konsole - en to uk translation catalogue (823 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
uk: Файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
uk: Зміни

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
uk: Перегляд

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
uk: Розділений перегляд

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
uk: Параметри

note: i18n: ectx: Menu (plugins)
en: Plugins
uk: Додатки

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
uk: Довідка

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uk: Головна панель інструментів

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
uk: Го&ртання

note: i18n: ectx: ToolBar (sessionToolbar)
en: Session Toolbar
uk: Панель інструментів сеансу

en: &Window Color Scheme
uk: Схема кольорів в&ікна

[ctx: @info:shell]
en: Name of profile to use for new Konsole instance
uk: Назва профілю для нових екземплярів Konsole

[ctx: @info:shell]
en: json layoutfile to be loaded to use for new Konsole instance
uk: файл компонування json, який слід завантажити для використання у новому екземплярі Konsole

[ctx: @info:shell]
en: Use the built-in profile instead of the default profile
uk: Використати вбудований профіль замість типового профілю

[ctx: @info:shell]
en: Set the initial working directory of the new tab or window to 'dir'
uk: Встановити початковий робочий каталог нової вкладки або вікна у значення «dir»

[ctx: @info:shell]
en: Do not close the initial session automatically when it ends.
uk: Не закривати початковий сеанс автоматично, якщо його завершено.

[ctx: @info:shell]
en: Create a new tab in an existing window rather than creating a new window ('Run all Konsole windows in a single process' must be enabled)
uk: Створити нову вкладку у наявному вікні, а не створювати нове вікно (має бути позначено пункт «Використовувати для усіх вікон Konsole один процес»)

[ctx: @info:shell]
en: Create tabs as specified in given tabs configuration file
uk: Створити вкладки відповідно до вказаного файла налаштувань вкладок

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in the background and bring to the front when Ctrl+Shift+F12 (by default) is pressed
uk: Запустити Konsole у фоновому режимі і розгорнути програму, якщо буде натиснуто Ctrl+Shift+F12 (типова комбінація)

[ctx: @info:shell]
en: Run in a separate process
uk: Запустити у окремому процесі

[ctx: @info:shell]
en: Show the menubar, overriding the default setting
uk: Показати панель меню, перевизначивши типову поведінку

[ctx: @info:shell]
en: Hide the menubar, overriding the default setting
uk: Приховати панель меню, перевизначивши типову поведінку

[ctx: @info:shell]
en: Show the tabbar, overriding the default setting
uk: Показати панель вкладок, перевизначивши типову поведінку

[ctx: @info:shell]
en: Hide the tabbar, overriding the default setting
uk: Приховати панель вкладок, перевизначивши типову поведінку

[ctx: @info:shell]
en: Start Konsole in fullscreen mode
uk: Запустити Konsole у повноекранному режимі

[ctx: @info:shell]
en: Disable transparent backgrounds, even if the system supports them.
uk: Вимкнути прозорість тла, навіть якщо система її підтримує.

[ctx: @info:shell]
en: List the available profiles
uk: Список наявних профілів

[ctx: @info:shell]
en: List all the profile properties names and their type (for use with -p)
uk: Показати список всіх властивостей профілю та тих цих властивостей (для використання разом з -p)

[ctx: @info:shell]
en: Change the value of a profile property.
uk: Змінити значення властивості профілю.

[ctx: @info:shell]
en: Command to execute. This option will catch all following arguments, so use it as the last option.
uk: Команда, яку слід виконати. У разі використання цього параметра буде взято до уваги всі наступні параметри, отже його слід використовувати останнім.

[ctx: @info:shell]
en: Force re-using the existing instance even if it breaks functionality, e. g. --new-tab. Mostly for debugging.
uk: Примусово використати наявний екземпляр, навіть якщо це обмежить функціональні можливості, наприклад --new-tab. Здебільшого для діагностики.

[ctx: @info:shell]
en: Arguments passed to command
uk: Параметри, що передаються команді

[ctx: @item]
en: Toggle Background Window
uk: Увімкнути/Вимкнути фонове вікно

[ctx: @item:inmenu The user's name and host they are connected to via ssh]
en: %1 on %2
uk: %1 на %2

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground
uk: Текст

[ctx: @item:intable palette]
en: Background
uk: Тло

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1
uk: Колір 1

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2
uk: Колір 2

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3
uk: Колір 3

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4
uk: Колір 4

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5
uk: Колір 5

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6
uk: Колір 6

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7
uk: Колір 7

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8
uk: Колір 8

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Intense)
uk: Текст (інтенсивно)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Intense)
uk: Тло (інтенсивно)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Intense)
uk: Колір 1 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Intense)
uk: Колір 2 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Intense)
uk: Колір 3 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Intense)
uk: Колір 4 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Intense)
uk: Колір 5 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Intense)
uk: Колір 6 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Intense)
uk: Колір 7 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Intense)
uk: Колір 8 (інтенсивний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Foreground (Faint)
uk: Текст (тьмяно)

[ctx: @item:intable palette]
en: Background (Faint)
uk: Тло (тьмяно)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 1 (Faint)
uk: Колір 1 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 2 (Faint)
uk: Колір 2 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 3 (Faint)
uk: Колір 3 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 4 (Faint)
uk: Колір 4 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 5 (Faint)
uk: Колір 5 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 6 (Faint)
uk: Колір 6 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 7 (Faint)
uk: Колір 7 (тьмяний)

[ctx: @item:intable palette]
en: Color 8 (Faint)
uk: Колір 8 (тьмяний)

[ctx: @item]
en: Un-named Color Scheme
uk: Схема кольорів без назви

[ctx: @label:listbox Column header text for color names]
en: Name
uk: Назва

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual colors]
en: Color
uk: Колір

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual intense colors]
en: Intense color
uk: Інтенсивний колір

[ctx: @label:listbox Column header text for the actual faint colors]
en: Faint color
uk: Тьмяний колір

[ctx: @info:status]
en: The background transparency setting will not be used because your desktop does not appear to support transparent windows.
uk: Параметр прозорості тла не буде використано, оскільки, здається, ваша стільниця не підтримує прозорих вікон.

[ctx: @title:window]
en: Select wallpaper image file
uk: Виберіть файл зображення тла

[ctx: @label:textbox Filter in file open dialog]
en: Supported Images
uk: Підтримувані зображення

[ctx: @title:window]
en: New Color Scheme
uk: Нова схема кольорів

[ctx: @title:window]
en: Edit Color Scheme
uk: Зміна схеми кольорів

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose color
uk: Натисніть, щоб вибрати колір

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose intense color
uk: Натисніть, щоб вибрати інтенсивний колір

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose Faint color
uk: Натисніть, щоб вибрати тьмяний колір

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
uk: Опис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Hue and saturation values of default foreground and background colors are randomized by default. Some color schemes might use different randomization settings.
    To see any effect, set colors with saturation value greater than 0.
uk: Типово, використовувати випадкові відтінок і насиченість для кольорів тексту і тла. У деяких схемах кольорів можуть використовувати власні параметри випадковості.
    Щоб побачити результати, встановіть кольори із ненульовим значенням насиченості (кольори, які не є сірими).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, randomizedBackgroundCheck)
en: Randomly adjust colors for each session
uk: Випадковим чином коригувати кольори для кожного сеансу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blurCheckBox)
en: Blur background
uk: Розмивати тло

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyLabel)
en: Background color transparency:
uk: Прозорість кольору тла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
uk: Відсотків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyLabel)
en: Wallpaper transparency:
uk: Прозорість тла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperLabel)
en: Background image:
uk: Зображення тла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wallpaperPath)
en: Edit the path of the background image
uk: Змінити шлях до зображення тла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton)
en: Choose the background image
uk: Вибрати зображення тла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, wallpaperSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, dirSelectButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, btnFindSshKey)
en: ...
uk: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperScalingLabel)
en: Wallpaper scaling:
uk: Масштабування тла:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Tile
uk: Мозаїка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Stretch
uk: Розтягнути

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Crop
uk: Обрізати

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: Adapt
uk: Адаптувати

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperScalingType)
en: NoScaling
uk: Без масштабування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperFlipLabel)
en: Wallpaper flip:
uk: Віддзеркалення тла:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: NoFlip
uk: Немає

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Horizontal
uk: Горизонтально

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Vertical
uk: Вертикально

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, wallpaperFlipType)
en: Both
uk: Горизонтально та вертикально

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorLabel)
en: Horizontal Anchor:
uk: Горизонтальна прив'язка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperHorizontalAnchorPosition)
en: Left
uk: Ліворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorLabel)
en: Vertical Anchor:
uk: Вертикальна прив'язка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperVerticalAnchorPosition)
en: Top
uk: Вгорі

en: AaZz09...
uk: AaZz09…

en: Copy Input
uk: Копіювати ввід

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
uk: Фільтр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
uk: Вибрати все

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
uk: Зняти позначення з усіх

en: Could not open file with the text editor specified in the profile settings;
    it will be opened with the system default editor.
uk: Не вдалося відкрити файл у текстовому редакторі, який вказано у параметрах профілю;
    файл буде відкрито у загальносистемному типовому редакторі.

en: Copy Location
uk: Копіювати адресу

en: open with
uk: відкрити за допомогою

en: Generating Thumbnail
uk: Створюємо мініатюру

en: Open Link
uk: Відкрити посилання

en: Copy Link Address
uk: Скопіювати адресу посилання

en: Send Email To...
uk: Надіслати пошту…

en: Copy Email Address
uk: Скопіювати адресу ел. пошти

[ctx: @title:window]
en: Select font
uk: Вибір шрифту

[ctx: @action:button]
en: Show all fonts
uk: Показати усі шрифти

[ctx: @info:status]
en: By its very nature, a terminal program requires font characters that are equal width (monospace). Any non monospaced font may cause display issues. This should not be necessary except in rare cases.
uk: За своєю природою програма-термінал використовує шрифти, символи яких мають однакову ширину (моноширинні шрифти). Використання інших шрифтів може призвести до проблем із показом даних. За винятком рідкісних випадків, не рекомендуємо використовувати шрифти, які не є моноширинними.

