kontact - en to hne translation catalogue (17 entries)

en: Start with a specific Kontact module
hne: विसिस्ट कान्टेक्ट माड्यूल के साथ चालू करव

en: Start in iconified (minimized) mode
hne: चिनहारूप (सबसे कम करे) मोड मं चालू करव

en: List all possible modules and exit
hne: सब्बो संभावित माड्यूल दिखाकर बाहिर हों

en: Kontact
hne: कान्टेक्ट

en: KDE personal information manager
hne: केडीई निजी जानकारी प्रबंधक

en: Allen Winter
hne: एलन विंटर

en: Daniel Molkentin
hne: डेनियल माल्केनटिन

en: Don Sanders
hne: डान सेंडर्स

en: Cornelius Schumacher
hne: कार्नेलियस सूमेकर

en: Tobias König
hne: टाबियस कोएनिग

en: David Faure
hne: डेविड फाउरे

en: Ingo Klöcker
hne: इंगो क्लोकर

en: Sven Lüppken
hne: स्वेन लुपकेन

en: Zack Rusin
hne: जेक रुसिन

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
hne: मैथियास होल्जर-क्लूपफेल

en: Original Author
hne: मूल लेखक

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
hne: नवा
