kontact - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Start with a specific Kontact module
hi: विशिष्ट कॉन्टेक्ट मॉड्यूल के साथ प्रारंभ करें

en: Start in iconified (minimized) mode
hi: प्रतीकरूप (न्यूनतम किए गए) मोड में प्रारंभ करें

en: List all possible modules and exit
hi: सभी संभावित मॉड्यूल दिखाकर बाहर हों

en: Kontact
hi: कॉन्टेक्ट

en: KDE personal information manager
hi: केडीई निजी जानकारी प्रबंधक

en: Allen Winter
hi: एलन विंटर

en: Daniel Molkentin
hi: डेनियल मॉल्केनटिन

en: Don Sanders
hi: डॉन सेंडर्स

en: Cornelius Schumacher
hi: कॉर्नेलियस शूमेकर

en: Tobias König
hi: टॉबियस कोएनिग

en: David Faure
hi: डेविड फॉउरे

en: Ingo Klöcker
hi: इंगो क्लोकर

en: Sven Lüppken
hi: स्वेन लुपकेन

en: Zack Rusin
hi: जेक रुसिन

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
hi: मैथियास होल्ज़र-क्लूपफेल

en: Original Author
hi: मूल लेखक
