konsole - en to uz@cyrillic translation catalogue (46 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
uz@cyrillic: Таърифи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
uz@cyrillic: Фоиз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
uz@cyrillic: Филтер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
uz@cyrillic: Ҳаммасини танлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
uz@cyrillic: Ҳаммасини танлашни бекор қилиш

en: Open Link
uz@cyrillic: Боғни очиш

en: Copy Link Address
uz@cyrillic: Боғ манзилидан нусха олиш

en: Copy Email Address
uz@cyrillic: Электрон почтадан нусха олиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
uz@cyrillic: Қўшиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
uz@cyrillic: Олиб ташлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printerFriendly) i18n: ectx: label, entry (PrinterFriendly), group (PrintOptions)
en: Printer &friendly mode (black text, no background)
uz@cyrillic: &Принтер учун қулай усул (кора матн, орқа фонсиз)

en: Black on Light Yellow
uz@cyrillic: Оч сариқда қора

en: Black on White
uz@cyrillic: Оқда қора

en: Green on Black
uz@cyrillic: Қорада яшил

en: Linux Colors
uz@cyrillic: Linux ранглари

en: White on Black
uz@cyrillic: Қорада оқ

en: Default (XFree 4)
uz@cyrillic: Андоза (XFree 4)

en: Linux console
uz@cyrillic: Linux терминали

en: Solaris console
uz@cyrillic: Solaris терминали

en: Program '%1' exited with status %2.
uz@cyrillic: '%1' дастури %2 ҳолати билан тугади.

en: Konsole
uz@cyrillic: Терминал

en: Paste Selection
uz@cyrillic: Белгиланганни қўйиш

en: &Print Screen...
uz@cyrillic: &Экранни босиб чиқариш

en: &ZModem Upload...
uz@cyrillic: ZModem ё&зиб қўйиш

en: Enlarge Font
uz@cyrillic: Шрифтни катталаштириш

en: &Continue Task
uz@cyrillic: Вазифани &давом этиш

en: &Hangup
uz@cyrillic: Вазифани қ&айтадан юклаш

en: User Signal &1
uz@cyrillic: Фойдаланувчининг сигнали &1

en: User Signal &2
uz@cyrillic: Фойдаланувчининг сигнали &2

en: Edit Current Profile...
uz@cyrillic: Жорий профилни таҳрирлаш...

en: Confirm Close
uz@cyrillic: Ёпишни тасдиқлаш

en: Size: %1 x %2
uz@cyrillic: Ўлчам: %1 x %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
uz@cyrillic: Таҳрирлаш...

en: Edit Profile
uz@cyrillic: Профилни таҳрирлаш

en: Tabs
uz@cyrillic: Таблар

en: Appearance
uz@cyrillic: Кўриниши

en: Scrolling
uz@cyrillic: Варақлаш

en: Edit Profile "%1"
uz@cyrillic: "%1" профилини таҳрирлаш

en: Edit Environment
uz@cyrillic: Муҳитни таҳрирлаш

en: Select Initial Directory
uz@cyrillic: Бошланғич директорияни танлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
uz@cyrillic: Буйруқ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
uz@cyrillic: Бошланғич директория:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
uz@cyrillic: Муҳит:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
uz@cyrillic: Агар белгиланса, варақлаш панели терминал ойнанинг ўнг тарафида кўрсатилади

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
uz@cyrillic: Агар белгиланса, варақлаш панели терминал ойнанинг чап тарафида кўрсатилади

en: Insert
uz@cyrillic: Қўйиш
