ئالدى كۆرۈنۈش

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
ug: تەگلىك

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
ug: رەڭ 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
ug: رەڭ 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
ug: رەڭ 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
ug: رەڭ 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
ug: رەڭ 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
ug: رەڭ 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
ug: رەڭ 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
ug: رەڭ 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
ug: ئالدى كۆرۈنۈش(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
ug: تەگلىك(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
ug: رەڭ 1(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
ug: رەڭ 2(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
ug: رەڭ 3(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
ug: رەڭ 4(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
ug: رەڭ 5(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
ug: رەڭ 6(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
ug: رەڭ 8(كۈچلۈك)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
ug: رەڭ 8(كۈچلۈك)

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
ug: رەڭ

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
ug: ئۈستەلئۈستىڭىزنى سۈزۈك كۆزنەكلەرنى قوللىمىغانلىقى ئۈچۈن، تەگلىكنىڭ سۈزۈكلۈك تەڭشىكى ئىشلىتىلمىدى.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
ug: پىرسەنت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
ug: تەگلىك سۈرەت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, dirSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnFindSshKey)
en: ...
ug: …

en: Copy Input
ug: كىرىشنى كۆچۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
ug: سۈزگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
ug: تاللاشنىڭ ھەممىسىنى بىكار قىل

en: Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ

en: Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئادرېسىنى كۆچۈر

en: Send Email To...
ug: ئېلخەتنى ئەۋەت …

en: Copy Email Address
ug: ئېلخەت ئادرېسنى كۆچۈر

en: Key Combination
ug: كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Output
ug: چىقار

en: New Key Binding List
ug: يېڭى كۇنۇپكا باغلىنىش تىزىمى

en: Edit Key Binding List
ug: كۇنۇپكا باغلىنىش تىزىمىنى تەھرىرلە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
ug: قوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
ug: سىناق رايونى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
ug: كىرگۈز:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
ug: چىقار:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
ug: تېرمىنال تەقلىدلىگۈ

[ctx: @info:credit]
en: Original author
ug: ئەسلى ئاپتور

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
ug: كەمتۈكلەرنى تۈزىتىش ۋە ئادەتتىكى ياخشىلاش

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
ug: ئادەتتىكى ياخشىلاش

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
ug: كەمتۈكلەرنى تۈزىتىش

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
ug: Solaris قوللاش ۋە تارىخ

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
ug: كەمتۈك تۈزىتىش ۋە باشلىنىش تېزلىكىنى ياخشىلاش

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
ug: ياخشىلىنىشلارنى خاتىرىلەش

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
ug: سىڭدۈرمە Konsole
    قورال بالداق ۋە ئەڭگىمە ئاتلىرى

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
ug: سىڭدۈرمە Konsole
    ئادەتتىكى ياخشىلاش

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
ug: كۆرۈنۈش ئۈنۈملىرى

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
ug: kvt قۇرۇلۇشىدىن كەلگەن كودلار
    ئادەتتىكى ياخشىلاش

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
ug: لايىھە ۋە تېكىست تاللاشنى ياخشىلاش

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
ug: SGI غا كۆچۈرۈش

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
ug: FreeBSD غا كۆچۈرۈش

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
ug: باشقىلارغىمۇ تەشەككۈر.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(&N)

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
ug: يېڭى كۆزنەك(&W)

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
ug: كۆزنەك ياپ

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(&B)

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
ug: سەپلەكلەرنى باشقۇرۇش…

[ctx: @item]
en: Activate Menu
ug: تىزىملىكنى ئاكتىپلا

[ctx: @title]
en: Confirm Close
ug: يېپىشنى جەزملە

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Default profile
ug: كۆڭۈلدىكى Profile

en: Save Output From %1
ug: %1 نىڭ نەتىجىسىنى ساقلا

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
ug: %1 بولسا خاتا تور ئاتىدۇر(URL)، ئۇنىڭ نەتىجىسى ساقلىغىلى بولمايدۇ.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
ug: نەتىجىنى ساقلاۋاتقاندا مەسىلە كۆرۈلدى.
    %1

en: Black on Light Yellow
ug: ئوچۇق سېرىقنىڭ ئۈستىدە قارا

en: Black on Random Light
ug: خالىغان ئوچۇق رەڭ ئۈستىدە قارا

en: Black on White
ug: ئاقنىڭ ئۈستىدە قارا

en: Green on Black
ug: قارىنىڭ ئۈستىدە يېشىل

en: Linux Colors
ug: Linux رەڭلىرى

en: White on Black
ug: قارىنىڭ ئۈستىدە ئاق

en: Default (XFree 4)
ug: كۆڭۈلدىكى(XFree 4)

en: Linux console
ug: لىنۇكىس تىزگىن سۇپىسى

en: Solaris console
ug: Solaris تىزگىن سۇپىسى

en: Could not find binary:
ug: ئىككىلىك(binary) نى تاپالمىدى:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
ug: ئاگاھلاندۇرۇش:

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
ug: «%1» تېپىلمىدى، شۇڭا «%2» نى باشلاڭ. profile تەڭشىكىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
ug: پروگرامما «%1» نى «%2» ئارگۇمېنت بىلەن باشلىغىلى بولمىدى.