[ctx: @title:window]
en: Adjust Scrollback
uk: Налаштування буфера гортання

[ctx: @info:status]
en: Any adjustments are only temporary to this session.
uk: Всі коригування використовуватимуться лише протягом цього сеансу.

[ctx: @label:textbox]
en: Enter descriptive label
uk: Введіть описову мітку

en: Key Combination
uk: Комбінація клавіш

en: Output
uk: Вивід

en: New Key Binding List
uk: Новий список прив'язок клавіш

en: Edit Key Binding List
uk: Змінити список прив'язок клавіш

en: A key bindings scheme cannot be saved with an empty description.
uk: Схему прив'язок клавіш не можна зберігати із порожнім описом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
uk: Додати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
uk: Вилучити

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
uk: Область перевірки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
uk: Ввід:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
uk: Вивід:

[ctx: @title]
en: Terminal emulator
uk: Емулятор термінала

[ctx: @info:credit]
en: (c) 1997-2022, The Konsole Developers
uk: © Розробники Konsole, 1997–2022

[ctx: @info:credit]
en: Kurt Hindenburg
uk: Курт Гінденбурґ

[ctx: @info:credit]
en: General maintainer, bug fixes and general improvements
uk: Загальний супровід, виправлення вад і загальні вдосконалення

[ctx: @info:credit]
en: Robert Knight
uk: Роберт Найт

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer, ported to KDE4
uk: Попередній супровідник, портування на KDE4

[ctx: @info:credit]
en: Lars Doelle
uk: Ларс Делле

[ctx: @info:credit]
en: Original author
uk: Автор програми

[ctx: @info:credit]
en: Ahmad Samir
uk: Ахмад Самір

[ctx: @info:credit]
en: Major refactoring, bug fixes and major improvements
uk: Загальне перепланування, виправлення вад і основні вдосконалення

[ctx: @info:credit]
en: Carlos Alves
uk: Калос Альвес

[ctx: @info:credit]
en: Tomaz Canabrava
uk: Томаз Канабрава

[ctx: @info:credit]
en: Gustavo Carneiro
uk: Густаво Карнейро

[ctx: @info:credit]
en: Edwin Pujols
uk: Едвін Пуйолс

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and general improvements
uk: Виправлення вад і загальні вдосконалення

[ctx: @info:credit]
en: Martin T. H. Sandsmark
uk: Мартін Т. Г. Сандсмарк

[ctx: @info:credit]
en: Nate Graham
uk: Нейт Грем

[ctx: @info:credit]
en: Mariusz Glebocki
uk: Маріуш Ґлебоцький

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and major improvements
uk: Виправлення вад і основні вдосконалення

[ctx: @info:credit]
en: Thomas Surrel
uk: Томас Суррел

[ctx: @info:credit]
en: Jekyll Wu
uk: Джекілл Ву

[ctx: @info:credit]
en: Waldo Bastian
uk: Вальдо Бастіан

[ctx: @info:credit]
en: Stephan Binner
uk: Штефан Біннер

[ctx: @info:credit]
en: Thomas Dreibholz
uk: Томас Драйбгольц

[ctx: @info:credit]
en: General improvements
uk: Загальні вдосконалення

[ctx: @info:credit]
en: Chris Machemer
uk: Кріс Махмер

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes
uk: Виправлення помилок

[ctx: @info:credit]
en: Francesco Cecconi
uk: Франческо Цеццоні

[ctx: @info:credit]
en: Stephan Kulow
uk: Стефан Кулов

[ctx: @info:credit]
en: Solaris support and history
uk: Підтримка історії і роботи на Solaris

[ctx: @info:credit]
en: Alexander Neundorf
uk: Александр Нойндорф

[ctx: @info:credit]
en: Bug fixes and improved startup performance
uk: Виправлення помилок і покращення швидкодії запуску

[ctx: @info:credit]
en: Peter Silva
uk: Петер Сілва

[ctx: @info:credit]
en: Marking improvements
uk: Покращення позначення

[ctx: @info:credit]
en: Lotzi Boloni
uk: Лотці Болоні

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    Toolbar and session names
uk: Вбудована Konsole
    Панель інструментів і назви сеансів

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
uk: Давид Фауре

[ctx: @info:credit]
en: Embedded Konsole
    General improvements
uk: Вбудована Konsole
    Загальні покращення

[ctx: @info:credit]
en: Antonio Larrosa
uk: Антоніо Ларроса

[ctx: @info:credit]
en: Visual effects
uk: Візуальні ефекти

[ctx: @info:credit]
en: Matthias Ettrich
uk: Маттіас Еттріх

[ctx: @info:credit]
en: Code from the kvt project
    General improvements
uk: Код з проєкту kvt
    Загальні покращення

[ctx: @info:credit]
en: Warwick Allison
uk: Варвік Аллісон

[ctx: @info:credit]
en: Schema and text selection improvements
uk: Покращення схеми і вибору тексту

[ctx: @info:credit]
en: Dan Pilone
uk: Дан Пілоне

[ctx: @info:credit]
en: SGI port
uk: Портування SGI

[ctx: @info:credit]
en: Kevin Street
uk: Кевін Стріт

[ctx: @info:credit]
en: FreeBSD port
uk: Порт на FreeBSD

[ctx: @info:credit]
en: Sven Fischer
uk: Свен Фішер

[ctx: @info:credit]
en: Dale M. Flaven
uk: Дейл М. Флейвн

[ctx: @info:credit]
en: Martin Jones
uk: Мартін Джонс

[ctx: @info:credit]
en: Lars Knoll
uk: Ларс Нолл

[ctx: @info:credit]
en: Thanks to many others.
uk: Подяка багатьом іншим.

[ctx: @action:inmenu]
en: &New Tab
uk: Н&ова вкладка

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clone Tab
uk: &Клонувати вкладку

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Window
uk: Нове ві&кно

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Window
uk: Закрити вікно

[ctx: @title:menu]
en: &Bookmarks
uk: &Закладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage Profiles...
uk: Керування профілями…

[ctx: @item]
en: Activate Menu
uk: Задіяти меню

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Tab Layout...
uk: Зберегти компонування вкладок…

[ctx: @action:inmenu]
en: Load Tab Layout...
uk: Завантажити компонування вкладок…

[ctx: @info]
en: There is a process running in this window. Do you still want to quit? | There are %1 processes running in this window. Do you still want to quit?
uk[0]: У цьому вікні працює %1 процес. Ви справді хочете його закрити?
uk[1]: У цьому вікні працюють %1 процеси. Ви справді хочете його закрити?
uk[2]: У цьому вікні працюють %1 процесів. Ви справді хочете його закрити?
uk[3]: У цьому вікні працює процес. Ви справді хочете його закрити?

[ctx: @title]
en: Confirm Close
uk: Підтвердження закриття

[ctx: @action:button]
en: Close &Window
uk: Закрити в&ікно

[ctx: @action:button]
en: Close Current &Tab
uk: Закрити поточну в&кладку

[ctx: @info]
en: There are %1 open terminals in this window. Do you still want to quit?
uk: У цьому вікні відкрито %1 терміналів. Ви справді хочете його закрити?

[ctx: @title Preferences page name]
en: Profiles
uk: Профілі

[ctx: @title Preferences page name]
en: General
uk: Загальне

[ctx: @title Preferences page name]
en: Tab Bar / Splitters
uk: Вкладки/Поділ на панелі

[ctx: @title Preferences page name]
en: Temporary Files
uk: Тимчасові файли

[ctx: @title Preferences page name]
en: Thumbnails
uk: Мініатюри

[ctx: @title Preferences page name]
en: Part Info
uk: Дані щодо частини

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QuickCommandsWidget)
en: Form
uk: Форма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Shortcut:
uk: Скорочення:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterLine) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, filterText)
en: Filter...
uk: Фільтрувати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertFilter) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Invert
uk: Інвертувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title
uk: Заголовок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tooltip
uk: Підказка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGroup)
en: Group
uk: Група

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, group) i18n: ectx: property (currentText), widget (QComboBox, folder)
en: Default
uk: Типовий

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Command
uk: Команда

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Warnings
uk: Попередження

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
uk: Виконати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: Save
uk: Зберегти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
uk: Оновити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel
uk: Скасувати

en: Quick Commands
uk: Швидкі команди

en: Show Quick Access
uk: Показати швидкий доступ

en: No quick commands found. You can add one on Plugins -> Quick Commands
uk: Не знайдено швидких команд. Ви можете додати команди за допомогою сторінки «Додатки -> Швидкі команди»

en: Plugins - Quick Commands
uk: Додатки — Швидкі команди

en: Show Quick Commands
uk: Показати швидкі команди

en: A duplicate item exists
uk: Виявлено запис-дублікат

en: Please fix all the warnings before trying to run this script
uk: Будь ласка, виправте усі попередження, перш ніж намагатися виконати цей скрипт

en: There are some errors on the script, do you really want to run it?
uk: У скрипті є помилки. Ви справді хочете виконати його?

en: Shell Errors
uk: Помилки оболонки

[ctx: @action:button]
en: Run
uk: Запустити

en: You are about to delete the group %1,
     with multiple configurations, are you sure?
uk: Ви наказали програмі вилучити групу %1,
     де зберігається декілька наборів налаштувань. Ви справді цього хочете?

