kontact - en to gl translation catalogue (67 entries)

en: Welcome to Kontact %1
gl: Benvida a Kontact %1

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
gl: Kontact xestiona o seu correo electrónico, caderno de enderezos, calendario, lista de tarefas e máis cousas.

en: Skip this introduction
gl: Omitir a introdución

en: Loading Kontact ...
gl: Cargando Kontact…

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
gl: Mostrar só as iconas

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
gl: Mostrar os elementos da barra lateral con iconas e sen texto

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
gl: Escolla esta opción se quere que os elementos da barra lateral teñan iconas sen texto.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
gl: Mostrar só o texto

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
gl: Mostrar os elementos da barra lateral con texto e sen iconas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
gl: Escolla esta opción se quere que os elementos da barra lateral teñan texto sen iconas.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
gl: Mostrar as iconas e o texto

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
gl: Mostrar os elementos da barra lateral con iconas e texto

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
gl: Escolla esta opción se quere que os elementos da barra lateral teñan iconas e texto.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
gl: Iconas grandes

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
gl: Mostrar iconas de tamaño grande na barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
gl: Escolla esta opción se quere que as iconas da barra lateral sexan moi grandes.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
gl: Iconas normais

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
gl: Mostrar iconas normais na barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
gl: Escolla esta opción se quere que as iconas da barra lateral teñan un tamaño normal.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
gl: Iconas pequenas

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
gl: Mostrar iconas pequenas na barra lateral

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
gl: Escolla esta opción se quere que as iconas da barra lateral teñan un tamaño moi pequeno.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
gl: Ocultar a barra lateral

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
gl: Ocultar a barra lateral de iconas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
gl: Seleccione esta opción se quere ocultar a barra lateral de iconas. Prema F9 para deixar de ocultar.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
gl: Seleccione o complemento inicial que quere empregar no inicio

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
gl: Seleccione neste menú despregábel o complemento que quere empregar como complemento inicial cada vez que se inicie Kontact. Se non o fai, Kontact restaura o último complemento activo da vez anterior que se utilizase.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
gl: O complemento activo

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
gl: Iniciar sempre co complemento:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
gl: Configurar o complemento inicial cada vez que se inicie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
gl: Normalmente Kontact iníciase co complemento que se estaba a usar antes de apagar. Marque esta opción se quere que se abra co complemento indicado no canto daquel.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the icon sidebar
gl: Mostrar ou ocultar a barra lateral de iconas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide the icon sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the icon sidebar.
gl: Para aforrar espazo na pantalla pode escoller ocultar a barra lateral de iconas. Desmarque esta caixa para ocultar a barra lateral de compoñentes. Teña en conta que a tecla F9 ocultará ou mostrará a barra lateral de iconas.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: A&xuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
gl: Navegador

en: Start with a specific Kontact module
gl: Comezar cun módulo concreto de Kontact

en: Start in iconified (minimized) mode
gl: Iniciar en modo iconificado (minimizado)

en: List all possible modules and exit
gl: Listar todos os módulos posíbeis e saír

en: KDE personal information manager
gl: Xestor de información persoal de KDE

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Git Migration
gl: Migración a Git

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
gl:  Estase a inicializar…

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
gl: Novo

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
gl: Configurar Kontact…

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
gl: Configurar Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
gl: Aparece un diálogo no que se pode configurar Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
gl: Introdución a &Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
gl: Mostrar a páxina de introdución a Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
gl: Escolla esta opción para ver a páxina de introdución a Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide/Show the component sidebar
gl: Mostrar ou ocultar a barra lateral de compoñentes.

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show the component sidebar
gl: Mostrar ou ocultar a barra lateral de compoñentes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the component sidebar as desired.
gl: Permítelle mostrar ou ocultar a barra lateral de compoñentes cando queira.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
gl: Pasar ao complemento %1

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
gl: A aplicación estase a executar de maneira independente. Poñéndoa en primeiro plano…

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
gl: Non se pode cargar a parte para %1.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
gl: A colección de software de xestión de información persoal de KDE.

en: Read Manual
gl: Ler o manual

en: Learn more about Kontact and its components
gl: Aprender máis sobre Kontact e os seus compoñentes

en: Visit Kontact Website
gl: Visitar o sitio web de Kontact

en: Access online resources and tutorials
gl: Acceder a recursos e titoriais por Internet

en: Setup your Accounts
gl: Configurar as súas contas

en: Prepare Kontact for use
gl: Preparar Kontact para o seu uso

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
gl: A barra lateral está oculta. Use a tecla %1 para mostrar de novo a barra lateral.