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Program '%1' crashed.
ug: پروگرامما «%1» غۇلىدى.

en: Program '%1' exited with status %2.
ug: پروگرامما «%1» ئاخىرلاشتى. ھالىتى %2.

en: ZModem Progress
ug: ZModem ئىجراسى

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
ug: خەتكۈشنى قانداق ئېچىشنى Konsole بىلمەيدۇ:

en: Search for '%1' with
ug: '%1' نى ئىزدەش ئۇسۇلى

en: Configure Web Shortcuts...
ug: تور تېزلەتمىلىرىنى سەپلەش…

en: Open File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچنى ئاچ

en: Paste Selection
ug: تاللانغاننى چاپلا

en: &Select All
ug: ھەممىنى تاللا(&S)

en: Save Output &As...
ug: نەتىجىنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Clear Scrollback
ug: Scrollback نى تازىلاش

en: Clear Scrollback and Reset
ug: Scrollback نى تازىلايدۇ ۋە ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: Set &Encoding
ug: كود تەڭشەك(&E)

en: &All Tabs in Current Window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكتىكى بارلىق بەتكۈچ(&A)

en: &Select Tabs...
ug: بەتكۈچلەرنى تاللا(&S)…

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
ug: يوق(&N)

en: Copy Input To
ug: كىرىشنى كۆچۈر

en: &ZModem Upload...
ug: ZModem يۈكلەش(&Z)…

en: Monitor for &Activity
ug: پائالىيەتنى كۆزەت(&A)

en: Monitor for &Silence
ug: جىمجىتلىقنى كۆزەت(&S)

en: Enlarge Font
ug: خەت نۇسخا چوڭايت

en: Shrink Font
ug: خەت نۇسخا كىچىكلەت

en: Send Signal
ug: سىگنال ئەۋەت

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
ug: نۆۋەتتىكى ئەڭگىمە ئىچىدە بىر پروگرامما ئىجرا بولۇۋاتىدۇ. ئۇنى ياپقۇڭىز بارمۇ؟

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
ug: نۆۋەتتىكى ئەڭگىمە ئىچىدە پروگرامما«%1» ئىجرا بولۇۋاتىدۇ. ئۇنى ياپقۇڭىز بارمۇ؟

en: Confirm Close
ug: يېپىشنى جەزملە

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
ug: <p>بىر ZModem دا ھۆججەت يوللاش مەشغۇلاتى بايقالدى، بىراق سىستېمىدا مۇۋاپىق ZModem يۇمشاق دېتالى يوق ئىكەن.</p><p>'rzsz' ياكى 'lrzsz' بوغچىسىنى قاچىلىسىڭىز بولارمىكىن.</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
ug: <p>نۆۋەتتىكى ئەڭگىمەدە ZModem ھۆججەت يوللاش مەشغۇلاتى ئېلىپ بېرىلىۋاتىدۇ.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
ug: <p>سىستېمىدا مۇۋاپىق ZModem يۇمشاق دېتالى يوق ئىكەن.</p><p>'rzsz' ياكى 'lrzsz' بوغچىسىنى قاچىلىسىڭىز بولارمىكىن.</p>

en: Select Files for ZModem Upload
ug: ZModem دا يۈكلەيدىغان ھۆججەتلەرنى تاللا

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
ug: نومۇرى

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
ug: ماۋزۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
ug: تاللانغان profile نى يېڭى كۆزنەك ئەڭگىمەسى ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى قىلىپ ئىشلىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
ug: كۆڭۈلدىكى قىلىپ بەلگىلە(&S)

en: Size: %1 x %2
ug: چوڭلۇقى: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
ug: كۆرۈنۈشنى پارچىلاش سول/ئوڭ

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
ug: كۆرۈنۈشنى پارچىلاش ئۇستى/ئاستى

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
ug: كۆرۈنۈشنى يېيىش

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
ug: كۆرۈنۈشنى قىسقارتىش

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
ug: بەتكۈچ %1 غا ئالماشتۇر

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
ug: ھەرپتاختا تەرجىمانى تېپىلمىدى. بېسىلغان كۇنۇپكىنى ھەرپكە ئايلاندۇرۇپ تېرمىنالغا يوللاپ بېرىدىغان چاغدىكى ئۇچۇرلار يوق.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
ug: تېرمىنال پروگراممىلىرى بۆلەك تېكىستلەرنى لىپىلداتسا بولىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
ug: تېكىستنىڭ لىپىلدىشىغا ئىجازەت

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
ug: ئېكراندا ئۇچۇرلار چىقىۋاتقاندا Ctrl+S نى بېسىپ توڭلىتىپ قويۇشقا ئىجازەت

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
ug: تېرمىنالدا قوش يۆنىلىش بويىچە كۆرسىتىشنى ئىناۋەتلىك قىل(ئەرەبچە، پارىسچە ۋە ئۇيغۇرچىلارنى كۆرسەتكەندە)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
ug: كۆڭۈلدىكى ھەرپ كودلىشى:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
ug: تاللانغان رەڭ لايىھىسى ئاساسىدا يېڭى رەڭ لايىھىسى قۇرىدۇ

