konsole - en to wa translation catalogue (100 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: File
wa: Fitchî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: Edit
wa: Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: View
wa: Vey

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
wa: Dispårti l' vuwe

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
wa: Apontiaedjes

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
wa: Aidance

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: S&crollback
wa: &Erôlaedje en erî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, discriptionLabel)
en: Description:
wa: Discrijhaedje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transparencyPercentLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, wallpaperTransparencyPercentLabel)
en: Percent
wa: Åcintaedje

en: Copy Input
wa: Intrêye del copeye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
wa: Passete :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select All
wa: Tchoezi totafwait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllButton)
en: Deselect All
wa: Distchoezi totafwait

en: Open Link
wa: Drovi hårdêye

en: Copy Link Address
wa: Copyî l' adresse do loyén

en: Send Email To...
wa: Emiler a...

en: Copy Email Address
wa: Copyî adresse emile

en: Key Combination
wa: Combinåcion d' tapes

en: Output
wa: Rexhowe

en: New Key Binding List
wa: Novele djivêye d' assoçnaedje di tapes

en: Edit Key Binding List
wa: Candjî l' djivêye d' assoçnaedje di tapes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
wa: Radjouter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEntryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Remove
wa: Oister

[ctx: Title of the area where you test your keys are properly configured]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Test Area
wa: Redjon d' asprouvaedje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Input:
wa: Intrêye :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Output:
wa: Rexhowe :

en: Save Output From %1
wa: Schaper l' rexhowe di %1

en: %1 is an invalid URL, the output could not be saved.
wa: %1 est ene hårdêye nén valide, li rexhowe èn pout nén esse schapêye.

en: A problem occurred when saving the output.
    %1
wa: Åk n' a nén stî tot schapant l' rexhowe.
    %1

en: Black on Light Yellow
wa: Noer so djaene clair

en: Black on Random Light
wa: Noer so coleur claire a l' astcheyance

en: Black on White
wa: Noer so blanc

en: Dark Pastels
wa: Pastels foncés

en: Green on Black
wa: Vete so noer

en: Linux Colors
wa: Coleurs Linux

en: White on Black
wa: Blanc so noer

en: Default (XFree 4)
wa: Prémetou (XFree 4)

en: Linux console
wa: Conzôle Linux

en: Solaris console
wa: Conzôle Solaris

en: Could not find binary:
wa: Dji n' a savou trover l' binaire :

en: Program '%1' crashed.
wa: Li programe « %1 » a tcheyou e rak.

en: Program '%1' exited with status %2.
wa: Li programe « %1 » a moussî foû avou l' estat %2.

en: ZModem Progress
wa: Avançmint di ZModem

en: Open File Manager
wa: Drovi l' manaedjeu des fitchîs

en: Paste Selection
wa: Aclaper l' tchoes

en: Clear Scrollback
wa: Netyî l' erôlaedje en erî

en: &Select Tabs...
wa: &Tchoezi linwetes...

en: Copy Input To
wa: Copyî intrêye viè

en: &ZModem Upload...
wa: Eberwetaedje &ZModem...

en: Monitor for &Activity
wa: Corwaitaedje di l' &activité

en: Monitor for &Silence
wa: Corwaitaedje do &silince

en: Edit Current Profile...
wa: Candjî l' profil do moumint...

en: Confirm Close
wa: Racertiner cloyaedje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultButton)
en: Set the selected profile as the default for new terminal sessions
wa: Mete li profil tchoezi come li prémetou profile po les novelès sessions d' terminå

en: Size: %1 x %2
wa: Grandeu: %1 x %2

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
wa: Dispårti l' vuwe hintche/droete

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
wa: Dispårti l' vuwe dizeu/dzo

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand View
wa: Ragrandi vuwe

[ctx: @action:inmenu]
en: Shrink View
wa: Raptiti vuwe

en: No keyboard translator available.  The information needed to convert key presses into characters to send to the terminal is missing.
wa: I n' a nou ratourneu d' taprece. I manke l' infôrmåcion k' i fåt po cvierser ene tape k' est tchôkeye eviè des caracteres po-z evoyî å terminå.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow terminal programs to create blinking sections of text
wa: Permete ki les programes do terminå ahivexhe des clignotantès seccions d' tecse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableBlinkingTextButton)
en: Allow blinking text
wa: Permete li tecse clignotant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableFlowControlButton)
en: Allow the output to be suspended by pressing Ctrl+S
wa: Permete di djoker l' rexhowe tot tchôcant so Ctrl+S

