kontact - en to bg translation catalogue (71 entries)

en: Welcome to Kontact %1
bg: Добре дошли в Kontact %1

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
bg: Програмата Kontact служи за организиране на вашата е-поща, адресник, календар, задачи, дневник и др. неща.

en: Skip this introduction
bg: Пропускане на въведението

en: Loading Kontact ...
bg: Зареждане на Kontact...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
bg: Само икони

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
bg: Показване на елементи от страничната лента с икони и без текст

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
bg: Изберете тази опция, ако искате елементите от страничната лента да са с икони без текст.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
bg: Само текст

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
bg: Показване на елементи от страничната лента с текст и без икони

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
bg: Изберете тази опция, ако искате елементите от страничната лента да имат текст без икони.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
bg: Икони и текст

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
bg: Показване на елементи от страничната лента с икони и текст

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
bg: Изберете тази опция, ако искате елементите на страничната лента да имат икони и текст.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
bg: Големи икони

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
bg: Показване на големи икони в страничната лента

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
bg: Изберете тази опция, ако искате иконите на страничната лента да бъдат още по-големи.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
bg: Нормални икони

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
bg: Показване на стандартни икони в страничната лента

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
bg: Изберете тази опция, ако искате иконите на страничната лента да бъдат с нормален размер.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
bg: Малки икони

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
bg: Показване на малки икони в страничната лента

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
bg: Изберете тази опция, ако искате иконите на страничната лента да бъдат още по-малки.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
bg: Скриване на страничната лента

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
bg: Скриване на страничната лента с икони

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
bg: Изберете тази опция, ако искате да скриете страничната лента с икони. Натиснете F9, за да отмените скриването.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
bg: Изберете първоначалния модул, който да се използва при всяко стартиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
bg: Изберете модул от този падащ списък, който да се използва като първоначален модул всеки път, когато Kontact се стартира. В противен случай Kontact ще възстанови последния активен модул от предишното използване.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
bg: Активният в момента модул

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
bg: Стартиране с модул:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
bg: Задаване на първоначалния модул при всяко стартиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
bg: При стартиране програмата зарежда последно използвания модул. Ако отметката е включена, ще може да зададете кой модул да се зарежда при стартиране.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the Kontact component sidebar
bg: Показване на страничната лента на компонента на Kontact

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the Kontact component sidebar
bg: Показване/скриване на страничната лента на компонента на Kontact

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide Kontact's component sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the component sidebar.
bg: За да спестите реално пространство на екрана, може да изберете да скриете страничната лента с компоненти на Kontact. Махнете отметката от това поле, за да скриете страничната лента. Имайте предвид, че клавишът F9 ще скрие/покаже страничната лента с компоненти.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
bg: Навигатор

[ctx: @info:shell]
en: Start with a specific Kontact module
bg: Стартиране на зададен модул

[ctx: @info:shell]
en: Start in iconified (minimized) mode
bg: Стартиране в минимизиран режим

[ctx: @info:shell]
en: List all possible modules and exit
bg: Показване на всички модули и изход от програмата

en: KDE personal information manager
bg: Организатор на личната информация

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
bg: Copyright © 2001–%1 авторите Kontact

en: Original Author
bg: Първоначален автор

en: Git Migration
bg: Миграция на Git

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
bg:  Стартиране...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
bg: Нов

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
bg: Настройки на Kontact...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
bg: Настройки на Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, в който можете да конфигурирате Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
bg: &Въведение в Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
bg: Показване Въведение в Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
bg: Изберете тази опция, за да видите страницата за въведение в Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show the Kontact Sidebar
bg: Показване на страничната лента с компоненти на Kontact

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show Kontact's component sidebar
bg: Скриване/показване на страничната лента с компоненти на Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the Kontact component sidebar as desired.
bg: Позволява ви, при желание да покажете или скриете страничната лента с компоненти на Kontact.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това напълно ще скрие менюто. Можете да го накарате да се покаже отново като въведете: %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
bg: Скриване на меню лентата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
bg: Превключване към приставка %1

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
bg: Програмата работи в самостоятелен режим. Изкарване на преден план...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
bg: Грешка при зареждане на модула за %1.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
bg: Организатор на личната информация на KDE

en: Read Manual
bg: Прочетете ръководството

en: Learn more about Kontact and its components
bg: Научете повече за програмата Kontact и нейните компоненти

en: Visit Kontact Website
bg: Посетете уеб-страницата на Kontact

en: Access online resources and tutorials
bg: Достъп до онлайн ресурси и ръководства

en: Setup your Accounts
bg: Настройки на акаунт

en: Prepare Kontact for use
bg: Подготвяне на Kontact за използване

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
bg: Страничната лента е скрита. Покажете отново страничната лента, като използвате клавиша %1.