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
ug: يېڭى…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
ug: تاللانغان رەڭ لايىھىسىنى تەھرىرلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
ug: تەھرىر…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
ug: تاللانغان رەڭ لايىھىسىنى ئۆچۈرىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
ug: سىلىق خەت نۇسخىلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
ug: توم خەت نۇسخىلىرىنى كۈچلۈك رەڭدە سىز

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
ug: نۇربەلگە

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
ug: نۇربەلگىنىڭ ئاستىدىكى ھەرپنىڭ رەڭگىگە ماسلاشتۇرۇپ نۇربەلگىنى بەلگىلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
ug: نۇربەلگە ئۈچۈن ئىختىيارى، مۇقىم رەڭ ئىشلىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
ug: نۇربەلگىنى سىزىشتا ئىشلىتىدىغان رەڭنى تاللايدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
ug: نۇربەلگە ئۈزلۈكسىز لىپىلدىسۇن

en: Edit Profile
ug: Profile تەھرىر

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Scrolling
ug: سىيرىش

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
ug: ئالىي

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
ug[0]: %1 Profile نى تەھرىرلەۋاتىدۇ: %2

en: Edit Profile "%1"
ug: Profile «%1» نى تەھرىرلە

en: Edit Environment
ug: مۇھىتنى تەھرىرلە

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
ug[0]:  سېكۇنت

en: Select Initial Directory
ug: دەسلەپكى مۇندەرىجىنى تاللا

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
ug: بۇ رەڭ لايىھىسىدە سىزنىڭ ئۈستەلئۈستىڭىز قوللىمايدىغان سۈزۈك تەگلىك ئىشلىتىلگەن

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
ug: بۇ profile نى ئىشلىتىپ كۆرسىتىلگەن بەتكۈچلەردىكى سىنبەلگىنى تاللايدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
ug: Profile نىڭ چۈشەندۈرۈش خاراكتېرىدىكى ئاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
ug: بۇيرۇق:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
ug: بۇ profile نى ئىشلىتىپ يېڭى تېرمىنال ئەڭگىمەسى قۇرۇلغاندا ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
ug: دەسلەپكى مۇندەرىجە:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
ug: بۇ profile نى ئىشلەتكەن يېڭى تېرمىنال ئەڭگىمەسىنىڭ خىزمەت قىسقۇچى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
ug: مۇھىت:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
ug: مۇھىت ئۆزگەرگۈچىلىرى ۋە ئۇلارنىڭ قىممىتىنى تەھرىرلەيدۇ

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
ug: يېڭى…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
ug: سىيرىغۇچ بالداقنى تېرمىنال كۆزنىكىنىڭ ئوڭ يېنىدا كۆرسىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
ug: سىيرىغۇچ بالداقنى تېرمىنال كۆزنىكىنىڭ سول يېنىدا كۆرسىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
ug: بەتكۈچ ماۋزۇسى

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
ug: ئەستە ساقلايدىغان قۇر سانىنى مۇقىم قىلىدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
ug: ئەستە ساقلايدىغان قۇر سانى

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
ug: تېرمىنال چىقارغان بارلىق نەتىجىنى ئەستە ساقلا

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
ug: ئىزدەيدىغان تېكىستنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
ug: كېيىنكى

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
ug: ھازىرقى ئىبارىگە ماس كېلىدىغان كېيىنكى ماسلىقنى ئىزدەيدۇ

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
ug: ئالدىنقى

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
ug: ھازىرقى ئىبارىگە ماس كېلىدىغان ئالدىنقى ماسلىقنى ئىزدەيدۇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
ug: تاللانما تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
ug: ئىزدەش بالدىقىنى ياپىدۇ

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىشنى پەرقلەندۈر

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
ug: ئىزدىگەندە ھەرپلەرنىڭ چوڭ كىچىك يېزىلىشىغا قارايدىغان قارىمايدىغانلىقىنى بېكىتىدۇ

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە بويىچە ماسلاشتۇر

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
ug: ماس كەلگەن تۈرنى يورۇت

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
ug: ماس كەلگەن تېكىستنى يورۇتۇپ كۆرسىتەمدۇ قانداق بەلگىلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
ug: يىراقتىكى بۇيرۇق ئىجرا قىلىنغاندا ئىشلىتىدىغان بەتكۈچ ماۋزۇسىنىڭ پىچىمى(مەسىلەن SSH ئارقىلىق باشقا بىر كومپيۇتېرغا باغلىنىش دېگەندەك)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
ug: يىراقتىكى بەتكۈچ ماۋزۇسىنىڭ پىچىمى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
ug: بەتكۈچ ماۋزۇسىنىڭ پىچىمى:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
ug: نورمال بەتكۈچ ماۋزۇسىنىڭ پىچىمى

en: Insert
ug: قىستۇر

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
ug: بەتكۈچنى ئاجرات(&D)
