kontact - en to ka translation catalogue (71 entries)

en: Welcome to Kontact %1
ka: მოგესალმებით Kontact %1-ში

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
ka: Kontact ამუშავებს თქვენს ელფოსტას, მისამართების წიგნაკს, კალენდარს, გეგმას და ა.შ.

en: Skip this introduction
ka: შესავლის გამოტოვება

en: Loading Kontact ...
ka: Kontact- ის ჩატვირთვა ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
ka: მხოლოდ ხატულები

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
ka: გვერდითი პანელის ელემენტების ხატულებით, ტექსტის გარეშე ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
ka: აირჩიეთ ეს, თუ გვერდითი პანელის ელემენტების ხატულებით, ტექსტის გარეშე ჩვენება გნებავთ.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
ka: მხოლოდ ტექსტის ჩვენება

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
ka: გვერდითი პანელის ელემენტების ტექსტის, ხატულების გარეშე ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
ka: აირჩიეთ ეს, თუ გვერდითი პანელის ელემენტების ტექსტით, ხატულების გარეშე ჩვენება გნებავთ.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
ka: წარწერებისა და ხატულების ჩვენება

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
ka: გვერდითი პანელის ელემენტების ხატულებითა და ტექსტით ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, რომ გვერდითი პანელის ჩანაწერებს ხატულები და ტექსტი, ორივე ჰქონდეს.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
ka: დიდი ხატულები

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
ka: გვერდით პანელზე დიდი ხატულების ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, რომ გვერდითი პანელის ჩანაწერებს ხატულები ძალიან დიდი იყოს.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
ka: ნორმალური ხატულები

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
ka: გვერდით პანელზე ნორმალური ხატულების ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, რომ გვერდითი პანელის ჩანაწერებს ხატულები ძალიან ნორმალური ზომის იყოს.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
ka: პატარა ხატულები

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
ka: გვერდით პანელზე პატარა ხატულების ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, რომ გვერდითი პანელის ჩანაწერებს ხატულები ძალიან პატარა იყოს.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
ka: გვერდითა ზოლის დამალვა

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
ka: ხატულების გვერდითი პანელის დამალვა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, რომ გვერდითი პანელი დაიმალოს. გამოსაჩენად F9-ს დააწექით.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
ka: თითოეული გაშვებისას ჩატვირთვადი დამატება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
ka: ჩამოსაშლელი სიიდან აირჩეთ დამატება, რომელიც გამოყენებული იქნება, როგორც საწყისი დამატება, როცა Kontact-ი გაეშვება. სხვა შემთხვევაში Kontact-ი წინა გაშვებისას გამოყენებულ დამატებას ჩატვირთავს.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
ka: ამჟამად აქტიური დამატება

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
ka: გაშვებისას ეს დამატება ყოველთვის ჩაირთვება:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
ka: თითოეული გაშვებისას ჩატვირთვადი დამატება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
ka: ჩვეულებრივ Kontact-ი ამ დამატებას გამორთვამდე მაინც გამოყენებს. ჩართეთ ეს, თუ გნებავთ მონიშნული დამატება გაშვებისას იქნას გამოყენებული.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the component sidebar
ka: კომპონენტის გვერდითი პანელის ჩვენება

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the icon sidebar
ka: ხატულების გვერდითი პანელის დამალვა/ჩვენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide the icon sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the icon sidebar.
ka: ეკრანის რეალური მდგომარეობის შესანახად შეიძლება ხატულების გვერდითი პანელის გაქრობაც მოინდომოთ. მოხსენით ეს თოლია, რათა კომპონენტის გვერდითი პანელი დამალოთ. დაიმახსოვრეთ. რომ პანელის ხილულობის გადართვა F9 ღილაკითაც შეგიძლიათ.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
ka: ნავიგატორი

en: Start with a specific Kontact module
ka: Kontact-ის მითითებული დამატებით გაშვება

en: Start in iconified (minimized) mode
ka: ჩაკეცილად (მინიმიზირებულ რეჟიმში) გაშვება

en: List all possible modules and exit
ka: შესაძლო მოდულების სიის გამოტანა და გასვლა

en: KDE personal information manager
ka: KDE-ის პირადი ინფორმაციის მმართველი

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
ka: © 2001–%1 Kontact -ის ავტორები, ყველა უფლება დაცულია

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Git Migration
ka: Git-ზე მიგრაცია

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
ka:  ინიციალიზაცია...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
ka: &ახალი

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
ka: Kontact- ის მორგება...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
ka: Kontact- ის მორგება

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
ka: წარმოგიდგებათ ფანჯარა, რომლითაც შეგიძლიათ Kontact-ი მოირგოთ.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
ka: &Kontact-ის შესავალი

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
ka: Kontact-ით საწყისი გვერდის ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
ka: აირჩიეთ ეს პარამეტრი, რომ Kontact-ის მისასალმებელი გვერდი დაინახოთ.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide/Show the component sidebar
ka: კომპონენტის გვერდითი პანელის ჩვენება/დამალვა

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show the component sidebar
ka: კომპონენტის გვერდითი პანელის ჩვენება/დამალვა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the component sidebar as desired.
ka: კომპონენტების გვერდითი პანელის სურვილისამებრ ჩვენება/გაქრობა.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ka: <qt>მენიუს ზოლი მთლიანად დაიმალება. მისი თავიდან საჩვენებლად დააწექით: %1.</qt>

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
ka: %1 დამატებაზე გადართვა

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
ka: აპლიკაცია მარტოა გაშვებული. წინა პლანზე გამოტანა...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
ka: ნაწილის ჩატვირთვის შეცდომა %1-სთვის.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
ka: KDE-ის პერსონალური ინფორმაციის მართვის ნაკრები.

en: Read Manual
ka: სახელმძღვანელოს წაკითხვა

en: Learn more about Kontact and its components
ka: გაიგეთ მეტი Kontact-ზე და მის კომპონენტებზე

en: Visit Kontact Website
ka: Kontact-ის საიტზე გადასვლა

en: Access online resources and tutorials
ka: წვდომა ონლაინ რესურსებისა და გაკვეთილებთან

en: Setup your Accounts
ka: თქვენი ანგარიშების მორგება

en: Prepare Kontact for use
ka: Kontact-ის მომზადება გამოყენებისთვის

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
ka: გვერდითი პანელი დამალულია. პანელის თავიდან საჩვენებლად გამოიყენეთ ღილაკი %1.
