kontact - en to pl translation catalogue (71 entries)

en: Welcome to Kontact %1
pl: Witaj w Kontakcie %1

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
pl: Kontact obsłuży twoją pocztę, książkę adresową, kalendarz, zadania i więcej.

en: Skip this introduction
pl: Pomiń to wprowadzenie

en: Loading Kontact ...
pl: Wczytywanie Kontaktu ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
pl: Pokaż tylko ikony

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
pl: Pokaż elementy paska bocznego z ikonami, bez tekstu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
pl: Wybierz tę opcję jeśli chcesz widzieć elementy paska bocznego z ikonami, bez tekstu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
pl: Pokaż tylko tekst

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
pl: Pokaż elementy paska bocznego z tekstem, ale bez ikon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
pl: Wybierz tę opcję jeśli chcesz, aby pasek boczny miał tylko tekst, bez ikon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
pl: Pokaż ikony i tekst

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
pl: Pokaż pasek boczny z ikonami i tekstem

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
pl: Wybierz tę opcję jeśli chcesz widzieć w pasku bocznym ikony i tekst.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
pl: Duże ikony

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
pl: Pokaż duże ikony w pasku bocznym

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
pl: Wybierz tę opcję jeśli w pasku bocznym mają być bardzo duże ikony.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
pl: Normalne ikony

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
pl: Pokaż normalne ikony w pasku bocznym

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
pl: Wybierz tę opcję jeśli w pasku bocznym mają być ikony normalnej wielkości.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
pl: Małe ikony

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
pl: Pokaż małe ikony w pasku bocznym

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
pl: Wybierz tę opcję jeśli w pasku bocznym mają być bardzo małe ikony.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
pl: Ukryj pasek boczny

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
pl: Ukryj pasek boczny ikon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
pl: Wybierz tę opcję, jeśli chcesz ukryć pasek boczny ikon. Naciśnij F9, aby pokazać.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
pl: Ustaw początkową wtyczkę przy każdym starcie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
pl: Wybierz z listy rozwijanej wtyczkę, która ma służyć jako wtyczka początkowa po każdym uruchomieniu Kontactu. W innym wypadku Kontact wtyczkę jaka była urucomiona przy ostatnim zamknięciu programu.Zazwyczaj Kontact uruchomi się z wtyczką używaną przed zamknięciem. Zaznacz tę opcję jeśli chcesz by pokazywana był określona wtyczka.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
pl: Obecnie aktywna wtyczka

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
pl: Zawsze zaczynaj wtyczką:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
pl: Ustaw początkową wtyczkę przy każdym starcie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
pl: Zazwyczaj Kontact uruchomi się z wtyczką używaną przed zamknięciem. Zaznacz tę opcję jeśli chcesz by pokazywana był określona wtyczka.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the component sidebar
pl: Pokaż pasek boczny składnika

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the icon sidebar
pl: Pokaż/Ukryj pasek boczny ikon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide the icon sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the icon sidebar.
pl: Aby zaoszczędzić miejsce na ekranie możesz ukryć pasek boczny ikon. Odznacz to pole, aby ukryć pasek boczny składników. Klawisz F9 ukryje/pokaże pasek boczny ikon.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek zadań

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
pl: Nawigator

[ctx: @info:shell]
en: Start with a specific Kontact module
pl: Zacznij w określonym module Kontactu

[ctx: @info:shell]
en: Start in iconified (minimized) mode
pl: Uruchom zminimalizowany

[ctx: @info:shell]
en: List all possible modules and exit
pl: Wyświetl wszystkie możliwe moduły i zakończ

en: KDE personal information manager
pl: KDE - Zarządzanie informacjami osobistymi

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
pl: Prawa autorskie © 2001–%1 Autorzy Kontact

en: Original Author
pl: Autor pierwowzoru

en: Git Migration
pl: Migracja Git

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
pl: Przygotowywanie...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
pl: Nowy

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
pl: Ustawienia Kontact...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
pl: Ustawienia Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe ustawień Kontactu.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
pl: Wprowadzenie do &Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
pl: Pokaż stronę informacyjną Kontactu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
pl: Wybierz tę opcję by zobaczyć stronę informacyjną Kontactu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Sidebar
pl: Pokaż pasek boczny

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show the component sidebar
pl: Ukryj/Pokaż pasek boczny składników

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the component sidebar as desired.
pl: Umożliwia ukrycie  lub pokazanie paseka bocznego składników na żądanie.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
pl: <qt>To spowoduje całkowite ukrycie paska menu. Można go przywrócić naciskając %1.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
pl: Przełącz na wtyczkę %1

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
pl: Program jest uruchomiony samodzielnie. Wywoływanie...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
pl: Nie można wczytać części dla %1.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
pl: Pakiet do zarządzania informacjami osobistymi dla KDE.

en: Read Manual
pl: Przeczytaj podręcznik

en: Learn more about Kontact and its components
pl: Dowiedz się więcej o programie Kontact i jego składnikach

en: Visit Kontact Website
pl: Odwiedź stronę internetową Kontact

en: Access online resources and tutorials
pl: Zobacz zasoby i samouczki umieszczone w sieci

en: Setup your Accounts
pl: Ustaw swoje konta

en: Prepare Kontact for use
pl: Przygotuj Kontact do używania

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
pl: Pasek boczny jest ukryty. Aby go pokazać naciśnij klawisz %1.