en: You are about to delete %1, are you sure?
uk: Ви наказали програмі вилучити %1. Ви справді цього хочете?

en: Delete Quick Commands Configurations
uk: Вилучити налаштування швидких команд

en: Title can not be empty or blank
uk: Заголовок не може бути порожнім

en: Command can not be empty
uk: Команда не може бути порожньою

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Delete
uk: Вилучити

en: Warnings (*)
uk: Попередження (*)

[ctx: @item:inlistbox Hosts from ssh/config file]
en: SSH Config
uk: Налаштування SSH

[ctx: @item:inlistbox The default list of ssh hosts]
en: Default
uk: Типовий

en: %1 is a folder for SSH entries
uk: %1 є текою для записів SSH

en: SSH Config
uk: Налаштування SSH

en: Host: %1
uk: Вузол: %1

en: SSH Manager
uk: Керування SSH

en: Show SSH Manager
uk: Показати керування SSH

en: Show Quick Access for SSH Actions
uk: Показати швидкий доступ до дій SSH

en: No saved SSH config found. You can add one on Plugins -> SSH Manager
uk: Не знайдено збережених налаштувань SSH. Ви можете додати налаштування за допомогою сторінки «Додатки -> Керування SSH»

en: Plugins - SSH Manager
uk: Додатки — Керування SSH

en: SSH Entries
uk: Записи SSH

en: Could not get the process name, assume that we can't request a connection
uk: Не вдалося отримати назву процесу. Припускаємо, що ми не можемо надсилати запит щодо з'єднання

en: Error issuing SSH Command
uk: Помилка під час спроби віддати команду SSH

en: Can't issue SSH command outside the shell application (eg, bash, zsh, sh)
uk: Неможливо віддати команду SSH поза програмою командної оболонки (наприклад bash, zsh, sh)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: SSH Key
uk: Ключ SSH

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
uk: Вилучити

en: Don't Change
uk: Не змінювати

en: You are about to delete the folder %1,
     with multiple SSH Configurations, are you sure?
uk: Ви наказали програмі вилучити теку %1,
     де зберігається декілька наборів налаштувань SSH. Ви справді цього хочете?

[ctx: @title:window]
en: Delete SSH Configurations
uk: Вилучення налаштувань SSH

en: Missing Hostname
uk: Не вказано назви вузла

en: Missing Name
uk: Не вказано назви

en: If Use Ssh Config is set, do not specify sshkey or username.
uk: Якщо встановлено використання налаштувань SSH, не слід вказувати ключ SSH або ім'я користувача.

en: At least Username or SSHKey must be set
uk: Слід встановити або ім'я користувача, або ключ SSH

en: Missing Folder
uk: Не вказано теки

en: An SSH session must have a profile
uk: Сеанс SSH повинен мати профіль

en: Cannot delete this folder
uk: Не вдалося вилучити цю теку

en: Delete folder and all of its contents
uk: Вилучити теку і увесь її вміст

en: Double click to change the folder name.
uk: Двічі клацніть лівою кнопкою миші, щоб змінити назву теки.

en: You can't delete an automatically added entry.
uk: Не можна вилучати автоматично доданий запис.

en: Delete selected entry
uk: Вилучити позначений запис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Shortcut
uk: Скорочення

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnInvertFilter)
en: Show entries that don't match the filter
uk: Показати записи, які не відповідають фільтру

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Change profile on connect/disconnect
uk: Змінювати профіль при з'єднанні/роз'єднанні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, btnManageProfile)
en: Manage profile
uk: Керування профілями

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Identifier
uk: Ідентифікатор

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, name)
en: A name for this ssh entry
uk: Назва цього запису SSH

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, name)
en: The name of this entry on the list
uk: Назва цього запису у списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: SSH Hostname
uk: Назва вузла SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostname) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, hostname)
en: The hostname of the server
uk: Назва вузла сервера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Port
uk: Порт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, port)
en: The port of the server, 22 is the default for ssh connections
uk: Порт сервера, типовим для з'єднань SSH є порт 22

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key to be used for this connection
uk: Закритий ключ, який слід використовувати для цього з'єднання

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, sshkey)
en: The private key
uk: Закритий ключ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: If this is set, we don't rely on the SSH key set above, but on the configuration on ~/.ssh/config
uk: Якщо встановлено, програма не покладатиметься на встановлений вище ключ SSH, а використовуватиме налаштування з ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSshConfig)
en: Use ~/.ssh/config for key
uk: Скористатися для ключа ~/.ssh/config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Username
uk: Користувач

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: The username for the connection
uk: Ім'я користувача для з'єднання

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: Your username
uk: Ваше ім'я користувача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder
uk: Тека

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, folder)
en: For organizational purposes, this entry will be inside of this folder.
uk: З метою упорядковування цей запис буде розміщено у цій теці.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Profile
uk: Профіль

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, profile)
en: The profile to be active when the ssh session starts
uk: Профіль, який має бути активним після запуску сеансу SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newSSHConfig)
en: Add a new SSH Entry
uk: Додати новий запис SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete selected SSH entry
uk: Вилучити позначений запис SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit selected entry
uk: Редагувати позначений запис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new SSH Configuration
uk: Додати нові налаштування SSH

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnCancel)
en: Cancel Add or Edit
uk: Скасувати додавання або редагування

en: No plugins available
uk: Немає доступних додатків

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptions) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutputOptions)
en: Output Options
uk: Параметри виведення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
uk: &Оптимізувати для друку (чорний текст без зображень на тлі)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleOutput) i18n: ectx: label, entry (ScaleOutput), group (PrintOptions)
en: &Scale output
uk: &Масштабувати результат

en: Default profile
uk: Типовий профіль

en: Konsole does not have permission to save this profile to %1
uk: У Konsole недостатньо прав доступу для збереження цього профілю до %1

[ctx: @title:column Profile name]
en: Name
uk: Назва

[ctx: @title:column Profile keyboard shortcut]
en: Shortcut
uk: Скорочення

[ctx: @label:textbox added to the name of the built-in profile, to point out it's read-only]
en:  [Read-only]
uk:  [лише читання]

[ctx: @label:textbox added to the name of the current default profile]
en:  [Default]
uk:  [типовий]

[ctx: @info:tooltip]
en: Built-in profile is always available
uk: Вбудований профіль є завжди доступним

[ctx: @info:tooltip]
en: Double click to change shortcut
uk: Двічі клацніть лівою кнопкою миші, щоб змінити скорочення

en: Tab Properties
uk: Властивості вкладки

en: Save Output From %1
uk: Зберегти вивід з %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
uk: %1 не є коректною адресою URL, не вдалося зберегти вивід.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
uk: Під час спроби збереження виводу сталася помилка.
    %1

en: Black on Light Yellow
uk: Чорний на світло-жовтому

en: Black on Random Light
uk: Чорний на випадковому світлі

en: Black on White
uk: Чорний на білому

en: Blue on Black
uk: Синій на чорному

en: Dark Pastels
uk: Темні пастелі

en: Green on Black
uk: Зелений на чорному

en: Linux Colors
uk: Кольори Linux

en: Red on Black
uk: Червоний на чорному

en: Solarized
uk: Засвічена

en: Solarized Light
uk: Засвічена світла

en: White on Black
uk: Білий на чорному

en: Default (XFree 4)
uk: Типовий (XFree 4)

en: Linux console
uk: Консоль Linux

en: Solaris console
uk: Консоль Solaris

en: Bell in '%1' (Session '%2')
uk: Дзвінок у сеансі «%1» (сеанс «%2»)

en: Could not find binary:
uk: Не вдалося знайти файл програми:

[ctx: @info:shell Alert the user with red color text]
en: Warning:
uk: Попередження:

en: Could not find an interactive shell to start.
uk: Не вдалося знайти для запуску інтерактивної оболонки.

en: Could not find '%1', starting '%2' instead.  Please check your profile settings.
uk: Не вдалося знайти «%1», замість неї запущено «%2». Будь ласка, перевірте параметри вашого профілю.

en: Could not start program '%1' with arguments '%2'.
uk: Не вдалося запустити програму «%1» з параметрами «%2».

en: Silence in '%1' (Session '%2')
uk: Тиша у «%1» (сеанс «%2»)

en: Show session
uk: Показати сеанс

en: The D-Bus methods sendText/runCommand were just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Konsole. <p>This warning will only show once for this Konsole instance.</p>
uk: Щойно було використано методи D-Bus sendText/runCommand. Із відкриттям цих методів для загального використання пов'язано певні проблеми із захистом. Якщо потрібно, ці методи можна зробити методами для внутрішнього використання (internal) перезбиранням Konsole. <p>Для цього екземпляра Konsole це попередження буде показано лише одного разу.</p>

[ctx: @info:shell This session is done]
en: Finished
uk: Завершено

en: Program '%1' crashed.
uk: Програма «%1» завершила роботу у аварійному режимі.

en: Program '%1' exited with status %2.
uk: Програма «%1» завершилась зі станом %2.

