kontact - en to fa translation catalogue (12 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
fa: شمایلهای کوچک

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
fa: آغاز همیشگی با مولفه‌ی:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fa: &کمک‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
fa: ناوشگر

en: Start with a specific Kontact module
fa: آغاز با پیمانه مشخص Kontact

en: Start in iconified (minimized) mode
fa: آغاز در حالت شمایل‌شده )کمینه‌شده(

en: List all possible modules and exit
fa: فهرست همه پیمانه‌های ممکن و خروج

en: KDE personal information manager
fa: مدیر اطلاعات شخصی KDE

en: Original Author
fa: نویسنده اصلی

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
fa: جدید
