kontact - en to nb translation catalogue (49 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
nb: Vis bare ikoner

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
nb: Vis sidestolpe-elementer med ikoner, uten tekst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
nb: Kryss av her hvis du vil at elementene i sidestolpen skal ha ikoner uten tekst.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
nb: Vis bare tekst

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
nb: Vis sidestolpe-elementer med tekst, uten ikoner

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
nb: Kryss av her hvis du vil at elementene i sidestolpen skal ha tekst uten ikoner.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
nb: Vis ikoner og tekst

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
nb: Vis sidestolpe-elementer med ikoner og tekst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
nb: Kryss av her hvis du vil at elementene i sidestolpen skal ha ikoner og tekst.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
nb: Store ikoner

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
nb: Vis store ikoner i sidestolpen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
nb: Kryss av her hvis du vil at ikoner i sidestolpen skal være ekstra store.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
nb: Normale ikoner

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
nb: Vis ikoner med normal størrelse i sidestolpen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
nb: Kryss av her hvis du vil at ikoner i sidestolpen skal ha normal størrelse.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
nb: Små ikoner

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
nb: Vis små ikoner i sidestolpen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
nb: Kryss av her hvis du vil at ikoner i sidestolpen skal være ekstra små.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
nb: Velg programtillegget som skal brukes først ved hver oppstart

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
nb: Velg et programtillegg i denne nedtrekkslista som skal brukes først hver gang Kontact startes. Ellers vil Kontact sette inn det siste aktive programtillegget fra forrige gang.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
nb: Programtillegget som er aktivt nå

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
nb: Start alltid med programtillegg:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
nb: Sett programtillegget som skal brukes først ved hver oppstart

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
nb: Til vanlig vil Kontact vise det programtillegget som ble brukt sist da programmet avsluttet. Her kan du velge om Kontact i stedet skal starte med et programtillegg du velger selv.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nb: &Hjelp

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
nb: Navigatør

en: Start with a specific Kontact module
nb: Start med en spesifisert Kontact modul

en: Start in iconified (minimized) mode
nb: Start i ikonisert (minimert) modus

en: List all possible modules and exit
nb: Vis en liste av alle mulige moduler og avslutt

en: KDE personal information manager
nb: En personlig informasjonshåndterer for KDE

en: Original Author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Git Migration
nb: Git-migrering

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
nb:  Starter opp …

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
nb: Ny

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
nb: Sett opp Kontact …

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
nb: Sett opp Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
nb: Du får opp et dialogvindu der du kan sette opp Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
nb: Innføring i &Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
nb: Vis Kontact innledningsside

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
nb: Vis Kontact innledningsside

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
nb: Bytt til programtillegget %1

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
nb: Programmet kjører selvstendig. I forgrunnen …

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
nb: Kan ikke laste delen %1.

[ctx: @title:window Plugin dependent window title]
en: %1 - Kontact
nb: %1 – Kontact

en: Read Manual
nb: Les håndboka

en: Access online resources and tutorials
nb: Finn innføringer og andre ressurser på nettet