en: ZModem Progress
uk: Поступ ZModem

en: Activity in '%1' (Session '%2')
uk: Діяльність у «%1» (сеанс «%2»)

en: The process '%1' has finished running in session '%2'
uk: Процес «%1» завершив роботу у сеансі «%2»

en: Konsole does not know how to open the bookmark:
uk: Konsole невідомо про те, як відкрити закладку:

en: Search for '%1' with
uk: Шукати «%1» за допомогою

en: Configure Web Shortcuts...
uk: Налаштувати вебскорочення…

en: &Close Session
uk: &Завершити сеанс

en: Open File Manager
uk: Відкрити менеджер файлів

en: Copy
uk: Копіювати

en: Split View Left-Right
uk: Розділений перегляд: ліворуч/праворуч

en: Split View Top-Bottom
uk: Розділений перегляд: вгорі/внизу

en: Copy except prompts
uk: Копіювати без рядка запиту

en: Copy user input
uk: Копіювати введене користувачем

en: Copy command output
uk: Копіювати виведення команди

en: Paste Selection
uk: Вставити вибір

en: Web Search
uk: Пошук у інтернеті

en: &Select All
uk: &Позначити все

en: Select &Mode
uk: Режим п&означення

en: Select &Line
uk: Позначити &рядок

en: Save Output &As...
uk: Зберегти виведене &як…

en: &Print Screen...
uk: &Надрукувати зображення з екрана…

en: Adjust Scrollback...
uk: Виправити гортання…

en: Clear Scrollback
uk: Спорожнити буфер гортання

en: Clear Scrollback and Reset
uk: Спорожнити буфер гортання і відновити початковий стан

en: Switch Profile
uk: Перемкнути профіль

en: Set &Encoding
uk: Встановити &кодування

[ctx: @item:inmenu Allows terminal applications to request mouse tracking]
en: Allow mouse tracking
uk: Дозволити стеження за мишею

[ctx: @item:inmenu A read only (locked) session]
en: Read-only
uk: Лише читання

en: &Configure or Rename Tab...
uk: &Налаштувати або перейменувати вкладку…

en: &All Tabs in Current Window
uk: &Всіх вкладок у поточному вікні

en: &Select Tabs...
uk: Ви&брати вкладки…

[ctx: @action:inmenu Do not select any tabs]
en: &None
uk: &Жодної

en: Copy Input To
uk: Копіювати введене до

en: &ZModem Upload...
uk: В&ивантаження ZModem…

en: One-shot monitors
uk: Одноразові спостереження

en: Monitor for &Prompt
uk: Спостерігати за &запитом

en: Monitor for &Activity
uk: Слідкувати за &діяльністю

en: Monitor for &Silence
uk: Слідкувати за &бездіяльністю

en: Monitor for Process Finishing
uk: Слідкувати за завершенням процесу

en: Enlarge Font
uk: Збільшити шрифт

en: Shrink Font
uk: Зменшити шрифт

en: Reset Font Size
uk: Відновити розмір шрифту

en: Send Signal
uk: Надіслати сигнал

en: &Suspend Task
uk: &Призупинити завдання

en: &Continue Task
uk: Про&довжити завдання

en: &Hangup
uk: Від'&єднатися

en: &Interrupt Task
uk: П&ерервати завдання

en: &Terminate Task
uk: П&рипинити завдання

en: &Kill Task
uk: &Завершити завдання

en: User Signal &1
uk: Сигнал користувача &1

en: User Signal &2
uk: Сигнал користувача &2

en: Create New Profile...
uk: Створити профіль…

en: Edit Current Profile...
uk: Редагувати поточний профіль…

en: A program is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
uk: В цьому сеансі в даний час виконується програма. Дійсно закрити?

en: The program '%1' is currently running in this session.  Are you sure you want to close it?
uk: В цьому сеансі в даний час виконується програма «%1». Дійсно закрити?

en: Confirm Close
uk: Підтвердження закриття

[ctx: @action:button]
en: Close Program
uk: Закрити програму

en: A program in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
uk: Програма у цьому сеансі не бажає завершувати роботу. Хочете завершити її роботу у примусовому режимі?

en: The program '%1' is in this session would not die.  Are you sure you want to kill it by force?
uk: Програма «%1» у цьому сеансі не бажає завершувати роботу. Хочете завершити її роботу у примусовому режимі?

[ctx: @action:button]
en: Kill Program
uk: Завершити роботу програми

en: The shell prompt is displayed in session '%1'
uk: У командній оболонці показано запит у сеансі «%1»

en: Open Current Folder With
uk: Відкрити поточну теку за допомогою

en: Save ZModem Download to...
uk: Зберегти отримання ZModem до…

en: <p>A ZModem file transfer attempt has been detected, but no suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
uk: <p>Було виявлено спробу передавання файлів ZModem, але у системі не виявлено програмного забезпечення ZModem.</p><p>Вам, ймовірно, слід встановити пакунок «rzsz» або «lrzsz».</p>

en: <p>The current session already has a ZModem file transfer in progress.</p>
uk: <p>У поточному сеансі вже виконується передавання файлів за допомогою ZModem.</p>

en: <p>No suitable ZModem software was found on this system.</p><p>You may wish to install the 'rzsz' or 'lrzsz' package.</p>
uk: <p>У системі не виявлено програмного забезпечення ZModem.</p><p>Вам, ймовірно, слід встановити пакунок «rzsz» або «lrzsz».</p>

en: Select Files for ZModem Upload
uk: Оберіть файли для вивантаження за допомогою ZModem

[ctx: @item:intable The session index]
en: Number
uk: Номер

[ctx: @item:intable The session title]
en: Title
uk: Заголовок

[ctx: @title:window]
en: Configure
uk: Налаштування

[ctx: @item:intext Search options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search:
uk: Пошук:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AllowMenuAccelerators) i18n: ectx: label, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Enable menu accelerators
uk: Увімкнути клавіатурні скорочення у меню

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: If enabled, profile settings will be ignored
uk: Якщо позначено, параметри профілю буде проігноровано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberWindowSize)
en: Remember window size
uk: Запам’ятовувати розмір вікна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowWindowTitleOnTitleBar) i18n: ectx: label, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title on the titlebar
uk: Показувати заголовок вікна на смужці заголовка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse) i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (KonsoleWindow)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
uk: Фокусувати термінал, на який переведено вказівник миші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchRegExpression) i18n: ectx: label, entry (SearchRegExpression), group (SearchSettings)
en: Match using regular expressions
uk: Збіг з формальним виразом

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: tooltip, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: When launching Konsole re-use existing process if possible
uk: Використовувати вже запущений процес Konsole, якщо це можливо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSingleInstance) i18n: ectx: label, entry (UseSingleInstance), group (KonsoleWindow)
en: Run all Konsole windows in a single process
uk: Використовувати для усіх вікон Konsole один процес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchHighlightMatches)
en: Highlight all matches
uk: Підсвітити всі відповідники

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Sets whether the search is case sensitive
uk: Встановлює регістрозалежність пошуку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchCaseSensitive)
en: Case sensitive
uk: З врахуванням регістру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RemoveWindowTitleBarAndFrame) i18n: ectx: label, entry (RemoveWindowTitleBarAndFrame), group (KonsoleWindow)
en: Remove window titlebar and frame
uk: Вилучити смужку меню і рамку вікна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Process and window:
uk: Процес і вікно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Notifications:
uk: Сповіщення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: All dialogs will be shown again
uk: Усі діалогові вікна буде показано знову

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableAllMessagesButton)
en: Enable all "Don't Ask Again" messages
uk: Увімкнути усі повідомлення «Більше не питати»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: tooltip, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Sets whether search should start from the bottom
uk: Визначає, чи має пошук виконуватися від нижньої частини даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SearchReverseSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchReverseSearch), group (SearchSettings)
en: Search backwards
uk: Пошук назад

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowWindowTitleOnTitleBar), group (KonsoleWindow)
en: Show window title set by escape sequence on the titlebar
uk: Показувати заголовок вікна, встановлений керівною послідовністю, на смужці заголовка

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AllowMenuAccelerators), group (KonsoleWindow)
en: Allow users to access top menu through Alt+Key combination
uk: Надати змогу отримувати доступ до основного меню за допомогою комбінації Alt+клавіша

note: i18n: ectx: label, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: Use current window size on next startup
uk: Використовувати поточні розміри вікна під час наступного запуску

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RememberWindowSize), group (KonsoleWindow)
en: The window size will be saved upon exiting Konsole
uk: Розмір вікна Konsole буде збережено під час виходу

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Thumbnail Width
uk: Ширина мініатюри

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailSize), group (ThumbnailsSettings)
en: Sets the width of the thumbnail
uk: Встановлює ширину мініатюри

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailShift), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Shift to display a thumbnail
uk: Користуватися Shift для показу мініатюри

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailAlt), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Alt to display a thumbnail
uk: Користуватися Alt для показу мініатюри

note: i18n: ectx: label, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings) i18n: ectx: tooltip, entry (ThumbnailCtrl), group (ThumbnailsSettings)
en: Use Ctrl to display a thumbnail
uk: Користуватися Ctrl для показу мініатюри

note: i18n: ectx: label, entry (SearchCaseSensitive), group (SearchSettings)
en: Search is case sensitive
uk: Шукати з урахуванням регістру

note: i18n: ectx: label, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Highlight all search matches
uk: Підсвітити усі відповідники

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SearchHighlightMatches), group (SearchSettings)
en: Sets whether matching text should be highlighted
uk: Чи підсвічувати знайдений текст

note: i18n: ectx: label, entry (SplitViewVisibility), group (SplitView) i18n: ectx: label, entry (TabBarVisibility), group (TabBar)
en: Control the visibility of the whole tab bar
uk: Керування видимістю всієї панелі вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (SplitDragHandleSize), group (SplitView)
en: Control the size of the handle between panels
uk: Керування розміром засобу розмежування панелей

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarPosition), group (TabBar)
en: Control the position of the tab bar
uk: Керування розташуванням панелі вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarStyleSheet), group (TabBar)
en: Control the visual style of the tab bar
uk: Керування візуальним форматом панелі вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUseUserStyleSheet), group (TabBar)
en: Use a user-defined .css file for the tab bar
uk: Використовувати власний файл .css для панелі вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (TabBarUserStyleSheetFile), group (TabBar)
en: The .css file to use for the tab bar style
uk: Файл .css, який слід використовувати для стилю панелі вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabOnMiddleMouseButton), group (TabBar)
en: Allow middle-clicking on open tabs to close them
uk: Дозволити закриття вкладок клацанням середньою кнопкою

