kontact - en to mk translation catalogue (6 entries)

en: Start with a specific Kontact module
mk: Стартува со зададениот модул на Контакт

en: Start in iconified (minimized) mode
mk: Стартува во иконифициран (спуштен) режим

en: List all possible modules and exit
mk: Ги листа ги сите можни модули и напушта

en: Kontact
mk: Контакт

en: KDE personal information manager
mk: Менаџер за лични информации во KDE

en: Original Author
mk: Оригинален автор
