kontact - en to sa translation catalogue (79 entries)

en: Welcome to Kontact %1
sa: Kontact %1 इत्यत्र स्वागतम्

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
sa: Kontact भवतः ई-मेल, पतापुस्तकं, पञ्चाङ्गं, कार्यसूचीं इत्यादीनि सम्पादयति ।

en: Skip this introduction
sa: एतत् परिचयं त्यजन्तु

en: Loading Kontact ...
sa: Loading Contact ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
sa: केवलं चिह्नानि दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
sa: चिह्नयुक्तानि पाठरहितं च पार्श्वपट्टिकावस्तूनि दर्शयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् पार्श्वपट्टिकावस्तूनाम् पाठं विना चिह्नानि स्युः तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
sa: केवलं पाठं दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
sa: पाठयुक्तानि चिह्नानि विना च पार्श्वपट्टिकावस्तूनि दर्शयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् पार्श्वपट्टिकावस्तूनाम् चिह्नं विना पाठः भवतु तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
sa: चिह्नानि && पाठं दर्शयतु

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
sa: चिह्नैः पाठैः च सह पार्श्वपट्टिकावस्तूनि दर्शयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् पार्श्वपट्टिकावस्तूनाम् चिह्नानि पाठश्च भवतु इति एतत् विकल्पं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
sa: बृहत् चिह्न

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
sa: बृहत् आकारस्य पार्श्वपट्टिकाचिह्नानि दर्शयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् पार्श्वपट्टिकाचिह्नानि अतिरिक्तं विशालानि भवेयुः तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
sa: सामान्य चिह्न

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
sa: सामान्य आकारस्य पार्श्वपट्टिकाचिह्नानि दर्शयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् पार्श्वपट्टिकाचिह्नानि सामान्याकाराः भवेयुः तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
sa: लघु चिह्न

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
sa: लघु आकारस्य पार्श्वपट्टिकाचिह्नानि दर्शयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् पार्श्वपट्टिकाचिह्नानि अतिरिक्तं लघु भवेयुः तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
sa: पार्श्वपट्टिका गोपयतु

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
sa: चिह्नस्य पार्श्वपट्टिकां गोपयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
sa: यदि भवान् चिह्नपार्श्वपट्टिकां गोपयितुम् इच्छति तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु । अगोपयितुं F9 नुदन्तु।

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
sa: प्रत्येकं आरम्भे उपयोक्तुं प्रारम्भिकं प्लगिन् चिनोतु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
sa: प्रत्येकं Kontact आरम्भे प्रारम्भिकप्लगिन्रूपेण उपयोक्तुं अस्याः ड्रॉप् डाउन सूचीतः प्लगिन् चिनोतु । अन्यथा Kontact पूर्वप्रयोगात् अन्तिमं सक्रियप्लगिन् पुनः स्थापयिष्यति ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
sa: वर्तमानकाले सक्रियः प्लगिन्

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
sa: सर्वदा प्लगिन् इत्यनेन आरभत:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
sa: प्रत्येकं आरम्भे प्रारम्भिकं प्लगिन् सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
sa: सामान्यतया Kontact इत्यनेन शटडाउन इत्यस्मात् पूर्वं प्रयुक्तं प्लगिन् आगमिष्यति । यदि भवान् इच्छति यत् निर्दिष्टं प्लगिन् तस्य स्थाने आरम्भे आगन्तुं इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sa: &संचिका

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sa: &दृश्यं

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sa: &साहाय्यम्‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sa: मुख्य साधनपट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
sa: नाविक

[ctx: @info:shell]
en: Start with a specific Kontact module
sa: विशिष्टेन Kontact मॉड्यूलेन आरभत

[ctx: @info:shell]
en: Start in iconified (minimized) mode
sa: प्रतिष्ठित (न्यूनतम) मोड् मध्ये आरभत

[ctx: @info:shell]
en: List all possible modules and exit
sa: सर्वाणि सम्भाव्यमॉड्यूलानि सूचीकृत्य निर्गच्छन्तु

en: Kontact
sa: संपर्कः

en: KDE personal information manager
sa: KDE व्यक्तिगतसूचनाप्रबन्धकः

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
sa: प्रतिलिपि अधिकार © 2001–%1 लेखकानां सम्पर्कं कुर्वन्तु

[ctx: @info:credit]
en: Allen Winter
sa: सर्वं शिशिरं

[ctx: @info:credit]
en: Rafael Fernández López
sa: राफेल फर्नाण्डिज लोपेज

[ctx: @info:credit]
en: Daniel Molkentin
sa: डैनियल मोल्केन्टिन्

[ctx: @info:credit]
en: Don Sanders
sa: डॉन सैण्डर्स्

[ctx: @info:credit]
en: Cornelius Schumacher
sa: कॉर्नेलियस शुमाकर

[ctx: @info:credit]
en: Tobias König
sa: टोबियास राजा

[ctx: @info:credit]
en: David Faure
sa: डेविड फौरे

[ctx: @info:credit]
en: Ingo Klöcker
sa: इङ्गो क्लोकर

[ctx: @info:credit]
en: Sven Lüppken
sa: स्वेन लुप्पकेन्

[ctx: @info:credit]
en: Zack Rusin
sa: जैक रुसिन्

[ctx: @info:credit]
en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sa: मथियस होएलजर-क्लुएपफेल

en: Original Author
sa: मूल लेखक

[ctx: @info:credit]
en: Torgny Nyblom
sa: टोर्ग्नी न्यब्लोम

en: Git Migration
sa: गिट् प्रवासनम्

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
sa:  आरम्भं कुर्वन्...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
sa: नूतनम्‌

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
sa: सम्पर्क विन्यस्तं...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
sa: सम्पर्क विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
sa: भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः Kontact विन्यस्तुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
sa: &संपर्क परिचय

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
sa: Kontact Introduction पृष्ठं दर्शयतु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
sa: Kontact Introduction पृष्ठं द्रष्टुं एतत् विकल्पं चिनोतु ।

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sa: <qt>एतेन मेनू-पट्टिका पूर्णतया गोप्यते । %1.</qt> इति टङ्कयित्वा पुनः दर्शयितुं शक्नुवन्ति

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
sa: मेनू-पट्टिकां गोपयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
sa: प्लगिन् %1 प्रति स्विच् कुर्वन्तु

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
sa: अनुप्रयोगः स्वतन्त्रः चालितः अस्ति । अग्रभूमिः...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
sa: %1 कृते भागं लोड् कर्तुं न शक्यते ।

[ctx: @title:window Plugin dependent window title]
en: %1 - Kontact
sa: %1 - सम्पर्कं कुर्वन्तु

en: The KDE Personal Information Management Suite.
sa: KDE व्यक्तिगतसूचनाप्रबन्धनसमूहः ।

en: Read Manual
sa: मैनुअल् पठन्तु

en: Learn more about Kontact and its components
sa: Kontact इत्यस्य घटकानां च विषये अधिकं ज्ञातुं शक्नुवन्ति

en: Visit Kontact Website
sa: सम्पर्कजालस्थलं पश्यन्तु

en: Access online resources and tutorials
sa: ऑनलाइन संसाधनं पाठ्यक्रमं च प्राप्नुवन्तु

en: Setup your Accounts
sa: स्वस्य खातानि सेटअप कुर्वन्तु

en: Prepare Kontact for use
sa: उपयोगाय Kontact सज्जीकरोतु

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
sa: पार्श्वपट्टिका निगूढा अस्ति। %1 कीलस्य उपयोगेन पुनः पार्श्वपट्टिकां दर्शयतु ।