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabButton), group (TabBar)
en: Control the visibility of 'New Tab' button on the tab bar
uk: Керування видимістю кнопки «Нова вкладка» на смужці вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (CloseTabButton), group (TabBar)
en: Control where the "Close tab" button will be displayed
uk: Керування тим, де буде показано кнопку «Закрити вкладку»

note: i18n: ectx: label, entry (NewTabBehavior), group (TabBar)
en: Control where to put the new tab
uk: Керування місцем для нових вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (ExpandTabWidth), group (TabBar)
en: Expand the tab widths
uk: Розгортання ширин вкладок

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSystemLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use system-wide folder location
uk: Для файлів буфера гортання використовувати загальносистемну теку

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseCacheLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use user's specific folder location
uk: Для файлів буфера гортання використовувати вказану користувачем теку

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocation), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use specified folder location
uk: Для файлів буфера гортання використовувати вказану теку

note: i18n: ectx: label, entry (scrollbackUseSpecifiedLocationDirectory), group (FileLocation)
en: For scrollback files, use this folder
uk: Для файлів буфера гортання використовувати цю теку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head/><body><p>Applications that use KonsolePart share profiles.</p><p>They do not share with Konsole or other applications:<ul><li>default profile</li><li>show in menu</li><li>shortcuts</li></ul></p><p>Feel free to open a Konsole <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">bug report</a> if you desire a change to how these are handled.</body></html>
uk: <html><head/><body><p>Програми, які використовують спільні профілі KonsolePart.</p><p>Вони не використовуються у Konsole або інших програмах:<ul><li>типовий профіль</li><li>показ у меню</li><li>скорочення</li></ul></p><p>Ви можете створити <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?format=guided&product=konsole&component=kpart">звіт щодо вади</a> у Konsole, якщо ви хочете змінити спосіб обробки цих профілів.</body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: Create a new profile based on the selected profile
uk: Створити новий профіль на основі вибраного профілю

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProfileButton)
en: &New...
uk: С&творити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: Edit the selected profile (this button is disabled for read-only profiles)
uk: Редагувати позначений профіль (цю кнопку вимкнено для профілів, які призначено лише для читання)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editProfileButton)
en: &Edit...
uk: З&мінити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: Delete the selected profile
uk: Вилучити вибраний профіль

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteProfileButton)
en: &Remove
uk: Ви&лучити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
uk: Зробити вибраний профіль типовим для нових сеансів термінала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: &Set as Default
uk: З&робити типовим

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, appearanceTab)
en: Appearance
uk: Вигляд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showTabBarLabel)
en: Show:
uk: Показати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowTabBarWhenNeeded)
en: When needed
uk: Якщо потрібно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowTabBar)
en: Alwa&ys
uk: З&авжди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideTabBar)
en: &Never
uk: &Ніколи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, positionLabel)
en: Position:
uk: Розташування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Top)
en: Above terminal area
uk: Над областю термінала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, Bottom)
en: Be&low terminal area
uk: &Під областю термінала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showCloseTabButtonLabel)
en: Show Close Tab button:
uk: Показувати кнопку «Закрити вкладку»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnEachTab)
en: &On each tab
uk: &На кожній вкладці

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, OnTabBar)
en: On &the tab bar
uk: На см&ужці вкладок

[ctx: Do not show a close button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
uk: Не показувати

[ctx: @item:intext Miscellaneous Options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousAppearanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, miscellaneousBehaviorLabel)
en: Miscellaneous:
uk: Інше:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NewTabButton)
en: Show 'New Tab' button
uk: Показувати кнопку «Нова вкладка»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ExpandTabWidth)
en: Expand individual tab widths to full window
uk: Розгортання окремих вкладок на усю ширину вікна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarUseUserStyleSheet)
en: Use user-defined stylesheet:
uk: Використовувати таблицю стилів користувача:

[ctx: @item:intext Optional file path is empty]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_TabBarUserStyleSheetFile)
en: (none)
uk: (немає)

[ctx: @title:tab Tab bar settings]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, behaviorTab)
en: Behavior
uk: Поведінка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, putNewTabsLabel)
en: Put new tabs:
uk: Розташовувати нові вкладки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAtTheEnd)
en: At &the end
uk: У &кінці

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, PutNewTabAfterCurrentTab)
en: After current &tab
uk: Після п&оточної вкладки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseTabOnMiddleMouseButton)
en: Close tab on middle-click
uk: Закривати вкладку клацанням середньою

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, splitTab)
en: Splits
uk: Поділені панелі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show Header:
uk: Показ заголовка:

[ctx: @option:radio When needed show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ShowSplitHeaderWhenNeeded)
en: When needed
uk: Якщо потрібно

[ctx: @option:radio Never show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysHideSplitHeader)
en: Never
uk: Ніколи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Drag Handle Size:
uk: Розмір засобу перетягування:

[ctx: @option:radio Small height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleSmall)
en: Small
uk: Малий

[ctx: @option:radio Medium height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleMedium)
en: Medium
uk: Середній

[ctx: @option:radio Large height/width of splitter widget]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, SplitDragHandleLarge)
en: Large
uk: Великий

[ctx: @option:radio Always show the split header]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, AlwaysShowSplitHeader)
en: Always
uk: Завжди

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: System temporary directory (%1)
uk: Тимчасовий каталог системи (%1)

[ctx: @option:radio File location; <filename>%1</filename>: path to directory placeholder]
en: User cache directory (%1)
uk: Каталог кешу користувача (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Scrollback file location:
uk: Розташування файла буфера гортання:

[ctx: @option:radio Custom (file location); followed by text entry field]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_scrollbackUseSpecifiedLocation)
en: Custom:
uk: Нетипове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Size:
uk: Розмір:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ThumbnailSize)
en: px
uk: пк

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p>To use this feature, enable <span style=" font-weight:600;">Mouse-&gt;Miscellaneous-&gt;Underline </span><span style=" font-weight:600;">files</span> in your profile settings</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Щоб мати змогу скористатися цією можливістю, позначте пункт <span style=" font-weight:600;">Миша-&gt;Інше-&gt;Підкреслювати</span> <span style=" font-weight:600;">файли</span> у параметрах вашого профілю.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Activation:
uk: Активація:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Mouse hover plus
uk: Наведення вказівника і

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableThumbnails)
en: Enable thumbnails generation
uk: Увімкнути створення мініатюр

en: Size: %1 x %2
uk: Розмір: %1 x %2

en: Are you sure you want to paste %1 character? | Are you sure you want to paste %1 characters?
uk[0]: Ви справді хочете вставити %1 символ?
uk[1]: Ви справді хочете вставити %1 символи?
uk[2]: Ви справді хочете вставити %1 символів?
uk[3]: Ви справді хочете вставити один символ?

en: Confirm Paste
uk: Підтвердження закриття

en: End Of Text/Interrupt: may exit the current process
uk: Кінець тексту/Переривання: може перервати роботу поточного процесу

en: End Of Transmission: may exit the current process
uk: Кінець переданих даних: може призвести до завершення роботи поточного процесу

en: Bell: will try to emit an audible warning
uk: Гудок: намагається попередити звуком

en: Device Control Three/XOFF: suspends output
uk: 3-й код керування пристроєм/XOFF: призупиняє виведення даних

en: Substitute/Suspend: may suspend current process
uk: Заміна/Призупинення: може призупинити виконання поточного процесу

en: Escape: used for manipulating terminal state
uk: Escape: використовується для керування станом термінала

en: File Separator/Quit: may abort the current process
uk: Роздільник файлів/Вихід: може перервати роботу поточного процесу

en: The text you're trying to paste contains hidden control characters, do you want to filter them out?
uk: У тексті, який ви намагаєтеся вставити, містяться приховані керівні символи. Хочете виконати фільтрування таких символів?

[ctx: @title]
en: Confirm Paste
uk: Підтвердження вставлення

[ctx: @action:button]
en: Paste &without control characters
uk: Вставити &без керівних символів

[ctx: @action:button]
en: &Paste everything
uk: &Вставити усе

[ctx: @action:button]
en: &Cancel
uk: &Скасувати

en: <qt>Output has been <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">suspended</a> by pressing Ctrl+S. Press <b>Ctrl+Q</b> to resume.</qt>
uk: <qt>Виведення даних було <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Software_flow_control">призупинено</a> натисканням Ctrl+S. Натисніть <b>Ctrl+Q</b>, щоб його поновити.</qt>

en: This terminal is read-only.
uk: Термінал відкрито лише для читання.

en: Change &Directory To
uk: Змінити &каталог

en: &Paste Location
uk: &Вставити адресу

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View
uk: Розділений перегляд

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
uk: Розділений перегляд: ліворуч/праворуч

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
uk: Розділений перегляд: вгорі/внизу

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically
uk: Розділити перегляд автоматично

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right from next tab
uk: Розділений перегляд: ліворуч/праворуч від наступної вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom from next tab
uk: Розділений перегляд: вгорі/внизу від наступної вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Automatically from next tab
uk: Розділити перегляд автоматично від наступної вкладки

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x2 terminals
uk: Завантажити нову вкладку із компонуванням 2x2 термінали

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 2x1 terminals
uk: Завантажити нову вкладку із компонуванням 1x2 термінали

[ctx: @action:inmenu]
en: Load a new tab with layout 1x2 terminals
uk: Завантажити нову вкладку із компонуванням 1x2 термінали