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Default character encoding:
wa: Prémetou ecôdaedje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newColorSchemeButton)
en: Create a new color scheme based upon the selected scheme
wa: Fé on novea djeu d' coleurs a pårti do ci k' est tchoezi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit the selected color scheme
wa: Candjî l' djeu d' coleurs tchoezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editKeyBindingsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, environmentEditButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, textEditorCustomBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editColorSchemeButton)
en: Edit...
wa: Candjî...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeColorSchemeButton)
en: Delete the selected color scheme
wa: Disfacer l' djeu d' coleurs tchoezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, antialiasTextButton)
en: Smooth fonts
wa: Fontes radoûceyes

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cursorTab)
en: Cursor
wa: Cursoe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customColorSelectButton)
en: Select the color used to draw the cursor
wa: Tchoezixhoz l' coleur eployeye po dessiner l' cursoe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableBlinkingCursorButton)
en: Make the cursor blink regularly
wa: Fwait clignoter l' cursoe

en: Edit Profile
wa: Candjî l' profil

en: Tabs
wa: Linwetes

en: Appearance
wa: Rivnance

en: Scrolling
wa: Erôlaedje

en: Editing profile: %2 | Editing %1 profiles: %2
wa[0]: Dji candje li profil : %2
wa[1]: Dji candje les %1 profils : %2

en: Edit Profile "%1"
wa: Candjî l' profil « %1 »

en: Edit Environment
wa: Candjî l' evironmint

en: Select Initial Directory
wa: Tchoezixhoz l' ridant di cmince

en: This color scheme uses a transparent background which does not appear to be supported on your desktop
wa: Ci djeu d' coleurs ci eploye on fond k' on voet houte ki n' shonne nén esse sopoirté på scribanne da vosse.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, iconSelectButton)
en: Select the icon displayed on tabs using this profile
wa: Tchoezixhoz l' imådjete håynêye ezès linwetes k' eployèt ç' profil ci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, profileNameEdit)
en: A descriptive name for the profile
wa: On no lijhåve påzès djins pol profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Command:
wa: Comande :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, commandEdit)
en: The command to execute when new terminal sessions are created using this profile
wa: Li comande a-z enonder cwand des novelès sessions di terminå sont drovowes k' eployèt ç' profil ci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Initial directory:
wa: Ridant di cmince :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, initialDirEdit)
en: The initial working directory for new terminal sessions using this profile
wa: Li ridant di cmince po les novelès sessions di terminå k' eployront ç' profil ci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Environment:
wa: Evironmint:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, environmentEditButton)
en: Edit the list of environment variables and associated values
wa: Candjî l' djivêye des variåves d' evironmint eyet leus valixhances

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarRightButton)
en: Show the scroll bar on the right side of the terminal window
wa: Håynêye li bår d' acinseur sol droete do purnea do terminå

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, scrollBarLeftButton)
en: Show the scroll bar on the left side of the terminal window
wa: Håynêye li bår d' acinseur sol hintche do purnea do terminå

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Tab Titles
wa: Tites des linwetes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fixedSizeHistoryButton)
en: Limit the remembered output to a fixed number of lines
wa: Limite a on dné nombe di royes li rexhowe a s' sovni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, historyLineSpinner)
en: Number of lines of output to remember
wa: Nombe di royes di rexhowe a s' sovni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, unlimitedHistoryButton)
en: Remember all output produced by the terminal
wa: Si sovin di tote li rexhowe fwaite på terminå

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteTabTitleEdit)
en: Tab title format used when a remote command (e.g. connection to another computer via SSH) is being executed
wa: Cogne pol tite des linwetes cwand ene comande då lon (on raloyaedje a ene ôte copiutrece avou SSH, metans) est enondêye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remote tab title format:
wa: Cogne pol tite des linwetes då lon :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab title format:
wa: Cogne pol tite des linwetes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, tabTitleEdit)
en: Normal tab title format
wa: Cogne normåle do tite del linwete

en: Insert
wa: Taper
