konsole - en to uz translation catalogue (45 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
uz: Taʼrifi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
uz: Foiz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
uz: Hammasini tanlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
uz: Hammasini tanlashni bekor qilish

en: Open Link
uz: Bogʻni ochish

en: Copy Link Address
uz: Bogʻ manzilidan nusxa olish

en: Copy Email Address
uz: Elektron pochtadan nusxa olish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
uz: Qoʻshish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
uz: Olib tashlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
uz: &Printer uchun qulay usul (kora matn, orqa fonsiz)

en: Black on Light Yellow
uz: Och sariqda qora

en: Black on White
uz: Oqda qora

en: Green on Black
uz: Qorada yashil

en: Linux Colors
uz: Linux ranglari

en: White on Black
uz: Qorada oq

en: Default (XFree 4)
uz: Andoza (XFree 4)

en: Linux console
uz: Linux terminali

en: Solaris console
uz: Solaris terminali

en: Program '%1' exited with status %2.
uz: '%1' dasturi %2 holati bilan tugadi.

en: Konsole
uz: Terminal

en: Paste Selection
uz: Belgilanganni qoʻyish

en: &Print Screen...
uz: &Ekranni bosib chiqarish

en: &ZModem Upload...
uz: ZModem yo&zib qoʻyish

en: Enlarge Font
uz: Shriftni kattalashtirish

en: &Continue Task
uz: Vazifani &davom etish

en: &Hangup
uz: Vazifani q&aytadan yuklash

en: User Signal &1
uz: Foydalanuvchining signali &1

en: User Signal &2
uz: Foydalanuvchining signali &2

en: Edit Current Profile...
uz: Joriy profilni tahrirlash...

en: Confirm Close
uz: Yopishni tasdiqlash

en: Size: %1 x %2
uz: Oʻlcham: %1 x %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
uz: Tahrirlash...

en: Edit Profile
uz: Profilni tahrirlash

en: Tabs
uz: Tablar

en: Appearance
uz: Koʻrinishi

en: Scrolling
uz: Varaqlash

en: Edit Profile "%1"
uz: "%1" profilini tahrirlash

en: Edit Environment
uz: Muhitni tahrirlash

en: Select Initial Directory
uz: Boshlangʻich direktoriyani tanlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
uz: Buyruq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
uz: Boshlangʻich direktoriya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
uz: Muhit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
uz: Agar belgilansa, varaqlash paneli terminal oynaning oʻng tarafida koʻrsatiladi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
uz: Agar belgilansa, varaqlash paneli terminal oynaning chap tarafida koʻrsatiladi

en: Insert
uz: Qoʻyish