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
uk: Розгорнути перегляд

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
uk: Згорнути перегляд

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &View
uk: Відокремити &поточну панель

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Current &Tab
uk: Від&окремити поточну вкладку

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Next Tab
uk: Наступна вкладка

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Previous Tab
uk: Попередня вкладка

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Above Terminal
uk: Фокус на верхній термінал

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Below Terminal
uk: Фокус на нижній термінал

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Left Terminal
uk: Фокус на лівий термінал

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Focus Right Terminal
uk: Фокус на правий термінал

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Last Tab
uk: Перемкнутися на останню вкладку

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs
uk: Останні використані вкладки

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle Between Two Tabs
uk: Перемкнутися з однієї вкладки на іншу

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Last Used Tabs (Reverse)
uk: Останні використані вкладки (у зв. порядку)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle maximize current view
uk: Перемкнути максимізацію поточної панелі

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle maximize current view
uk: Перемкнути максимізацію поточної панелі

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the right
uk: Пересунути вкладку праворуч

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Move tab to the left
uk: Пересунути вкладку ліворуч

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Setup semantic integration (bash)
uk: Налаштувати семантичну інтеграцію (bash)

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle semantic hints display
uk: Перемкнути показ семантичних підказок

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Toggle line numbers display
uk: Перемкнути показ номерів рядків

[ctx: @action:inmenu]
en: Equal size to all views
uk: Однаковий розмір усіх панелей

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
uk: Перемкнутися на вкладку %1

en: Semantic hints
uk: Семантичні підказки

en: Line numbers
uk: Номери рядків

[ctx: @title:window]
en: Save Tab Layout
uk: Збереження компонування вкладок

[ctx: @item:inlistbox]
en: Konsole View Layout (*.json)
uk: компонування перегляду Konsole (*.json)

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when saving the Layout.
    %1
uk: Під час спроби збереження компонування сталася помилка.
    %1

[ctx: @label:textbox]
en: A problem occurred when loading the Layout.
    %1
uk: Під час спроби завантажити компонування сталася помилка.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Load Tab Layout
uk: Завантаження компонування вкладок

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
uk: Не знайдено таблиці відповідності для клавіатури. Відсутня інформація, потрібна для перетворення сигналу про натискання клавіші на символи, які буде показано на екрані.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlHintsLabel)
en: Key combination to show URL hints:
uk: Комбінація клавіш для показу підказок адрес:

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Miscellaneous:
uk: Інше:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Number URL hints in reverse, starting from the bottom
uk: Нумерувати вказівки на адреси у зворотному порядку, починаючи знизу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableReverseUrlHints)
en: Reverse URL hint numbering
uk: Обернути нумерацію вказівок на адреси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
uk: Дозволити термінальним програмам створювати текст з блиманням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
uk: Дозволити блимання тексту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
uk: Дозволити призупинку виводу за допомогою Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Flow control
uk: Керування потоком даних

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Enable Bi-Directional display on terminals (valid for Arabic, Farsi or Hebrew only)
uk: Увімкнути показ терміналів у двох напрямках (лише для арабської, фарсі і єврейської)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiRenderingButton)
en: Bi-Directional text rendering
uk: Показ тексту у двох напрямках

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
uk: Типове кодування символів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peekPrimaryLabel)
en: Shortcut for peeking the primary screen:
uk: Скорочення для вибору основного екрана:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, colorSchemeTab)
en: Color scheme && font
uk: Схема кольорів і шрифт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
uk: Створити нову схему кольорів на основі вибраної схеми.

[ctx: @action:button Create an alternate color scheme]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: New...
uk: Створити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
uk: Змінити вибрану схему кольорів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
uk: Змінити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
uk: Вилучити вибрану схему кольорів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Reset the selected color scheme settings to the default values
uk: Скинути параметри вибраної схеми кольорів до типових значень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorSchemeButton)
en: Defaults
uk: Типові

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Font:
uk: Шрифт:

[ctx: @action:button open a dialog with list of fonts]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseFontButton)
en: Choose...
uk: Вибрати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
uk: Згладжувати шрифти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boldIntenseButton)
en: Draw intense colors in bold font
uk: Збільшувати інтенсивність для напівжирних символів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use the selected font for line characters instead of the builtin code
uk: Використовувати вибраний шрифт для символів лінії замість вбудованого коду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFontLineCharactersButton)
en: Use line characters contained in font
uk: Використовувати символи лінії зі шрифту

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
uk: Курсор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Shape:
uk: Форма:

[ctx: A solid rectangular]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeBlock)
en: Block
uk: Блок

[ctx: A vertical line on the left edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeIBeam)
en: I-Beam
uk: I-подібний

[ctx: A hortizonal line on the bottom edge]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cursorShapeUnderline)
en: Underline
uk: Підкреслення

[ctx: Cursor color options]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Color:
uk: Колір:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Set the cursor to match the color of the character underneath it.
uk: Встановити колір курсора у відповідність з символом під ним.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoCursorColorButton)
en: Match current character
uk: Відповідність до поточного символу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Use a custom, fixed color for the cursor
uk: Використовувати свій, фіксований колір

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customCursorColorButton)
en: Custom cursor color
uk: Нетиповий колір курсора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorColorLabel)
en: Cursor:
uk: Курсор:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
uk: Виберіть колір курсора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCursorTextColorLabel)
en: Text:
uk: Текст:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customTextColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the character underneath the cursor
uk: Виберіть колір для символу під курсором

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blinking:
uk: Блимання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
uk: Блимання курсора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alignToCenterButton)
en: Enabled
uk: Увімкнено

[ctx: Items that do not fit in other categories]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, miscTab)
en: Miscellaneous
uk: Інше

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window:
uk: Вікно:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show terminal size in columns and lines in the center of window after resizing
uk: Показувати новий розмір термінала у стовпчиках і рядках тексту після зміни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTerminalSizeHintButton)
en: Show hint for terminal size after resizing
uk: Показувати підказку щодо розміру термінала після зміни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertSelectionColorsCheckbox)
en: Always invert the colors of selected text
uk: Завжди інвертувати кольори позначеного тексту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dimLabel)
en: Darkening strength:
uk: Потужність затемнення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Inactive Terminals:
uk: Неактивні термінали:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, contentsGroup)
en: Terminal contents
uk: Вміст термінала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lineSpacingLabel)
en: Line spacing:
uk: Міжрядковий проміжок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner)
en: The number of pixels between two lines
uk: Кількість пікселів між двома рядками

[ctx: (pixels) visual size unit]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, lineSpacingSpinner) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, marginsSpinner)
en:  px
uk:  пк

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Margins:
uk: Поля:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Align to center:
uk: Вирівнювання до центра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Indicate whether the window is active by dimming the colors
uk: Позначати неактивне вікно притлумленням кольорів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dimWhenInactiveCheckbox)
en: Darken
uk: Затемнення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, displayVerticalLine)
en: Display Vertical line at column:
uk: Показувати вертикальну лінію у позиції:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, CTLtab)
en: <html><head/><body><p>Complex Text Layout</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Складне компонування тексту</p></body></html>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, CTLtab)
en: Complex Text Layout
uk: Складне компонування тексту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Enable word mode text rendering
uk: Увімкнути обробку тексту у режимі слів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordMode)
en: Word mode
uk: Режим слів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Ignore attribute changes mid-word (otherwise, attribute changes break word when rendering)
uk: Ігнорувати зміни атрибутів посеред слів (якщо цього не робити, зміни атрибутів заважатимуть показу слів)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAttr)
en: Use the same attributes for whole word
uk: Використовувати ті самі атрибути для усього слова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: Render words of ASCII characters together
uk: Обробляти слова символами ASCII разом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeAscii)
en: ASCII characters
uk: Символи ASCII

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Render words of Brahmic scripts characters together
uk: Обробляти слова символами брахмічних писемностей разом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wordModeBrahmic)
en: Brahmic scripts characters
uk: Символи брахмічних писемностей

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Emoji Font:
uk: Шрифт емодзі:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: Lines are always LTR, rather than determined by first strong character
uk: Рядки завжди формуються зліва праворуч, а не за першим непробільним символом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bidiLineLTR)
en: force LTR line direction
uk: примусовий напрямок зліва праворуч

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Treat table drawing characters as strong LTR.
uk: Вважати символи малювання таблиці непробільними символами лівопису.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBidiTableDirOverrideButton)
en: Table characters BiDi mode override
uk: Перевизначення режиму табличних символів BiDi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Ignore wcwidth of problematic characters
uk: Ігнорувати wcwidth проблемних символів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreWcWidth)
en: Override wcwidth
uk: Перевизначити wcwidth

en: Edit Profile
uk: Змінити профіль

[ctx: @title:tab Generic, common options]
en: General
uk: Загальні

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Scrolling
uk: Гортання

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Key bindings
uk: Прив'язки клавіш

en: Mouse
uk: Миша

[ctx: @title:tab Complex options]
en: Advanced
uk: Додатково

[ctx: @info]
en: Insufficient permissions to save settings to: <filename>%1</filename>.<nl/>Either change the permissions of that file or set a different name to save the settings to a new profile.
uk: Недостатні права доступу для збереження параметрів до <filename>%1</filename>.<nl/>Або змініть права доступу до цього файла або вкажіть іншу назву для збереження параметрів до нового профілю.

[ctx: @info]
en: Profile Name was empty; please set a name to be able to save settings.
uk: Назва профілю порожня. Будь ласка, вкажіть назву, щоб мати змогу зберегти параметри.

[ctx: @info]
en: A profile with the name "%1" already exists.
uk: Профіль із назвою «%1» вже існує.

