kontact - en to ca translation catalogue (71 entries)

en: Welcome to Kontact %1
ca: Us donem la benvinguda al Kontact %1

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
ca: El Kontact gestiona el correu electrònic, llibreta d'adreces, calendari, llista de tasques pendents i més.

en: Skip this introduction
ca: Omet aquesta introducció

en: Loading Kontact ...
ca: S'està carregant el Kontact...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
ca: Mostra només les icones

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
ca: Mostra els elements de la barra lateral amb icones i sense text

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu que els elements de la barra lateral tinguin icones sense text.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
ca: Mostra només el text

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
ca: Mostra els elements de la barra lateral amb text i sense icones

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu que els elements de la barra lateral tinguin text sense icones.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
ca: Mostra les icones i el text

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
ca: Mostra els elements de la barra lateral amb icones i text

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu que els elements de la barra lateral tinguin icones i text.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
ca: Icones grans

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
ca: Mostra icones grans a la barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu que les icones de la barra lateral siguin molt grans.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
ca: Icones normals

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
ca: Mostra icones normals a la barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu que les icones de la barra lateral siguin de mida normal.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
ca: Icones petites

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
ca: Mostra icones petites a la barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
ca: Seleccioneu aquesta opció si voleu que les icones de la barra lateral siguin molt petites.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
ca: Oculta la barra lateral

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
ca: Oculta la icona de la barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
ca: Escolliu aquesta opció si voleu ocultar la icona de la barra lateral. Premeu F9 per a mostrar-la.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
ca: Seleccioneu el connector inicial a usar en cada inici

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
ca: Seleccioneu el connector des d'aquesta llista desplegable que s'usarà com a connector inicial cada vegada que s'iniciï el Kontact. En cas contrari, el Kontact restaurarà l'últim connector actiu durant el darrer ús.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
ca: El connector actiu actualment

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
ca: Inicia sempre amb el connector:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
ca: Estableix el connector inicial en cada inici

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
ca: Normalment, el Kontact sempre s'inicia amb l'últim connector usat abans de finalitzar. Activeu aquesta casella si voleu que s'iniciï un connector especificat en iniciar.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the Kontact component sidebar
ca: Mostra la barra lateral del component Kontact

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the Kontact component sidebar
ca: Mostra/oculta la barra lateral del component Kontact

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide Kontact's component sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the component sidebar.
ca: Per a desar l'estat real de la pantalla, podeu escollir ocultar la barra lateral del component Kontact. Desmarqueu aquesta casella per a ocultar el component de la barra lateral. Cal tenir en compte que la tecla F9 ocultarà/mostrarà la barra lateral del component.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: Arran&jament

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca: A&juda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
ca: Navegador

[ctx: @info:shell]
en: Start with a specific Kontact module
ca: Inicia amb un mòdul específic del Kontact

[ctx: @info:shell]
en: Start in iconified (minimized) mode
ca: Inicia en el mode iconificat (minimitzat)

[ctx: @info:shell]
en: List all possible modules and exit
ca: Llista tots els mòduls possibles i surt

en: KDE personal information manager
ca: Gestor de la informació personal per al KDE

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
ca: Copyright © 2001-%1, els autors del Kontact

en: Original Author
ca: Autor original

en: Git Migration
ca: Migració a Git

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
ca:  S'està inicialitzant...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
ca: Nou

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
ca: Configura el Kontact...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
ca: Configura el Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
ca: Se us presentarà un diàleg des d'on podreu configurar el Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
ca: Introducció al &Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
ca: Mostra la pàgina d'introducció del Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a veure la pàgina d'introducció del Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show the Kontact Sidebar
ca: Mostra la barra lateral del Kontact

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show Kontact's component sidebar
ca: Oculta/Mostra la barra lateral del component Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the Kontact component sidebar as desired.
ca: Permet mostrar o ocultar la barra lateral del component Kontact com vulgueu.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca: <qt>Això ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
ca: Ocultació de la barra de menús

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
ca: Commuta al connector %1

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
ca: L'aplicació s'està executant en solitari. A primer pla...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
ca: No s'ha pogut carregar la part per a %1.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
ca: La suite per a la gestió de la informació personal del KDE.

en: Read Manual
ca: Mostra el manual

en: Learn more about Kontact and its components
ca: Apreneu més quant al Kontact i els seus components

en: Visit Kontact Website
ca: Visiteu la pàgina web del Kontact

en: Access online resources and tutorials
ca: Accediu a recursos i guies d'aprenentatge en línia

en: Setup your Accounts
ca: Definiu els vostres comptes

en: Prepare Kontact for use
ca: Prepareu el Kontact per a usar-lo

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
ca: La barra lateral està oculta. Es tornarà a mostrar emprant la tecla %1.
