kontact - en to az translation catalogue (69 entries)

en: Welcome to Kontact %1
az: Kontact %1. Xöş Gəldiniz

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
az: Kontact sizin e-poçtunuzu, ünvan kitabınızı, təqviminizi, tapşıqrıqlar siyahısını və digərilərini idarə edir.

en: Skip this introduction
az: Bu girişi ötürün

en: Loading Kontact ...
az: Kontact yüklənir ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
az: Yalnız nişanları göstərmək

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
az: Yan panel elementlərini nişanlaral və mətnsiz gösətrmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
az: Yan panel elementləri nişanlarının mətnsiz görünməsi üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
az: Yalnız mətni göstərmək

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
az: Yan panel elentini mətnlə və nişansız göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
az: Yan panel elemnti mətnini nişansız göstərmək üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
az: Nişanları və mətni göstərmək

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
az: Yan panel elementlərini nişanlarla və mətnlə göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
az: Yan paneı elementlərinin nişanlarla və mətnlə göstərilməsi üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
az: Böyük nişanlar

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
az: Böyük yan panel nişanlarını göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
az: Daha böyük yan panel nişanları göstərmək üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
az: Normal nişanlar

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
az: Yan paneı nişanlarını normal ölçüdə göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
az: Yan panel nişanlarını normal ölçüdə göstərmək üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
az: Kiçik nişanlar

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
az: Kiçik ölçülü yan panel nişanlarını göstərmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
az: Çox kiçik ölçülü yan panel nişanlarını göstərmək üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
az: Yan paneli gizlədin

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
az: Yan panel nişanını gizlədin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
az: Yan panel nişanını gizlətmək istəsəniz bu seçimi edin. Göstərmək üçün F9 basın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
az: Hər açılışda istifadə olunacaq ilk plaqini seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
az: Kontact hər açıldığında istifadə olunacaq ilk plaqini açılan siyahıdan seçin. Əks halda Kontact ən son istifadə olunan aktiv plaqini bərpa edəcəkdir.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
az: Cari aktiv plaqin

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
az: Həmişə plaqinlə başlatmaq:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
az: Hər açılış üçün ilkin plaqini təyin edin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
az: Adətən Əlaqə açıldıqda ən son istifdə olunan plaqin açılır. Açılışda hansı plaqinin açılmalı olduğunu təyin etmək üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the component sidebar
az: Tərkib hissəsi yan panelini göstərmək

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the icon sidebar
az: Nişan yan panelini Göstərmək/Gizlətmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide the icon sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the icon sidebar.
az: Görüntü sahəsinə qənaət etmək üçün nişan yan panelini gizlədin. Tərkib hissəsi yan panelini gizlətmək üçün bu xanadakı işarəni qaldırın. Nəzərə alın ki, F9 düyməsi naşan yan panelini göstərir/gizlədir.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
az: Əsas alətlər paneli

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
az: İstiqamət

en: Start with a specific Kontact module
az: Göstərilmiş Əlaqə modulu ilə başlatmaq

en: Start in iconified (minimized) mode
az: Yığılmış vəziyyətdə başlatmaq

en: List all possible modules and exit
az: Bütün mövcud modulları sıralamaq və çıxmaq

en: KDE personal information manager
az: KDE fərdi məlumat idarəçisi

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
az: Müəllif Hüquqları © 2001–%1 Kontact müəlliflərinə aiddir

en: Original Author
az: Əsas müəllifi

en: Git Migration
az: Git Miqrasiya

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
az:  başladılır...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
az: Yeni

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
az: Kontact-ı tənzimləyin...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
az: Kontact-ı tənzimləyin

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
az: Sizə, Kontact-ı tənzimləmək üçün dialoq təqdim olunacaq.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
az: &Kontact-a giriş

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
az: Kontact-a giriş səhifəsini gösətrmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
az: Kontact-a giriş səhifəsini görmək üçün bu seçimi edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide/Show the component sidebar
az: Tərkib hissəsi yan panelini Göstərmək/Gizlətmək

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show the component sidebar
az: Tərkib hissəsi yan panelini Göstərmək/Gizlətmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the component sidebar as desired.
az: Tərkib hissəsi yan panelini sizin istədiyiniz vaxt göstərir/gizlədir.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
az: %1 plaqininə dəyişin

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
az: Tətbiq müstəqil olaraq başladıldı. Ön planda işləyir...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
az: %1 hissəsi yüklənə bilmədi.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
az: KDE Fərdi Məlumatları İdarəetmə Paketi.

en: Read Manual
az: Təlimatı oxuyun

en: Learn more about Kontact and its components
az: Kontact və onun tərkib hissələri haqqında daha çox öyrənin

en: Visit Kontact Website
az: Kontact veb səhifəsini ziyarət edin

en: Access online resources and tutorials
az: Onlayn mənbələrə və təlimatlara daxil olun

en: Setup your Accounts
az: Hesablarınızı quraşdırın

en: Prepare Kontact for use
az: Kontact-ı istifadə üçün hazırlayın

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
az: Yan panel gizlədilib. %1 düyməsi ilə yan panlei yenidən göstərin.