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
uk[0]: Редагування %1 профілю: %2
uk[1]: Редагування %1 профілів: %2
uk[2]: Редагування %1 профілів: %2
uk[3]: Редагування профілю: %2

en: Create New Profile
uk: Створення профілю

en: Edit Profile "%1"
uk: Змінити профіль «%1»

[ctx: Suffix of the number of columns (N columns). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  column |  columns
uk[0]:  стовпчик
uk[1]:  стовпчики
uk[2]:  стовпчиків
uk[3]:  стовпчик

[ctx: Suffix of the number of rows (N rows). The leading space is needed to separate it from the number value.]
en:  row |  rows
uk[0]:  рядок
uk[1]:  рядки
uk[2]:  рядків
uk[3]:  рядок

en: System Bell
uk: Системний дзвінок

en: System Notifications
uk: Системні сповіщення

en: Visual Bell
uk: Видимий дзвінок

en: Ignore Bell Events
uk: Ігнорувати події дзвінка

en: Default profile for new terminal sessions in %1
uk: Типовий профіль для нових сеансів термінала у %1

en: Edit Environment
uk: Змінити середовище

en: One environment variable per line
uk: Одна змінна середовища на рядок

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
uk[0]:  секунда
uk[1]:  секунди
uk[2]:  секунд
uk[3]:  секунда

en: Select Initial Directory
uk: Виберіть початковий каталог

[ctx: @info]
en: Scheme <resource>%1</resource> failed to load.
uk: Не вдалося завантажити схему <resource>%1</resource>.

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
uk: Ця схема кольорів використовує прозоре тло, яке, здається, не підтримується на вашій стільниці

en: Konsole was started before desktop effects were enabled. You need to restart Konsole to see transparent background.
uk: Konsole було запущено до вмикання стільничних ефектів. Щоб побачити прозоре тло, вам слід перезапустити Konsole.

en: The format is e.g. 'editorExec PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    will be replaced by the path to the text file
    LINE    will be replaced by the line number
    COLUMN  (optional) will be replaced by the column number
    Note: you will need to replace 'PATH:LINE:COLUMN' by the actual
    syntax the editor you want to use supports; e.g.:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    If PATH or LINE aren't present in the command, this setting
    will be ignored and the file will be opened by the default text
    editor.
uk: Формат, у якому слід вказати параметр є таким: «виконуваний_файл PATH:LINE:COLUMN'
    
    PATH    буде замінено на шлях до текстового файла
    LINE    буде замінено на номер рядка
    COLUMN  (необов'язковий) буде замінено на номер позиції у рядку
    Зауваження: вам слід буде замінити «PATH:LINE:COLUMN» на справжню
    синтаксичну конструкцію, підтримку якої передбачено у редакторі. Приклад:
    gedit +LINE:COLUMN PATH
    
    Якщо у команді не буде PATH або LINE, значення цього параметра
    буде проігноровано — файл буде відкрито у типовому текстовому
    редакторі.

en: Text Editor Custom Command
uk: Нетипова команда текстового редактора:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, general)
en: General Settings
uk: Загальні параметри

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
uk: Виберіть піктограму вкладок цього профілю

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
uk: Назва-опис для цього профілю

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: Profile name
uk: Назва профілю

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, setAsDefaultButton)
en: Default Profile
uk: Типовий профіль

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
uk: Команда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
uk: Команда, що виконуватиметься під час створення сеансів термінала з цим профілем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
uk: Початковий каталог:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
uk: Початковий робочий каталог для нових сеансів термінала з цим профілем

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: /home/username
uk: /home/користувач

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, dirSelectButton)
en: Choose the initial directory
uk: Вибрати початковий каталог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startInSameDirButton)
en: Start in same directory as current session
uk: Запускати у теці поточного сеансу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
uk: Середовище:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
uk: Змінити список змінних середовища і відповідних їм значень

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Initial terminal size:
uk: Початковий розмір термінала:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useCurrentWindowSizeNote)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-style:italic;">Settings → Configure Konsole → General → Remember window size</span> must be disabled for these entries to work.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Щоб ці записи запрацювали, слід зняти позначку з пункту <span style=" font-style:italic;">Параметри → Налаштувати Konsole → Загальне → Запам'ятовувати розмір вікна</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalBellLabel)
en: Terminal bell mode:
uk: Режим дзвінка у терміналі:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, semantic)
en: Semantic Integration
uk: Семантична інтеграція

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticUpDown)
en: Up/Down Arrows emulation
uk: Емуляція стрілок вгору-вниз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, semanticInputClick)
en: Mouse click in input line moves cursor
uk: Клацання на рядку введення пересуває курсор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Semantic hints:
uk: Семантичні підказки:

[ctx: Never]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundNever) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsNever) i18n: ectx: prop
en: Never
uk: Ніколи

[ctx: When showing URL hints]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundURL) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsURL) i18n: ectx: property (te
en: When URL hints show
uk: Якщо показано підказки щодо адрес

[ctx: Always]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, semanticHintsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBarsAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, errorBackgroundAlways) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alternatingBarsAlways) i18n: ectx: 
en: Always
uk: Завжди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Red error bars:
uk: Червоні смужки помилок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Red error background:
uk: Червоне тло помилок:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: Alternating bars:
uk: Почергові смужки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_50)
en: Alternating background:
uk: Почергове тло:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, note)
en: Key bindings control how combinations of keystrokes in the terminal window are converted into the stream of characters that is then sent to the current terminal program. For more information on how to customize the key bindings check the Konsole Handbook.
uk: Прив'язки клавіш керують тими комбінаціями клавіш у вікні термінала, які далі перетворюються на відповідні команди програми керування терміналом. Докладніший опис налаштовування прив'язок клавіш можна знайти у підручнику з Konsole.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: Create a new key bindings scheme based upon the selected bindings
uk: Створити нову схему прив'язки клавіш на основі вибраного

[ctx: @action:button Create an alternate key binding]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newKeyBindingsButton)
en: New...
uk: Створити…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton)
en: Edit the selected key bindings scheme
uk: Змінити вибрану схему прив'язки клавіш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton)
en: Delete the selected key bindings scheme
uk: Вилучити вибрану схему прив'язки клавіш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetKeyBindingsButton)
en: Reset the selected key bindings scheme to its default values
uk: Скинути параметри вибраної схеми прив'язки клавіш до типових значень

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Text interaction
uk: Взаємодія з текстом

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, wordCharacterEdit)
en: Characters which are considered part of a word when double-clicking to select whole words in the terminal.
uk: Символи, які вважаються частиною слова при подвійному клацанні для вибору слів у терміналі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Word characters:
uk: Символи слів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Triple-click selects:
uk: Потрійне клацання позначає:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsTheWholeLine)
en: The whole line
uk: Весь рядок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, tripleClickSelectsFromMousePosition)
en: From mouse position to the end of line
uk: Від позиції вказівника миші до кінця рядка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Middle-click pastes:
uk: Клацання середньою вставляє:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromClipboardButton)
en: From clipboard
uk: Дані з буфера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pasteFromX11SelectionButton)
en: From selection
uk: Дані з позначеного

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy options:
uk: Параметри копіювання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Automatically copy selected text into clipboard
uk: Автоматично копіювати позначений фрагмент до буфера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextToClipboardButton)
en: Copy on select
uk: Копіювання при позначенні

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML (including formatting, font faces, colors... etc)
uk: Копіювати текст як HTML (з форматуванням, параметрами шрифтів, кольором тощо)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyTextAsHTMLButton)
en: Copy text as HTML
uk: Копіювати текст як HTML

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces in selected text, useful in some instances
uk: Вилучити початкові пробіли у позначеному тексті. Може іноді бути корисним.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimLeadingSpacesButton)
en: Trim leading spaces
uk: Вилучити початкові пробіли

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces in selected text, useful in some instances
uk: Вилучити кінцеві пробіли у позначеному тексті. Може іноді бути корисним.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimTrailingSpacesButton)
en: Trim trailing spaces
uk: Вилучити кінцеві пробіли

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Text recognized as a link or an email address will be underlined when hovered by the mouse pointer.
uk: Текст, який буде розпізнано як посилання або адресу електронної пошти, буде підкреслено при наведенні на нього вказівника миші.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineLinksButton)
en: Underline links
uk: Підкреслювати посилання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Text recognized as a file will be underlined when hovered by the mouse pointer.
uk: Текст, який буде розпізнано як файл, буде підкреслено при наведенні на нього вказівника миші.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underlineFilesButton)
en: Underline files
uk: Підкреслювати файли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textEditorCommandLabel)
en: Text Editor Command:
uk: Команда текстового редактора:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textEditorCommandLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, textEditorCombo)
en: Text editor to use when opening text file URLs at a given line/column.
uk: Текстовий редактор, яким слід скористатися для відкриття адрес у текстових файлах, які задано як рядок і стовпчик.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Text recognized as a file, link or an email address can be opened by direct mouse click.
uk: Текст, який буде розпізнано як файл, посилання або адресу електронної пошти, буде відповідним чином оброблено у відповідь на клацання кнопкою миші.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, openLinksByDirectClickButton)
en: Open files/links by direct click
uk: Відкривати файли і посилання безпосереднім клацанням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowLinkEscapeSequenceButton)
en: Allow escape sequences for links
uk: Дозволити екрановані послідовності для посилань

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowLinkEscapeSequenceButtonWarning)
en: <b>WARNING</b>: This has security implications as it allows malicious URLs to be shown as another URL or hidden.<br>Make sure you understand the implications before turning this on.
uk: <b>УВАГА</b>: цей параметр впливає на захист системи, оскільки надає змогу не показувати шахрайські адреси або показувати замість них інші адреси.<br>Зважте на це, перш ніж вмикати цей параметр.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Allowed link formats:
uk: Дозволені формати посилань:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, linkEscapeSequenceTexts)
en: The formats of possible links, like http://, https:// and file://
uk: Формати можливих посилань, зокрема http://, https:// і file://

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Selected text will require control key plus click to drag.
uk: Для перетягування позначеного фрагмента тексту слід утримувати натисненою клавішу Ctrl.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ctrlRequiredForDragButton)
en: Require Ctrl key for drag && drop
uk: Перетягувати і скидати лише з натиснутою Ctrl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Mouse scroll wheel will emulate up/down key presses in programs that use the Alternate Screen buffer (e.g. less)
uk: Коліщатко миші імітуватиме натискання клавіш зі стрілками вгору-вниз у програмах, де використовується альтернативний буфер даних (наприклад, у less)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableAlternateScrollingButton)
en: Enable Alternate Screen buffer scrolling
uk: Увімкнути гортання у альтернативному буфері

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Always paste dropped files and URLs as text without offering move, copy and link actions.
uk: Завжди вставляти скинуті файли і адреси як текст, без пропозицій щодо пересування, копіювання чи створення посилання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dropUrlsAsText)
en: Disable drag && drop menu for files && URLs
uk: Вимкнути меню перетягування зі скиданням для адрес і файлів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Pressing Ctrl+scrollwheel will increase/decrease the text size.
uk: Натискання Ctrl+коліщатко гортання збільшить або зменшить розмір символів тексту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMouseWheelZoomButton)
en: Allow Ctrl+scrollwheel to zoom text size
uk: Дозволити змінювати масштаб тексту за допомогою Ctrl+коліщатко гортання

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: When positioning the mouse over a hexadecimal color it will be displayed in a frame next to the mouse pointer
uk: При наведенні вказівника миші на шістнадцятковий запис кольору колір буде показано у рамці поряд із вказівником миші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowColorFilters)
en: Preview Colors on hover
uk: Попередній пурегляд кольорів при наведенні

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Some terminal applications have mouse support, this allows them to get it by default. It can be toggled on/off while running as well.
uk: У деяких програмах для термінала передбачено підтримку обробки подій миші. Цей пункт, типово, дозволяє виконувати таку обробку. Крім того, за допомогою цього пункту ви можете вмикати та вимикати цю обробку під час роботи програми.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allowMouseTrackingButton)
en: Allow terminal applications to handle clicks and drags
uk: Дозволити програмам з термінала обробляти клацання і перетягування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historySizeLabel)
en: Scrollback:
uk: Гортання:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scroll Page Up/Down:
uk: Гортання Page Up/Down:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Scroll the page the half height of window
uk: Гортати на половину висоти вікна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollHalfPage)
en: Half screen height
uk: Половина висоти вікна

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Scroll the page the full height of window
uk: Гортати на всю висоту вікна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollFullPage)
en: Full screen height
uk: Вся висота вікна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSize)
en: Scrollbar position:
uk: Розташування смужки гортання:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
uk: Показувати смугу прокручування на правій стороні вікна термінала

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the right side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Right side
uk: Правий бік

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
uk: Показувати смугу прокручування на лівій стороні вікна термінала

[ctx: @option:radio Show scrollbar on the left side]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Left side
uk: Лівий бік

[ctx: @option:radio Hide the scroll bar]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, scrollBarHiddenButton)
en: Hidden
uk: Приховано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Highlighting:
uk: Підсвічування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, highlightScrolledLinesButton)
en: Highlight the lines coming into view
uk: Підсвічувати рядки, які виводяться на панель перегляду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelReflowLines)
en: Reflow Lines:
uk: Перерозбиття рядків:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reflowLinesButton)
en: Reflow lines when terminal resizes
uk: Перерозбиття рядків після зміни розмірів термінала

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
uk: Заголовки вкладок

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, tabMonitoringGroup)
en: Tab Monitoring
uk: Спостереження за вкладками

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, silenceSecondsLabel)
en: Threshold for continuous silence:
uk: Порогова тривалість неперервної бездіяльності:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, silenceSecondsSpinner)
en: The threshold for continuous silence to be detected by Konsole
uk: Порогова тривалість для виявлення бездіяльності у Konsole

[ctx: @label:textbox Unit of scrollback]
en:  line |  lines
uk[0]:  рядок
uk[1]:  рядки
uk[2]:  рядків
uk[3]:  рядок

[ctx: @info:whatsthis]
en: When using this option, the scrollback data will be saved to RAM. If you choose a huge value, your system may run out of free RAM and cause serious issues with your system.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, дані гортання зберігатимуться у оперативній пам'яті. Якщо вами буде вибрано надто велике значення, вільну оперативну пам'ять може бути вичерпано, що спричинить серйозні проблеми у роботі системи.

[ctx: @info:tooltip]
en: When using this option, the scrollback data will be written unencrypted to temporary files. Those temporary files will be deleted automatically when Konsole is closed in a normal manner.<nl/>Use <emphasis>Settings → Configure Konsole → Temporary Files</emphasis> to select the location of the temporary files.
uk: Якщо ви позначите цей пункт, дані буфера гортання буде записано без шифрування до тимчасових файлів. Ці тимчасові файли буде автоматично вилучено, якщо роботу Konsole буде завершено у типовий спосіб.<nl/>Для вибору місця зберігання тимчасових файлів скористайтеся пунктом меню <emphasis>Параметри → Налаштувати Konsole → Тимчасові файли</emphasis>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
uk: Обмежити пам'ять виводу заданою кількістю рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Fixed size:
uk: Фіксований розмір:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
uk: Кількість рядків виводу, які слід пам'ятати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
uk: Запам'ятовувати все виведене у терміналі

[ctx: Save all lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Unlimited
uk: Без обмежень

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: Do not remember previous output
uk: Не запам'ятовувати попередній вивід

[ctx: Do not save any lines to the scrollback history]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noHistoryButton)
en: None
uk: Немає

[ctx: @label:textbox]
en: Find...
uk: Знайти…

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the text to search for here
uk: Введіть сюди текст, за яким шукати

[ctx: @action:button Go to the next phrase]
en: Next
uk: Далі

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the next match for the current search phrase
uk: Знайти наступний збіг для фрази пошуку

[ctx: @action:button Go to the previous phrase]
en: Previous
uk: Назад

[ctx: @info:tooltip]
en: Find the previous match for the current search phrase
uk: Знайти попередній збіг для фрази пошуку

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the options menu
uk: Показати меню параметрів

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the search bar
uk: Закрити панель пошуку

[ctx: @item:inmenu]
en: Case sensitive
uk: З врахуванням регістру

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether the search is case sensitive
uk: Встановлює регістрозалежність пошуку

[ctx: @item:inmenu]
en: Match regular expression
uk: Збіг з формальним виразом

[ctx: @item:inmenu]
en: Highlight all matches
uk: Підсвітити всі відповідники

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether matching text should be highlighted
uk: Чи підсвічувати знайдений текст

[ctx: @item:inmenu]
en: Search backwards
uk: Пошук назад

[ctx: @info:tooltip]
en: Sets whether search should start from the bottom
uk: Визначає, чи має пошук виконуватися від нижньої частини даних

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the bottom
uk: Шукати вказану ключову фразу, починаючи з нижньої частини даних

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for the current search phrase from the top
uk: Шукати вказану ключову фразу, починаючи з верхньої частини даних

en: Print Shell
uk: Друк даних з командної оболонки

[ctx: @label:listbox No color selected]
en: None
uk: Немає

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
uk: Формат заголовка вкладки для віддалених команд (наприклад, команд, що віддаються іншому комп'ютеру за посередництва SSH)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
uk: Формат вкладки віддалених команд:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
uk: Формат заголовків вкладок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
uk: Формат заголовка звичайної вкладки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tab Color:
uk: Колір вкладки:

en: Program Name: %n
uk: Назва програми: %n

en: Current Directory (Short): %d
uk: Поточний каталог (скорочено): %d

en: Current Directory (Long): %D
uk: Поточний каталог (повністю): %D

en: Window Title Set by Shell: %w
uk: Заголовок вікна встановлений оболонкою: %w

en: Session Number: %#
uk: Номер сеансу: %#

en: User Name: %u
uk: Ім'я користувача: %u

en: Local Host: %h
uk: Локальний вузол: %h

en: User's Bourne prompt sigil: %B
uk: Символ запиту до користувача: %B

en: User Name@ (if given): %U
uk: Ім'я користувача@ (якщо вказано): %U

en: Remote Host (Short): %h
uk: Віддалений вузол (скорочено): %h

en: Remote Host (Long): %H
uk: Віддалений вузол (повністю): %H

en: Command and arguments: %c
uk: Команда і параметри: %c

en: Insert
uk: Вставити

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert title format
uk: Вставте формат заголовка вкладки

[ctx: @info:tooltip]
en: Insert remote title format
uk: Вставте формат заголовка вкладки віддалених команд

[ctx: @info:tooltip]
en: Maximize terminal
uk: Максимізувати термінал

[ctx: @info:tooltip]
en: Move terminal to new tab
uk: Пересунути термінал до нової вкладки

[ctx: @info:tooltip]
en: Close terminal
uk: Закрити термінал

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore terminal
uk: Відновити термінал

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
uk: Відкрити нову вкладку

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this tab
uk: Закрити цю вкладку

[ctx: @action:inmenu]
en: &Detach Tab
uk: В&ідокремити вкладку

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure or Rename Tab...
uk: &Налаштувати або перейменувати вкладку…

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
uk: Закрити вкладку
